• Nizozemsko

• Nizozemsko

Krimi / Thriller / Drama

Nizozemsko, 2010, 108 min

Naprosto přesná, snad do posledního kamerového záběru identická kopie původní Belgické verze z roku 2008.Nemám potřebu se k tomuto nijak víc rozepisovat, snad jen že původní verze se mi více líbila vizuálně, tato zas co se týče vizuálního obsahu ženské nahoty, kdy koziček bylo na kameru vidět asi více (i když kdo ví, .. kdo si má všechny ty kozy pamatovat, že? ). Hodnotím výjimečně stejně, i když je to sprostá kopie, tak se to fakt povedlo. A to nás čeká ještě verze Americká!! :DD(6.3.2015)

Strašně špatně se hodnotí film, který je kopií jiného filmu. Spravedlivé by bylo hodnotit až uvidím ten první. Zatím jen provizorně.(28.7.2016)

Výborné krimi. Prekombinovanosť deja na jedničku, pointa ťažšie predvídateľná a v zložitej mozaike príbehov sa vinník hľadá len ťažko. Či už sa Vám do rúk dostane pôvodná verzia alebo remaky, bude to pravdepodobne len jednorazové vzhliadnutie, kde sa veci rozbalia, celý film sa nakopia nové a nové súvislosti a nakoniec sa nájde to správne rozuzlenie. Ibaže to stačí na jedno pozretie. A musím zdôrazniť, že sa skutočne oplatí pozrieť. Američania sa nabalia hlavne na tých, ktorí to nestihli skôr od belgičanov či holanďanov a niečo mi vraví, že sa im to i napriek tomu najviac oplatí.(1.12.2014)

Smůla Loftu je, že už jsem viděl Loft a nejsem si tak moc jistý, jestli vůbec chci ještě vidět Loft. Film, děj i postupné rozplétání uzlíků na těch všech pravdách jsou zajímavé, ale už to tu ve skutečnosti mnohokrát bylo, do píky to stejné a furt má někdo nutkání to dokolečka přetáčet a adaptovat. Pak, ať už to udělá seebelíp, je ten moment překvapení prostě ztracen a vy už víte, kdy dojde k jakému zvratu a jak to bude končit. A zrovna tady je to dost podstatná část filmu :) Nic proti filmu, ale už to prostě znám.(18.10.2014)

Už chápem prečo američania idú robiť remake remaku, Loft je totiž vďačná látka:) Vtip je len v tom, že akonáhle viete pointu a všetko to čo treba, tak to akosi nemá význam. Každopádne na poli "zamotaných" kvázi paranoidných temných a poprepletaných trilerov je to parádna jednohubka, hoci ten záver sa už zamotáva snáď až príliš, takže vrahom mohol byť pokojne aj Aštar Šeran...:) Ale inak takmer maximálna spokojnosť!(13.11.2014)

• - V průběhu natáčení došlo k nehodě, kdy se zřítilo lešení na scéně a poranilo šest členů filmového štábu i s režisérkou Antoinette Beumer. (Terva)

• - Během doby, kdy se režisérka Antoinette Beumer zotavovala z nehody, se stal prozatimním režisérem Belgičan Erik Van Looy, který si Loft (2008) natočil již v roce 2008. (Terva)