Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

Hups, ze začátku jsem si připadal jak u erotického filmu. V jistých směrech mi to připomíná život mýho kámoše s kterými si občas někam vydám. Přesně teenagerský humor, tak jak znám. Je to lepší než film třináctka, který jsem viděl na febiofestu. O hodně lepší. Masturbování u bazénu je fakt ostrý. Po půl hodině už se dostaneme k roadmovie a začne to. Občas mě zarazí absolutní ticho a asi dvě vteřiny potom začne mluvit vypravěč. Ty jejich žvásty o sexu a vše kolem toho jsou k zasmání. Když se po dlouhé době setkají, jsou úplně jiní a s novýma zážitkama a závěrečným proslovem.(11.3.2004)

Producenti chtěli poslat Harryho Pottera do postele s Hermionou. Ron to měl celé natáčet na kameru a sem tam někoho švihnout bičem. Jinak si nedokážu vysvětlit, že oslovili zrovna Cuarona s nabídkou třetího dílu. Jedinou možností je, že Malá princezna je naprosto kouzelná pohádka, která naduté peněženky přesvědčila. Na základě Mexické jízdy to rozhodně být nemohlo. Přece jen je zde záběr na sperma rozpouštějící se ve vodě, živočišný sex na cestě dvou kamarádů se starší ženou na fiktivní pláž, kdy si to každý rozdává s každým a debaty se také nevedou o ničem jiném. To vše je umocněno ruční kamerou, která dodává filmu na realismu. Mexická jízda je velice upřímný film o přátelství a sexu, ale jinak je neskutečně prázdný a velkou část také nudný.(16.6.2007)

Pan Cuarón nám dokázal, že i film o problémech teenagerů, dospívání a sexu se dá natočit vkusně, poeticky a inteligentně a ne oplzle, jak tomu obvykle bývá (viz. Prcičky, Holky to chtěj taky a jim podobné hovadiny).(21.9.2004)

Krásne otvorený a úprimný film o priateľstve, sexe a živote. Neobvykle autentická a pekná (a občas riadne dusná:) erotika, šokujúco skvelé herecké výkony predovšetkým dvoch mladých chalanov a vôbec bravúrne vykreslenie psychológie. Smutný epilóg mi prišiel trochu rozporuplný - na jednu stranu dal hlbší rozmer tomu, čo sa udialo (a poriadne ma zasiahol), nadruhú nebol pre skvelý dojem z filmu potrebný a v podstate iba narušil jeho pozitívnu náladu a náboj chute do života.(31.10.2004)