Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Pro mě obří zklamání ..(20.5.2008)

Hodně dobře udělaný film, podle příběhu se může zdát, že to bude nudit, ale neni tomu tak, skoro jsem se až divil že se u toho nenudim. V podstatě se tam nic moc neděje, ale dialogy jsou dobře propracovaný a dokážou vtáhnout do děje a film tak pěkně ubíhá. Ve filmu sice nenajdete nějaký super herecký výkony, ale to ani nějak moc nevadí, rozhodně to filmu moc neškodí(17.3.2005)

Mexická jízda je přesně tím filmem který si nebere servítky z absolutně ničeho... je plně otevřený,upřímný,bez příkras a záměrně improvizovaně zahraný.Je obyčejným příběhem dvou kluků a všeho co k dospívání patří: drogy,chlast,intriky,ženský,Mexiko a erotika která je tu na můj vkus až v převelikém množství,sráží v mích očích film nejvíce,spolu s tuctovým příběhem.Veliké zklamání,těžko věřit že film natočil Cuarón... alespoň znovu dokázal že umí točit tak žánrově a stylově rozdílné filmy že mi s toho jde hlava kolem.(18.7.2010)

Krásne otvorený a úprimný film o priateľstve, sexe a živote. Neobvykle autentická a pekná (a občas riadne dusná:) erotika, šokujúco skvelé herecké výkony predovšetkým dvoch mladých chalanov a vôbec bravúrne vykreslenie psychológie. Smutný epilóg mi prišiel trochu rozporuplný - na jednu stranu dal hlbší rozmer tomu, čo sa udialo (a poriadne ma zasiahol), nadruhú nebol pre skvelý dojem z filmu potrebný a v podstate iba narušil jeho pozitívnu náladu a náboj chute do života.(31.10.2004)

Čím jsem starší - čím dýl vydržím - tím víc ve mě Mexická jízda dokáže rezonovat. Dnes už jí klidně napálím absolutorium - Cuarón geniálně zachytil esenci všeho, co chtějí mladí chlapci prožít. A prožijí to vždycky o trochu hůř a o trochu později než by chtěli. Magické a obyčejné zároveň.(23.9.2008)

• - Diego Luna má ve filmu obřezaný penis. Ve skutečnosti obřezaný není. (Kulmon)

• - Právě díky tomuto mezinárodně úspěšnému snímku byla Cuarónovi studiem Warner Bros. svěřena režie filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004). (Pavlínka9)

• - Ceny (výběr): MFF Benátky 2001: nejlepší scénář, Cena Marcella Mastroianniho, MFF Valdivia 2001: nejlepší herec (Bernal, Luna), Independent Spirit Awards 2003: nejlepší zahraniční film, MFF Havana 2001: Cena FIPRESCI, MFF Zlín 2002: Zlatý střevíček. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)