Partičke kamarátov z mesta Maaskantje sa jedného dňa prihodí niečo strašné. Všetci z dôvodu finančnej krízy stratia robotu, nešťastnou náhodou pár z nich príde aj o svoj domov a peniaze, ktoré im ešte ostali, veľmi rýchlo minú. Bez financií to však v dnešnom modernom svete nejde, preto sa rozhodli neplatiť za nič a všetko si brať zadarmo, bez ohľadu na následky. (Ba-nny)

verbal

Pětice holandských retardů přichází s vymazlenou asociální taškařicí, balancující na hraně debility a laskavého fekálního humoru ve stylu Jednotky příliš rychlého Jackass. To nesnáším. Jelikož jsem však onen osudný večer degradoval své zbývající IQ švestkovým pyré prohnaným trubkama a jedná se o film s guinessově nejvyšším výskytem hravého oslovení "pičo" na kosočtevereční větu, hihňal jsem se jako dawn, který se před chvíli snažil napít nosem, při pohledu na Bernoulliho rovnici. ()

Malarkey

Ve chvíli kdy jsem o filmu slyšel, jsem ho musel vidět. Drtivej rave soundtrack s naprosto brutálním humorem, kde autoři nemají problém s rozmáznutym psím mozkem na plátně. Fakt. Tady se s tím prostě neserou. Jinde je to tabu a parta z Holandskýho mini města z toho udělá naprosto brutální scénu. O partičce New Kids jsem toho moc neslyšel, do doby, než mi jeden Němec řekl, že je to v Holandsku, Belgii a Německu jedna z nejpopulárnějších part současnosti, kteří si to mašírují na youtube klípcích den co den a lidi se tím neuvěřitelně baví. A já se taky bavil. Sice to bylo chvílemi až dost šílený, ale pořád to byla komedie, která mě fakt upřímně rozesmála. Na druhou stranu se s divákem vůbec neserou. ()

T2

Rozpočet €1,5miliónaTržby Celosvetovo $18,259,000▐ Bláznivý úchalný "Boratovský" hyper akčný nášup, je to neskutočné zvrhlé ale aj zábavné. /60%/ ()

Radek99 odpad!

New Kids Turbo mají potenciál stát se podobně kultovním filmem jako třeba dobové snímky Ed Wooda Jr., jehož Plán 9 z vnějšího vesmíru je tu nahrazen ,,Plánem 5 z Maaskantje". V početnější, společensky uvolněné skupině osob (rozuměj partě přátel s vysokým stupněm intoxikace) budou New Kids Turbo zlatým hřebem večera a nevyčerpatelným zdrojem zábavy, individuálně (a za střízliva) nedokoukatelná záležitost... ()

Superpero

Pětice megadementů co vypadaj jak z 80. let dělá celej film dělaj mega směšný píčoviny, chlastaj pivo, furt tam hraje disco a na konci je tam ohromná přestřelka. Fakt ten humor je úplně super dementní, i ten Klub Sráčů je asi intelektuálnější než tohle. Fakt jsem se hodně zagebil. ()

Shadwell

Dost možná nejvtipnější film, co jsem kdy viděl. Proti tomu, co se tu děje, jsou všichni ti sandlerové, rogenové a apatowové úplný nazdárci. Mám pocit, jako bych se díval na hrubozrnný animák Beavis and Butt-head, akorát v hrané podobě. Řečeno slovy bývalého amerického velvyslance pro OSN Daniela Moynihana: „Chovanci tu převzali vedení ústavu pro duševně choré.“ ____ Zajímavou hádanku či dokonce šifru skýtá otázka, jestli jsou New Kids Turbo politicky nalevo, nebo napravo. Když pomineme dokumenty, které hledají příčiny světové finanční krize, a vezmeme v potaz filmy, které se věnují hlavně jejím důsledkům, máme tu jak díla z pravicového tábora v čele s americkou drámou Lítám v tom, kde jsou hrdinové ti, co z práce vyhazují, tak díla ryze levicová jdoucí ve stopách socanské Evropy jako Louise-Michel, kde jsou za hrdiny ti vyhození. Otázka je, kam na téhle ose umístit New Kids Turbo, protože ač by se zdálo, že film, kde hrdinové odmítají pracovat a nezdráhají se dehonestovat pořádkové síly, patří zřetelně doleva k anarchistické komedii Louise-Michel, věc je nepoměrně složitější. Možná se tímhle filmem Holanďani spíš vysmívají flákačům a různým Maročanům, Kameruncům a dalším, které si za ta léta do země natahali, a jejich svobodomyslnost jim akorát nedovoluje pojmenovat věci přímo. Holanďani stejně jako Finové stavící na nejzdravějších ekonomikách v Evropě se vyznačují silnou protestanskou náturou a maňána v podobě liknavých jižních národů jim nejenže leze dost silně krkem a de facto opakuje konflikt z třicetileté války, kde proti sobě stáli Nizozemci a ultrakatoličtí Španělé, ale produkuje na tamní politické mapě i pravicové populisty, jako je Geert Wilders nebo Tim Soini. Zařazení filmu doprava by nasvědčovala i jeho ohromná popularita v Německu, jehož obyvatelé rovněž odmítají cálovat dluhy jižních států, které tu zastupuje pětice hrdinů. Přesto považuji New Kids Turbo za levicový film, a to ze dvou důvodů – vývoj hlavních postav a počínání televizního reportéra. Ale popořadě. ____ 1, Klíčová otázka zní, jestli je ona pětice kamarádů z filmu kladná, nebo záporná. Poznat ve filmech padoucha zpravidla není příliš těžké, tady to ovšem očividně tak snadné není. Tehdy přichází vhod jednoduchá mnemotechnická pomůcka: záporáci se ve filmech poznají podle toho, že se nevyvíjejí a zůstávají konstantní od začátku do konce, kdežto kladné postavy procházejí výraznější změnou a nějakým vývojem. Tady je třeba policajt pořád za hlupáka, zatímco každá z pěti postav má své momenty a projde určitou menší proměnou. Proto jsou poznámky o absenci příběhu mimo, jelikož pomíjejí, že příběhy se odehrávají doslova uvnitř každého z oné pětice, které máme pořád před očima. New Kids Turbo tak připomíná starý socialistický vtip o robotníkovi, který si každý den z práce odnáší kufřík. Robotník má pověst zloděje, nicméně stráže, kteří kufřík vždy otevřou a prohledají, nikdy nic nenajdou. To, co robotník odcizuje, jsou samozřejmě samotné kufříky – jinak řečeno příběh tu nesou vyvíjející se postavy, jen film to running jokey a cykličností chytře zakrývá. Oproti tomu záporáci zůstávají konstantní. Zlo tu je s námi odnepaměti, mění se jen dobro a prostředky, jak s tímto zlem nakládáme. Asi nejgeniálnějším způsobem si tuto stálost zla uvědomil Hans Zimmer, který v TDK přisoudil Jokerovi leitmotiv o jedné jediné notě. Slyšet jej můžeme už v prvním záběru při nájezdu na záhy rozbité okno. Joker se také nemění, jeho charakter neopisuje žádný oblouk, a my vlastně nevíme, co udělá příště a co je klíčové, neřekne nám o tom nic ani hudba. Zimmer je na tento podkres postavy jaksepatří pyšný a jakbyne, když by mu to většina producentů/režisérů zatrhla a vyhodili ho s tím, vždyť podhodit postavu v obřím letním blockbusteru něčím takovým se přece nedělá… osvícenec Nolan mu to schválil. ____ 2, Druhý důvod, proč má New Kids Turbo přece jen blíž k Louise-Michel než k Lítám v tom, zosobňuje jedinečným způsobem postava reportéra. Ve scéně, kde pětice hrdinů bojuje s protiteroristickou jednotkou, se objeví úžasná dvojice záběrů: zatímco jedna z postav má na ramenou bazuku, reportér má na ramenou kameru. Podobný match-cut známe například z Kubrickovy 2001, kde se přestřihne z letící kosti na letící vesmírnou raketu, zatímco tady to je střih z bazuky na kameru. Kamera coby zbraň, to bylo přece vždycky krédo militantních a angažovaných dokumentaristů jako Joris Ivens nebo John Grierson. ____ Co do hudby tu máme trojí: za prvý extrémně rychlý raveový beaty á la Scooter, kteří dokonce speciálně pro film předělali svůj single Friends. Za druhý 90kový eurodance, byť malinko svižnější a inovovanější o fakt, že ženské vokály sice zůstávají, ale mužský rap jakoby zajišťuje těch pět MCs típků. Tahle hudba se ozývala v Holandsku asi ze všech těch Opelů Manta, co vlastní jedna z postav, a film to očividně úspěšně paroduje, ale současně na tom staví i svůj drive. Na svědomí to má DJ Paul Elstak, což je ten chlápek z úplného závěru, kde doslova spadne z nebes a potvrdí tak přímo slogan Faithless „God Is a DJ“. Myslím, že nejeden diskant a metrosexuál v některých pasážích filmu vyskočí ze sedadla a dá se do trsání. Jako já. A konečně za třetí tu máme samotnou nediegetickou instrumentální hudbu od Holkenborga, která vtipně zesměšňuje okázalé herojské melodie, ale má svoji nepopiratelnou kvalitu a tvoří příjemný kontrapunkt k raveovému či technařskému duc duc duc duc. Soundtrack je tak bujarou kombinací skladatelské práce a djské. ____ Kamioňák. Honk, honk. Cunt! () (méně) (více)

hirnlego

Jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem v životě viděla (doporučuju slovenský titulky pro umocnění zážitku). Tolik krásy a nekorektnosti a tak málo času. MILUJUTO. _____ S klucíma i za střízliva - další důkaz, že Radek99 je sucharskej tlučhuba, co se moc rád poslouchá. HOMO! ()

Fr

RICHARD BATSBAK, ROBBIE SCHUURMANS, RIKKERT BIEMANS, BARRIE BUTSERS a GERRIE van BOVEN. 5 LIDÍ BEZ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH DÁVEK – NEBEZPEČNÍ PODVODNÍCI NEBO OBĚTI KRIZE?..... /// (Jména, která si budu dlouho pamatovat!)...... Uff, tak tohle byla hovadina!!!! Tolik negramotů pohromadě (ve filmu) jsem ještě neviděl. Humor pro retardovaný? NO A CO! Často jsem se tlemil a to střízlivej! (mít tak dvojku v žíle...to by byla jízda!) Pět dementů a zbytek (např. policajti) se je snaží trumfnout! Hodně debilního humoru, ale taky dost dobrejch nápadů. Tohle není Rubber, tohle je skutečný! (ale no tááák...já vím...ty prášky jsem neměl přestat brát...). Ale hlavně, HLAVNĚ že je tady happy end (vlastně několik!) a jeden kamioňák! (honk! honk!) PIČOVINA, JAKOU SVĚT NEVIDĚL! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím jestli jsem nenormální. 2.) Jsem zvědavej na nejstrašlivější sex po telefonu. 3.) Jsem řidič kamionu. 4.) Chci vidět psa, kterej ne a ne umřít. /// PŘÍBĚH ** HUMOR **** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Dever

Nato že je to druhotriedny film je nenormálne nabitý zábavnými hláškami a scénami ktoré sa len tak niekde nevidia, herci a dej sú tak vymletý že už len to je vtipné a zábavné. Zas som sa raz pod dlhej dobe dobre zasmial . 90% ....... ()

EvilPhoEniX

Tohle je Fajn Příjemná Oddechovka.. Při které se dá opravdu Zasmát a né jen na chvíli.. Celou dobu se tam řve Píčá, Buzík.. Spousty sprostých Slov.. Příjde řada i na Brutalitu, která je povedená!! Je jasný, že film má malej Rozpočet.. Hlášky Scénář vymýšleli Studenti.. Je to jen pro určenou Věkovou Kategorii.. Hodně slušná komedie.. Možná i můj První Nizozemský Film, Flámy o tom, že v Holandsku Žijí pouze Tlamy jsou pravdivé!:) ()

JFL

Pořádnej buranskej mazec. "New Kids Turbo" přináší pohled na dobu ekonomické krize optikou dědičně zdegenerované předměstské bílé lůzy ujíždějící na muletech, šusťákovkách, pivku, tuzingu a disco technu. Neskutečná hulvátská řachanda pojatá v tradici "Ženatý se závazky" neboli inteligentní satiry nenápadně schované v hávu tupé zábavy pro masy (jen tady se víc blije, fluše, masturbuje a střílí). Po famílii Flodder (aneb "Špindírovi") má Nizozemsko další sofistikovaně lidový fenomén vytvořený inteligenty pro inteligenty i lopaty. ()

Bloody13

Nepamatuju komedii s větším výskytem totálních dementů na metr čtvereční. Zdejší absurdní humor je sice založen spíš na vulgaritách, ale to nic nemění na tom, že po většinu času je to strašná prdel. ()

Jara.Cimrman.jr

Ačkoli jsem znám svou nekompromisní rozhodností, tak tentokrát jsem při hodnocení lehce zaváhal mezi pěti hvězdami a odpadem. On je to totiž snímek zvláštním způsobem vtipný, ale zároveň se mi na mysl odněkud vkrádá nejasná myšlenka o ukázkové debilitě. Jenže, i když upřímně nenávidím úplně všechny postavy, které mají cokoli společného s Maaskantje, tak dokud mi doma nezačnou vylézat z obrazovky, tak se přikláním k tomu, že to byla sranda. Za svým názorem si však rozhodně nestojím. ()

dobytek

K filmu jsem se dostal celkem náhodně díky videoklipu k písničce Turbo od Paula Elstaka a když jsem se dozvěděl, že Paul Elstak má na svědomí v podstatě kompletní soundtrack (a dokonce se úplně na konci ve filmu objeví) a později jsem našel pár ukázek na youtube, tak jsem to prostě musel vidět. Co těch 5 magorů vyvádí za hovadiny, to se ani nedá popsat. Vybrat nějaký nejlepší okamžiky ani nejde, protože to je naprostej úlet od první do poslední minuty. Oproti tomuhle je i Klub sráčů vysoce intelektuální film určenej pro nejnáročnější diváky. Pod 5 hvězdiček prostě jít nemůžu. A šestou bych ještě přidal za soundtrack. ()

Traffic

O tom, že jsou New Kids Turbo nejzábavnější komedie roku, asi není pochyb. Zajímavé ale taky samozřejmě je, jakým způsobem se vztahují k ekonomické krizi a co nám o ní říkají. Teď nemyslím diskusi o tom, jestli je ten film z hlediska politického spektra nalevo nebo napravo - tu tady už ve svém komentáři rozjel Shadwell a stejně si navíc myslím, že je to v tuhle chvíli už celkem nepodstatná otázka. Podstatné je, že radikální řešení těch vidláků, kdy se ve vzpouře proti systému naprosto vyčlení z jeho ekonomických struktur, je skutečně jediným účinným bojem proti současnému kapitalismu. Dokud chodíte volit, platíte daně, hypotéku a máte alespoň běžný účet, stát a banky si vás příliš nebudou všímat, i kdybyste stávkovali a okupovali Wall Street do aleluja. Západní svět je v situaci, kdy demokracie se vládnoucími strukturami už nepokrytě obchází a ignoruje (nikým nevolení bankéři Fedu ekonomicky ovládají USA, Evropské unii vládnou technokrati - viz poslední šarádu Berlusconi -> Monti; jinými slovy Goldman Sachs rules the world) a ovčané si začínají uvědomovat, že žádné volby skutečně nezmění vůbec nic. Těžiště moci se přesunulo zcela mimo zákonný dosah a vliv běžných lidí. New Kids Turbo tedy představují tuhle radikální myšlenku "vyhladovění systému", ale zároveň ji musí prezentovat jako totální nadsázku, protože vážně míněné drama na tohle téma by dnešní doba absolutně neustála a nikdo by nepovolil to vysílat. Film tedy značí fakt, že jsme se dostali do fáze, v níž už si takovou variantu revolty dokážeme představit, ale zatím pouze jako absurdní frašku, protože je to pořád mimo naše vnímání toho, co je vůbec reálně možné a "správné". ()

kulyk

Tak co by ne, že. Proč neukázat zámořským obřezaným plivníkům, že na starém kontinentu umíme také nakroutit prapodivnou ekl parodii, a ještě do ní dokážeme najebat sociální podtext..... nebo co to tam vůbec ti vyčaděnci narvali. Zhovadilost největší, ovšem řada vydařených momentů tvoří z díla libost. A pleje-li někde Peter Aerts, pak nemohu jít pod osmdesát procent, nezlobte se na kulýnka. O to více mě mrzí, že se sejdu u soudního dvora v Haagu s partičkou okolo turbo dětí v ne zrovna nejlepším. Vykrást můj prvotní sexuální počin, nemístně jej natáhnout až na celé vteřiny, vrazit to do filmu a nedat mi ani gulden - to je jasný zločin proti lidskosti. ()

