Víkend (festivalový název)

Velká Británie, 2011, 96 min

Tristan Goligher

Scénografie:

Sarah Finlay

TRULY, MADLY & DEEPLY (a s hviezdičkou), resp. modelová snímka na odhalenie tolerancie, hraníc a pochopenia v každom z nás.(7.7.2011)

Příběh dvou gayů, který může prožít kdokoliv. Na zamilování je někdy i víkend dlouhý. Spousta pro mě nechutných scén, ale i hodně emocionálních a smutných. Jinými slovy: " I tak lze prožít víkend."(17.5.2012)

Velmi realistické a civilní drama, které je i přes velké množství sexu a sprostých slov docela inteligentním konverzačním filmem. Na jednu stranu velmi otevřeným, na tu druhou však bez nějaké úžasné, všeobjímající myšlenky a poselství. Možná jsem ale prostě jen přesycena homosexuální tématikou, která se pro mnoho filmů stává hlavním prodejním artiklem; osobně mám radši filmy s homosexuály, kde je jejich orientace potlačena na pozadí a nedělá se kvůli ní nějaké obrovské haló. Protože až se budou točit takové filmy, dospějeme jako civilizace konečně do bodu, kdy se splní přání hlavních aktérů tohoto filmu, do bodu, kdy většina lidí nebude na ulici zírat na gaye jako na úchyly. [MFF Karlovy Vary 2011](6.7.2011)

Takýto víkend sa môže pritrafiť každému ... zaľúbiť sa. Film je to veľmi prirodzený a skutočný.(14.7.2015)

Citlivý, civilní, celistvý a cloumavý!(3.5.2012)

• - Film sa natáčal 17 dní v britskom meste Nottingham. (eurika)

• - Snímek byl časopisem Premiere zařazen mezi 25 nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)

• - K imitaci erekce a spermatu byly ve filmu použity mrkve a tekuté mýdlo. (Stanislaus)