Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

ano . . .tak tento film jednoducho áno . . . mexikánci nám to znovu ukázali . . . a ukázali to "se vším všudy"(14.1.2005)

Bojuju v sobě s rozpačitými pocity, které mi tento silně naturalistický snímek nabídl. Chvílemi jsem se přistihla, že zírám s otevřenou pusou na to, jakým způsobem ti kluci jeli svůj téměř dospělý život - pařby, sex, bezstarostnost. Bez přetvářky, bez jakýchkoliv zábran, bez obalu a s veškerou upřímností mi Cuarón naservíroval jednu velkou šou. Jsem se dokonce přistihla, že sem tam cudně klopím oči u otevřeně nabídnutých lechtivých scén. Prostě jsem si v tom okamžiku připadala jako bych někoho šmírovala :-) Vzápětí jsem si ale hned vynadala do trapek a donutila jsem se dál zírat na to nespoutané mládí. Kluci a holko ... smekám, bravo a díky! Byli jste vážně skvělí! Závěr filmu jsem sice nečekala, ale nijak mě nepřekvapil. Spíš mi došel ten hlubší rozměr celého toho výletu. (Challenge tour 2015)(7.4.2015)

Alfonso, Alfonso, to byla tedy jízda! S klukama mávaly hormony všude, kde to jen bylo možné i nemožné (ty skokanský prkna jsi mohl s přehledem vypustit, to bylo už moc kách) a pak jsi jim ještě naservíroval rozběsněnou a zklamanou Luisu, která potřebovala nutně zmizet a na všechno zapomenout. A začala nevšední mexická jízda, kde mě toho zase tolik nepřekvapilo, jako závěrečné finále, ale ono se to dalo vlastně předvídat, když jsem si to pak zpětně všechno promítla. Jinak exteriéry jsem vnímala také a ta Nebeská brána byla kouzelná, ach jo, jen jeden den by mně tam stačil ke spokojenosti, ale bez těch zvířátek. A pak zcela kontrastní, všudypřítomné odpadky kolem silnic, tak to byl zase dost frustrující pohled. Kde jsi Boca del Cielo ? - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(10.4.2015)

Fascinující mexický kousek! Živočišný sex, přátelství, chlapecká (ne)vinnost, zrada a odpuštění. Tuhle mexickou jízdu bych si nechala líbit (asi proto, že je mi stejně jako hrdinům sladkých sedmnáct). Oba mladí představitelé, Gael García Bernal (Julio; Amores perros, Špatná výchova) i Diego Luna (Tenoch; Terminál, Hříšný tanec 2 : Havana Nights) podávají skvělé herecké výkony. Hlavně díky nim a ruční kameře působí film tak realisticky, až to bere dech. A vyvrcholení snímku - polibek těchto dvou mladíků působí tak silně a emotivně, že se ve vás cosi změní. Asi ta nevinnost zanechaná za sebou a život čekající před tebou. A konečná pointa o životě a smrti je pověstnou ranou do hlavy. Jen tak nezapomenu...(15.1.2005)

Film, který mi ukázal, že v Mexiku se točí i výtečné filmy a nejen telenovely.(14.7.2005)