poster

Mexická jízda

 • Mexiko

  Y tu mamá también

 • slovenský

  Mexická jazda

 • anglický

  And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  *****

  Mexická jízda je divokou a opravdovou jízdou, ze které nesrší jakákoliv prvoplánovost, a při sledování jsem neměla pocit, že je vše vyumělkované a jakési "nachystané." Nevyhýbá se žádným záběrům, je provokativní a není v ní zdrženlivost. Příběh prosycený erotikou, prosluněný ostrými mexickými paprsky, provoněný sálajícím vzduchem, a ovíjený větrem. Ostrý, odvážný a pikantní scénář, nezapomenutelní a famózní Gael Garcia Bernal a Diego Luna. Ti se zde zhostí rolí chlapců, kteří před sebou mají představu možnosti, že výlet na neexistující pláž by mohli strávit užíváním si s krásnou Španělkou Luisou v podání excelující Maribel Verdú. Setkání s ní a tato cesta jim však zcela změní život, a vrátí se z ní odlišní a o mnoho vyspělejší. Mexiko, jeho temperament, bezstarostnost, horkokrevnost, smyslnost a vášnivost. Mládí a přátelství a jeho obrovská zranitelnost. Síla života a jeho neustálá křehkost. Toto vše z Mexické jízdy doslova sálá. Ukázkově natočený a zahraný snímek o životě, přátelství, zážitcích a jedné velké jízdě, po níž se změní vše, čím tímto snímek začal. "Život je jako pěna. Tak si ho užijme jako moře."(28.8.2006)

 • Renton
  ***

  Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

 • Cival
  *****

  Čím jsem starší - čím dýl vydržím - tím víc ve mě Mexická jízda dokáže rezonovat. Dnes už jí klidně napálím absolutorium - Cuarón geniálně zachytil esenci všeho, co chtějí mladí chlapci prožít. A prožijí to vždycky o trochu hůř a o trochu později než by chtěli. Magické a obyčejné zároveň.(23.9.2008)

 • Shit
  ****

  Hodně dobře udělaný film, podle příběhu se může zdát, že to bude nudit, ale neni tomu tak, skoro jsem se až divil že se u toho nenudim. V podstatě se tam nic moc neděje, ale dialogy jsou dobře propracovaný a dokážou vtáhnout do děje a film tak pěkně ubíhá. Ve filmu sice nenajdete nějaký super herecký výkony, ale to ani nějak moc nevadí, rozhodně to filmu moc neškodí(17.3.2005)

 • emma53
  ****

  Alfonso, Alfonso, to byla tedy jízda! S klukama mávaly hormony všude, kde to jen bylo možné i nemožné (ty skokanský prkna jsi mohl s přehledem vypustit, to bylo už moc kách) a pak jsi jim ještě naservíroval rozběsněnou a zklamanou Luisu, která potřebovala nutně zmizet a na všechno zapomenout. A začala nevšední mexická jízda, kde mě toho zase tolik nepřekvapilo, jako závěrečné finále, ale ono se to dalo vlastně předvídat, když jsem si to pak zpětně všechno promítla. Jinak exteriéry jsem vnímala také a ta Nebeská brána byla kouzelná, ach jo, jen jeden den by mně tam stačil ke spokojenosti, ale bez těch zvířátek. A pak zcela kontrastní, všudypřítomné odpadky kolem silnic, tak to byl zase dost frustrující pohled. Kde jsi Boca del Cielo ? - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(10.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace