Snowtown

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Životopisný / Historický

Austrálie, 2011, 119 min

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Shaun Grant

Adam Arkapaw

• Malarkey

Čekal jsem atmosferický film s příběhem, na kterej asi jen tak nezapomenu. Dostal jsem debilního demagoga, kterýho bych poslal do prdele hned, jen by se na mě podíval. Ten kluk to ale nedokázal, udělal ze sebe bulika na entou.(3.9.2014)

• Enšpígl

První část jsem absolutně nechápal. Sledoval jsme postavičky nutno říct že totálně nesympatický a ničemu jsem nerozuměl. Závěrečná třetina sice už dávala smysl, ale zase byla tak nesympatická, nepříjemná a depresivní, že jsem se těšil až tenhle filmovej dýchánek budu mít za sebou.(31.8.2014)

tak toto teda bolo riadne zatatie do ziveho... a este plus s nasypanim kopca soli do rany. Fuuuha, velmi dlho som drsnejsi film nevidela, co je znasobene aj tym, ze sa jedna o skutocny pribeh. Kazdopadne odporucam vidiet vsetkym, ktori spochybnuju, v co vsetko moze prerast tyranie zvierat v mladosti, ktorych sme svedkom v tychto dnoch u deciek. Este stale to chcete bagatelizovat? Hnus, ze? "Sympatak" menom John Bunting mi bol doteraz neznamy, ale po tomto filme na neho uz urcite nezabudnem. Hoci mal film par nedostatkov, hlavne obcasne stracanie sa v postavach, ja ist nizsie nemozem, pretoze ma to rozkuskovalo na cimpr-campr a presne to ja od filmu ocakavam. A este jedna vec, hudba a kamera boli vynikajuce!(17.11.2011)

Působivá ukázka toho, jak vás může rozesrat prostředí, ve kterém vyrůstáte. A teď potřebuju nějakej pěknej milej kangaroo film, jinak už si budu vždycky myslet, že Austrálie je špína světa(26.9.2011)

Určitě silné téma a bůh ví, že mám pro skutečné příběhy slabost. Bohužel je tady ale až příliš znát nezkušená ruka režiséra. Místy nepřehledné, jindy zase unáhlené (zapojení Jamieho do samotného ''procesu'' budiž příkladem). Škoda, film na mě nezapůsobil tak, jak mohl. I přesto ale stojí za promítnutí - 60%.(3.12.2011)

Blivno. Má recenze zde.(15.10.2012)

Šel bych na 4*, ale přišlo mi to dost nesrozumitelný (a nejen mně, viz zahraniční fóra). Těch 120 minut ale uteče jako voda a kouká se na to vážně pěkně, ať už je to jaké chce. mackey: ohledně toho gore bych skoro až řekl: "Jen co by se za nehet vešlo."(18.10.2011)

Slušné syrové drama, které trpí hlavně díky nevyváženosti. Zatímco, první polovina snímku je utahaná nuda, tak naopak druhá půlka je fantastická a překvapivě dost brutální a nechutná. I tak si myslím, že z tohodle námětu šlo vytěšit o trošku více. Za kameru se měl postavit lepší režisér a věřím, že by hodnocení bylo ještě lepší.(16.12.2011)

Toto budem zase týždeň rozdýchavať !(30.12.2011)

Máte tento film ve Chci vidět? Smažte ho odtamtud! Tohle nechcete vidět, věřte mi. Těmi čtyřmi hvězdami se nenechte zmást, ty jsem udělil za to, jak kvalitně mi tohle zfilmované zlo a lidská špína zaneřádily duši. Je to vážně hnus. Přitom hnus civilní, obyčejný, něco podobného se klidně může dít za zdí vašeho bytu či domu, u toho sympatického souseda Johna (který má jen poněkud radikální názory na lidi čímkoli odlišné, nedejbože odlišné jejich sexualitou, že...). Aby však nedošlo k mýlce, ne každý homosexuál či každá transka je automaticky fajn člověk jen proto, že je odlišný. Například tenhle chlupatý pokérovaný chlap s kabelkou a v růžovém svetříku, to byl nepěkný morální kripl!(16.6.2014)

Surový, nahrubo opracovaný film, natočený mockdokumentárnym štýlom, z prostredia austrálskej spodiny. Pristihol som sa, že sledujem čas, koľko minút zostáva do konca. Snowtown mal rovné dve hodiny. Vedel som, že sa bude niečo diať, keď si partička psychopatov vytvorila zoznam pedofilov a homosexuálov. Napokon ich začala aj systematicky likvidovať, ale aj tak, to podstatné bolo vypovedané až v záverečných titulkách. Presné časopriestorové zakotvenie príbehu (Adelaide, Snowtown, 1998) vo mne vzbudzovalo zlé tušenie, že pôjde zas o nejakú true story. Spôsobom spracovania mi Snowtown pripomenul film Winter's Bone, ktorý hľadaním strateného otca išiel do hĺbky. Tu sa prehlbovala len depresia. Snowtown sa ponášal na hudobnú skladbu zahranú v jednej tónine, bez ohľadu na to, či jej obsahom boli banality, alebo úkladné vraždy.(18.6.2012)

Vyznat se v tom filmu bylo někdy hodně náročné, občas možná i nemožné, protože režisér se opravdu nenamáhá divákovi předkládat všechny souvislosti nebo zmiňovat jména postav více než jedenkrát. Nepřehlednost však bohatě vynahrazuje všudypřítomná syrovost, nepříjemně pulzující hudba a výborná kamera s šedavým barevným spektrem. Jistě, občas je tady vidět až přílišná snaha o to, aby film vypadal jako od slavnějších artových režisérů, na prvotinu je to ale opravdu velice dobré.(1.12.2011)

