Ashley (Jodi Lyn O'Keefe) je školní kočka po které touží všichni kluci včetně Ryana (Shane West). Ryan má kamarádku Maggie (Marla Sokoloff), se kterou vyrůstal a dokonale se znají. O Maggie projevuje zájem playboy Chris (James Franco), ta však o podobných frajerech nechce ani slyšet. Chris však chce dosáhnout svého. Protože Ashley je jeho sestřenice, tak nabídne Ryanovi, že mu k ní dopomůže pokud on mu trošku zvedne mínění o něm u Maggie. Začne série našeptávání milostných slov a společné výlety. Navíc se začne blížit maturitní ples. Těsně před ním však Ryanovi dojde povrchnost jeho, Chrisova i Ashleyina chování. Rozhodne se Maggie "zachránit", ať to stojí, co to stojí... (Isherwood)

MartinNDL

Ach ano, znáte to. Vy milujete tuhle, ten tamtu, ta zase toho a nakonec zůstanete sami doma s novým číslem Hustleru, kapkou lubrikačního gelu a pekelně rychlou pravačkou. Ale ve filmech je to jinak, tam ten největší ťulpas zbouchne školní sexbombu a ty dva, kteří se opravdu milují, jenomže si to nikdy nepřiznali a neřekli, ti nakonec skončí šťastně spolu. A my si říkáme, že nás něco takového také potká. Proto na ty filmy přece koukáme nebo ne? Tentokrát je to alespoň dobře zahrané, což dělá z Whatever It Takes žánrový nadprůměr. Nicméně se nejedná o nic převratné. Život je holt o něčem jiném. ()

rubii

Žádný boom to doopravdy není, ale není to nijak obzvláště perverzní ulítlé a nechutné jako ostatní filmy. Mimochodem už pár scén jsem viděl z maturitních plesů středních škol v americe a mám pocit že všechny dopadnou stejně na . . . a zápletka mám pocit že jednou někdo napsal scénář na začátku 90. let a dal si na to patent a teď si pěkně žije z toho že každý další režisér kopíruje jeho script ()

charles3

Mám rád takovéto teenagerovské komedie, natočené podle mustru Báječná chvíle (zřejmě první film tohoto typu, uvedený i v českých kinech - psal se rok 1990) a které v době mého vlastního dospívání v našich kinech zatraceně chyběly. Tato má dvě výhody: jednak paradoxně "stáří", kdy podobný námět ještě nebyl tak "provařený" jako dnes i neamerickými produkcemi (srv. např. další dostupné komedie z Netflixu jako Ach, Ramono, Kdo je tady hodný kluk? nebo svým způsobem i Láska natvrdo). A druhak Jamese Franca, tehdy ještě neznámého a teprve začínajícího (rok před svým TV Jamesem Deanem a dva roky před prvním Spider-Manem). Navíc natočeno (podle copyrightu v titulcích) ve stejném roce jako první American Pie, ovšem bez erotických scén a téměř i bez fekálního humoru. Sympaticky pojatí jsou i hlavní hrdina a jeho sousedka, na rozdíl od postupně až nepochopitelně zkarikované školní krasavice Ashley. U mě 71 %, tudíž zaokrouhluji nahoru, a vidět tento film už v době svého vzniku (o letech své puberty ani nemluvě), dám možná i plný počet. ()

hazaba

Dá se to shlédnout jednou, pokud potřebujete pořádně vypnout mozek. Mohl by být námětem přirovnán k Cyranovi, ale jedná se o hodně slabý odvar. Trochu zábavného prvku představují ulítlí kamarádi Ryana. Na druhou stranu se tu nesetkáte se záchodovým humorem, který se často vyskytuje v podobných snímcích. ()

El Loco

Teenagerská komédia, ktorá nepriniesla absolútne nič nové. Je to béčkové a lacné. Všetko bolo úplne priehľadné a odpozerané z iných podobných filmov. Aj keď treba uznať originálnosť v tom, že zvláštnejší hudobný nástroj na vyjadrenie lásky ako je heligónka, som teda ešte vo filme nevidel. Týmto sa dopredu ospravedlňujem všetkým heligónkarom, ktorých som urazil. ()

• Natáčení probíhalo v kalifornském městě Santa Clarita. (Terva)
  • Film je založen na divadelní hře "Cyrano de Bergerac" Edmonda Rostanda z roku 1897. (Terva)