Apollo 11 (TV film)

Apollo 11

USA, 1996, 93 min

S osvěžujícími procházkami po měsíci nemám nijak zvlášť velké zkušenosti, ale pokud souboj o vytvoření první stopy obuvi v měsíčním prachu skutečně doprovázel takový chaos, tak je s podivem, že se astronautům podařilo uplatnit zpáteční jízdenku na Zem. Pokud tedy tehdy ten „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo" vůbec někdo učinil.(2.7.2012)

Film u kterého každý zná konec. Opravdu mě baví, jak to Američané dělali pro lidstvo a bla bla bla...(20.8.2012)

Jedna z mála věcí, která mě na tomhle filmu upoutala, byla minirole Jakea Lloyda, později mladý Anakin Skywalker. Perfektně nastartovaná kariéra nemusí vždycky znamenat světlou budoucnost. Pro mě škoda, Jake mi je hrozně sympatický.(27.4.2013)

Chvílemi působí opravdu jako seriózní dokument, chvílemi jako listování v rodinných albech kosmonautů (rozumující dětičky, plačící ženušky). Film rozhodně nezahltí fakty.(13.8.2012)

Hudební doprovod - šedesátá léta, skvělé.(27.4.2013)