poster

Percy Jackson: Moře nestvůr

 • USA

  Percy Jackson: Sea of Monsters

 • SK název

  Percy Jackson: More oblúd

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

 • Xmilden
  **

  To že Američani kurví řeckou mytologii bych nechal tentokráte bez odezvy. Ale to že se to vůbec jmenuje Moře nestvůr, přičemž se na moři odehrává asi 1/10 filmu je teda fakt gól. Kdo viděl trailer nabitý mořskou akcí, musel si pak připadat že kouká na zcela jiný film.(2.12.2013)

 • Lucasion
  ***

  Druhý Percy Jackson se k nám vrací po třech dlouhých letech. Teenageři nám dospěli a svět je opět na pokraji zkázy. Jako na potvoru si ovšem vzali všichni Olympští bohové volno a tak je na jejich synech a dcerách, aby zachránili nejen Olymp, ale i celý svět. Ihned po velmi pěkných úvodních titulkách a okouzlující doprovodné hudbě se ocitáme znovu v táboře polobohů (Camp Halfblood). Po chvíli rozkoukávání si začnete film opravdu užívat a možná vás překvapí, že kentaur Chiron už není Pierce Brosnan. Nicméně po rozcvičce v koloseu zaútočí na tento tábor ohromný býk. Vizualizace je skvostná a příběh konečně začne dostávat nějaké ty grády. Úvod filmu tedy opravdu chválím. Film je vtipný, vizuálně úchvatný a dokáže skvěle vtáhnout do příběhu. Po odjezdu z tábora jako by filmu došla šťáva. Dlouhou chvíli přešlapuje na místě a bohužel ani konec to nevytáhne na úroveň kvality, co nasadil v prvních 30ti minutách. Percy Jackson Moře Nestvůr je určitě dobrá snaha o pokračování příjemného příběhu. I když film má nějaké ty chybky, tak si stále myslím, že jde o velmi dobrého nástupce Harryho Pottera. Zamrzí zcela jistě absence velkých hvězd jako v případě předchozího dílu. (Thurman, Brosnan, Bean) A nebo více originality a velkých soubojů. Moře nestvůr mě přesvědčilo, abych nečekal další dva roky a pořídil si knihy od Ricka Riordana a pořádně se do nich začetl. Ne tak dobrý jako předchozí díl, ale za shlédnutí to určitě stojí. *Jedná se o útržky z celé recenze* (70 procent)(14.8.2013)

 • misterz
  ***

  Áno, súhlasím že film neskutočne przní grécku mytológiu, tu nezostal kameň na kameni, snáď jediné čo bolo zachované tak len to, že Kronos pojedal svoje deti. Trúfam si však tvrdiť, že tu nešlo o exaktné popisovanie gréckej mytológie, ale že film mal iný cieľ - zabaviť diváka. Mňa celkom pobavil, vizualizácia a efekty celkom ušli, takže pre mňa to bola taká priemerne zábavná rodinná jednohubka. 55/100(25.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zombie námořník na palubě Clarissiny (Leven Rambin) lodě se jmenuje Riordan po autorovi knih Riordanu Rickovy. (Dracconnis)

 • - Nakrúcanie prebiehalo vo Vancouveri a New Orleans. (ludovit14)

 • - Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace