Princezna na hrášku (TV film)

• německý

Die Prinzessin auf der Erbse

• slovenský

Princezná na hrášku

• slovenský

Rozprávky H.Ch.Andersena: Princezná na hrášku

Grimm´s finest fairy tales: The princess on the pea

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2010, 58 min

Bodo Fürneisen

Rainer Oleak
  • Ded@M@tes

Podprůměrná předělávka do německé tvorby. I hrášek pod spoustou matrací dokáže odhalit jedině pravá princezna. ( Hodnocení: 2/10 )(21.4.2012)

Andersenova pohádka je krátkou metaforou. O absolutní zhýčkanosti nebo o tom, jak se trápíme pro malichernosti, anebo o tom, že pravou hodnotu svět většinou nevidí - to ať si rozhodne čtenář.Tvůrci museli bezdějovou pohádku doplnit o nosné motivy a vcelku se jim to podařilo. Jenomže je nedotáhli do konce a nedokázali je ani patřičně využít. Pohrávání si s hráškem a špatným spaním mělo přece noclehem na hrášku vyvrcholit, tady ale působí princeznin lehký spánek naprosto nelogicky. Jak by spala předtím v sirotčinci? Nelogičností je víc, například nepůsobí věrohodně, že princeznu doprovází do nového domova jen jediný kočí. ______ Vůbec, přestože kostýmy jsou vydařené, na zpodobnění velkoleposti královského dvora hraje příliš málo lidí. /18. 3. 12./(18.3.2012)

• Jezinka.Jezinka

Král by byl nejraději květinář, princ truhlář, zato králova sestra by chtěla vládnout, ale cíleně tak, aby království likvidovala. Královně pomáhá stejně prvoplánově zlý komoří. Princezna je samozřejmě taky ušlechtilost sama a schovává se v sirotčinci, který vede milosrdná sestra. Sirotčinec je na tom tak mizerně, že člověk nevěří tomu, že hofmistr, který tam taky vyrostl a patří mezi kladné postavy, má všech pět pohromadě (nebo aspoň dvě tři). Chápu, že to je německá pohádka, ale to mezi německými herci není aspoň jeden natolik dívatelný, aby člověk mohl věřit tomu, že by na něm oko princezny spočinulo jinak než soucitně?(24.4.2011)

• Tommassi3

"Když jich sním hodně, bude ze mě princezna.." Jo, tak to asi ani ne, holčičko, spíš z tebe bude plynová bomba po takové spoustě hrachu !! ;) Tak ještě že je tu doktor Meier-Liszt z "oblíbené" Stefanie s ksichtem Davida Bunnerse jako hlavní pseudopadouch, ten ti snad na ty větry pak něco předepíše !! ;) Kdo to těm skopčáckejm mrňatům napovídal ?? To by se Hans Christian s klukama Grimmovejma asi dost divili, co s tím jejich už i tak dost hloupoučkým příběhem s prapůvodními kořeny v indické mytologii provedlo duo pisálků Olaf Winkler, Nicolas Jacob.. A tak si nakonec mohl režisér Bodo Fürneisen prst v řiti zlomit, protože kde nic není.. Ona totiž ani ta princezna Rike Kloster za moc nestála..(25.1.2015)

• Peytl

Já myslel, že jde o nějaký prima nový recept :D...žel bohu, nevařilo se.(18.3.2012)