Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• bestlama

Když PERSIL v jedničce šaškoval jako pominutý kolem Bronsona, Thurman a já napálil 4*, tak jsem se pomalu styděl sám za sebe, co jsem to udělal a proč se mi to líbilo. Tady bez lítosti hodnotím tak, jak hodnotím. Tenhle film se o řeckou mytologii otřel tak ve dvou minutách a kdyby se o nějakých Bozích nemluvilo, tak nevím na co to vlastně čumím. Moderní znásilnění řecké mytologie... a to přímo do prdele. O nepřítomnosti velkých hvězd ani nemluvě, oni samotní věděli před čím utíkají a udělali dobře. Naprosto precizně zvládnutá přístupnost dětem. "Ach, Percy, jsme ve věku, kdy bych ti mohla říct, že tě miluji, svrbí mě z tebe a mohli bychom si večer dopřát coitus. Ale bohužel jsme ve filmu pro děti a tak si to budu jen myslet a v životě ti nedám pusu ani na líčko, aby to náhodou cenzory tam nahoře nepobouřilo. Kdyby to nebylo tak zlé, tak z tebe vymrdám duši." Milé děti, o hlavní postavy se vůbec nemusíte bát, ty přece v takovém filmu nezemřou a dopřávají si "originalitu" mainstreamové nesmrtelnosti. A jakékoliv bebí si přece zahojíme vodou, ale jen když si na to vzpomeneme v tu nejslabší emocionální chvíli. Jinak jsme tak tupí, že si přece vodu s sebou nosit nebudeme. Naprosto hnusný a otravný dvouoký kyklop, kterému bych zařídil ještě dnešní exekuci a dekapitaci, kdybych na to měl právo. Naprosto násilný a trapný humor kombinující se se scénami z Harryho Pottera. Navíc, proč nevykvákat táborů polobohů, že chci oživit mýtického Kronose a ovládnout Zemi. To je jedna neodpustitelná věc vedle druhé. Jo, a málem bych zapomněl. Zrovna když se něco pojebe, tak bohové pořádají grupáč a tak nemají čas zachraňovat. Naprosto zbytečná, píčovina stylizovaná pro 14 leté puberťáky, kteří se u toho budou chichotat a budou žvatlat, jak to bylo super a že už mají pod stromeček slíbený další díl ságy. Debil Jackson: Moře Nestvůr byl nejhorší a nejotravnější film tohoto roku. A teď mě třeba ukamenujte, protože je mi jasné, že nevíte, co to znamená SUBJEKTIVITA. (Příručka JAK NEUDĚLAT V POŠTĚ ZE SEBE KOKOTA, strana 118) Teď už se těším, až budu mít plnou poštu ubrečených 12tek a 15 letých drsoňů, že jsem debil a filmům nerozumím. Nic se nebojte, už se na vás těším, můžeme si popovídat. Vy mě třeba pak můžete zkusit poučit o psychologickém rozpadu sociální etiky v zájmu přežití vlastního bytí.(3.11.2013)

• Botič

Nakonec mnohem, mnohem horší, než jsem čekal.(23.11.2013)

• mcb

Nikdy bych neřekl, že může vzniknout něco dementnějšího než Souboj Titánů. Druhý Percy Jackson ale dokazuje, že řeckou mytologii lze znásilnit ještě brutálnějším způsobem - zatímco Columbusova jednička byla přiznaným guilty pleasure, Moře nestvůr je příšerným televizním "blockbusterem" s naprosto katastrofální úrovní všeho. Velmi odpudivý a pro cílového dětského diváka taky neuvěřitelně škodlivý film, kterých se (naštěstí) rodí málo.(20.11.2013)

Pro mě stejné jako jednička. Příjemná oddychovka, která si dělá srandu sama ze sebe (Fillion a jeho odkaz na "zrušený seriál" pobavil náramně), s parádními efekty a krásnou hudbou. Příběh je sice opět taková splácanina všeho možného, ale přišel mi o něco promyšlenější než minule. A když už nic jiného, tak povinnost zkouknout minimálně kvůli očím Alexandry Daddario.(2.2.2014)

No, zatimco jednicka byla takovy fantasy pro mladez, dvojka uz je regulerni komedie. S reckou mytologii se tu delaj psi kusy, coz by mi nijak zvlast nevadilo, jenze ani jedna scena se neda brat vazne, misty to urcite bylo tak zamysleny, misty urcite ne, ale ja se celou dobu bavil, misty nad forkama, misty nad trapnosti. Herci samozrejme hrajou velky hovno, navic tu chybi Brosnan. Aspon, ze ta hudba a triky jsou docela obstojny, i kdyz zadnej zazrak. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se fakt bavil a film solidne odsejpa, slabsi 4* to da.(9.5.2014)