Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• Stanislaus

První Percy Jackson byla taková odlehčující americká rodinná fantasy ptákovina, která se mi líbila a působila na mě zcela průměrným dojmem. Bohužel nemohu to stejné říci o druhém pokračování, protože mi přišlo až příliš komerčně pojaté a zaměřené na spoustu psedovtipných scén a momentů, které mě nepobavily tak, jak asi původně tvůrci chtěli. Ostatně i to překopávání řeckých mýtů, kterého se zde dotkla celá řada uživatelů, mě ve výsledku také celkem vadilo. Zkrátka snímek, který pobaví nejvíce asi mladší publikum a nenáročné fanoušky fantasy.(17.3.2014)

Stejně jako první díl, tak i tento mě dost zaujal. Méně humoru vystřídalo více akce a napětí. Což je dobře. Jen bych podotknul, že je to až moc čitelné a když si člověk dá 1 a 1 dohromady, je mu naprosto jasné, jak to dopadne a konec odhadne jakoby nic.(8.12.2013)

Pokračování fantasmagorického Percyho Jacksona se nese ve stejném duchu jako Zloděj blesku. Opět dostaneme hromadu, většinou povedeného, CGI materiálu a tak obyčejný příběh, že to až bolí. Mě to ale i přesto bavilo. Líbily se mi dobře využité mýtické stvůry a vlastně i ten film docela odsejpal až do té míry, že bych klidně uvítal dotočení celé knížní série...70%(27.10.2013)

Efekty jsou slušné,nuda nehrozí avšak je třeba se smířit s tím,že cílená skupina jsou děti do 15 let,což je škoda mohla to být slušná mytologická řezba, takhle to je jen hezká pohádka na zabavení nudného večera. 60%(18.11.2013)

• Lama.Lama

Takový trochu Harry Potter scény, zdá se mi (hlavně ta z taxíku).. Nelogičnost Percyho chování mě nepřestává udivovat.(28.8.2013)