Lovci zločinců (TV seriál)

Person of Interest

Lovec zločincov

Drama / Thriller / Krimi

USA, 2011, 90x44 min

Jonathan Nolan

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, Enrico Colantoni, John Nolan, Susan Misner, Robert John Burke, Michael Kelly, Al Sapienza, Paige Turco, Brett Cullen, Mark Margolis, John Fiore, Michael Stahl-David, Jonno Roberts, Natalie Zea, James Hanlon, William Sadler, Jermaine Crawford, Gina Hernandez, Molly Price, Randall Newsome, Keith Nobbs, Vincent Laresca, Lili Mirojnick, Charles Borland, Ruben Santiago-Hudson, Linda Cardellini, Adam Rothenberg, Bridget Regan, Elizabeth Masucci, John Cenatiempo, Courtenay Taylor, Kate Hodge, Terence Schappert, Cotter Smith, Brian J. Smith, Karolína Kurková, Matt Servitto, Joshua Elijah Reese, Scott Bryce, Ken Leung, Jay Storey, Matt Lauria, Juan Carlos Hernández, Dan Bittner, Annie Parisse, Robin Taylor, Samira Wiley, Deirdre O'Connell, Steven Ogg, Chris Chalk, Aja Naomi King, Matthew Rauch, José Zúñiga, Jonathan Tucker, Dan Amboyer, Megan Byrne, Scott Jaeck, Annika Boras, Jon Michael Hill, Valentina de Angelis, Kelli Barrett, Cosmo Pfeil, Astro, Erich Bergen, Dominic Fumusa, Dillan Arrick, Veronica Cruz, Ed Moran, Meredith Patterson, Jamie Lynn Concepcion, Virginia Kull, John Rue, Ritchie Coster, Gene Farber, Emily Robinson, Taylor Gildersleeve, Bridget McKevitt, Derek Wilson, Brooke Bloom, Matt McGorry, River Alexander, Pablo Schreiber, Monte Bezell, Nazneen Contractor, Madison McKinley, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Mía Maestro, Sebastian Arcelus, Charlie Moss, Wayne Duvall, Tracie Thoms, Michael Medeiros, Michael Drayer, Melissa Sagemiller, Gabrielle Miller, Reiko Aylesworth, Cara Buono, Geneva Carr, Seamus Davey-Fitzpatrick, Noelle Beck, William Abadie, Jason Ritter, Wrenn Schmidt, Kevin Kilner, Laila Robins, James Carpinello, Ramsey Faragallah, Alex Webb, Steve Rosen, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, James Colby, Paloma Guzmán, Michael Gill, Francie Swift, Karl Kenzler, Zabryna Guevara, David Carranza, Gloria Votsis, Olivia Nikkanen, Adria Arjona, Andy Murray, Allison Scagliotti, Megan West, Kristoffer Cusick, Katheryn Winnick, Michael McGlone, Elizabeth Marvel, David Paterson, Gary Perez, Veronica Reyes-How, Allan Louis, John Henry Cox, Darien Sills-Evans, Conor Romero, Rick Zahn, Richard D. Busser, Nick Westrate, Marko Caka, Brian D’Arcy James, John Solo, Robert Allen Mukes, Brennan Brown, Charlie Plummer, Ed Heavey, Jeb Kreager, David Alan Basche, Morgan Spector, Terry Serpico, Nick Gehlfuss, Alex Ziwak, Stephen Tyrone Williams, Myk Watford, Tama Filianga, Michael Berresse, Erin Dilly, David Fierro, Christina Saragaglia, Gregory Konow, Michael Irby, Michael Siberry, Louis Vanaria, Alan Dale, Tony Darrow, Kent Broadhurst, Henri Lubatti

Kostýmy:

Ellen Mirojnick

Po objevení žlutého Ferrari v závěrečné epizodě druhé řady musím přiznat, že tahle A.I. je mi ještě sympatičtější než ta Spielbergova. Seriál se pořádně rozjede až po pátém dílu (proto mě opět nervují místní odborníci, kteří "fundovaně" hodnotí už po pilotu) a vyvrcholení druhé řady je opravdu excelentní – "Can you hear me? Absolutely!" Z hereckého obsazení vede neuvěřitelně sexy James Caviezel v roli Johna, Kevin Chapman jako detektiv Fusco (celou dobu má jeden herecký výraz, ale dokonale se v něm odráží naštvanost a bezradnost jeho postavy) a v několika posledních dílech mě hodně zaujala i Sarah Shahi v roli Shaw a pevně doufám, že v další řadě dostane více prostoru. Update po třetí řadě - neustále lepší a lepší. Se smrtí jedné z hlavních postav a s vyřešením případu HR se to dějově posouvá trochu jinam - od objevení Samaritána je to čím dál víc zapletenější (v dobrém slova smyslu) a návykovější. Viděny čtyři řady a pevně doufám v pátou.(28.5.2013)

Fascinující, kolik je tu kategorických hodnocení, založených jen na pilotu... ale lidi jsou holt různí. Zpočátku jsem měl sám trochu pochybnosti, ale nakonec jsem dal celou sezonu, hlavně díky opravdu funkční chemii mezi postavami - ač nikdo z těch herců sám o sobě show táhnout nemůže, přesto to takhle dohromady prostě nějak funguje. Dokonce i na vyšeptaného neherce Javiezela jsem si časem zvyknul. Jednotlivé případy vyhozených čísel jsou dostatečně pestré, a postupné odhalování minulosti jednotlivých charakterů je dávkováno právě tak akorát, aby mě ty s případem nesouvisející flashbacky neštvaly. A konec opravdu navnadil na další sezonu, doufám, že bude.(28.7.2012)

Nič prelomové, zato celkom slušný nadpriemerný akčný seriál so zaujímavým korením v podobe takto doteraz nespracovanej tematiky "Veľkého brata". To všetko pod taktovkou Christopherovho brata so scenáristickým talentom, Jonathana Nolana, a výborným obsadením, ktorému kraľujú charizmatický James Caviezel a tajomný Michael Emerson. 1. séria: 80%(13.3.2013)

• - Postava Sameen Shaw má iránske korene, rovnako ako jej predstaviteľka Sarah Shahi. Sarah sa síce narodila v USA, jej otec ale pochádza z Iránu a jej pôvod siaha až do panovníckej rodiny Qajar, ktorá vládla v Perzií približne pred 200 rokmi. (ywo666)

• - Sarah Shahi prezradila, že ju bojové scény desili, ale vždy ju fascinovalo robiť veci, z ktorých má strach. Väčšinu náročných scén točila sama a nechávala sa zastúpiť kaskadérmi, iba keď jej to tvorcovia vyslovene zakázali. (ywo666)

• - Hlavné postavy John Reese (James Caviezel) a Harold Finch (Michael Emerson) používajú množstvo krycích mien. Vždy sa ale jedná len o rozdielne priezvisko a krstné meno si ponechávajú svoje. (ywo666)