• Česko

• slovenský

Komedie

Česko, 2011, 105 min

• playboxguest

Ve všech směrech průměrná romantická dramedy, která nepřináší vůbec nic nového a ani toho humoru v ní moc není. Kdybyste dostali tašku žánrových dvdček, tohle by se mezi nima bez povšimnutí ztratilo. 50%(25.12.2012)

Český Sex ve městě, který funguje líp než všechny pokoušené ženy a nadějní muži dohromady. Nellis neexpandovala z divadla na plátno zbytečně a nenatočila prvoplánovou, prázdnou a neinvenční komedii pro čtenářky lifestyle magazínů, jak by se mohlo z obsahu zdát. Perfektní dny jsou o ironii, nadsázce, půvabné poctě La Putyce a hlavně skvělé Chýlkové. Nechápu ten hate. 75%(4.11.2011)

• Radko

Alice Nellis zrežírovala jeden obstojný film: Ene bene. Odvtedy sa dala na nakrúcanie sračiek. Tentoraz dokonca recyklačne. Epizódu z rozsypávaním popola mŕtveho Slováka z urny vytiahla z filmu Výlet a pozmenene zasadila do Perfect Days. Z čistého masochizmu by som si rád pozrel aj prípadné voľné pokračovanie o lesbe, ktorá sa rozhodla poskytnúť svoje vajíčko osamele žijúcemu sedemdesiatnikovi, ktorý sa rozhodol mať bábo. To by som sa zase raz nasmial.(27.12.2012)

Alice Nellis patří mezi nejosobitější režisérky současného českého filmu, kterých je tu potřeba jako sůl. Tím, že se nebojí točit kvalitní ženské filmy ze současnosti - a neupadá v nich do roviny Marie Poledňákové - je až zázrak. Tajnosti s Ivou Bittovou byly malý zázrak, Perfect Days jsou poněkud konformější, ale o to jistější. Ivana Chýlková opakovaně prokazuje českému filmu službu svých hlavních rolí, které fungují bez nejmenšího zaváhání, a nemusí si vypůjčovat jakoukoli manýru pro zachycení aktuálního civilismu. Jsem mile překvapena, že v této konstelaci Nellis dokázala ukočírovat všechna hlavní (příběh ženy mezi 44 a 45) i vedlejší témata (její přítel gay, až nezdravá fixace na matku, otázka svobodného mateřství a mladý milenec) a zbytečně nekýčařit. Mohlo se totiž stát, že se vyprázní tak brzy, jako Andrea Sedláčková.(22.1.2013)

• virus10

Proč jsem se na to chtěl vlastně podívat?? :D(9.5.2012)