Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Film, který mi ukázal, že v Mexiku se točí i výtečné filmy a nejen telenovely.(14.7.2005)

Producenti chtěli poslat Harryho Pottera do postele s Hermionou. Ron to měl celé natáčet na kameru a sem tam někoho švihnout bičem. Jinak si nedokážu vysvětlit, že oslovili zrovna Cuarona s nabídkou třetího dílu. Jedinou možností je, že Malá princezna je naprosto kouzelná pohádka, která naduté peněženky přesvědčila. Na základě Mexické jízdy to rozhodně být nemohlo. Přece jen je zde záběr na sperma rozpouštějící se ve vodě, živočišný sex na cestě dvou kamarádů se starší ženou na fiktivní pláž, kdy si to každý rozdává s každým a debaty se také nevedou o ničem jiném. To vše je umocněno ruční kamerou, která dodává filmu na realismu. Mexická jízda je velice upřímný film o přátelství a sexu, ale jinak je neskutečně prázdný a velkou část také nudný.(16.6.2007)

Zábavná road movie se skvělou atmosférou a sympatickými talentovanými herci Bernalem a Lunou, jen Diana Bracho mi moc nesedla, asi proto, že není moc hezká a sexuální scény s ní mě moc nerajcovali.(19.7.2004)

Oscar 1 nominace: Scénář. . . . Zlatý Lev - výběr(5.3.2004)

Alfonso, Alfonso, to byla tedy jízda! S klukama mávaly hormony všude, kde to jen bylo možné i nemožné (ty skokanský prkna jsi mohl s přehledem vypustit, to bylo už moc kách) a pak jsi jim ještě naservíroval rozběsněnou a zklamanou Luisu, která potřebovala nutně zmizet a na všechno zapomenout. A začala nevšední mexická jízda, kde mě toho zase tolik nepřekvapilo, jako závěrečné finále, ale ono se to dalo vlastně předvídat, když jsem si to pak zpětně všechno promítla. Jinak exteriéry jsem vnímala také a ta Nebeská brána byla kouzelná, ach jo, jen jeden den by mně tam stačil ke spokojenosti, ale bez těch zvířátek. A pak zcela kontrastní, všudypřítomné odpadky kolem silnic, tak to byl zase dost frustrující pohled. Kde jsi Boca del Cielo ? - Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(10.4.2015)

• - Ceny (výběr): MFF Benátky 2001: nejlepší scénář, Cena Marcella Mastroianniho, MFF Valdivia 2001: nejlepší herec (Bernal, Luna), Independent Spirit Awards 2003: nejlepší zahraniční film, MFF Havana 2001: Cena FIPRESCI, MFF Zlín 2002: Zlatý střevíček. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Závěrečná scéna, kde hlavní hrdinové mluví po letech u kávy byla natočena jako první. (Kulmon)

• - V červnu 2001 film zlomil mexický kasovní rekord, když za první týden promítání vynesl 2,2 miliónu dolarů. (džanik)