poster

Válečník

 • Jižní Korea

  Musa

 • Jižní Korea

  무사

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Bojovník

 • anglický

  Musa The Warrior

 • anglický

  Ultimate Warrior, The

 • anglický

  Warrior, The

Historický / Drama / Dobrodružný / Romantický

Jižní Korea, 2001, 133 min (Director's cut: 154 min)

Režie:

Seong-su Kim

Scénář:

Seong-su Kim

Kamera:

Hyung-ku Kim

Hudba:

Širó Sagisu
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lum3n
  ***

  Solidní historický válečný film s neskutečně přepálenou stopáží. V půlhodinových intervalech se opakovali vojenské šarvátky střídané útěkem a schováváním se před nepřítelem. Trochu mi také vadila přílišná nejednoznačnost a nečitelnost postav a lehká nevyužitost Zhang Ziyi. Jo a s těmi oranžovými filtry mohli taky trochu šetřit.(15.2.2010)

 • Matty
  ***

  Velice jednoduchý příběh, pěkně zrežírované bojové sekvence a víc nic. Je to prázdné a povrchní, jestli vám stačí, že to vzniklo v Jižní Koreji, tak prosím, ale spíš bych doporučoval otevřít oči a uvědomit si, že něco podobného, nicméně myšlení mnohem více podněcujícího, natočil Akira Kurosawa před téměř padesáti lety a lépe (což platí i po těch letech). Jmenovalo se to Sedm samurajů. 65% Zajímavé komentáře: Marius, AGAMENON, levente , kitano(27.4.2007)

 • Z0oMb3E
  *****

  Máloktoré z ázijských, vojenských, historických jatiek dokáže tak citovo naviazať diváka na filmové postavy, ako je to v tomto filme. V Bojovníkovi som emočne prežíval každú stratu hlavnej postavy, čo sa u mňa nestáva veľmi často. Čím to je? Možno tým, že v pozadí hrá nádherná hudba, možno tým že kamera a strih sú v perfektnej rovnováhe, čo spôsobuje plynulé odvíjanie sa deja. Moje srdce plesalo aj pri akčných scénach, ktoré sa nebáli ukázať ani surovú brutalitu, výborne choreograficky zvládnuté súboje či s citom robené počítačové efekty. Celé putovanie je zasadené do nádherného prostredia, kde si Kórejci neodpustili zakomponovať niekoľko básnických obrazov. Dej, keď sa z rozmaznanej princezničky, zvyknutej na maniére z paláca stane žena, ktorá sa nebojí použiť meč, či zmena arogantného generála na ozajstného hrdinu, je síce jednoduchý no predsa zaujímavý. Veľké plus má snímok u mňa aj v tom, že sa neutiahol k romantickému klišé, či nereálnemu rozprávkovému záveru. Odporúčanie či opätovné zhliadnutie je v tomto prípade namieste.(4.2.2011)

 • Davies182
  ****

  Působivý japonský téměř-opus, na který je radost pohledět. Rozmáchlé a pomalé záběry, skvělá dávka akce, dojemná romantika, neustávající tempo a hlavně drama. Moc pěkný film.(12.6.2009)

 • Legas
  ****

  Zajímavý film. Nejdřív jsem byl zmaten z děje a ani jsem netušil, kdo je dobrák a kdo zlý, ale to se nakonec ukázalo jako pozitivum. Začal jsem si libovat v nevyhraněnosti hlavních hrdinů, kteří svými činy přeskakovali z jedné strany barikády na druhou, a začal jim držet palce. Časem jsem si zvyknul i na dost rychlý střih. Už od začátku filmu jsem si zamiloval jeho hudbu. Bojové scény předčí mnohé americké velkorozpočtové filmy. Mají švih a své osobní kouzlo. A o čem Válečník je? O smyslu pro povinnost, oddanost a čest.(5.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace