Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

Mám rád, když filmy pro teenagery mají alespoň trochu inteligentní scénář a nedělají ze mě jakožto diváka pitomce. Tady jsou jasně rozdané karty, nesklouzává to do kýče, dodržuje pravidla žánru, dobře se na to dívá, je to chvílemi dokonce zábavné, a od dobrodružné podívané nečekám Kierkegaarda. Příběh odsýpá, triky jsou na úrovni, quest tak trochu na úrovni původního Souboje titánů, tedy přiměřený, snad jen ta zmrtvýchvstání a větší nevyužití zombie z občanské války mě štvalo. Na rozdíl od jiných stupidních teenagerských sérií včetně restartovaného Star Treku, si tohle na nic nehraje, nesklouzává to do patetičnosti, motivace jsou uvěřitelné, konání postav taky včetně jejich neúspěchů i úspěchů. Ani jedno není buď zveličováno, aby divák musel ronit slzy, nebo heroizováno, aby si divák řekl, jaký je hrdina chlapák. Právě ta střídmost z toho dělá lepší film, než jsou veškeré jiné podobné. A samozřejmě mne potěšil Fillion, tentokrát ne jako Castle.(13.1.2014)

Moje TISÏCOVKA v hodnocení je bohužel Percy Jackson. Chjoo. Pecka. Ještě větší sračka, než jednička, akorát mám pocit, že tak nějak vyprchala ta svěžest. A hlavně vyprchal Sean Bean (byl tam vůbec???) a Kevin McKidd a úplně nejhůř to odsral Pierce Brosnan, jehož postava nevyprchala, jen herec se změnil. Tak nějak jsem naivně doufal, že to bude mít stejný sračkoidní grády jako Lightning Thief, ale se zmizelým osazenstvem jako by zmizela i zábavná sračkoidnost. Jo, zkouknul jsem Moře nestvůr na jeden zátah, aniž by mě to nějak bolelo, ale tady opravdu nehrozí, že budu mít doma blu-ray s tímhle filmem, takže chudák Lightning Thief zůstane na poličce asi sám. Může za to Chris Columbus, že jeho "jednička" byla pro mě zábavnější? Nebo opravdu to osazenstvo? Nebo je ve filmu ještě kousek něčeho jinýho, co Sea of Monsters postrádá? Takovej ten pověstnej kousek duše? Nevím. Sea of Monsters je nakonec přeci jen solidní rutina, dobře otrikovaná a !!! ozvučená !!!, ale nejsem si jistej, jestli ty tři hvězdičky dávám zaslouženě. [zhlédnuto někdy 17.9. v ústeckým CinemaCity], komentář napsán s hodně velkou sekyrou nad předprodukčním kusem DVD, nad jehož obalem jako bych se vrátil do osmdesátejch let. To opravdu nemohli přijít s lepším?? P.S. P.S. Nathan Fillion si to neskutečně dává! Škoda, že dostal odhadem půl minuty.(18.11.2013)

No, zatimco jednicka byla takovy fantasy pro mladez, dvojka uz je regulerni komedie. S reckou mytologii se tu delaj psi kusy, coz by mi nijak zvlast nevadilo, jenze ani jedna scena se neda brat vazne, misty to urcite bylo tak zamysleny, misty urcite ne, ale ja se celou dobu bavil, misty nad forkama, misty nad trapnosti. Herci samozrejme hrajou velky hovno, navic tu chybi Brosnan. Aspon, ze ta hudba a triky jsou docela obstojny, i kdyz zadnej zazrak. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se fakt bavil a film solidne odsejpa, slabsi 4* to da.(9.5.2014)

• verbal

Ano, ano. Kurvení řecké mytologie á la Hery Potrat pokračuje ještě bestiálnějším způsobem, až jsem měl zhnuseně chuť pochcat oheň, chytit pod krkem nějakého vypelichaného orla a okousanými nehty mu vytrhat játra. A tak tu opět máme ultranesympatického jelimana, negrosatyra a homokyklopa, jak už tak vymaštěné MTV degeneraci vyplachuji mozky báchorkou natolik dementní a Nasírací Titány, že kdybych byl Cojs, okamžitě bych ztrestal toho grafomanského patlala, co tyhle sračky plodí jako Rosamunde Harlekýny, tím, že by musel navěky válet do příkrého kopce bradavičnatou Roulingovou po přechodu, přičemž by vždy těsně pod vrcholem dostala nával, převalila se přes něj a skutálela se s hysterickým kurvováním dolů. A každé druhé válení by navíc musel absolvovat se srolovanou Iliadou v rektu.(19.11.2013)

• mikinhoo

Tak jak mě svým nápadem bavil předchozí díl, tak naopak tenhle mě totálně znechutil. Opravdu ve filmu nemohu nic pozitivního najít. Přihřátý herci, už nevtipný dialogy, předvídatelné scény a to nemluvě o nejubožejším happyendu, který jsem za poslední dobu mohl vidět.. Že já se na to díval...(4.5.2014)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Ve filmu je Percyho (Logan Lerman) bratrem kyklop Tyson (Douglas Smith), podle řecké mytologie by však Percyho nevlastními sourozenci byli i kyklop Polyfémos a mořská nestvůra Charybda. (Kletus)

• - Leven Rambin nosila na natáčení v roli Clarisse hnědou paruku. (Weasley)