Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Kdo v sedmnácti letech nesnil o něčem podobném, jako by ani nežil. Jen u nás musíme moře nahradit rybníkem. Výsledek pořád může být...podobný.(1.12.2015)

Mexická jízda je divokou a opravdovou jízdou, ze které nesrší jakákoliv prvoplánovost, a při sledování jsem neměla pocit, že je vše vyumělkované a jakési "nachystané." Nevyhýbá se žádným záběrům, je provokativní a není v ní zdrženlivost. Příběh prosycený erotikou, prosluněný ostrými mexickými paprsky, provoněný sálajícím vzduchem, a ovíjený větrem. Ostrý, odvážný a pikantní scénář, nezapomenutelní a famózní Gael Garcia Bernal a Diego Luna. Ti se zde zhostí rolí chlapců, kteří před sebou mají představu možnosti, že výlet na neexistující pláž by mohli strávit užíváním si s krásnou Španělkou Luisou v podání excelující Maribel Verdú. Setkání s ní a tato cesta jim však zcela změní život, a vrátí se z ní odlišní a o mnoho vyspělejší. Mexiko, jeho temperament, bezstarostnost, horkokrevnost, smyslnost a vášnivost. Mládí a přátelství a jeho obrovská zranitelnost. Síla života a jeho neustálá křehkost. Toto vše z Mexické jízdy doslova sálá. Ukázkově natočený a zahraný snímek o životě, přátelství, zážitcích a jedné velké jízdě, po níž se změní vše, čím tímto snímek začal. "Život je jako pěna. Tak si ho užijme jako moře."(28.8.2006)

Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

Potvrdilo se mi to, co jsem si myslel už dříve. Mexická jízda je nejlepším filmem Alfonsa Cuaróna a nic na tom nezmění ani jeho poslední snímek Gravitace. Pamatuju si, jak jsem byl před deseti lety šokován z toho, co všechno jsem v Mexické jízdě viděl. Po letech lze zodpovědně prohlásit, že Mexická jízda neztratila svůj energický a revoltující náboj, precizní kamera Emanula Lubezkiho perfektně zachycuje atmosféru a krásu mexické krajiny a celé je to skvostně zrežírované. Chemie mezi ústředním hereckým trojúhelníkem je úžasná. Je to krásné, je to upřímné a hlavně - je to absolutně geniální.(14.10.2013)

Tak tohle mě dostalo. Kontroverzní otevřená komedie jako tahle stojí opravdu za shlédnutí. Určitě stojí za zmíňku pár hlášek: "Udělej se rychle, ať mám něco tvého s sebou." nebo "Stojim za hovno." "Neříkej to, jsi opilý Miláčku." Vyspal jsem se s jinou." "Cože?" "No, vždyť jsem říkal, že stojím za hovno."(1.10.2011)

• - Kvůli nerozpačitému zobrazení sexuality měl film v několika státech problémy se zařazením do kategorie přístupnosti. (Rosalinda)

• - V červnu 2001 film zlomil mexický kasovní rekord, když za první týden promítání vynesl 2,2 miliónu dolarů. (džanik)

• - Tenocha měl hrát Isaac Sánchez. Jelikož mu ale bylo v té době 16 a scénář obsahoval výrazné sexuální scény, bylo nakonec rozhodnuto o obsazení staršího herce. (džanik)