• Malarkey
  *****

  Naprosto super dobrodružný kousek, který s málem peněz dokázal zahrát obrovské množství muziky. Líbí se mi, že tvůrci dokázali naprosto překrásně odvyprávět tak důležitý příběh, jako je plavba Thora na voru Kon-Tiki skrz Pacifik, aby dokázal něco naprosto neuvěřitelného. Líbilo se mi, jak ti cestovatelé dokázali dokonale splynout s přírodou. Dokázali s přírodou to, co v dnešní době dokáže sotva jedno procento populace. Dokázali přírodu využít k prokázání do té doby těžko uvěřitelných teorií. Jasně, radši se nám bude hodit jednodušší vysvětlení, než zapřemýšlení nad tím složitějším. A to, že před tisíci lety lidé dokázali tolik věcí, které do dnešních dní nedokáží nejvyšší vědci světa racionálně vysvětlit, je vlastně jenom fakt, který si málokdo chce přiznat. Plavba na Kon-Tiki je i z tohoto ohledu dost důležitá a já jsem moc rád, že jsem takový příběh mohl vidět a jsem ještě radši, že dva Norové se do příběhu tak zbláznili, že film mohli tak dokonale natočit.(15.8.2013)

 • Dalda
  ****

  Četl jsem knížku a myslím, že tohle je dobré zpracování.(28.2.2014)

 • L-V
  ****

  Banda náhodně posbíraných pošuků vyrazí na voru za sluncem a kupodivu úspěšně dorazí až do cíle. True story. :) Některé pasáže na vodě sice přípomínají spíš pokračování Čelistí šmrncnutých Trosečníkem než klasický sea movie, přesto by byla chyba se tomuto filmu vyhnout, protože podařenějšího zástupce dobrodružného žánru jsem v posledních letech nezaznamenal...(13.1.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - S rozpočtem 93 milionů norských korun, což je přibližně 16 milionů amerických dolarů, jde o nejdražší film v norské historii. (Baxt)

 • - Všetky dialógy boli natočené v dvoch verziách. Jedna v nórštine a druhá, ktorá bola určená pre medzinárodný trh, v angličtine. (ito7)

 • - Udáva sa, že žralok veľrybí môže dorásť do dĺžky 20m, pričom najdlhší exemplár mal 13,7m. Tvorcovia nadelili tomu filmovému až 25m, aby vyzeral hrozivejšie. (ito7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace