Šimpanzi

Dokumentární

USA / Tanzanie, 2012, 75 min

Martyn Colbeck

Tim Allen

75% ... Bez toho otravného naratívu by to bolo lepšie. Ale zábery nádherné, príroda úchvatná. Pri pohľade na takýto dokument si nedokážem predstaviť ako možno veriť teórii, že nás ľudí stvoril nejaký pán boh. Sorry, ale nie!(23.1.2016)

Príbeh ako vystrihnutý z príručky ako robiť žižané ťuťuťu dojímavé príbehy o opičkách z pralesa zaujme zopár edukatívnymi momentami zo života milých šimpanzov. V skutočnosti ide o tvory dosť sebecké (neváhajú ignorovať opustené mláďa vlastnej grupy po smrti matky) a krvilačne medzi sebou bojujúce o teritóriá šťavnatých bobúľ a výživných orechov. Neraz pri týchto súbojoch dochádza k usmrteniu člena konkurenčnej skupiny. Vedeli ste tiež, že šimpanzy sú aj selektívni mäsožravci? Nejedia hocijaké zviera - krvavú pochúťku im dodáva mäsko ulovených dlhochvostých opíc iného druhu.(18.1.2014)

Tušil som že to bude nature-pecka(mená zo zákulisia hovoria sami za seba:)), tak išiel rovno do 1080p verzie. Bez zaváhania fullka, nazdar!(15.2.2013)

Viacej smerované pre malého diváka ale aj tak som si to užil. 5* aj kvôli záberom počas záverečných tituliek - dokumentárna filmárčina asi vôbec nie je dobre platená zábava.(28.10.2012)

Tento dokument byl zajímavý tím, že se dvě tlupy šimpanzů, dělí o území, na kterém mají potravu.Mezi nimi vznikají rvačky o jídlo na cizím území, při jedné z nich zemře jedna samice, která má mládě.Mládě se snaží vetřít k jiným samicím, ale žádná ho nechce, nakonec se ho ujme samec, který mu předává svoje zkušenosti.(8.11.2013)

• - Tim Allen dal šimpanzovi jméno Oscar. (R´Hell)

• - Film byl uveden k výročí Dnu Země. (R´Hell)