Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

Druhý Percy Jackson se k nám vrací po třech dlouhých letech. Teenageři nám dospěli a svět je opět na pokraji zkázy. Jako na potvoru si ovšem vzali všichni Olympští bohové volno a tak je na jejich synech a dcerách, aby zachránili nejen Olymp, ale i celý svět. Ihned po velmi pěkných úvodních titulkách a okouzlující doprovodné hudbě se ocitáme znovu v táboře polobohů (Camp Halfblood). Po chvíli rozkoukávání si začnete film opravdu užívat a možná vás překvapí, že kentaur Chiron už není Pierce Brosnan. Nicméně po rozcvičce v koloseu zaútočí na tento tábor ohromný býk. Vizualizace je skvostná a příběh konečně začne dostávat nějaké ty grády. Úvod filmu tedy opravdu chválím. Film je vtipný, vizuálně úchvatný a dokáže skvěle vtáhnout do příběhu. Po odjezdu z tábora jako by filmu došla šťáva. Dlouhou chvíli přešlapuje na místě a bohužel ani konec to nevytáhne na úroveň kvality, co nasadil v prvních 30ti minutách. Percy Jackson Moře Nestvůr je určitě dobrá snaha o pokračování příjemného příběhu. I když film má nějaké ty chybky, tak si stále myslím, že jde o velmi dobrého nástupce Harryho Pottera. Zamrzí zcela jistě absence velkých hvězd jako v případě předchozího dílu. (Thurman, Brosnan, Bean) A nebo více originality a velkých soubojů. Moře nestvůr mě přesvědčilo, abych nečekal další dva roky a pořídil si knihy od Ricka Riordana a pořádně se do nich začetl. Ne tak dobrý jako předchozí díl, ale za shlédnutí to určitě stojí. *Jedná se o útržky z celé recenze* (70 procent)(14.8.2013)

• IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4(14.11.2013)

• Rosaviva

Mě se první díl docela líbil, zdálo se mi to jako celkem zajímavý námět, možná průměrné zpracování, ale ráda jsem si to pustila opakovaně. O tomhle filmu teda pochopitelně vím už dávno, jen jsem to pořád nějak odkládala a po zhlédnutí si myslím, že jsem to možná měla odkládat ještě dál. Líbil se mi ten začátek, s legendou stromu. Pak to šlo do háje, zbytek zápletky byl úplně uhozený na hlavu, přišlo mi že vykradli snad deset filmů a ty splácali dohromady. Bylo tam strašně hluchých a nudných míst a většina postav se chovala úplně uhozeně. Navíc na to, že to byl film o (polo)bozích, tak tam bylo málo mytologie. Taky na tom bylo strašně moc vidět, jak jsou speciální efekty počítačové. Tohle už si víckrát nepustím a doufám, že od filmování dalších dílů Percyho Jacksona tímto opustili. 2*(27.12.2015)

• prome

Buď nastal mírný pokrok oproti prvnímu dílu, anebo jsem byl příliš unaven při sledování. Je to sice naprosto předvídatelné a s nesympatickými herci, ale dá se na to koukat, když člověk nechce přemýšlet a jenom vypnout.(15.11.2013)

• mcb

Nikdy bych neřekl, že může vzniknout něco dementnějšího než Souboj Titánů. Druhý Percy Jackson ale dokazuje, že řeckou mytologii lze znásilnit ještě brutálnějším způsobem - zatímco Columbusova jednička byla přiznaným guilty pleasure, Moře nestvůr je příšerným televizním "blockbusterem" s naprosto katastrofální úrovní všeho. Velmi odpudivý a pro cílového dětského diváka taky neuvěřitelně škodlivý film, kterých se (naštěstí) rodí málo.(20.11.2013)

• - Nakrúcanie prebiehalo vo Vancouveri a New Orleans. (ludovit14)

• - Palica s dvoma hadmi, ktorú drží Hermes (Nathan Fillion), sa podľa gréckej mytológie nazýva caduceus. Vznikla z lieskovej palice, ktorú mu na znak uzmierenia venoval Apolón. Mala zázračnú schopnosť uzmierovať a utišovať škriepky. Keď ju raz Hermes hodil medzi dva zápasiace hady, hneď sa prestali hrýzť a ovinuli sa okolo nej. (Greenpeacak)

• - Vo filme sa pôvodne mala objaviť aj Gina Carano. (ywo666)