Limit

Bez dychu

Point Blank

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 84 min

Poctivý francouzský Bessonovský thriller, kde akce a přestřelky splývají v jednu velkou honičku napříč městem. Sympatické jednostranné zaměření na vysokofrekvenční akci bez přikrášlení komplikací celkem průhledné zápletky nebo rozvíjením romantické stránky nenechává tempo filmu z brzy nastavené stovky ani náznakem klesnout. Nadšení ze stoprocentně využité stopáže filmu mírní jen trochu málo ryze památných a výraznějších nápadů, jinak je to zvládnuté na jedničku.(6.8.2011)

Čistý thriller - spousta akce, honičky, střílečky, překvapivé zvraty, brutalita i dojetí a předvídatelný závěr. Toto vše je bezchybné; víc od toho ale nečekejte.(15.8.2014)

Dobrý. Tenhle euro-krimi-thriller má sakra spád, až na pár krátkých intermezz je to jeden velký sprint. Nemá problém vtáhnout vás do děje, nejen in-your-face filmařinou, ale též zápletkou a svými charaktery. Hlavní hrdina má tu nejlepší motivaci vykašlat se na všechno a jít si se zvířecí bezmyšlenkovitostí jen za tím jedním. A pokud máte jen trochu koule, jednali byste taky tak. Pár mínusových maličkostí jsem našel, v logice, ale jinak opravdu bezchybné. Tak bon appétit.(26.7.2011)

Francouzská kinematografie potvrzuje, že je schopna natočit ucházející thriller, v němž není prostor pro nudu. Limit potěší zajímavým výběrem herců (Gilles Lellouche mi občas dost připomínal De Nira.) a dobře ztvárněnou akcí, avšak též svým příběhem.(12.8.2015)

Sice napínavá, ale jinak úplně obyčejná kriminálka, na kterou za pár dní zapomenete... - 8. 12. 2012 - 60%(8.12.2012)