Šaty za půl milionu (TV film)

Secret life of Haute Couture

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 58 min

Dokument z něhož se něco dozvíte, zároveň se u něj skvěle pobavíte a pokocháte. Chápu, že někomu připadá dokument o módě již automaticky povrchní. Můžete se na něj ale dívat s nadhledem, trošku si z šíleného světa módy utahovat, tak jak činí místy i samotná autorka snímku. Já osobně se musím přiznat, že jsem možná častěji záviděla, než si utahovala. A v závěru, když si autorka může sama obléci jeden z modelů haute couture, jsem měla husí kůži. A hlavně mně někdo konečně vysvětlil, co se děje s těmi bláznivými nenositelnými modely, které se na přehlídkách objevují!(6.4.2013)

Bavil jsem se zase jednou na cizí účet sqele... 8-o . . . Jojo, takhle holt pracuje BBC... :-] . . . A chudák Karl, ta komická kreatura s vizáží nemocné vyzábliny prej musel shodit 38 kilo, aby vyhovoval "klubovým pravidlům o tlouštících". Tož Karle, nevím co máš mezi nohama, ale když ti to stojí (?) za to... ;o))) . . . Každopádo zážitek byl i vidět všechnu tu načančanou "hótkútýr" pósérskou vylízanost a uvědomit si přitom mimo jiné třeba i vysokou hru nízké úrovně našich tušašských celebřitních šmudel, pyšnících se falešnými kabelkami LV a parazitujících na veřejných zdrojích, aby nechcíply hlady... Ano, je třeba vnímat ty kontexty... %-[ . . . Pět hvězd tedy spíše s poťouchlostí a jígizlivostí i za ten tajný plán kouzla nechtěného - a ani se nedivím, že od šašskotelevizáckých blbek ten film pro uvedení na čétéčku dostal oslí název... Sranda. - - - P.S. Ale pozor, proti "modes robes" jako svébytné formě umění žádnej dyšputát(!) - to zas aby nebyla mejlka. Jen se opravdu směju některým těm zdegenerovaným >průvodním jevům< ... Nakonec, krásně o tom vypráví mistr Altman ve svém kongeniálním filmu "Pret-A-Porter" http://www.csfd.cz/film/130-pret-a-porter/ , kde mistrně vylíčil lesk a bídu celé té >vysoké módy< . Doporučuju jako doplňující cvičení k žánru... ;o) - - - - - (Poprvé viděno 15.5.2011 na >klubovým prostoru< , hodnocení 6., vysmátý kókótýrmentář zde jako druhý - 15.5.2011)(15.5.2011)

O těch šatech z peří se mi bude zdát ještě setsakra dlouho!(21.4.2013)

• LordSnape

Nemám rád módu a nerozumím těmto snobským paničkám, proto hodnotím, tak jak hodnotím.(8.4.2013)

• morena.jea

Moje auto nestálo toľko, čo v tomto dokumente jedna sukňa.(12.4.2013)