Lovci zločinců (TV seriál)

Person of Interest

Lovec zločincov

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2011, 103x44 min

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, Enrico Colantoni, John Nolan, Brett Cullen, Paige Turco, Robert John Burke, Michael Kelly, Susan Misner, Al Sapienza, Cara Buono, Ken Leung, Mark Margolis, John Fiore, Michael Stahl-David, Jonno Roberts, Natalie Zea, James Hanlon, William Sadler, Jermaine Crawford, Gina Hernandez, Molly Price, Randall Newsome, Keith Nobbs, Vincent Laresca, Lili Mirojnick, Charles Borland, Ruben Santiago-Hudson, Linda Cardellini, Adam Rothenberg, Bridget Regan, Elizabeth Masucci, John Cenatiempo, Courtenay Taylor, Kate Hodge, Terence Schappert, Cotter Smith, Brian J. Smith, Karolína Kurková, Matt Servitto, Joshua Elijah Reese, Scott Bryce, Jay Storey, Matt Lauria, Juan Carlos Hernández, Dan Bittner, Annie Parisse, Robin Taylor, Samira Wiley, Deirdre O'Connell, Steven Ogg, Chris Chalk, Aja Naomi King, Matthew Rauch, José Zúñiga, Jonathan Tucker, Dan Amboyer, Megan Byrne, Scott Jaeck, Annika Boras, Jon Michael Hill, Valentina de Angelis, Kelli Barrett, Cosmo Pfeil, Astro, Erich Bergen, Dominic Fumusa, Dillan Arrick, Veronica Cruz, Ed Moran, Meredith Patterson, Jamie Lynn Concepcion, Virginia Kull, John Rue, Ritchie Coster, Gene Farber, Emily Robinson, Taylor Gildersleeve, Bridget McKevitt, Derek Wilson, Brooke Bloom, Matt McGorry, River Alexander, Pablo Schreiber, Monte Bezell, Nazneen Contractor, Madison McKinley, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Mía Maestro, Sebastian Arcelus, Charlie Moss, Wayne Duvall, Tracie Thoms, Michael Medeiros, Michael Drayer, Melissa Sagemiller, Gabrielle Miller, Reiko Aylesworth, Geneva Carr, Seamus Davey-Fitzpatrick, Noelle Beck, William Abadie, Jason Ritter, Wrenn Schmidt, Kevin Kilner, Laila Robins, James Carpinello, Ramsey Faragallah, Alex Webb, Steve Rosen, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, James Colby, Paloma Guzmán, Michel Gill, Francie Swift, Karl Kenzler, Zabryna Guevara, David Carranza, Gloria Votsis, Olivia Nikkanen, Adria Arjona, Andy Murray, Allison Scagliotti, Megan West, Kristoffer Cusick, Katheryn Winnick, Michael McGlone, Elizabeth Marvel, David Paterson, Gary Perez, Veronica Reyes-How, Allan Louis, John Henry Cox, Darien Sills-Evans, Conor Romero, Rick Zahn, Richard D. Busser, Nick Westrate, Marko Caka, Brian D’Arcy James, John Solo, Robert Allen Mukes, Brennan Brown, Charlie Plummer, Ed Heavey, Jeb Kreager, David Alan Basche, Morgan Spector, Terry Serpico, Nick Gehlfuss, Alex Ziwak, Stephen Tyrone Williams, Myk Watford, Tama Filianga, Michael Berresse, Erin Dilly, David Fierro, Christina Saragaglia, Gregory Konow, Michael Irby, Michael Siberry, Louis Vanaria, Alan Dale, Tony Darrow, Kent Broadhurst, Henri Lubatti, David Vadim, José Ramón Rosario, Mihran Slougian, Robbie Sublett, Murphy Guyer, Emily Tremaine, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Susan Blackwell, Ned Eisenberg, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, David Zayas, Erica Fae, David H. Holmes, Oakes Fegley, Matt McTighe, Derrick Simmons, Philip Anthony-Rodriguez, Kelly AuCoin, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Thomas Kopache, Shawn Parsons, Paul Schulze, James LeGros, Jimmi Simpson, Nick Stevenson, Maureen Sebastian, Todd Susman, Jessica Pimentel, Diane Guerrero, Brendan Burke, Yul Vazquez, Selenis Leyva, Mike Houston, Paulina Singer, John Doman, Gameela Wright, Neal Huff, Amy Hargreaves, Bill Heck

Můj nejnovější seriál number one. Nolanům zřejmě v žilách nějaká ta genialita opravdu koluje. Typická záležitost, kdy se musí překlenout tak pět dílů první série, aby to diváka chytlo, ale potom je to čím dál lepší. Výborně napsaný postavy, kde každá má vlastní vývoj a je radost sledovat, jak se v prvních dílech nesympatickej zkorumpovanej Fusco pomalu mění na někoho, komu člověk drží palce (díky Chapmanovi a hlavně když to schytá do zadnice). To platí i pro detektiva Carterovou (skvělá Taraji P. Henson) nebo záporáka Eliase (Enrico Colantoni se tu z roztomilýho mimozemšťánka v Galaxy Questu změnil v cool zabijáka). Obě hlavní postavy jsou bez debat. U Emersona jsem neměla pochyb, že podobnou roli uhraje na jedničku, zato Caviezel pro mě vždycky byl nudnej herec - tady se ovšem předvedl v sakra dobrým světle a nijak ze Emersonem nezaostává. Jejich prohlubující se přátelství je díky společný chemii obou herců taktéž radost sledovat. Jedním z hlavních plusů je scénář - od flashbacků po příběhy jednotlivejch dílů. Inteligentní, napínavej a s chytře dávkovanýma twistama, kdy ze zdánlivý oběti může bejt pachatel, ale nevyplní se to vždycky. A v neposlední řadě přímo DOKONALE vybraná hudba, přesně moje krevní skupina. Každej díl můj playlist obohatí o novou pecku. Už když v první epizodě zazní Angel od Massive Attack jsem byla jasná. Nebo DJ Shadow, toho slyšet je hotová slast. A tvůrci mají stejně jako já slabost pro skupinu U.N.K.L.E., jejich tvorba zní v seriálu často a to je dobře. Celkově supr záležitost, doufám, že kvalita první série jen a jen poroste!(28.12.2014)

• BigDeal

Pilot (60%): obrovské sklamanie. Ale aby som bol spravodlivý, moje očakávania boli príliš vysoké. JJ. Abrams, Jonathan Nolan, Michael Emerson - od takých mien som čakal LOST zmiešaný s Inception. To som samozrejme dostať nemohol, ale predsa len som dúfal, že pôjde o napínavý, originálny, mysteriózny seriál na pokračovanie plný tajomstiev. V skutočnosti ale (podľa pilotu) ide o obyčajný, priemerný, neoriginálny epizódový krimi seriál. Ak by som od neho nič nečakal, zrejme by ma nesklamal. Lenže na druhej strane, ani by som ho ani nikdy nevidel, pretože krimi veľmi nemusím. Šancu mu však ešte dám. Snáď prinesú ďalšie diely niečo zaujímavé.(24.9.2011)

Hodnocení pilotu: Promarněná šance, potenciál tu je, ale všechno zůstalo napůl cesty. Myslel jsem, že po pilotu budu mít chuť na další díl, ale nebudu sledovat dál, byť jsem myslel, že kvůli Michaelovi Emersonovi, který byl v LOST skvělý, sledovat budu. 60%.(25.1.2012)

• elizabeth_ba

Zatím viděn pouhopouhý jeden díl, takže nebudu hvězdičkovat. Otevřený konec v sérii 01 epizodě 04 byl zajímavým řešením. No ano, dobrovolně se přiznám, že jsem se koukla kvůli Rothenbergovi, který mě nedávno zaujal v Ripper street, ale tohle bylo něco úplně jiného a trochu jsem si musela na tento typ seriálu zvykat. Rozhodla jsem se, že kvůli souvislostem zhlédnu ty předchozí epizody a pokud to půjde (a nebude to stát za kočku) i některé další, a pak celé ohodnotím a pořádně okomentuju. Zhlédnutá epizoda o člověku, který nevěří ve vlastní charisma natolik, že se dopouští lumpáren, a zásadové doktorce s traumatem z minulosti byla tak na 65%.(26.1.2015)

• Rogue

Deset dilů a stačilo. Průměrné absolutně iritujícím stylem (aby nedošlo k mýlce - já mám tohle vizuální animované hackování vlastně ráda, vytáčí mě spíš celková nelogičnost ve výběru čísel a s tím související absurdní zvraty. Divoký koncept je jedna věc, rozvracení logiky vlastního vesmíru už je za hranou mé tolerance.). Caviezel je strašnej.(12.3.2016)