2 dny v New Yorku

2 dni v New Yorku

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo / Belgie, 2012, 91 min

• Slarque

Co to vlastně mělo být? Komedie? No, to teda zlatý Troška! Romantická? Asi jako Psycho! Kdyby Julie Delpy radši natočila video z dovolené v New Yorku, mohlo to být zajímavější. Párkrát mě pobavila aspoň spoluscenáristka Alexia Landeau v roli režisérčiny sestry, tedy pokud se ty dvě zrovna bezdůvodně nehádaly. Stereotypy o Francouzkách a Američanech totiž pořád fungují, v tomto filmu ale jinak nefunguje skoro nic (30%).(21.8.2014)

Po předchozích filmech s Julií Delpy jsem byla zvědavá na kousek, který sama režírovala a psala k němu scénář. Ale popravdě jsem byla velice zklamaná. Film mě ani nepotěšil ani nepobavil.(3.11.2016)

Svižná komédia o kultúrnych odlišnostiach frantíkov a amíkov. Viac odpozorovaného a nažitého ako scénaristicky narýchlo vymysleného.(11.11.2016)

Docela mi toho EEAP začíná být lito - tohle je další ucházející/zajímavý tak trochu jiný film, co ošetřují .. a opět projde kiny pravděpodobně bez většího zájmu.(23.5.2012)

• Dzeyna

No, tak takhle nudnou "komedii" už jsem dlouho neviděla. Nevím, čím to bylo, jestli tím francouzsko - americkým přitroublým humorem nebo špatnými herci, vážně nevím. Jediné plus na tom byl Chris Rock, který to celé alespoň trochu obohatil. Příběh byl o ničem, takové klasické, stereotypní, nudné klišé o nezajímavém životě.(13.10.2013)

• - Spoluscenáristé Alexia Landeau a Alexandre Nahon ztvárnili Marioninu sestru a jejího přítele. (DivX)

• - Režisérka Julie Delpy venovala film svojej matke, Marie Pillet, ktorá zomrela v roku 2009. (gamatha)

• - Julie Delpy napsala roli Chrisi Rockovi na míru. (Cheeker)