• Česko

Perfect Days - I ženy mají své dny

• slovenský

Komedie

Česko, 2011, 105 min

Když já jsem to té Ivance s Kotkem fakt nežrala. Chemie tam nefungovala a nedalo se s touhle ústřední dvojkou vůbec souznit.(8.12.2013)

• Payushka

Nellis bohužel natočila jen další vztahové drama, které se snaží cílit na partu 40letých divaček, co po filmečku zajdou i na kafíčko. Čekala bych od ní víc než každých deset minut (ne)skrytou reklamu a megeru v hlavní roli. Ale určitě to nějaký peníz vydělá.(11.11.2011)

• Radko

Alice Nellis zrežírovala jeden obstojný film: Ene bene. Odvtedy sa dala na nakrúcanie sračiek. Tentoraz dokonca recyklačne. Epizódu z rozsypávaním popola mŕtveho Slováka z urny vytiahla z filmu Výlet a pozmenene zasadila do Perfect Days. Z čistého masochizmu by som si rád pozrel aj prípadné voľné pokračovanie o lesbe, ktorá sa rozhodla poskytnúť svoje vajíčko osamele žijúcemu sedemdesiatnikovi, ktorý sa rozhodol mať bábo. To by som sa zase raz nasmial.(27.12.2012)

Perfect Days je perfektní film, rozehraný a tvořený přesně v invencích situačního humoru, který bohužel z našich kin vymizel, ale s nímž jsme měli v minulosti velice pozitivní zkušenosti. Příběh má reálnou pointu, balancující mezi absurditou a typickým melodramem ze současnosti, ale z obou ukrajuje ve vyváženém poměru, což je v konečném resumé rozhodujícím aspektem celkového přijetí. Ironie a nadsázka je použita měrou vrchovatou, Alice Nellis ví přesně, kam se svým humorem míří a rozhodně bych nepodceňoval její jakoby dokumentaristické vklady, které pak citlivě vkompnovala do životů svých imaginárních hrdinů. Maximálně potěšující jsou herecké výkony, od velice dobré a také velice dobře vypadající Chýlkové po Vojtu Kotka, který, jak se zdá, dospěl, zvážněl a hlavně dokázal svou postavu tvárně modelovat, díky čemuž se pak divák srdečně baví i nad jeho parodií sebe sama v rámci televizního pořadu hlavní aktérky. Vítězem tohoto pomyslného hereckého klání je ovšem Ondřej Sokol; jeho Richard je po dlouhé době (ne-li možná poprvé?) životným ztělesněním přirozeného, nikoli karikovaného a jinak deformovaného homosexuála. Kdo se bavit chce, tak se baví a kdo nechce, nemusí. Jisté však je, že český film v poslední době pomalu vstává z hlubin útrpného bahna a to je dobré znamení i do budoucnosti.(7.12.2011)

• iamek

Hodně mě mrzí, že i Alice Nellis propadla tragické vlně romantických komedií ala Vejdělek a spol. Co mi na Perfect Days vadilo nejvíc byla všudepřítomná reklama. Dialogy jako : Tohle je krasný kabát, není od Max Mary ? Do filmu prostě nepatří. A když už ano tak do TV tvorby. Herecky se mi nejvíce líbil Ondřej Sokol a Ivana Chýlková. Naopak naprosto tragický byl Vojta Kotek. Hudba mi připadala taky dost nevýrazná a chvilkama byla až otravná. Snad se Alice Nellis na tenhle žánr vykašle a bude točit dramata jako Tajnosti nebo Mamas & Papas.(8.11.2011)