poster

Princezna na hrášku (TV film)

 • německý

  Die Prinzessin auf der Erbse

 • slovenský

  Princezná na hrášku

 • slovenský

  Rozprávky H.Ch.Andersena: Princezná na hrášku

 • anglický

  Grimm´s finest fairy tales: The princess on the pea

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2010, 58 min

Režie:

Bodo Fürneisen

Hudba:

Rainer Oleak
 • rikitiki
  ***

  Andersenova pohádka je krátkou metaforou. O absolutní zhýčkanosti nebo o tom, jak se trápíme pro malichernosti, anebo o tom, že pravou hodnotu svět většinou nevidí - to ať si rozhodne čtenář.Tvůrci museli bezdějovou pohádku doplnit o nosné motivy a vcelku se jim to podařilo. Jenomže je nedotáhli do konce a nedokázali je ani patřičně využít. Pohrávání si s hráškem a špatným spaním mělo přece noclehem na hrášku vyvrcholit, tady ale působí princeznin lehký spánek naprosto nelogicky. Jak by spala předtím v sirotčinci? Nelogičností je víc, například nepůsobí věrohodně, že princeznu doprovází do nového domova jen jediný kočí. ______ Vůbec, přestože kostýmy jsou vydařené, na zpodobnění velkoleposti královského dvora hraje příliš málo lidí. /18. 3. 12./(18.3.2012)

 • villon17
  *

  Nekvalitní klasika z Německa, ale ta Prinzessin byla klášná:)(19.3.2012)

 • togaf
  **

  Německé pohádky zkrátka nepřekvapí. Ucourané a bez nápadu, naštěstí zde aspoň hrají pohlední herci. Zvlášť princezna se povedla, slušelo jí to v drahé róbě i v zástěře. Ale kráse není všechno, že?(3.1.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Král by byl nejraději květinář, princ truhlář, zato králova sestra by chtěla vládnout, ale cíleně tak, aby království likvidovala. Královně pomáhá stejně prvoplánově zlý komoří. Princezna je samozřejmě taky ušlechtilost sama a schovává se v sirotčinci, který vede milosrdná sestra. Sirotčinec je na tom tak mizerně, že člověk nevěří tomu, že hofmistr, který tam taky vyrostl a patří mezi kladné postavy, má všech pět pohromadě (nebo aspoň dvě tři). Chápu, že to je německá pohádka, ale to mezi německými herci není aspoň jeden natolik dívatelný, aby člověk mohl věřit tomu, že by na něm oko princezny spočinulo jinak než soucitně?(24.4.2011)

 • flanker.27
  **

  Princezna byla hezká, na německou princeznu až překvapivě hezká, jinak ovšem nic co by se nedalo od německého pohádkového (pod)průměru očekávat. I pohádka by měla počítat s logikou diváka. I dítě si určitě musí položit otázku, jak spala princezna předtím v sirotčinci...(25.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace