Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• MartinezZ

Jednička byla fakt brutálně mimo, ale přinejmenším se zaplatila a určitě to něco vydělalo na DVD/BR, takže prostě muselo přijít pokračování. A autoři si v něm zjevně věří, protože otevřené konce nebývají zárukou ukončení příběhu. Takže se zase vracíme mezi dětské polobohy a typicky hollywoodsky przníme řecké báje, pověsti a božstvo do moderního kabátku. Je to nesmyslné, debilní, ale bůhvíproč i efektní, byť některé ty efekty jsou fakt strašné, ale Kronos jako by vypadl z nějaké konzolovky na PS2. Prostě to už nebyl takový šok jako u jedničky. Už je také plánované pokračování, tak šup, zas do toho nalijte 90 mega, ono se vám to minimálně vrátí. Bohužel.(16.11.2013)

• liquido26

Dvojka je v podstatě to samé, co jednička, akorát je krapet nudnější.(30.10.2016)

Překvapivě zábavné! 70%(5.7.2014)

• LiVentura

Bod za triky!(20.1.2014)

No, zatimco jednicka byla takovy fantasy pro mladez, dvojka uz je regulerni komedie. S reckou mytologii se tu delaj psi kusy, coz by mi nijak zvlast nevadilo, jenze ani jedna scena se neda brat vazne, misty to urcite bylo tak zamysleny, misty urcite ne, ale ja se celou dobu bavil, misty nad forkama, misty nad trapnosti. Herci samozrejme hrajou velky hovno, navic tu chybi Brosnan. Aspon, ze ta hudba a triky jsou docela obstojny, i kdyz zadnej zazrak. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se fakt bavil a film solidne odsejpa, slabsi 4* to da.(9.5.2014)

• - Nakrúcanie prebiehalo vo Vancouveri a New Orleans. (ludovit14)

• - Ve filmu je Percyho (Logan Lerman) bratrem kyklop Tyson (Douglas Smith), podle řecké mytologie by však Percyho nevlastními sourozenci byli i kyklop Polyfémos a mořská nestvůra Charybda. (Kletus)

• - Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)