Tom Yum Goong 2

(Thajsko)

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

Tak tohle se moc nepovedlo. Tentokrát nelogika a přehnanost bije do očí opravdu hodně. Přece jen bych od spojení Tonyho a Jeejy čekal něco více. Opravdu veliké zklamání, aspoň že slon byl opět zachráněn. 5/10.(10.2.2014)

No toto je celkom solídne sklamanie. O triedu horšie ako predošlý diel. Plusy, stále kvalitná choreografia, drsné súboje, dobré lokácie. Nápaditosť. Elektrizujúca bitka v metre, ohnivá bitka. JeeJa a jej akupunktúra mi celkom sadla. A Maresse Crump je solídny borec. To sme ale na konci s plusmi. Mínusy. Choreografia bola u Tonyho lepšia. A celé je to totálna zlátanina. Adkinsov Ninja II ma oproti tomuto skvostu priam geniálny príbeh. Chýbali mi tu postavy typu Nathan Jones alebo Lateef Crowder, ktoré dodali prvému dielu gule. A to čo predvádza na konci RZA... No nehnevajte sa na mňa. Dúfal som v lepšie akrobacia. Tony síce zas dáva nadpozemské lakte a kolená, ale vosttaných veciach zaostáva za svojimi predošlými výkonmi. Uznávam tvorcom snahu, ale túto dementnosť nemôžem oceniť viac ako troma hviezdičkami. 65%(19.1.2014)

• raimi

Hmm, tak tohle se nepovedlo. Nadšení Thajci prostě zase upekli kočičkopejskovskej dort. Nacpali do něho otravný 3D, přeplácali to neskutečně trapnýma digitálníma efektama, zahustili to milionem různých postav, přisypali nějaký ty dráty a celý to zalili břinkající "námrdovou" hudbou. Sice ta zpatlanina obsahuje pár fantastickejch stuntů a zákroků, a kdykoliv se na scéně objeví "bad motherfucker" Marrese Crump, hned je veselo, ale o žádnou dobrotu se rozhodně nejedná. Tatam je syrovost jedničky, tady to kazí všemožný cingrlátka, jak na pouti. A já šóglaře nesnáším...(21.8.2014)

Nedopečený film! Problem jsem našel převážně v post-produkci, trhaná a mizerná hudba, špatný střih, hodně špatné CGI a špatné zobrazení kompozice,při které opravdová akrobacie vypadá spíše jako Fake akrobacie. Tony jáá je pořád frajer a Marrese Crump byl slušný soupeř,ale chyběla tomu šťáva! 3D efekty a přehnaná digitalizace filmu hodně uškodila a jelikož hodnotím ve filmech převážně technickou a vizuální stránku,tak z mého osobního pohledu se tohle bohužel moc nepovedlo.Průměr 50%(23.1.2014)

Jsou filmy, které pokračování zvládnou ale u Ong baka se nato měli po druhém dílu vykašlat a nechat ho jako krále mlátiček! Prvních 30 minut jsem přemýšlel, kde se stala chyba a proč je všechno tak mizerně natočené a roztěkané! Akce nedotažená a souboje odfláknuté a přitom byli různé souboje dobré! Nejvíce nepochopitelné : z mostu se motorkáři rozjedou a vyskáčou z mostu dolů?! Potom jako by film ožil a převzal ho náš starý známý P.Pinkaew a pěkná akce se vrátila i z hezkou kamerou. V závěru se to buhužel opět vrátilo do nesmyslu! Pro mě zklamání, kdyby se tento díl přetočil znova a mnohé se upravilo, určitě bych hodnotil na plný počet... Vzhledem k tomu že jsem před tímto dílem videl Ong bak 2: pomsta, který nemá s ongbakem nic společného, říkám si jestli vůbec jít do Ong bak 3? Za mě 65%(26.2.2016)