Tom Yum Goong 2

(Thajsko)

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

No je to o dost vážněji pojatý než předchozí eposy co jsem z Tonym Jaa viděl. takže to není až taková bláznivina a místy to dokonce dává i smysl. Souboje jsou pořád promakaný, nicméně musím se tu připojit ke kritice těch vymaštěných zpomalených 3D efektů. Děsně to ruší a je to tu v podstatě jenom na efekt aby si film hrál na něco čím není, ale tak musí přece i v Thajsku ukázat, že na to mají je to totiž fuckt brutální děsně supr čupr a maximálně cool co na tom, že se na to nedá dívat. To už je věc druhá...50%(25.1.2014)

• Saraph

Ukradli mi slona a já ho chci zpátky 2. V podstatě se po shlédnutí prvního filmu nedá ani předpokládat, že by ten film byl o nečem víc než jen mlácení, mlácení a mlácení. Příběh? Scénář? Ani náhodou. Jelikož si v tom prvním nezamlátil Tony Jaa dostatečně, prostě se rozhodl, že si toho slona nechá ukrást ještě jednou, aby sranda pokračovala. Jenže oproti třeba Ong-bakovi i ty mlátičky byly takové nudné a nezajímavé.(8.12.2015)

Je to úplne priemerný akčný bojový film s Tonym Jaa v hlavnej úlohe, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má pomerne dobrý príbeh o prvotriednom bojovníkovi, ktorý si len chce žiť pokojným životom, ale keď mu opäť ukradnú jeho slona, vydá sa po jeho stopách. Čoskoro sa stane aj podozrivým z vraždy, kvôli čomu má nielen problémy s dcérou obete, no hlavne po ňom začne ísť aj polícia, kvôli čomu sa znovu stretáva so svojim starým známym. A tak na ceste za záchranou slona ho čaká množstvo prekážok. Spracovanie je iba priemerné, dej je síce trochu prepracovanejší, než som pôvodne očakával, ale zase kvôli tomu je to ešte viac naivnejšie. Takže by som skôr uprednostil úplne priamočiary štýl, ako je to v podobných filmoch zvykom, lebo aj tak po tejto stránke tu nemá moc čo zaujať. Ale určite si ani nemôžem sťažovať, pozerať sa na to dá a navyše v druhej polovici mi to príde ešte trochu zaujímavejšie. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Akcia má síce stále celkom slušnú choreografiu, pár dobrých nápadov a ani výber prostredí nie je zlý, ale problémom je hlavne celé jej prevedenie. To, čo sa mi tak veľmi páčilo na jeho predchádzajúcich filmoch, teda ten realistický, drsný a úplne kontaktný štýl, kde cítiť bolesť z každého úderu je prakticky úplne preč. Toto je už len také vlažné, bez náboja, ako by sa im ani nechcelo. A veľkým sklamaním je aj vizuálna stránka, miesto realistickej, dokonalo natočenej akcie je toto úplne umelé, s množstvom zlých efektov, strihov je tiež podstatne viac a ani uhly kamery mi moc nesedeli. Takže ma až šokovalo, že ešte aj v akcii som sa väčšinou nudil a hlavne pri dlhej časti s motorkármi som sa nevedel dočkať jej konca. Za zmienku stojí aspoň zneškodnenie strelcov v byte, tých pár stretov s Marresom Crumpom a aj JeeJa Yanin občas niečo zaujímavé predvedie, ale aj tak platí, že aj tá najslabšia akčná scéna z jednotky je lepšia, než najlepšia z tohto pokračovania. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tony Jaa je už tentoraz skôr sklamaním a to nielen po akčnej stránke, lepšia je JeeJa Yanin, ktorá ale nemá moc priestoru, Petchtai Wongkamlao si splní svoj očakávaný štandard a zo zvyšných postáv ešte za zmienku stoja spomínaný Marrese Crump a sympatická Yayaying Rhatha Phongam. Zvyšok už nestojí za nič a to ani hlavný záporák RZA. Réžia a technická stránka sú veľkým sklamaním, jedine vizuálna stránka mimo akcie je celkom slušná, ale tým to aj končí, efekty sú slabé a akcia je zvládnutá mizerne. Takže som neskutočne sklamaný, dlho očakávaný Tom yum goong 2 mal byť Tonyho comeback a dúfal som, že by sa mohol priblížiť úrovni jeho prvých dvoch zásadných filmov, ale to ani omylom. Tým otravným vizuálom zničili všetko, čo mohli a ešte aj ten Ong Bak 3 sa mi páčil o niečo viac. Keďže som fanúšik tohto typu, na ten slabý priemer mi to stačí, ale už to nechcem vidieť. A pri pohľade na Tonyho budúcu filmografiu je mi skutočne smutno, ako dopadla táto legenda, zo špičky bojových filmov až k tým najlacnejším videofilmom. 51%(21.1.2014)

• Chrustyn

Pokračování snímku "Tom Yum Goong" (v české distribuci nesmyslně pojmenovaném Ong-Bak 2) se nese v úplně stejném duchu jako první díl (opět krádež slona) se stejným hrdinou (ačkoliv sem měl za to, že v předchozím filmu zemřel). Vzhledem k tomu, že Tony Jaa není herec, ale bojovník a kaskadér, nicotný příběh by nevadil, kdyby měl film co nabídnout v akční rovině. Bohužel však bitky vypadají daleko hůře než v kterémkoliv jiném Jaaově snímku a podle mizerných triků a jasně viditelného pozadí, vypadají všechny akční scény příšerně a Tony, jakoby už byl ze všeho unavený a nechtěl předvést nic nového. Silně nepovedené.(16.3.2014)

• Lacike

Po Ong Bak 3 som si myslel, ze Tony Jaa uz nemôze klesnut do väcsich sraciek. Ale chlapec jeden sikmooky to dokazal a zabil dokonca aj ten jediny trademark svojich filmov, ktory za nieco stal. Akciu bez trikov. Tentokrat je to v akcnych scenach samy lacny CGI trik. Choreografia uplne jednoduchucka. Proste hnus. Tony Jaa R.I.P.(5.8.2014)