poster

Víkend (festivalový název)

 • Velká Británie

  Weekend

Drama / Romantický

Velká Británie, 2011, 96 min

Režie:

Andrew Haigh

Scénář:

Andrew Haigh

Producenti:

Tristan Goligher

Střih:

Andrew Haigh

Scénografie:

Sarah Finlay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  *****

  Možné Spoilery. Tak tohle bylo nádherné. Tak lehce natočené, žádné vnucování jejich pocitů divákům, přirozené, psychologické otázky tam taky byly. A především velké plus za ten konec, že se z toho neudělal nějaký happyend, ale skončilo to jako v normálním životě. Prostě se potkali, strávili spolu víkend, určitým způsobem si navzájem ovlivnili své životy a potom se rozloučili a pravděpodobně už se neviděli. Krásné... opravdu nádherný snímek, který se nebojí bourat tabu a že tu bylo několik lechtivějších scének. Tohle je opravdu nezapomenutelný film. Díky Andrew Haigh.(6.6.2013)

 • italka63
  ****

  Dostala jsem na tenhle film tip od rejžánka a faktem je, že se jeho tvůrce snažil a určitě se mu i podařilo, ukázat život homosexuálů i z jejich vnitřního pohledu. Pokud člověk hledá lásku, cit a porozuměni, nezáleží na tom, jakého je zaměření, jen oni to mají prostě ještě těžší, což je pro někoho dost těžko přijatelné.Pokud se týká herců, byli prostě oba skvělí práce s kamerou také.Slabší mi přišel film kolem své poloviny a tak za čtyři,ale opravdu slabší.(14.10.2012)

 • bassator

  46th KVIFF 2011 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Weekend / WEEKEND / Víkend)(15.7.2011)

 • frings
  *****

  Citlivý, civilní, celistvý a cloumavý!(3.5.2012)

 • maseer2
  ****

  opravdově působící snímek o tom, že se i z náhodného setkání dvou na první pohled odlišných lidí může vyklubat něco většího.. samotný fakt, že v tomto případě jsou tito dva lidé gayové, zde není až tak podstatný, ačkoli to filmu rozhodně přidává na zajímavosti.. a právě díky tomu, že je zde homosexualita prezentována jako naprosto přirozená a běžná věc, mám po zhlédnutí pocit, že mám k "pochopení" čtyřprocentní menšiny zase o něco blíž.. slabší čtverka(16.7.2012)

 • - Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)

 • - K imitaci erekce a spermatu byly ve filmu použity mrkve a tekuté mýdlo. (Stanislaus)

 • - Film sa natáčal 17 dní v britskom meste Nottingham. (eurika)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace