poster

Válečník

 • Jižní Korea

  Musa

 • Jižní Korea

  무사

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Bojovník

 • anglický

  Musa The Warrior

 • anglický

  Ultimate Warrior, The

 • anglický

  Warrior, The

Historický / Drama / Dobrodružný / Romantický

Jižní Korea, 2001, 133 min (Director's cut: 154 min)

Režie:

Seong-su Kim

Scénář:

Seong-su Kim

Kamera:

Hyung-ku Kim

Hudba:

Širó Sagisu
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  ***

  Historický velkofilm, u kterého se půl hodiny modlíte za nějaký ten epičtější záběr, namísto neustálých zpomalených (a trochu nepřehledných) detailů, pro mě není to pravé ořechové.(3.12.2006)

 • Matty
  ***

  Velice jednoduchý příběh, pěkně zrežírované bojové sekvence a víc nic. Je to prázdné a povrchní, jestli vám stačí, že to vzniklo v Jižní Koreji, tak prosím, ale spíš bych doporučoval otevřít oči a uvědomit si, že něco podobného, nicméně myšlení mnohem více podněcujícího, natočil Akira Kurosawa před téměř padesáti lety a lépe (což platí i po těch letech). Jmenovalo se to Sedm samurajů. 65% Zajímavé komentáře: Marius, AGAMENON, levente , kitano(27.4.2007)

 • Fr
  ***

  1375, boj mezi čínskejma a korejskejma dynastiema. Úkolem pro generála Choi Junga zní jasně: chránit velvyslance a jeho delegaci! Nemaj kliku a tak jsou posláni za doprovodu Mingů přes poušť do vyhnanství. Na poušti je nejen horko, ale taky vojáci imperia Yuan, kteří Mingy povraždí a Korejci tak mohou (radostně) putovat za svojí záchranou. A za této složité politické situace se odehrává příběh bezejmenýho otroka, zachráný princezny, několika bojovníků a vesničanů. Taky nesmíme zapomenout na Mongoly. Čekal jsem víc. Useknutý ruce a nohy k takovým filmům patří. To nemusej inzerovat. Chybí mi tu ona ,,poetika" soubojů. Jen asijský ,,maso" za záchranu princezny mě neuspokojuje. Scény nejsou nijak extrémně krvavé, většinou je hovno vidět. Na druhou stranu se povedlo v dramatickejch scénách dobře vystupňovat napětí, a taky zajímavý rozuzlení. Scénář je zajímavej, herci výborní, kamera spolu se střihem zvláštně sympatická. Jo, troufám si napsat, že je to skvěle natočený. Trošku mi to výpravou a stylem filmařiny připomínalo ,,Gladiátora" (ale jen trošku). Přes spoustu pozitiv mi tady něco do válečnýho filmu chybělo.(20.4.2006)

 • Tomco
  *****

  absolutny filmovy zazitok. silny pribeh o odvahe, cti a vernosti. 100%(4.7.2007)

 • Slarque
  ***

  Postavte proti sobě Korejce, Číňany a Mongolce a ani nemusíte čekat dlouho, až se v tom ztratím. Tady jsem ze začátku netušil kdo se s kým proč rube, později mi to přišlo nepřehledné už jen v bojových scénách. Je jedině dobře, že nám všechny východoasijské historické filmy nepředvádějí, že všichni létali vzduchem a zabíjeli protivníky jednou čistou ranou. Tady jsou bitvy brutální a o krev v nich není nouze. Ale jinak je příběh prostý až hanba. Ale špatné to není, to zase ne...(24.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace