poster

Kříž cti

 • Norsko

  Into the White

 • Švédsko

  Into the White

 • Slovensko

  Kríž cti

 • Velká Británie

  Cross of Honour

 • USA

  Comrade

  (neoficiální název)

Akční / Drama / Historický / Válečný

Norsko / Švédsko, 2012, 100 min

Režie:

Petter Næss

Kamera:

Daniel Voldheim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  *****

  Občas film sedne a vlastně ani nevíte pořádně proč. Mně se tu sešli tři aspekty, které když se objeví ve filmu i samostatně, jsou pro mě lákadlem. Druhá světová válka, zasněžená divoká krajina a příběh odehrávající se na jednom místě. Z mého pohledu tahle trojkombinace vyšla náramně, stejně jako volba herců. Příběh se dal samozřejmě odhadnout, ale díky již zmíněným aspektům, není tím nejdůležitějším. Na konci stejně dojdete k pocitu, že jsme opravdu všichni lidé, tak na co furt ty války. 9/10(5.1.2013)

 • PetrPan
  ****

  Předvídatelné drama o vzniku přátelství mezi nepřáteli na pozadí 2. světové války, které však čpí člověčinou a je okořeněné civilními hereckými výkony zúčastněných, ničeho není víc ani míň. Tyhle obyčejné příběhy bez ždímacích emocí mám rád čím dál tím víc.(29.10.2013)

 • emma53
  ****

  Nečekala jsem mnoho, proto jsem ten film měla dlouho v šuplíku, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Jak z malého, ale přitom silného příběhu pár mužů, který se skutečně odehrál, jasně zaznívá myšlenka nesmyslnosti válek jako takových. A i když první polovina byla trochu vleklejší, tak druhá to bohatě vynahradila silnějšími a emotivnějšími momenty. A za ten závan člověčiny (lidskosti, potažmo přátelství) ve válečných podmínkách díky.(24.3.2013)

 • Madsbender
  ***

  [SCANDI 2014] Ako by povedal Exupéry: "Len srdcom vidí človek správne, to podstatné je očiam neviditeľné." Pokrm pripravený z hlboko ľudského príbehu skupiny pilotov zo znepriatelených strán má len jednu chybu - je príliš poplatný mainstreamu, teda predvídateľný a miestami presladený. Inak bez úpravy vhodný k okamžitej konzumácii. 65%(16.1.2015)

 • J*A*S*M
  ***

  Obyčejné vojenské drámo o přežití dvou malých kupin vojáků ve vyhrocených podmínkách. Rozhodně se nekoná žádné objevení Ameriky. Bezpečné, čitelné, ve svém vyznění zcela průhledné. Řemeslná stránka v pořádku. Postavy moc charismatu a rozumu nepobraly, jejich zbytečné hádky se po pár minutách omrzí. Celkově spíš průměr.(14.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace