Le monde est a vous...(10.4.2011)

Tady není moc co komentovat. Příběh o poflakování tří výrostků po francouzských ulicích. Napětí žádné, děj vesměs taky žádnej. Co tohle dělá v IMDB 250 je mi záhadou.(29.6.2012)

Nádherně drsné! Skvělá kamera, režie a herci. Jak tohle někdo může porovnávat s Kids?! Vždyť je to úplně o něčem jiném!(6.3.2005)

" Vincek " už v roce 1995 dokázal, že roste v jednoho nejzajímavějších herců součastnosti. Sice není tenhle film taková pecka, jako jeho předešlý Náš den přijde, nicméně tohle vše na čtyři hvězdy bohatě stačí. Bloumání tří mladíků, jako by bez cíle je natočeno hodně reálně, dynamicky, ale i beztarostně, jako by se jim snad ani nemohlo nic stát. A ve srovnání s tím, co se děje, nebo dělo dnes, či včera všude v Evropě působí snímek hodně nadčasově. Soužití, mnohdy odlišných kultur, to rozhodně není a asi určitě do budoucna ani nebude jednoduchá věc, což Mathieu dokázal vystihnout s několikaletým předstihem. Možná mu to někdo našeptal, nebo má doma chlapec věšteckou kouli, každopádně klobouk dolů.(22.1.2015)

IMDb Top 250 plus Vincent Cassel v roli drzého floutka? Tak to si nechám líbit. Příběh tří kluků z pařížského předměstí s docela silným koncem. Za zmíňku stojí ještě pár zapamatovánihodných scén, například skvělý počáteční taneček Vincenta, zrcadlo nebo Asterix :-)(21.8.2012)