poster

Tom Yum Goong 2

 • Thajsko

  ต้มยำกุ้ง 2

  (Thajsko)
 • anglický

  Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ****

  Mnohem temnější a vážnější verze původního dílu. Od začátku něco nepříjemného visí ve vzduchu, úchvatná hudba napíná diváka k tomu co příjde potom ... Tony rozpoutá s ostatními mistry martial arts INFERNO neskutečného rozsahu ... Hodně jsem přemýšlel, jaký komentář k tomuto filmu napsat. Nakonec zkusím asi toto ... Celý film je 99%ní akce!! A to si nevymýšlím, snad nikdy jsem neviděl film, kde by pro chvíle oddechu a nějakého klidu bylo ze stopáže vyhrazeno maximálně 10 minut. Celý film by se dal nazvat a pojmout jako "Tony Jaa versus Marrese Crump versus JeeJa Yanin" a to celé ve 3D s rychlostí a úderností "Rambova kulometu", kdy na vás tvůrci sypou jednu akci za druhou tak šíleným intenzivním stylem, že absolutně nechápete, co se to děje !!! Rozhodně je třeba si zvyknout, že je to JINÉ než předchozí Tonnyho filmy. Jsou zde digitální efekty, dvakrát nějaký ten drát, hodně střihu, věci lítají proti vám, údery a kopačky jdou proti vám. Tony je zde už taková mašina, že vlastně ani s nepřáteli nebojuje, on je knouckoutuje jedním úderem, kopem nebo zlomením. Háže s nepřáteli o zdi, láme je jak klacky, drtí neskutečným způsobem. Žádný styl, na co? Zde mi to přišlo jako návrat k 70.kovým brutálkám "karate-řezníka" SonnyhoChiby ... Celý děj uhání ZBĚSILÝM, neskutečně zběsilým, a šíleným tempem !!! Tony se neustále a pořád řeže s šíleným Marresem Crumpem v excelentních a zde již technických soubojích. Marresův zajímavý a koukatelný styl čítající capoeru, karate, eskrimu, wing chun a já nevím co ještě naráží na Tonyho prosté Muai Thai... Ano, Tony se vrátil (naštěstí) k základu, kde začínal, a uplatňuje zejména lokty a kolena. A i když je Marres šílená mašina a jde z něj respekt jak z terminátora, Tonyho lokty a kolena jsou prostě drtivá zbraň ... Tím ale nechci spoilerovat, ti dva borci svedou řadu soubojů, stejně jako JeeJa s oběma dvouma (Tonyho podezřívá z vraždy otce a Marres se jí stále plete do rány ...). Kdo s kým a koho na konci, to si nechávám samozřejmě pro sebe. Nehledě na to, že zde je ještě řada jiných borců, kteří útočí na Tonyho s Yanin. Celý film umocňuje DOKONALÁ HUDBA, což je kapitola sama pro sebe !!! Film nepůsobí naivně, ale sakra moderně a do uší vám při akci (takže nonstop!!) řve nakopávací hudba od šíleného rocku, po temné rychlé techno ... vše je špičkově zmixováno a reaguje na akci, aby "DJ" v šíleném finále "ohulil volume o 50%" a rozjel se neskutečný hudební rachot a totální řežba,kdy už nestačíte ani dýchat a film vás vyloženě fyzicky vycucává !!! "Tony is back !!! " ...a já to říkal od začátku ... :-)) Nechává za sebou všechny "martial arts" filmy roku 2013, protože přidává obrovskou porci kaskadérských akcí ve stylu Jackieho Chana ... jediný film, který mu konkuruje a snad možná stále překonává, je The Wrath of Vajra (2013), který je prostě ... opravdu TOP svými fighty ... Každopádně Tony to zatím vyhrál a můžu se těšit na GRAND-FINALE s konkurentem Uko Uwaisem ...(16.1.2014)

 • Chrustyn
  *

  Pokračování snímku "Tom Yum Goong" (v české distribuci nesmyslně pojmenovaném Ong-Bak 2) se nese v úplně stejném duchu jako první díl (opět krádež slona) se stejným hrdinou (ačkoliv sem měl za to, že v předchozím filmu zemřel). Vzhledem k tomu, že Tony Jaa není herec, ale bojovník a kaskadér, nicotný příběh by nevadil, kdyby měl film co nabídnout v akční rovině. Bohužel však bitky vypadají daleko hůře než v kterémkoliv jiném Jaaově snímku a podle mizerných triků a jasně viditelného pozadí, vypadají všechny akční scény příšerně a Tony, jakoby už byl ze všeho unavený a nechtěl předvést nic nového. Silně nepovedené.(16.3.2014)

 • Tuax
  **

  Kupodivu o několik levelů výše a mnohonásobně lépe zpracovaný film s dokonce i zajímavějším dějem a zde je oproti jedničce přesně v opačném gardu hodnocení. Osobně jsem byl po většinu filmu s hodnocením na třech hvězdách, ale ten závěr to tradičně hrozně potopil, tak jsem na dvou hvězdách. Neodpustili si zde většinu z toho co jsem zmínil u předchozho filmu, ale bylo to v podstatně umírněnější verzi a taky zde byli zajímavější protivníci a jiná myšlenka s jeho protivníky. Důležité je, že tohle už vypadá jako film s bojovými scénami a ne naopak jako u předchozího filmu, kde byly bojové scény nahodile seskládané, aby to vypadalo skoro jako film. Postavy už mají lepší charisma i nějakou osobnost, dialogy jsou podstatně lepší, přestože stále nic moc. Má to dokonce už i nějakou zajímavější výpravu. Finální scéna je ovšem ve stylu předchozím, totální prů...švih, plus tedy postava Dvojka alá nezdolný, nesmrtelný, neschopný ublížit hlavním postavám, prostě loutka k pohledání. Přesto ohromné zlepšení, což se ani moc nechce věřit s ohledem na režisérské duo,asi měli světlejší chvilku.(21.8.2016)

 • eraserhead666
  ***

  Celkově mi to přišlo o dost slabší než jednička a hlavně mi dost vadilo, jak Tony Jaa ze začátku záměrně nic moc nepředváděl, aby to mělo v závěru alespoň trochu nějakou gradaci. A celou dobu jsem čekal, že Dvacítka předvede něco pořádného a ono nic.(20.9.2015)

 • cjmafia
  ***

  Tak tohle se moc nepovedlo. Tentokrát nelogika a přehnanost bije do očí opravdu hodně. Přece jen bych od spojení Tonyho a Jeejy čekal něco více. Opravdu veliké zklamání, aspoň že slon byl opět zachráněn. 5/10.(10.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace