poster

Princezna na hrášku (TV film)

 • německý

  Die Prinzessin auf der Erbse

 • slovenský

  Princezná na hrášku

 • slovenský

  Rozprávky H.Ch.Andersena: Princezná na hrášku

 • anglický

  Grimm´s finest fairy tales: The princess on the pea

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2010, 58 min

Režie:

Bodo Fürneisen

Hudba:

Rainer Oleak
 • togaf
  **

  Německé pohádky zkrátka nepřekvapí. Ucourané a bez nápadu, naštěstí zde aspoň hrají pohlední herci. Zvlášť princezna se povedla, slušelo jí to v drahé róbě i v zástěře. Ale kráse není všechno, že?(3.1.2013)

 • villon17
  *

  Nekvalitní klasika z Německa, ale ta Prinzessin byla klášná:)(19.3.2012)

 • Tommassi3
  *

  "Když jich sním hodně, bude ze mě princezna.." Jo, tak to asi ani ne, holčičko, spíš z tebe bude plynová bomba po takové spoustě hrachu !! ;) Tak ještě že je tu doktor Meier-Liszt z "oblíbené" Stefanie s ksichtem Davida Bunnerse jako hlavní pseudopadouch, ten ti snad na ty větry pak něco předepíše !! ;) Kdo to těm skopčáckejm mrňatům napovídal ?? To by se Hans Christian s klukama Grimmovejma asi dost divili, co s tím jejich už i tak dost hloupoučkým příběhem s prapůvodními kořeny v indické mytologii provedlo duo pisálků Olaf Winkler, Nicolas Jacob.. A tak si nakonec mohl režisér Bodo Fürneisen prst v řiti zlomit, protože kde nic není.. Ona totiž ani ta princezna Rike Kloster za moc nestála..(25.1.2015)

 • Rosana
  **

  Tak jsem koukla na režiséra a on dělal detektivky jako "Wolffův revír", "Komisař Rex" a tak. Nějak změknul, když se pustil do pohádky. Byla trochu uječená a motiv "princezna v civilu potká prince v civilu..." je taky dost omílaný, na druhou stranu byla pekně udělaná - myslím kostýmy, rekvizity a výprava. Určitě dětem o Velikonocích nezpůsobí újmu na psychickém zdraví, takže proč se na ní nepodívat :)(27.4.2011)

 • rikitiki
  ***

  Andersenova pohádka je krátkou metaforou. O absolutní zhýčkanosti nebo o tom, jak se trápíme pro malichernosti, anebo o tom, že pravou hodnotu svět většinou nevidí - to ať si rozhodne čtenář.Tvůrci museli bezdějovou pohádku doplnit o nosné motivy a vcelku se jim to podařilo. Jenomže je nedotáhli do konce a nedokázali je ani patřičně využít. Pohrávání si s hráškem a špatným spaním mělo přece noclehem na hrášku vyvrcholit, tady ale působí princeznin lehký spánek naprosto nelogicky. Jak by spala předtím v sirotčinci? Nelogičností je víc, například nepůsobí věrohodně, že princeznu doprovází do nového domova jen jediný kočí. ______ Vůbec, přestože kostýmy jsou vydařené, na zpodobnění velkoleposti královského dvora hraje příliš málo lidí. /18. 3. 12./(18.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace