Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: More oblúd

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

Sympaťák Logan Lerman se znovu převtělil do role poloboha Percyho Jacksona, který je synem Poseidona a lidské matky. Což o to, sympatií tento chlapec s pohledem raněné laně nachází v publiku puberťáckých dívek mraky, ale tak nějak mi do role již staršího, chytřejšího a odvážnějšího hrdiny moc nesedí. On je podle mě totiž tak trochu statický, až bych možná řekla prkenný. Tak nevím, čí je to vina, protože z jeho jiných rolí mi vychází, že je to mladík nadaný a do budoucna mu hádám hvězdnou kariéru. Je to celé zkrátka nějaké ošizené, jako by se mu do hraní prostě nechtělo. No, když tak nad tím přemýšlím, tak on ani zbytek není žádné velké terno. Nejvýrazněji vystupuje Jake Abel v roli záporňáka a je jen škoda, že se v celém filmu nedostává víc ke slovu. Zlobivost mu kouká z očí. No a příběh? Ten je oproti literární předloze dost očesán, uhlazen a v podstatě se v něm, až na pár zajímavých akčních scén, nic moc neděje, což je další velká škoda. Potenciál 3D je tak zbytečně promrhán a v konečném důsledku úplně k ničemu. Z pohledu dospělého diváka mě snímek, na rozdíl od knihy, neoslovil tak, abych si ho přála kdykoliv v budoucnu znovu zkouknout. Mladým divákům, a to i díky atraktivitě 3D projekce, naopak má určitě co nabídnout, oceňuji důraz na přátelství, výpomoc v nesnázích a hlavně bezdůvodné nebití (se) hlava nehlava.(19.8.2013)

• Rosaviva

Mě se první díl docela líbil, zdálo se mi to jako celkem zajímavý námět, možná průměrné zpracování, ale ráda jsem si to pustila opakovaně. O tomhle filmu teda pochopitelně vím už dávno, jen jsem to pořád nějak odkládala a po zhlédnutí si myslím, že jsem to možná měla odkládat ještě dál. Líbil se mi ten začátek, s legendou stromu. Pak to šlo do háje, zbytek zápletky byl úplně uhozený na hlavu, přišlo mi že vykradli snad deset filmů a ty splácali dohromady. Bylo tam strašně hluchých a nudných míst a většina postav se chovala úplně uhozeně. Navíc na to, že to byl film o (polo)bozích, tak tam bylo málo mytologie. Taky na tom bylo strašně moc vidět, jak jsou speciální efekty počítačové. Tohle už si víckrát nepustím a doufám, že od filmování dalších dílů Percyho Jacksona tímto opustili. 2*(27.12.2015)

• mcb

Nikdy bych neřekl, že může vzniknout něco dementnějšího než Souboj Titánů. Druhý Percy Jackson ale dokazuje, že řeckou mytologii lze znásilnit ještě brutálnějším způsobem - zatímco Columbusova jednička byla přiznaným guilty pleasure, Moře nestvůr je příšerným televizním "blockbusterem" s naprosto katastrofální úrovní všeho. Velmi odpudivý a pro cílového dětského diváka taky neuvěřitelně škodlivý film, kterých se (naštěstí) rodí málo.(20.11.2013)

Podle mě na stejné úrovni jak první díl. Je to sice hrozná blbůstka, ale baví a to celou dobu. Na herce, triky a krajinu se taky dobře kouká. Vtipy tam jsou někdy výborné, někdy kapku ubohé, ale i tak jsem se jim zasmála. To že prostě amíci si sebrali antické téma uzpůsobili si to celé na Ameriku, je věc druhá, ale o tom už jsem tuším psala něco u prvního dílu. Ti hadi na Hermesově holi mně za prvé nezpůsobili infarkt - vypadali totiž moc mile a za druhé byli zábavní. U mě Percy Jackson prostě funguje jako oddychovka, která nezklame. Snake alert (ve snímku se vyskytují scény s hady).(15.1.2014)

Pohádka pro děti je slepencem rozličných akcí využívajících řecké mytologie podle svého tak, jak to jen Američané umí. Jelikož jsem, stejně jako od prvního dílu, očekával jen barvotiskovou naivní zábavu, zas tak moc jsem zklamán nebyl. Triková stránka je velmi kolísavá. Slušivá Charybda (zatraceně, proč neukázali dračí Skyllu?!), byť podle mytologie se v jejích útrobách voda vaří..., průměrný mořský koník a hodně nepovedené digitální vlny (živly jdou prý v PC nejhůře). Nevím, zda neznalí odhalí stařeny Graye či se zorientují v otázce titáni (Cronos - zde zavřený nepochopitelně v arše úmluvy) vs. bozi...., což nakonec není úplně důležité. Více mi vadilo, že jsem měl celou dobu pocit, jako bych sledoval další díl Harryho Pottera....a pak ženské představitelky - neuvěřitelně protivné čúzy vzhledem i chováním. Sympatickou ženu zde prostě nenajdete.... Když nebude odpoledne nic jiného v bedně a za okny se budou čerti ženit, tak na jedno podívání klidně.(14.1.2014)