poster

2 dny v New Yorku

 • Francie

  2 Days in New York

 • Německo

  2 Tage New York

  (Německo)
 • slovenský

  2 dni v New Yorku

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo / Belgie, 2012, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Francouzskou herečku Julii Delpy si kdysi vybral režisér Richard Linklater do konverzačních romantických filmů Před úsvitem a Před soumrakem. Julie Delpy se pak rozhodla jít sama podobným směrem. Když však dva dělají totéž, není to totéž. Kde Linklater klade důraz na divákovu pozornost, aby si z dialogů sám složil celý příběh a konflikt v něm, přičemž není nouze o zvraty, tam jde Julie Delpy přímočaře na věc. 2 dny v New Yorku navazují na její předchozí počin 2 dny v Paříži. Marion se rozešla se svým bývalým partnerem a nyní v New Yorku žije s černošským přítelem (hraje ho Chris Rock). Na otevření výstavy jejích fotek přijíždí z Francie její střelená rodina včetně obšournického tatínka, což její vztah tvrdě prověří. Navíc na výstavě Marion prodá svou duši. Julie Delpy není dobrá režisérka. Nedokáže mít nadhled nad vlastním scénářem, který si produkuje, hraje v něm a ještě jej tedy režíruje. Kompozice kamery neexistuje vůbec, ale ani nějaká autenticita tím navozena není. Celý scénář vypadá sám o sobě narychlo spíchnutý, zvláště když nám hlavní postava mimo obraz musí vysvětlovat, co se děje a oč jde, místo aby nám to bylo názorně ukázáno. Navíc je patrné, jak moc Julie Delpy chce, aby snímek byl veselý – jenže někdy jde až o křečovitou snahu.(25.11.2012)

 • Tommassi3
  ****

  "On je blázen !! Vlastně je lehce schizofrenní.." - "Co ?? Lehce schizofrenní ?? Nejde bejt schizofrenní lehce !! Jak jako ?? To jako v hlavě slyší jen ty hodný hlasy ??" ;)(7.4.2015)

 • Malarkey
  ***

  Francouzka Julie Delpy si natočila takovou vztahovou oddechovku, kde hlavní sílu mají dialogy. Taky se v ní ale objeví dost zvláštní lidi a někdy i dost zvláštní umělci. Chris Rock je tu pak ten nejnormálnější člověk, co se snad v té době procházel New Yorkem. Kupodivu. Takový fajnový odpočinkový kousek. Žádná hitparáda, ale potrhlá francouzská rodinka nemá chybu. Když už nic jinýho, tak kvůli ní to stojí vidět.(14.9.2013)

 • Ruut
  ***

  Docela mi toho EEAP začíná být lito - tohle je další ucházející/zajímavý tak trochu jiný film, co ošetřují .. a opět projde kiny pravděpodobně bez většího zájmu.(23.5.2012)

 • E..
  ****

  Zhlédnuto po 3měsíčním životě v New Yorku. Léto 2012! :-*(3.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace