Tom Yum Goong 2

(Thajsko)

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

Jsou filmy, které pokračování zvládnou ale u Ong baka se nato měli po druhém dílu vykašlat a nechat ho jako krále mlátiček! Prvních 30 minut jsem přemýšlel, kde se stala chyba a proč je všechno tak mizerně natočené a roztěkané! Akce nedotažená a souboje odfláknuté a přitom byli různé souboje dobré! Nejvíce nepochopitelné : z mostu se motorkáři rozjedou a vyskáčou z mostu dolů?! Potom jako by film ožil a převzal ho náš starý známý P.Pinkaew a pěkná akce se vrátila i z hezkou kamerou. V závěru se to buhužel opět vrátilo do nesmyslu! Pro mě zklamání, kdyby se tento díl přetočil znova a mnohé se upravilo, určitě bych hodnotil na plný počet... Vzhledem k tomu že jsem před tímto dílem videl Ong bak 2: pomsta, který nemá s ongbakem nic společného, říkám si jestli vůbec jít do Ong bak 3? Za mě 65%(26.2.2016)

Celkově mi to přišlo o dost slabší než jednička a hlavně mi dost vadilo, jak Tony Jaa ze začátku záměrně nic moc nepředváděl, aby to mělo v závěru alespoň trochu nějakou gradaci. A celou dobu jsem čekal, že Dvacítka předvede něco pořádného a ono nic.(20.9.2015)

• milka

Na můj vkus již až příliš přepálený a dementní. Jistě, ani předcházející Tonyho filmy nedávají zrovna velký smysl, obsahují ale takové množství tvrdé a skvěle natočené akce, že to divák tvůrcům rád odpustí. Zde však nekompromisnost byla již definitivně nahrazena přehnanými a absurdními kaskadérskými kousky, bolestně viditelnými dráty a megahnusnými triky. Pár slušných scén se zde sice najde, ale i tak tahle non-stop akční jízda nebaví tolik, jako její předchůdci a množství wtf momentů se vám po 15 minutách už ani nebude chtít počítat. Marrese Crump je ale solidní mlátička, i když je nesmrtelný jak Chuck Norris.(23.3.2014)

Tak docela zklamání. Čekal jsem něco aspoň ve stylu jedničky, kde mě souboje vážně zaráželi a bavili. Tady to byli jen dvě bitky, které mě opravdu pobavili a posadili mě na zadek. Tony Jaa umí, to je fakt, ale přechod k modernějším technologiím jako 3D nebo jiné věcičky tomu hodně uškodily. Bylo to hodně okaté a okolí i look filmu se mi prostě nelíbil. Jediné plus je soundtrack a skvělá bitka na konci i v průběhu filmu s černochem, který je opravdový soupeř. Bohužél, obyčejný průměr.(20.1.2014)

|70%| Tak a je to tady. Těšil jsem se na dalšího Tonyho. Hlavně na jeho parádní bojové kousky. Mám za sebou tímto filmem třetí jeho film. Toto je pokračování filmu Tom Yum Goong z roku 2005. Nějak je v tom tady s českými názvy zmatek, ale tak co se dá dělat. Tom Yum Goong (2005) jsem hodnotil na 5* (94%) páč to byla velká bojová pecka. Mám rád tento typ filmů, kde hlavní hrdina zvládne neuvěřitelné množství bojovníků. Třeba Ninja se Scottem Adkinsem, a tím myslím ted zejména druhý díl Ninja: Shadow of a Tear, který mě nadchnul doslova - 5* (100%). Příběh a ostatní aspekty v těchto typech bojových filmech je samozřejmě třeba řešit (záleží i jak se k tomu divák postaví, co čeká jako hlavní prioritu, děj, akce atd..), ale přesto se tyto části filmu musí brát tak trošku s nadhledem a tolerancí, páč v těchto typech jde především o bojové kousky, na který si dává režisér a ostatní tvůrci filmu záležet. Třeba v druhém, zminovaném Ninjovi s Adkinsem jsem nenašel jednou chybu. Nějaký nedostatek ostatní diváci samozřejmě zaznamenat mohli, ale kritizovat příběh a všechno okolo, no nevím, více viz můj komentář k tomu Ninjovi. Avšak samozřejmě, zde v tomto filmu byly nedostatky, ale bojové kousky je nějak zastínily, takže jsem nakonec ty velmi slabé 4* dal. Bojové scény byly přehledné, Tony Jaa mě opět zabavil, skvěle se pere, ovládá to, je furt ve formě, jen když už se film blížil ke konci, respektive 3/3 filmu, tak už mě to moc nebavilo, nemělo to takový náboj jako v jeho předchozím filmu nebo v podobných filmech. Navíc už jsem si ke konci myslel, že je to teda dost přehnaný, tolik ran dostane hlavní hrdina nebo naopak co vydrží jeho protivníci. Celkově co se týče bitek, tak průběh filmu byl v pohodě v tomto ohledu, ale ke konci a hlavně při finále, kde byl Tony u toho slona - to bylo dost přestřelené a to snad po všech stránkách. Tam bylo dost nelogičnosti, třeba postavení dvou padouchů, který se výborně prali, ale Tony se s nimi nemohl nejdřív vypořádat a nakonec to dopadlo jinak jak jsem si původně představoval. Ale nevadí. Úvod je krátký a hned se jde na věc. Žádná nuda zde nehrozí. Příběh sice primitivní, ale dává smysl, ikdyž ke konci už žádnou váhu nemá skoro vůbec. No, třeba velká, ale opravdu velká a dost dlouhá scéna s pronásledování Tonyho, kdy ho útočníci pronásledují na motorkách - tak to mělo dost přímo zběsilých nápadů a já byl z toho nadšen. Třeba kdyby tahle dlouhá scéna ve filmu chyběla, tak bych dal 3*, ale takhle jsem po skonečení filmu (které mi trochu pokazilo dojem, nebot finále bylo odfláklé a celkem slabé) k tomu přihlédl. Ta dlouhá scéna s motorkami mi docela připomněla film Rachot v Bronxu s Jackiem Chanem - kaskadérské kousky atd. Ikdyž samozřejmě v tomto případě to bylo raženo v mnohem menším odvaru, ale přesto jsem byl nadšen jak se z každé situace Tony vykroutil. Ostatní bojové scény stojí za pozornost také. Třeba elektrizující souboj, který už je sice dost přehnaný, ale stojí za to. Herecké obsazení bylo dobré - něměl jsem s nikým žádný problém. Nějaké nápady film také nabídl, bohužel vše bylo celkem předvídatelné, takže žádný zvrat se ani nekonal. Já jsem s filmem spokojený. Sice ten konec a přehnanost to trochu pokazily + nějaké ty nelogičnosti, ale je to ten typ bojových filmů, které mám rád, Tonyho skvělé souboje, tak ty 4* nakonec dávám no. Je to slabší než Tonyho filmy z r 2003 a 2005, ale žádný velký průšvih to pro mě není. Holt už je to více béčkověji provedeno, ale co. Myslím si, že už nemám co dodávat. Nadprůměrná zábava, kterou si ještě někdy jednou pustím.(28.1.2014)