DaViDe´82 a Rob Royi, podvedli jste mě, to není severské dvojče Goslinga! Pouze v několika záběrech, kde je zarostlý a má patku, tak se mu částečně podobá, jinak ne. 65 %.(6.1.2013)

Banda náhodně posbíraných pošuků vyrazí na voru za sluncem a kupodivu úspěšně dorazí až do cíle. True story. :) Některé pasáže na vodě sice přípomínají spíš pokračování Čelistí šmrncnutých Trosečníkem než klasický sea movie, přesto by byla chyba se tomuto filmu vyhnout, protože podařenějšího zástupce dobrodružného žánru jsem v posledních letech nezaznamenal...(13.1.2013)

,,CHCETE, ABY LIDÉ PŘIJALI VAŠI TEORII? TAK PLUJTE Z PERU DO POLYNÉSIE NA BALZOVÉM VORU. HODNĚ ŠTĚSTÍ“...... /// Postavit vor a odplout do západu slunce, tak jako Tiky před 1500 lety…. Mý srdce dobrodruha tluče jako kráva (hmm..). TOUHA SPLYNOUT S PŘÍRODOU… vědecká expedice, která přináší napětí, radost, ale hlavně nadměrnou dávku vodního dobrodružství. Moře má totiž svoje pravidla! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Viděl jsem tenhle dokument a četl knihu „Ve znamení Kon-Tiki“, kterou napsal Thor Heyerdahl. 2.) Hledám způsob, jak utužit kamarádství. 3.) Thx za titule ,,zmokla.slepice“, ,,jvps“ a ,,bandolier.wz“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(18.1.2013)

• - Samotný Thor Heyerdahl již v roce 1950 zvěřejnil zfilmovaný dokument cesty, který po své uvedení dostal Oscara coby nejlepší dokumentární snímek. (PATTXA)

• - Není pravda, že každá 13. vlna je větší než ostatní, jak se ve filmu tvrdí. Ve skutečnosti neexistuje vzor pravidelnosti a velikosti vln. V původním dokuemntu Ve znamení Kon-Tiki (1950) lidé na voru počkali na vlnu dost velkou na to, aby je mohla přenést přes útes. Neměli tedy plán, která vlna je měla přenést. (PATTXA)

• - Na vizuálnych efektoch sa podieľalo približne 150 umelcov, predovšetkým z Nórska a Švédska. (ito7)