Tom Yum Goong 2

(Thajsko)

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

No je to o dost vážněji pojatý než předchozí eposy co jsem z Tonym Jaa viděl. takže to není až taková bláznivina a místy to dokonce dává i smysl. Souboje jsou pořád promakaný, nicméně musím se tu připojit ke kritice těch vymaštěných zpomalených 3D efektů. Děsně to ruší a je to tu v podstatě jenom na efekt aby si film hrál na něco čím není, ale tak musí přece i v Thajsku ukázat, že na to mají je to totiž fuckt brutální děsně supr čupr a maximálně cool co na tom, že se na to nedá dívat. To už je věc druhá...50%(25.1.2014)

• Lacike

Po Ong Bak 3 som si myslel, ze Tony Jaa uz nemôze klesnut do väcsich sraciek. Ale chlapec jeden sikmooky to dokazal a zabil dokonca aj ten jediny trademark svojich filmov, ktory za nieco stal. Akciu bez trikov. Tentokrat je to v akcnych scenach samy lacny CGI trik. Choreografia uplne jednoduchucka. Proste hnus. Tony Jaa R.I.P.(5.8.2014)

• Ouwen

Ty vole, takhle nasraný jsem dlouho nebyl. Ještě zpočátku, kdy jsem koukal na akci s těma motorkama, jsem se ptal sám sebe, kdy Tony předvede něco fakt parádního, jako v minulých dílech. Kupodivu se tak občas stalo, jinak je tohle zbytečná hovadina. Příběh má smysl, ale je to blbost a úplně to ruší dění ve filmu. Když do toho příběhu zapadají aj ty 2 krávy v bílém, je to ještě horší. Souboje působí skutečně trapně a stereotypně, sem tam něco Tony předvede, ale to co člověk viděl předtím, je prostě pryč. Sračka a fakt zklamání. 3/10 PS: Akce nejen že je trapná jak něco, ale to s tou stovkou motorkářů je vrchol debility.(12.2.2014)

Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení a komentář ze sebe vyseru. Došel jsem k závěru, že i přes parádní OREOgrafii, která by byla v normální světě nepoužitelná je film takřka o ničem. Zaznamenal jsem tam nějaký náznak děje, který mi ale kurvil parádní video o šílených kaskadérských kouscích. Něco jako když si chcete koupit sáček vzduchu a oni vám do toho dají hnusné chipsy! Nebo když se díváte na reklamy a oni vám do toho pustí film!! Přestřihy, hudba, efekty, to se dá ještě překousnout, ale ta bitka v metru s černým Imperátorem byla naprosto top parodie na Star Wars. Vždycky jsem chtěl slyšet zvuky světelných mečů bez světelných mečů. Na tohle si vzpomeňte, až to uvidíte. Buď se snaží Anthony Jaa překonat sám sebe a přivést něco nového pomoci digitálu a lan anebo prostě podlehl komerci, což by mě teda dost nasralo. Kde jsou ty časy, kdy jsem se u jeho filmů parádně bavil a neměl jsem pocit, že tohle už je trošku moc?(4.3.2014)

• Fordzy

Tony se vrátil a opět mu ukradnou slona a tentokrát se popere i s JeeJou Yanin a celé to režíruje Prachya Pinkaew... no nezní to skvěle... Ano zní ale realita je mnoheeem horší a průměrnější. Rozpočet narostl a všechno je větší, výbušnější a víc "cool" ale také s milionem střihů, dráty, špatným CGI, špatnou kamerou a nezajímavou choreografií. Alespoň má film rychlé tempo a divák se ani chvilku nenudí ale u žádné akční scény jsem necítil potěšení. Strašná sračka a velké zklamání. 10%(25.1.2016)

• - Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)

• - Předchozí filmy Tonyho Jaa si částečně zakládaly pověst na natáčení bez použití CGI a kabelů v akčních scénách. Oproti tomu v Tom Yum Goong 2 se režisér Prachya Pinkaew s choreografem akčních scén Pannou Rittikraiem poprvé rozhodli obě techniky využít. (Raztubyl)

• - Tom Yum Goong 2 je šiesta snímka režiséra Panna Rittikraia, v ktorej hrá Tony Jaa a zároveň piata, kde sa predstavil Patrick "Kazu" Tang. Rovnako je štvrtým filmom režiséra Prachya Pinkaewa, v ktorom sa objavil Petchtai Wongkamlao. Taktiež sa v ňom po druhýkrát stretli JeeJa Yanin a Patrick "Kazu" Tang a štvrtýkrát Tony Jaa a Dan Chupong. Pre Tonyho Jaa a Petchtaia Wongkamlao je snímka už siedmou spoluprácou. (Johnny.ARN)