New Kids Turbo

New Kids Turbo

Akční / Komedie

Nizozemsko, 2010, 85 min

Jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem v životě viděla (doporučuju slovenský titulky pro umocnění zážitku). Tolik krásy a nekorektnosti a tak málo času. MILUJUTO. _____ S klucíma i za střízliva - další důkaz, že Radek99 je sucharskej tlučhuba, co se moc rád poslouchá. HOMO!(15.4.2012)

O tom, že jsou New Kids Turbo nejzábavnější komedie roku, asi není pochyb. Zajímavé ale taky samozřejmě je, jakým způsobem se vztahují k ekonomické krizi a co nám o ní říkají. Teď nemyslím diskusi o tom, jestli je ten film z hlediska politického spektra nalevo nebo napravo - tu tady už ve svém komentáři rozjel Shadwell a stejně si navíc myslím, že je to v tuhle chvíli už celkem nepodstatná otázka. Podstatné je, že radikální řešení těch vidláků, kdy se ve vzpouře proti systému naprosto vyčlení z jeho ekonomických struktur, je skutečně jediným účinným bojem proti současnému kapitalismu. Dokud chodíte volit, platíte daně, hypotéku a máte alespoň běžný účet, stát a banky si vás příliš nebudou všímat, i kdybyste stávkovali a okupovali Wall Street do aleluja. Západní svět je v situaci, kdy demokracie se vládnoucími strukturami už nepokrytě obchází a ignoruje (nikým nevolení bankéři Fedu ekonomicky ovládají USA, Evropské unii vládnou technokrati - viz poslední šarádu Berlusconi -> Monti; jinými slovy Goldman Sachs rules the world) a ovčané si začínají uvědomovat, že žádné volby skutečně nezmění vůbec nic. Těžiště moci se přesunulo zcela mimo zákonný dosah a vliv běžných lidí. New Kids Turbo tedy představují tuhle radikální myšlenku "vyhladovění systému", ale zároveň ji musí prezentovat jako totální nadsázku, protože vážně míněné drama na tohle téma by dnešní doba absolutně neustála a nikdo by nepovolil to vysílat. Film tedy značí fakt, že jsme se dostali do fáze, v níž už si takovou variantu revolty dokážeme představit, ale zatím pouze jako absurdní frašku, protože je to pořád mimo naše vnímání toho, co je vůbec reálně možné a "správné".(27.11.2011)

Ačkoli jsem znám svou nekompromisní rozhodností, tak tentokrát jsem při hodnocení lehce zaváhal mezi pěti hvězdami a odpadem. On je to totiž snímek zvláštním způsobem vtipný, ale zároveň se mi na mysl odněkud vkrádá nejasná myšlenka o ukázkové debilitě. Jenže, i když upřímně nenávidím úplně všechny postavy, které mají cokoli společného s Maaskantje, tak dokud mi doma nezačnou vylézat z obrazovky, tak se přikláním k tomu, že to byla sranda. Za svým názorem si však rozhodně nestojím.(19.8.2012)

...kdo tohle čte je HOMO!(15.4.2012)

Uf, jak tohle dílko ohodnotit, když celou dobu silně balancuje mezi odpadem a geniálním zážitkem pro zvrácené, infantilní kreatury, jako jsem já a k tomu hraje parádní happy hardcore soundtrack? Zlatým středem. Kdybych dal víc, musel bych se za sebe stydět a kdybych dal méně, popíral bych, že jsem se v určitých pasážích výborně bavil. Další z filmů, které si nejlépe užijete s alkoholem v krvi a partou kamarádů. K příběhu: Parta hrozných maloměstských lůzrů z Holandska v jednom jediném dni přijde o práci, svou debilitou i o sociální dávky, a tak se rozhodnou, že natruc světové krizi nebudou už nikdy za nic platit. A tohle má stačit na celý film? Prakticky ano. Pak už jen sledujeme snahu o přežití, když jejich jednání rozpoutá bouři nepokojů po celé zemi a ministr se to na vlastní pěst snaží zastavit, nápady, jak sehnat peníze, zevlování bandy imbecilů po okolí a retardovaného mongola, který si hraje na "tiráka". A kupodivu i velkou porci krve a přestřelek, s kterými se v New Kids Turbo rozhodně nešetří.(13.5.2011)

• - Ve filmu si zahrál legendární trojnásobný mistr K1 World Grand Prix Champion, kickboxer Peter Aerts, přezdívaný "The Dutch Lumberjack". (Dixxx)

• - Mnoho rodinných príslušníkov hlavnej pätice hercov si vo filme zahralo menšie cameo úlohy. (MikaelSVK)

• - Auto, které ve filmu používá Rikkert van Boven (Wesley van Gaalen), je zelený Opel Manta Gsi 1978. (TheDon)