Přiznávám že ze začáku jsem měl trochu strach z té modernizace oproti původnímu seriálu ale nakonec jsem byl velice mile překvapen. Je to velice zajímavé, napínavé a také je tu hodně vtipných momentů. Opravdu důstojné pokračování Legendy o Aangovi. A Korra je velice sympatická hlavní postava.(27.2.2013)

Book One: Air Natočit smysluplné pokračování výtečného seriálu Avatar: The Last Airbender bylo sakra náročné, jelikož laťka byla nasazená neuvěřitelně vysoko a příběh se navíc kompletně uzavřel. Proto jsem rád, že k nám nepřišla nějaká křečovitá nastavovaná kaše, ale zcela nový svébytný seriál. Přesunuli jsme se do období jakési průmyslové a revoluce a rozlehlý svět víceméně nahradilo moderní velkoměsto. Tenhle obrovský risk tvůrcům vyšel a Korra se tedy určitě může počítat za důstojného nástupce, ačkoli z mého pohledu výšin Aangova příběhu nedosáhla. Příběh je tentokrát laděný na podstatně temnější strunu - konečně je rozvinut vztah mezi bendery a non-bendery, což byla věc, která mě zajímala už od ATLA. Z hlavní záporné postavy Amona jde doopravdy strach a jeho výstupy (nebudu spoilerovat) patří k vrcholům seriálu. Děj je přímočeřejší bez větších odboček, řádně napínavý a dokonale se řítí až do epického finále, které stejně jako zakončení sezón původního Avatara bere dech. Ačkoli se seriál odehrává 70 let po porážce Fire Lorda Ozaie, odkazy na původní sérii nás provází celou dobu a mimo jiné nás čeká i několik nahlédnutí do minulosti i setkání se starými známými, což určitě všechny fanoušky série potěší. Nové postavy jsem si znovu zamiloval - znovu jsou to ty neuvěřitelně lidsky a opravdově působící charaktery, které nejde nemít rád. Drzá teenagerka Korra, vtipný Bolin, zdánlivě uzavřený Mako, tvrdá, ale spravedlivá Lin, vnitřně silná Asami a samozřejmě záhadný a husí kůži nahánějící Amon. Když sezóna po 12ti skvělých dílech skončila, opět se vrátil ten smutek z toho, že už je konec - tedy pocit, který jsem měl po Sozinově kometě, i když tentokrát ne tak silný, neboť tři další sezóny jsou na obzoru a já si je nenechám ujít. Yip yip! /95% a 5*/ Oblíbené epizody: The Revelation, And the Winner is..., Skeleton in the Closet, Endgame --- Book Two: Spirits Korra si na sebe trochu upletla bič tím, že se oproti ATLA rozhodla věnovat každou sérii něčemu úplně jinému, takže ve druhé sérii máme zase úplně nový příběh s novými záporáky. A musím bohužel říct, že tentokrát to nešlapalo zdaleka tak dobře jako minule. V první půlce se děj kodrcá víceméně odnikud nikam a v té druhé spadne do nepřehledného spirituálního guláše s obligátní záchranou světa na konci. Má to samozřejmě svoje světlé momenty, pořád je mi ten seriál víceméně sympatický a koukám se na něj rád, ale přijde mi, že velká část toho kouzla je prostě pryč. A i když bych osobně nebyl tak tvrdý, musím přiznat, že na kritice uživatelky kiddo rozhodně něco je. Co se vyloženě povedlo je retrospektivní dvojepizoda The Beginnings, která nám ukáže prvního avatara Wana a jeho příběh, který byl bohužel mnohem zajímavější než celý zbytek téhle série. A Wan je zároveň (bohužel) o dost sympatičtější postava než samotná Korra. /65% a 3*/ Oblíbené epizody: The Beginnings Part 1 a 2, Darkness Falls --- Book Three: Change Tentokrát je to už lepší. Seriál se drží trochu víc při zemi, což vůbec není na škodu a snaží se mimo jiné vyrovnat s tím, co světu přinesl ten brajgl na konci dvojky. A funguje to, tahle série je pro seriál jako závan čerstvého vzduchu. Příběh je tentokrát jednodušší a zajímavější, Zaheer je skvělý záporák a stejně tak jsou povedené i vedlejší linie týkající se třeba výcviku nových airbenderů, na což jsem se těšil už od konce ATLA. Jen konec možná mohl být trochu zajímavější, ale i tak mě třetí série potěšila. Jsem rád, že tvůrci nezapomněli veškerý svůj um a stále dokážou přinést zpět tu avatarovskou esenci, která dělala původní seriál tak skvělým. /85% a 4*/ Oblíbené epizody: The Earth Queen, Original Airbenders, Long Live The Queen --- Book Four: Balance Řekněme si to stručně - závěrečná série se prostě nepovedla. Dosud se mi na Avatarovi líbilo to, jak dokázali do příběhu zapracovat např. postižené, lidi jiné rasy atd. tak, aby působili jako přirozená součást příběhu a ne jako vynucená politkorektní propaganda. To bohužel ve čtvrté Kořře mizí. Arcizlounem je zde Kuvira, která se profiluje jako autoritativní vůdce, který by dokázal dát Zemní království do pořádku, na rozdíl od očividně neschopného prince Wu, který si umí akorát nakupovat drahé šaty a chovat se jako idiot. Kuvira působí docela sympaticky, dokud jí zcela nelogicky nenapadne, že by bylo fajn si podrobit celej svět. Tenhle přístup se mi nelíbí, protože se tak tvůrci snaží podsouvat myšlenku, že všechno co dělala bylo špatně a nevyhnutelně vedlo ke katastrofě, zatímco kdyby na trůně seděl ten blbec Wu, všechno by bylo OK. Jinak Korra půlku seriálu stráví tím že skučí jak je život na hovno a v tý druhý se i přes všechny svoje pubertální problémy jakože postaví Kuviře, který mezitím úplně šiblo a nechala si ze spirituální révy vyrobit nějakej laser, kterým chce všechny zlikvidovat. Čemuž samozřejmě naše nesnesitelná hlavní hrdinka zabrání a drama ohledně toho, kdo bude jejím klukem nakonec rozsekne tím, že se dá dohromady s Asami, aby se učinilo za dost LGBT kvótám. Zkrátka nebýt fajn animace, dobrých bojových scén a několika sympatických postav, byla by tahle série úplně na hovno. A jsem v zásadě skoro rád, že už další snad nebude. /40% a 2*/ Oblíbené epizody: The Coronation, Remembrances(13.7.2012)

