Limit

Bez dychu

Point Blank

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 84 min

Tak Tohle si já nechám Líbit! Super Nářez! Od začátku do Konce.. Jsem byl v napětí, Potil jsem se.. Vypoužil jsem jeden celý Deodorant.. to se zkratka nedalo.. Takhle spocenu prdel jsem neměl ani nepamatuju.. A poslední Půl hodinka je Vrchol, Skvost Všech Akčních Filmů... 84 minutová Extáze! Amerika na Francouze a Seveřany Zkratka Nemá!(13.7.2012)

Renesance kriminálního žánru ve Francii je v posledních letech spojovaná především se jménem Oliviera Marchala, ale v mých očích ho předčí můj nejnovější objev Fred Cavayé. Viděl jsem už jeho Nevinnou a řekl jsem si, že tenhle režisér umí a stojí za pozornost. Se svým Limitem mě nejenže nezklamal, ale dokonce výrazně překvapil. Není to žádné umělecké veledílo, nýbrž perfektně šlapající žánrový kousek z oblasti akční krimi. Už víckrát jsem napsal, že akční filmy v mých očích obvykle sráží fakt, že si plně vystačí s vlastní akcí a s tím ostatním, tzn. s hereckými výkony a především se scénářem, si nelámou hlavu. Tady to neplatí, nemusíte se kladivem mlátit do hlavy, abyste akceptovali ty nesmyslné motivace, hloupé jednání a stupidní děj. Přiměřeně krátký adrenalinem nabitý film, kde je obyčejný chlápek a otec rodiny z ničeho nic vržený do světa zločinu a musí se zoufale snažit, aby neztratil nejen svou pověst, ale i svůj život a život svých nejbližších. Ne že bych tady nenašel menší logické zkraty, ale v rámci žánru jsou to naprosto opomenutelné detaily. Převážnou většinu mnohem slavnějších akčních titulů nechává Limit daleko za sebou v poli poražených. Dobře typově vybraní neznámí herci, scénář, který umí překvapit a hlavně nenechá vydechnout, dynamická režie, to všechno dělá z Limitu zážitek, jaký se v případě neznámého titulu podaří jen jednou za čas. Celkový dojem: 90 %.(30.10.2012)

Jo jo, francouzi tyhle kriminálky umí. Relativně neznámé tváře, charizmatické, připomínám a i když otřepaná, každým coulem zajímavá zápletka dělají z 80 minutového sprinterského závodu parádní podívanou. Nechybí dojemná scéna a závěrečná mini pointa, které vážně fungují! 75%(18.6.2011)

Je to dosť dobrý akčný thriller z francúzskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o zdravotníkovi, ktorý zabráni usmrteniu ťažko zraneného pacienta, za čo neznámi muži unesú jeho tehotnú ženu, pričom žiadajú, aby pacienta dostal nepozorovane z nemocnice, čo aj urobí, no kvôli tomu sa dostane do problémov s políciou a niekoľkými zločineckými skupinami a nevie, komu môže veriť, tak sa spojí s pacientom, aby celú situáciu vyriešili. Spracovanie je na tom dosť dobre, dej je veľmi dynamický, zaujme už od samého úvodu a po celý čas si udrží rýchle tempo. K tomu poteší viacero výborných prvkov ako skorumpovaná polícia a podobne, takže sa je celý čas na čo pozerať. Akcie je tu celkom dosť a páči sa mi. Tej klasickej tu nanešťastie až tak moc nie je, pár súbojov sa nájde prakticky až v záverečnej časti a sú len proti jednému protivníkovi, ale sú realistické, dobre natočené a celkovo dobre zvládnuté, zaujme ešte niekoľko kratších prestreliek, inak sa akcia zameriava hlavne na dlhé pešie naháňačky a rôzne úniky a aj na to sa dobre pozerá. Herecké obsadenie je celkom slušné, výrazne známy tu nie je nikto, ale hlavné duo pôsobí veľmi dobre, spokojný som aj so záporákmi, takže žiadny problém. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak tu sa ani nedá nič vytknúť, film je zvládnutý skvelo. Plné hodnotenie nedávam, na to by som potreboval omnoho viac klasickej akcie, ale v rámci realistických akčných filmov patrí určite medzi to najlepšie, čo sa dá vidieť. Z mojej strany veľká spokojnosť. 76%(27.10.2011)

Film, kterým se Cavayé definitivně pasoval na největšího machra přes thrillery "s obyčejnými týpky od vedle". Oproti Nevinné do toho on i Klaus Badelt tepou od první scény, takže to není tak inovativní a nesemkne to tolik s hlavním duem, ale je to dostatečně vykoupeno napínavostí. Pravda, mnohdy na úkor toho, že se tu dost hřeší na žánrová klišé, ale jde o to jak jsou podána. A o tom myslím nejlépe vypovídá, že naše sedačka je po projekci úplně turch, jak jsem za těch osmdesát minut vypotil pěkných pár kilo; kam se na tohle hrabe hodina a půl florbalu.(24.7.2011)

• - Ve scéně ,kdy se snaží zkorumpovaná policistka těhotnou ženu vystrčit z okna, lze v jednom záběru vidět, že má kalhotky pod noční košilí bílé, avšak hned v dalším záběru jsou černé. (v.indruchova)