poster

Pilot (TV film)

  • Itálie

    Fuga per la libertà - L'aviatore

  • SK název

    Skutočný príbeh: Útek za slobodou

Životopisný / Drama / Válečný

Itálie, 2008, 115 min

Režie:

Carlo Carlei

Komentáře uživatelů k filmu (3)

  • Malarkey
    **

    Ztvárnění je na Itálii vcelku slušné. Jen kdyby ten příběh jako takový nebyl spíš jedna velká pohádka než realita, na kterou se to má tvářit. Kdyby to takhle skutečně fungovalo ve válce, jako nám představují v tomhle filmu, tak by Hitler byl vcelku milý chlapík a s Goebbelsem by pravidelně chodil do místní taverny na náměstí v Mnichově, spláchnout nervy nějakým tím weissbierem.(5.10.2011)

  • Big Bear
    ***

    U mně je to solidní průměr. Ačkoliv nejsem znalý reálií Massima Teglia a jeho vyvedení židů do neutrálního Švýcarska na TV film mne překvapilo velmi solidní zpracování snímku. Nádherné dobové interiéry, vhodně zvolená hudba i nezpackané užití dobové techniky mne mile překvapilo. Děj snímku měl několik dojemných momentů a většina herců, včetně hlavního hrdiny mi přišla sympatická. Samozřejmě závěr asi neproběhl podle skutečné události...Tady to nebyl ani Velký flám či Sedmá rota jak píše níže dogma97, ale spíše Slepičí úlet :-))) Nicméně na TV film to bylo velmi slušné a film udržel moji pozornost až do konce. Beru to jako takové dobrodružné dobové drama velmi volně šmrnclé skutečnou postavou hlavního hrdiny * * *(9.11.2011)

  • dogma97
    *

    To je neuvěřitelné, co se také může vyskytnout v programu ČT2. Doufám, že tuto srágoru dostala ČT jen jako bonus k nějakému skutečně kvalitnímu filmu. Inspirované skutečnými událostmi? To jo - asi jako Velký flám nebo Sedmá rota za úplňku...(3.10.2011)