Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Krásne otvorený a úprimný film o priateľstve, sexe a živote. Neobvykle autentická a pekná (a občas riadne dusná:) erotika, šokujúco skvelé herecké výkony predovšetkým dvoch mladých chalanov a vôbec bravúrne vykreslenie psychológie. Smutný epilóg mi prišiel trochu rozporuplný - na jednu stranu dal hlbší rozmer tomu, čo sa udialo (a poriadne ma zasiahol), nadruhú nebol pre skvelý dojem z filmu potrebný a v podstate iba narušil jeho pozitívnu náladu a náboj chute do života.(31.10.2004)

Tak tohle mě dostalo. Kontroverzní otevřená komedie jako tahle stojí opravdu za shlédnutí. Určitě stojí za zmíňku pár hlášek: "Udělej se rychle, ať mám něco tvého s sebou." nebo "Stojim za hovno." "Neříkej to, jsi opilý Miláčku." Vyspal jsem se s jinou." "Cože?" "No, vždyť jsem říkal, že stojím za hovno."(1.10.2011)

Hups, ze začátku jsem si připadal jak u erotického filmu. V jistých směrech mi to připomíná život mýho kámoše s kterými si občas někam vydám. Přesně teenagerský humor, tak jak znám. Je to lepší než film třináctka, který jsem viděl na febiofestu. O hodně lepší. Masturbování u bazénu je fakt ostrý. Po půl hodině už se dostaneme k roadmovie a začne to. Občas mě zarazí absolutní ticho a asi dvě vteřiny potom začne mluvit vypravěč. Ty jejich žvásty o sexu a vše kolem toho jsou k zasmání. Když se po dlouhé době setkají, jsou úplně jiní a s novýma zážitkama a závěrečným proslovem.(11.3.2004)

Ještě nikdy se mě během filmu/ u Road movie už vůbec ne/ nestalo, že by závěr filmu tak strašně výrazně změnil mé hodnocení.(7.6.2006)

(1001) Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, jak jsou ti kluci dobří a přesní. Nicméně čím jsem starší, tím pro mě začíná být tento film o něčem úplně jiném než dřív. Dřív to byla otázka, podle čeho si člověk vybírá, do čeho se zamiluje. Dnes to ještě neumím pojmenovat, ale můžu snad říct, že mimo jiné o tom, podle čeho si člověk vybírá, komu se svěří s nejniternějšími věcmi.(10.3.2010)