Amíkům se další ze seriálů inspirovaných japonským anime povedl. Je tu nejen kopec skvělé akce, ale především dvě velice zajímavé roviny, které činí seriál velmi dramatickým a dynamickým: zaprvé je to věčný konflikt mezi „duchem“ a „hmotou“, který je sám o sobě představen v několika vrstvách, a to ve sporu střízlivého, zkušeného, ale i konzervativního stáří a výbušného, nevyrovnaného mládí, a v konfliktu mezi mixem tradičních východních filozofií a nastupujícími technologiemi období průmyslové revoluce v hávu jakéhosi čínského steampunku, který s sebou samozřejmě přináší i sociální konflikt, boj za rovná práva i spousty nových možností, druhů zábav a podobně. Zadruhé je to drama dospívání mladé dívky se vším, co k němu patří, včetně rozporuplného vztahu k autoritám, prvních lásek a nastupujícího pocitu odpovědnosti. Jak správně tušíte, všechny vrstvy se prolínají, úkolem Avatara je tudíž nalézt své místo ve světě, ukotvit se mezi duchem a hmotou a nastolit rovnováhu. K anime patří i jistá míra nadhledu, která se odráží v expresivní animaci a nechybí ani zde, přičemž je doprovázená humornými situacemi a skvělými vtipy. Korra je výborným, dramatickým mixem všech možných prvků a tím nejlepším, co nabízí, je uvěřitelná hlavní postava, které budete fandit, a fungující, inspirativní svět, do něhož je zasazena a který má velký potenciál.(23.3.2013)

Třetí série měla po všech čertech epické vyvrcholení, nečekal jsem, že by mě mohl kreslený seriál opět tak strhnout, tak jako tomu bylo u Berserku ale ten je ještě o stupínek výše:) 4tá, hodně týmová série opět na úrovni, nemám co vytknout. "Zhuli, do the thing!":)))(6.9.2014)

Neznám předchozí sérii, kromě filmu jsem nic souvisejícího neviděl. Podle mě je hodnocení trochu nadsazené, je to slušný animák s rozpustilou hlavní hrdinkou, která se má učit zvládnout ovládat vítr, ale že by to mělo na 94? Za mě 70 %(13.4.2012)

• - Korraniným výcvikovým instruktorem v dovednostech ovládání vzduchu je Tenzin, syn Katary a Aanga, předchozího Avatara. (Conspi)

• - V 3. sérii sa objavia dve postavy z 1. série, a to Lord Zuko (Bruce Davison) a jeho strýko Iroh (Dante Basco). (quarel)

• - Spoiler: Postava Katary se objevila pouze v prvním a posledním díle. (Sokka_)