Syrové / nechutné / nervy drásající kriminální drama z Austrálie, svojí depresivní atmosférou a i tematicky podobné o rok staršímu, taktéž australskému snímku Animal Kingdom. Zároveň sociální sonda do poměrů na předměstí Adelaide. ~ Příběh natočený podle skutečné události o tom, jak /spoiler/ John, největší sériový vrah v historii Austrálie, vezme v prostředí pedofilie a homosexuality spravedlnost do svých rukou. Fanatičnost, špína, zmar. Absence citu a lásky. Hodnota života klesla na minimum. ~ Odpudivé lokace, pod mrakem, bláto, násilí, fet, psychiatrie, bezhlavý klokan, krajta pochutnávající si na potkanovi, zkrvavená koupelna, smrt. Estetika hnusu – škaredí, sociálně slabí lidé na okraji společnosti, jejich chování, mluva a tomu odpovídající morálka. Deformace prostředím, v němž člověk žije a vyrůstá, aniž by měl možnost jiné volby. Interakce v jádru dobrého jedince s lidmi již intelektuálně, mravně i psychicky zdeformovanými. To vše a především patřičně depresivní psychedelický hudební podkres napomáhající už tak dost dusné atmosféře je k vidění ve Snowtownu. Civilně natočeném, s kvalitními hereckými výkony. ~ Solidní psycho. A zároveň hodně povedený debut Justina Kurzela. Doporučuji. (Anebo možná radši ne.)(15.2.2012)

• bourec

To byla obří píčovina.Lidi z okraje společnosti,skoro bych všechny z toho filmu viděl na odborářské demonstraci za lepší zítřky.Z polorozbořenejch domů,cpoucí se pořád nějakejma blafama,v mastnejch tílkách,prochcanejch teplákách.Ten film se vleče,nic se neděje,herci mlaskaj u stolu,pak někoho zabijou,a pak zas hovno.A co z toho má divák?Nevim jak ostatní,ale já mám radost,že je konec.A seru na to,že je to podle skutečný události.10%.(27.4.2012)

Na základe skutočných udalostí....Mám teraz zlú mienku o Austrálii....Vryl sa mi pod kožu....Som znechutený nielen z obsahu filmu ale zo spoločnosti celkovo....Hlboký emocionálny zážitok (žiaľ nie pozitívny)...80(?)%(18.4.2013)

Fascinace zlem. 1) Co je na tom nepříjemně vlezlém vrahovi charismatického? Od prvního okamžiku mi byl odporný. 2) Největší napětí ve mně vyvolal příběh mladého Jamieho (debutující neherec, zedník 18letý Lucas Pittaway), kdy jsem čekal, jestli se dokáže svému duchovnímu "vůdci" vzepřít. 3) Film poměrně věrně vystihuje skutečný případ. Zajímavé informace: http://en.wikipedia.org/wiki/Snowtown_murders.(21.10.2014)

Ani zdaleka ne tak úžasný a psychotický jak tu o tom všichni mluví... Psycho? Lol, v očekávání Jamu jsem se dostal k dokumentárně střižené sondě do prostřední zkažených karavanových slumů. Co ještě zezačátku dávalo smysl a až do poloviny mě 100% upoutalo se ke konci mění v serii nesmyslných vražd (z odstranění perverzáka a fetny se nakonec stává vraždění postižených a nakonnec vše vyvrcholí úplně nesmyslnou vraždou za kterou radši zavřeme dveře). Tohle není ani z poloviny tak dobrej mindfuck jako by z toho šlo vytřískat. Mě tohle nestačí.(3.4.2012)

Jamie žije spolu so svojimi dvomi bratmi a matkou v menšom bungalove. Ich rodina je typickým príkladom sociálne slabšej vrstvy s množstvom problémov. Bez otca vyrastajú niekoľko rokov a keď ich matka už konečne niekoho spozná, je to vždy krok "vedľa". Napríklad poslednou známosťou bol pedofilný sused. Jedného dňa sa v matkinom živote objavuje ďalší muž. Najbližšie k novému členovi rodiny, otčimovi, má práve Jamie. Je ale John iný ako ostatní, predchádzajúci matkini partneri, alebo je niečim horším s čím vôbec nerátali? Pomerne ťažký, depresívny snímok nasmerovaný na psychiku diváka. Svojským spôsobom rieši problematiku pedofílie, zneužívania i narkománie. Čiže ľudí o ktorých je vedení "všeobecný" názor, že práve tento druh je dnešným systémom "spravodlivosti" viac pod ochranou, ako slušný človek. Počas celého snímku hlavné postavy riešia jednu a tú istú otázku dookola. "Čo by ste spravili VY, keby poznáte identitu takých ľudí? Odovzdali ich úradom, alebo zobrali spravedlnosť do vlastných rúk?" FILM PODĽA SKUTOČNOSTI.(4.12.2013)

Excelentně drsný filmeček.(19.11.2011)

Výborný film, který už nikdy nechci vidět. Tolik hnusu, zmaru, zoufalství a dalších negativních emocí jsem snad nikdy při sledování filmu necítila. Vítej depko. Jíst u Snowtownu není dobrý nápad...(16.5.2012)

<< předchozí 1 2 3