Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Místy víc než softpornová záležitost, ale teď nebude řeč o nahotě a sexu na filmovém plátně - budeme se bavit o životě a o tom co přináší...požitky mládí, mejdany, krásné dívky, sex s láskou i bez ní, starosti, zradu, nenávist, smrt, naději...všechno...nic...to záleží na úhlu pohledu, na každém z nás. A Alfonso Cuarón nám se svými herci dá většinou skrz živou ruční kameru nahlédnout do toho jak to v životě chodí, a i když vás asi nepřesvědčí, že máte šanci potkat svoji Luisu (opravdu překrásná Maribel Verdú), platí, že Mexická Jízda je velice hezky a realisticky působící film, svěží svou otevřeností a nevím čím vším ještě, říkejme tomu třeba vnitřní kouzlo nebo smyslný náboj erotiky, na tom nesejde... ne právě veselý konec v duchu vzletného "něco končí, něco začíná", jen dodává celému příběhu kus reálnosti...bylo to opravdu příjemných 105 minut a děkuji všem zúčastněným, že mi připomněli hezké věci, na které jsem během krátké doby zapomněl.(14.1.2005)

Mexická jízda je přesně tím filmem který si nebere servítky z absolutně ničeho... je plně otevřený,upřímný,bez příkras a záměrně improvizovaně zahraný.Je obyčejným příběhem dvou kluků a všeho co k dospívání patří: drogy,chlast,intriky,ženský,Mexiko a erotika která je tu na můj vkus až v převelikém množství,sráží v mích očích film nejvíce,spolu s tuctovým příběhem.Veliké zklamání,těžko věřit že film natočil Cuarón... alespoň znovu dokázal že umí točit tak žánrově a stylově rozdílné filmy že mi s toho jde hlava kolem.(18.7.2010)

Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

36. LFŠ UH 2010 - SPEKTRUM - Nový latinskoamerický film (Y tu mamá también / AND YOUR MOTHER TOO / Mexická jízda) - 70%(3.8.2010)

Po podle me naprosto dokonalem filmu Great expectations me Cuaron hodne zklamal, i kdyz dusivou atmosferu mezi trojici hrdinu se mu podarilo ztvarnit brilantne.(30.7.2002)

• - Příjmení všech hlavních postav (Zapata, Iturbide, Carranza) jsou jména důležitých postav v mexické historii. (Kulmon)

• - Gael Garcia Bernal v rozhovoru odhalil, že kapky proslulé značky na umývání vlasů byly ve filmu užity jako sperma v masturbačbí scéně Julia Zapaty a Tenocha Iturbide v bazenu. (Kulmon)

• - Závěrečná scéna, kde hlavní hrdinové mluví po letech u kávy byla natočena jako první. (Kulmon)