Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• xxmartinxx

Neskutečná debilita scénáře narůstá do až dadaistických rozměrů. Postavy nevědí, co by podle logiky děje vědět měly a naopak vědí, co by vědět neměly. Vztahy mezi nimi jsou stanovené"protože se tak k sobě chovají", aniž by zrovna k sympatii nebo antipatii byl nějaký důvod a vůbec plochost postav je do nebe volající. Doslova kdykoliv se může stát doslova cokoliv, co jakkoliv a kamkoliv posune děj bez náznaku soudržnosti, což ruší jakékoliv napětí (navíc se nelze bát o postavy, když očividně ani zemřít nelze a jakékoliv zranění je vyléčeno vodou, na což hrdinové neustále zapomínají, a i roky mrtvá postava nakonec v klidu ožívá v outfitu podle módy přešitém na její aktuální velikost). Že mytologie je zde naprosto nefunkční i při co nejmenším kladení nároků rozhodně nepovažuju za pomíjitelné. Vůči jedničce jsem se pokusil být vstřícný, až po nedobrovolném druhém zhlédnutí jsem musel jít dolů. Nyní už nemám důvod se o něco takového pokoušet. jen škoda (nevhodně obsazeného) Lermana, kterého mám pořád za sympaťáka, i když má na role vážně smůlu. 1 a 1/2(12.8.2013)

CITÁT - Super, jedeme znova??!!......................(23.3.2014)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,080 // Otvárací Víkend v USA: $14,401,054 //(7.12.2013)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Když Hermés (Nathan Fillion) dává Annabeth (Alexandra Daddario) termosku s větry čtyř světových stran, říká, že se jedná o sběratelský kousek ze seriálu Herkules (od r. 1995). Hermés tvrdí, že se jedná o nejlepší seriál všech dob, který ovšem zrušili. To odkazuje na seriál Firefly (od r. 2002), kde Fillion ztvárnil jednu z hlavních rolí. (koviak)

• - Palica s dvoma hadmi, ktorú drží Hermes (Nathan Fillion), sa podľa gréckej mytológie nazýva caduceus. Vznikla z lieskovej palice, ktorú mu na znak uzmierenia venoval Apolón. Mala zázračnú schopnosť uzmierovať a utišovať škriepky. Keď ju raz Hermes hodil medzi dva zápasiace hady, hneď sa prestali hrýzť a ovinuli sa okolo nej. (Greenpeacak)