poster

Válečník

 • Jižní Korea

  Musa

 • Jižní Korea

  무사

 • anglický

  The Warrior

 • anglický

  The Ultimate Warrior

 • Slovensko

  Bojovník

Historický / Drama / Dobrodružný / Romantický

Jižní Korea, 2001, 133 min (Director's cut: 154 min)

Režie:

Seong-su Kim

Scénář:

Seong-su Kim

Kamera:

Hyung-ku Kim

Hudba:

Širó Sagisu

Producenti:

Seoung-Jae Cha
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Určitě kvalitní film, který by ale mohl být ještě o dost lepší. Vadily mi většinou zmateně zrežírované bojové scény ( kamera je moc blízko, někdo se před ní mihne a my nevíme, kdo to vůbec byl ), sem tam nějaký dialog zatahal za uši a vyvražďovací závěr mi po nějakých pěti minutách zpomalených záběrů začal připadat poněkud laciný. Hrdina je ve všch ohledech lepší - dojemnější a vizuálně krásnější.(29.8.2004)

 • IQ Tiqe
  ***

  72%(28.4.2010)

 • Mi Nü-Chai
  ****

  Hodně slušná řežba s kvalitním, leč velmi promrhaným vyšším potenciálem. Akční scény jsou doslova hustomasakrózní, speciálně jsem získala nové a netušené poznatky ohledně využití kopí v boji muže proti spoustě jiných mužů i koní a naučila se pár věcí o lukostřelbě. Film samotný plyne přes nemalou stopáž docela svižně, vůně bezvýchodnosti, zmaru a krve se plíživě rozlézá, nervy tečou, kladní hrdinové ukazují, že nejsou zase tak kladní, zbabělci zůstávají zbabělí, krásná princezna propadá tichému zoufalství, vše spěje k totální beznaději…a zde nastupuje (nejspíš na to mají v Koreji na tamní FAMU speciální předmět) častý problém korejských filmů – dokonale zkažený konec. K tomu, co se dělo v předcházejících sto třiceti minutách ta závěrečná půlhodina naprosto nesedí a tu dlouho a rozhodně ne špatně budovanou atmosféru odesílá do horoucích pekel.(11.5.2008)

 • ScarPoul
  ****

  Tento film je až neskutočne pôsobivý. To čo začínalo ako miš maš guláš po polhodine prešlo do eposu ktorý mál neskutočne silný koniec. Jediné čo možno vytknúť tomuto filmu je scenár ktorý ako som podotkol je mierne nedotiahnutý čo sa prejaví hlavne na začiatku kde keď nedávate dobrý pozor tak sa stratíte. Keď ale odznie prvá veľká bitka dej sa posunie s nechápačky do chápačky a mi môžme sledovať púť vojakov ktorý sa len chcú dostať domov a pomôcť princeznej toho kto ich vyhnal z ríše aby sa im odplatil návratom domov. To by nebolo až také ťažké vzhľadom na to že v prvej polovici prechádzali cez vyprahnutú púšť, lenže po princeznej bažia aj Mongoli ktorý majú početné a nebezpečné vojsko. Celá snaha kórejských generálov je od toho okamžiku odsúdená na zánik a práve preto že sa nám tu ponúka kolektívny hrdina je film zaujímavejší, ľudskejší a epickejší. Herecké výkony sú dokonalé a neskutočne silné a samozrejme im velí zhang ziyi ktorá tu podáva jeden so svojim najlepších a najsofistikovanejších charakterov. Akčné scény sú natočené zo zručnosťou ale vďaka šialenému strihu je veľmi ťažké sa v nich orientovať, tiež je to primerane krvavé a končatiny lietajú doslova vzduchom. Využitie žltého filtra v púšta dotvára nekonečnosť a beznádejnosť celej cesty cez púšť a červený na záver predpovedá krvavý koniec. V celku som s týmto filmom spokojný pretože všetky charaktery sa počas cesty zmenia a každý mi bol sympatický ale ako vravím tých prvých 30 minút bolo sklamaným. nemalo to ďaleko k piatim ale ten strih sa na tom podpísal.(9.8.2008)

 • Superpero
  *****

  Dokonalost! Naprostá filmová báseň! I když je to hrozná řezačka a všichni hrdinové jsou opravdu VELCÍ maséři, tak všichni působí uvěřitelně. Zahrané je to v rámci žánru nejlíp jak je možné si představit a kouká se na to sakra dobře. Některé bojové scény jsou sice trochu chaotické, ale na to jsem si zvykl a líbil se mi fakt, že se bojovalo "na zemi," takže žádné wu shu se nekoná a všichni se tam porcují meči (až na hlavního hrdinu který vládne kopím a jedinný dělá fintičky). Celý film je navíc prodchnutý decentní mystickou atmosférou, která má také podíl na výjimečnosti tohoto díla. Jeden z největších majstrštyků co jsem kdy viděl.(22.12.2006)

 • - V době svého vzniku byl snímek považován za jeden z vůbec největších filmových počinů tehdejší jihokorejské kinematografie. Rozpočet uvolněný produkční společností k výrobě přesáhl veškeré tehdejší filmové projekty. A s více jak dvěma miliony prodaných lístků, stal se v roce 2001 snímek celkově osmým nejvýdělečnějším jihokorejským snímkem. Filmoví tvůrci se pokusili co nejvěrohodněji napodobit nejenom zaznamenanou historickou událost, která měla neblahý vliv na tehdejší politickou pospolitost mezi čínskou vládnoucí dynastií Ming a korejskou vládnoucí dynastií Goryeo, ale také tehdejší vojenskou výzbroj, válečné zbraně či chování jednotlivců. Ve filmu je zřetelné, že každá národnost, počínaje Korejci, konče Číňany a Mongoly, mluví vlastním dialektem s co nejvěrohodněji napodobovaným přízvukem. (Conspi)

 • - Herci i kaskadéři prošli čtyři měsíce před natáčením tvrdým bojovým výcvikem, aby výsledné scény vypadaly co nejautentičtěji. A tak aby byla scéna dobývání pevnosti, v níž během natáčení klesly teploty až zamrzlo i moře, pomocí žebříku co nejvěrohodnější, rozhodli se dokonce herci bojovat doopravdy. Akce a pády jsou proto filmovány bez triků. Přinejmenším jednou se to ale nevyplatilo jihokorejskému herci Woo-seong Jeong (Cold Eyes (2013), Scarlet Innocence (2014)), který při natáčení specifické scény upadl a poranil si koleno.  (dinamit_1)

 • - Scéna, ve které je otrok probodnut oštěpem, byla natočena s umělým silikonových tělem. Při jeho výobě musel herec vydržet 8 hodin v silikonu, než dosáhl správné konzistence. (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace