Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Tak tento Anderson se mi v Hollywoodu líbí nejvíc. Včetně Pamely. Je to veskrze jednoduché. Tohle je snímek o osamění a potřebě sounáležitosti, což je univerzální, naražen na skutečné náboženské hnutí, což je ozvláštňující a nemusíte o něm moc vědět, já jsem si pak o Scientologii něco hledal a stejně nepochopil. Základ stačí i pro tenhle film.(9.6.2014)

 • Superpero
  ***

  Nějak jsem nepochopil, jaký má tento film účel. Příběh je celkem o ničem. Ta sekta není ani moc hrozivá, ani nějak extrémně vyšinutá. Mistr je spíše takovej lůzr, co sám ví, že kecá sračky, ale co z toho? Plyne to odnikud nikam a nic se nevyřeší, ba ani nestane. Zbývá tedy Joaquin Phoenix, který na mě působil jako karikatura. Pohybuje se jak hrbatej přisluhovač šílenýho profesora a dělá tam furt nesmyslný držky do kamery. Nějak extra jsem se nenudil, ale zároveň se královsky nepobavil.(15.2.2013)

 • Aaron.
  *****

  Dámy a pánové Joaquin Phoenix vstává z popela a předvádí comeback, který se jen ztěží může popsat slovy. Jak je možné, že Joaquin nezískal Oscara, a místo něj ho získal Day-Lewis, kterej sice kvality má, ale zrovna v Lincolnovi se moc nenadřel. Je to opravdový výsměch, protože tohle totálně přesahovalo meze v herectví. Vzal si toho plno ze svého života a převedl to do Freddieho. Dost mi to i připomínalo I'm still here, akorát to bylo zabalené v lepší formě. Do toho si ještě připočtěte vynikající performance Philipa Seymoura Hoffmana a Amy Adams a zkuste dát míň jak 5 hvězd (jde to fakt těžko co?). Další "podivný" film Paula Thomase Andersona, který dokáže z herců dostat to nejlepší, což je až k nevíře. Film skvěle režijně a scénáristicky zvládnutý, probírající psychiku člověka a "novou víru", obsahující dlouhé záběry, vynikající mimiku, zajímavé myšlenky s načnutými otázkami bez odpovědí a dechberoucí atmosféru. Filmem vás navíc provádí zajímavá, jednoduchá, atmosférická hudba a také dobová hudba. Jediná moje výtka by byla na konec, ve kterém jsem nenašel pointu, ale možná to je pouze má chyba nebo tam žádná pointa právě být ani neměla. Jo tak tenhle film plánuju vidět hodněkrát a vlastně budu muset, abych ho nejen lépe pochopil, ale abych si opakovaně dopřál dokonalost. A jelikož jsem nepostřeh některé scény, které byly v traileru, tak si myslím, že by mohla být i prodloužená verze, tak bych si mohl prodloužit tenhle skvost.(11.2.2013)

 • Marigold
  ****

  Už dlouho jsem z ničeho nebyl tak znejistělý a zasažený jako z tohoto filmu. Jedno vím jistě, nikdo dnes netočí jako PTA a málokdo si troufne tak nekompromisně kloubit enigmatické fragmenty a explicitní významy. The Master je film-psychóza, ještě víc než There Will Be Blood sází na vyšinuté a uhrančivé postavy, jejichž osudy jsou líčeny jedním velkým filmovým anakolutem. Dvě a půl hodiny náznaků, zlomků, nedořečeností, frustrujícího těkání mezi afektem a manipulací, vztekem a apatií, dvě a půl hodiny záměrné bezvýchodnosti, extrémní podivnosti slov, věcí i lidí, přitom však zcela mistrné režijní kontroly nad každým obrazem i nad celkem. Pouto mistra a učedníka se všemi skrytými i zjevnými záchvěvy, analytický pohled na duchovní manipulaci, syrový obraz lidské touhy po smyslu a naplnění, dosažení rovnováhy skrze toho, který "ví", chlad, virtuozita, zároveň silné pochyby, zda to celé není až příliš vykalkulované, ostentativně tajemné... film, který "nechci" vidět znovu. "Musím". To se mi často nestává. The Master, nikoli Holy Motors, je pro mě nejdivnějším snímkem roku. [uzavřená projekce] Edit:Co mi na tom filmu chybí je celek - PTA úmyslně neopouští fázi nekončícího excesu a záchvatů psychózy. I když některé fragmenty jsou božské a postava Freddieho masterpiece (herecky i scenáristicky), film jako takový nevytvoří monumentální jednotu jako Až na krev, je to fragmentární obraz marného hledání, nedosažitelné touhy a vnitřní ambivalence - najít toho, kdo nám dá smysl a zároveň být tím, kdo žádného mistra nemá. Na to, kolik témat Mistr otevírá, je odpověď vlastně banálně prostá - žena z písku. Možná proto tu chybí ona zneklidňující nezařaditelnost Daniela Plainviewa a Eli Sundaye. I když film zčásti funguje enigmaticky (neposkytne jednoznačné motivace a odpovědi na tázání hlavní postavy), není to druh šifer, který vtahuje, spíše strašně sebevědomých okázalých autorských gest (tenhle film má dva mistry: postavu Amy Adams a režiséra). Zatímco Až na krev lze brát jako zneklidňující metaforu člověka, moci, víry a kapitalismu, Mistr je uzamčená, obskurní, přesto nádherná stavba tvůrce, který jako by až příliš začínal podléhat výlučnosti svých vizí. A vzbuzuje ten druh frustrace, bez které nelze myslet a existovat. [85%](28.11.2012)

 • T2
  **

  Rozpočet $37,5miliónaTržby USA $16,377,274Tržby Celosvetovo $28,258,060Tržby za predaj Blu-ray v USA $903,056 //počet predaných kusov 24,599Tržby za predaj DVD v USA $1,363,997 //počet predaných kusov 35,321║ herecky v skutky silná záležitosť ale príbehovo to nezasiahne tak ako by malo, štýl podania Paul Thomas Anderson si asi málokto zamiluje, ťažký film /40%/(25.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace