Lovci zločinců (TV seriál)

Person of Interest

Lovec zločincov

Drama / Thriller / Krimi / Akční

USA, 2011, 103x44 min

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, Enrico Colantoni, John Nolan, Brett Cullen, Paige Turco, Robert John Burke, Michael Kelly, Susan Misner, Al Sapienza, Cara Buono, Ken Leung, Mark Margolis, John Fiore, Michael Stahl-David, Jonno Roberts, Natalie Zea, James Hanlon, William Sadler, Jermaine Crawford, Gina Hernandez, Molly Price, Randall Newsome, Keith Nobbs, Vincent Laresca, Lili Mirojnick, Charles Borland, Ruben Santiago-Hudson, Linda Cardellini, Adam Rothenberg, Bridget Regan, Elizabeth Masucci, John Cenatiempo, Courtenay Taylor, Kate Hodge, Terence Schappert, Cotter Smith, Brian J. Smith, Karolína Kurková, Matt Servitto, Joshua Elijah Reese, Scott Bryce, Jay Storey, Matt Lauria, Juan Carlos Hernández, Dan Bittner, Annie Parisse, Robin Taylor, Samira Wiley, Deirdre O'Connell, Steven Ogg, Chris Chalk, Aja Naomi King, Matthew Rauch, José Zúñiga, Jonathan Tucker, Dan Amboyer, Megan Byrne, Scott Jaeck, Annika Boras, Jon Michael Hill, Valentina de Angelis, Kelli Barrett, Cosmo Pfeil, Astro, Erich Bergen, Dominic Fumusa, Dillan Arrick, Veronica Cruz, Ed Moran, Meredith Patterson, Jamie Lynn Concepcion, Virginia Kull, John Rue, Ritchie Coster, Gene Farber, Emily Robinson, Taylor Gildersleeve, Bridget McKevitt, Derek Wilson, Brooke Bloom, Matt McGorry, River Alexander, Pablo Schreiber, Monte Bezell, Nazneen Contractor, Madison McKinley, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Donnie Keshawarz, Andrew Stewart-Jones, Fajer Al-Kaisi, Mía Maestro, Sebastian Arcelus, Charlie Moss, Wayne Duvall, Tracie Thoms, Michael Medeiros, Michael Drayer, Melissa Sagemiller, Gabrielle Miller, Reiko Aylesworth, Geneva Carr, Seamus Davey-Fitzpatrick, Noelle Beck, William Abadie, Jason Ritter, Wrenn Schmidt, Kevin Kilner, Laila Robins, James Carpinello, Ramsey Faragallah, Alex Webb, Steve Rosen, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, James Colby, Paloma Guzmán, Michel Gill, Francie Swift, Karl Kenzler, Zabryna Guevara, David Carranza, Gloria Votsis, Olivia Nikkanen, Adria Arjona, Andy Murray, Allison Scagliotti, Megan West, Kristoffer Cusick, Katheryn Winnick, Michael McGlone, Elizabeth Marvel, David Paterson, Gary Perez, Veronica Reyes-How, Allan Louis, John Henry Cox, Darien Sills-Evans, Conor Romero, Rick Zahn, Richard D. Busser, Nick Westrate, Marko Caka, Brian D’Arcy James, John Solo, Robert Allen Mukes, Brennan Brown, Charlie Plummer, Ed Heavey, Jeb Kreager, David Alan Basche, Morgan Spector, Terry Serpico, Nick Gehlfuss, Alex Ziwak, Stephen Tyrone Williams, Myk Watford, Tama Filianga, Michael Berresse, Erin Dilly, David Fierro, Christina Saragaglia, Gregory Konow, Michael Irby, Michael Siberry, Louis Vanaria, Alan Dale, Tony Darrow, Kent Broadhurst, Henri Lubatti, David Vadim, José Ramón Rosario, Mihran Slougian, Robbie Sublett, Murphy Guyer, Emily Tremaine, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Susan Blackwell, Ned Eisenberg, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, David Zayas, Erica Fae, David H. Holmes, Oakes Fegley, Matt McTighe, Derrick Simmons, Philip Anthony-Rodriguez, Kelly AuCoin, Andrew Polk, Remy Auberjonois, Thomas Kopache, Shawn Parsons, Paul Schulze, James LeGros, Jimmi Simpson, Nick Stevenson, Maureen Sebastian, Todd Susman, Jessica Pimentel, Diane Guerrero, Brendan Burke, Yul Vazquez, Selenis Leyva, Mike Houston, Paulina Singer, John Doman, Gameela Wright, Neal Huff, Amy Hargreaves, Bill Heck

YOU ARE BEING WATCHED, tak nějak začíná každá epizoda tohoto akčně dramatického seriálu, který se z jedné části dá popsat jako jedna z kriminálek, ale také jako neskutečně promyšlené drama. Bratr slavného (a mého nejoblíbenějšího) režiséra Christophera Nolana – Jonathan napsal seriál o speciálním stroji, který byl po útoku z 11.září sestrojen Haroldem Finchem aby sledoval všechny lidi v USA a předem upozorňoval na teroristický útok (ještě než se stane). Harold Finch ale po dokončení projektu zmizel jakožto velký boháč a podnikatel s druhou částí stroje, která upozorňuje i na jakýkoli zločin, který se má v dohledné době stát. A tak si shání silnou posilu, se kterou chce dopadat vrahy a chránit nevinné, možná to takhle zní lacině, ale ve výsledku…je to opravdu velkolepé. První série nám představí stroj, zavede nás do celého toho komplikovaného děje a především nás seznámí s ústřední dvojicí, ke které se postupně nabalí další členové. Děj se postupně různě propojuje a zamotává, i když pořád sledujeme dvojici, která se snaží chránit americký lid. Je to zajímavé, nápadité, dramatické, tajemné a někdy i lehce předvídatelné či strohé. Ne každý díl je naprosto vynikající a některý je opravdu spíše takovou výplní či nudou. Série má prostě kratší rozjezd, ale to vám vynahradí excelentní finále. 80% (22.8.2014)

Začátek tohoto seriálu byl opravdu hodně vlažný, až jsem si říkal, jestli vůbec dokoukám řadu. To jsem ještě netušil, na jaký skvost to vlastně koukám a že ho ohodnotím plným počtem. Hlavní důvod, proč jsem začal na Person of Interest koukat, bylo samozřejmě obsazení Michaela Emersona, kterého totálně žeru. James Caviezel také není úplně nejhorší. To, co je ale na Person of Interest nejlepší je scénář Jonathana Nolana. To, že seriál napsal jsem zjistil až po pár dílech (asi v ten moment, kdy to začalo bejt zajímavý). Je to opravdu hodně propracovaný seriál, který jen doporučuju a těším se na další řadu.(2.8.2013)

Predvidatelna, presto neurazejici tuctovka se zajimavou, nepatrne promarnenou pointou, na kterou se dobre kouka.(6.4.2013)

Překvapivě vynikající seriál. Hlavně proto, že tam James Caviezel rozhazuje své charisma.(28.1.2016)

Jim Caviezel šeptá zlověstně tichým hlasem, jakoby byl Batman, který ochraňuje noční město (nebo Cartman v převleku mývala). Pro někoho to může působit úsměvně, pro mě je právě to hlavním lákadlem a Caviezloj žeru každou jeho větu. Mimochodem, na IMDb to má 83%, což vystihuje kvalitu tohoto seriálu daleko přesněji. Já půjdu ale ještě výš: 90%(29.10.2011)