MMR

Nárazový film, co se týče humoru. Chvíli vás to nudí, a chvíli zase nevěřícně zíráte, smějete se a také divíte. Tahle taškařice je ovšem z jistého úhlu pohledu geniální, nebo alespoň já jí takto beru, protože jsem nic podobného zatím neviděl. Je to můj první nizozemský film, a jsem s ním spokojen. Ještě mě čeký druhý díl, tak jsem zvědav, co tam zakomponují a jaký bude humor tam. ()

gogo76

"Vodič kamiónu robí Tú, Túúú..." Moje hodnotenie berte s veľkou rezervou. Tento film mal u mňa v úvode blízko k jednej alebo dvom hviezdam. Chvíľu mi trvalo, kým som sa spamätal z hromady vulgarizmov, ktoré vlasatí dementi pálili zo svojich úst. Jednoznačne ide o film v ktorom slovo "k...t" a "p..a" zaznelo bezkonkurenčne najviac krát. Aspoň čo som zatiaľ videl. Občasná nadávka v dobre načasovanom momente môže byť naozaj vtipná, ale tu to bolo často mimo misu. Časom si však človek zvykne(nie je úžasné, aký je človek prispôsobivý tvor?) a začal som vnímať skôr tie vydarené vtipy , ktorých je tu našťastie tiež dosť. Takú kopu magorov len tak nenájdete a časom som bol rozhodnutý dať tie priemerné 3 hviezdy. V tom však prišiel "vedúci" magorov , zroloval autom siedmych policajtov, vystrčil hlavu a vyhlásil: "Vodič kamiónu robí tú, túúú..." a v tej chvíli som sa priklonil k štvrtej hviezde. Ja viem, je to prízemné, ale občas som sa zasmial. Párkrát veľmi dobre. Úplne pochopím všetky možné hodnotenia, teda až na plný počet, pretože je tu i požehnané množstvo hluchých a trápnych momentov. Je to presne ten film, kde sa zhoda hľadá ťažko. Slabšie 4 *. 70%. ()

pepo

Akékoľvek hodnotenie okrem odpadu alebo päťky je v tomto prípade alibistické zbabelstvo. Sharknado je oproti tomu umelecké dielo. Za triezva by ma to asi zabilo ale po šiestich pivách som sa smial nahlas, takže "zaokruhľujem " smerom hore. ()

FlyBoy

Po prvom, "štvorhviezdičkovom" pozretí musím teraz po druhom okamžite transformovať do "päťhviezdičkového" pozretia, pretože čo a ako sa tu deje, to naozaj nemá obdoby. Dovolím si nesúhlasiť s tvrdeniami, že nová vulgaritka Antonieho Kamerlinga je určená výhradne jednoduchému publiku alebo skupinám priateľov pod vplyvom THC. Obidvoch uspokojí, ale dosah má ešte oveľa väčší vďaka sofistikovaným finesám, ktoré zreteľne vykúkajú spoza dementnej pokrývky. Samozrejme, buranské fóriky nie každému sadnú, onu "nečestnosť" nie každý strávi, ale kto má aspoň minimálne sklony k pokleslému pobaveníčku a rád číta medzi riadky, tak na svoje si bezdebaty príde. Z "Maaskantje" totiž neohrozene nastupuje pätica darmožráčskych sedlákov ktorých priority tvoria hliníkové retiazky, šuštiakové bundy, orosený pivec, "hlohovecký" tuning a keď k tomu z reprákov duní aj nejaká "raveová" pecka alebo "will be friends" vokálček od Scootru, tak je všetko v klídku. Stane sa to najhoršie, úrady im stopnú sociálne dávky a nabudeným chlapcom neostane nič iné, ako len začať nepovoľne protestovať-odštartovať rozdivočenú anarchiu. "New kids turbo" sú ohromne lapidárnym zosmiešnením prebiehajúcej ekonomickej krízi-spravidlosť do rúk berie banda retardovaných vagabundov, ktorá sa nezastaví pred ničím a ich besnenie zanecháva okolo seba poriadny bordel. Holanďania to vyrhajú jak nabrúsené dýky, čo pojašený úsek, to brutálny "sidekick" a to buď uleteným kreténizmom alebo neprístojným vyplieskaním. Už nemajú náladu neustále ustupovať/helfovať zadĺženým Južanom a preto si z nich robia náramnú prdel pričom je dodržaný status quo prisťahovalca, ktorý nemusí byť apriori vychytralým záporákom-ba naopak je tu postihnutým hrdinom prekážajúcim v zápornom systéme. "Turbo deti" sú politicky doľava aj doprava (i keď ľavá prevažuje) a cez simulovaný stred strmhlav útočia, rozosmejú nielen hulvátske hovädá, ale aj rozumných hédonikov. Majú vo vrecku stovky nekresťanských skopičín, 2 či 3 "burnafterreadingovské" porady, rozchichotaného kamionistu z "Bláznivej olympiády ("Honk, honk") a v rámci chumajského sarkazmu asi ten najhurónskejší/najprenikavejší "flow" široko-ďaleko. ()