Nic proti ničemu

Nič proti ničomu

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2011, 98 min

Zajímavý amatérský profesionální film. Škoda jen že Petr Marek tříští svůj um do tolika různých projektů uměleckých činností.(15.9.2011)

taková mírná, česká, realisticky přesvědčivě zahrána vztahová trapárna o pokusu založit občanské združení "kdysi bezprizorních" v mezích zákona, přičemž jeho zakladatelé chtějí jen užít výhod sponzorem darovaných peněz. Keď divadlo STOKA svojho času parodicko-sarkasticky v jednej zo scén akejsi svojej hry popisovalo vznik komunity bolo to výstižnejšie a hlavne oveľa stručnejšie než toto. A čo je u mňa najdôležitejšie: bolo to vtipnejšie.(2.3.2012)

Když jsem vyšel z kina, ten film pořád běžel dál a já jsem byl jeden z herců. Asi tomu filmu nedokážu vyseknout větší poklonu. Přirovnání k Hoří, má panenko (nebo dokonce k ranému Fassbinderovi!) je zcela na místě a už chápu, jak se museli ti lidi v 60. letech cítit, když se na plátně viděli. Nesmírně poťouchlé a trefné.(12.7.2011)

• Ivoshek

Tuze rád bych sem napsal něco pěknýho, ale nemůžu. Fakt nemůžu. Možná to bylo tím, že jsem to chytil v půlce, ale vydržel jsem dvacet minut a radši jsem to přepnul na Óčko Gold (kde konkurenci tomuhle dílu udělali Hanička písnička a Lunetic).(23.4.2015)

Prostě skvělý film. Potěšíla mě návaznost na Nebýt dnešní. Ráda si to dám znovu, zvlášť když projekce na LFŠ byla barevně trochu mimo (alespoň to zmínil Petr Marek). Strašně moc mě baví sledovat dva různé přístupy k hercům - přístup Petra Marka a Roberta Sedláčka - a celkově herectví v jejich filmech.(31.7.2011)