poster

Apollo 11 (TV film)

 • USA

  Apollo 11

Drama

USA, 1996, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ***

  Po prvním vidění jsem byl příšerně zklamaný a režiséra Barbu posílal do horoucích pekel bez zpátečního lístku..., ale až na druhý pokus člověka trkne, že ten film vlastně není zas takový propadák. Problém je, že má zoufalé plytký děj. Nastínění studené války, první jiskra, která zažehla snahu dostat se tam (myslím tím let Gagarina do vesmíru), Chruščov - Kennedy... prostě, kde nic tu nic. Místo toho se dostává vydatného prostoru uvědomělím otcům a jejich radám či vzájemnému soupeření mezi kosmonauty. Což o to, je to zajímavé, ale dějiny to netvořilo a proto je odfláklý příběh na škodu. Poslední minuty jsou trochu statické, nicméně až v nich je vidět, jak je člověk silný. To se zalíbí, i tak Vám však radím, pokud Vás tato látka zajímá, sáhněte po nějakém dokumentu, po obsahové stránce bude jistě lepší a ani s napínavostí si s tímhle pokusem příliš nezadá.(25.8.2005)

 • Bohemák
  ***

  Chvílemi působí opravdu jako seriózní dokument, chvílemi jako listování v rodinných albech kosmonautů (rozumující dětičky, plačící ženušky). Film rozhodně nezahltí fakty.(13.8.2012)

 • Wacoslav1
  **

  Tohle je malý krůček pro člověka... No a dál už to znáte. Nic moc film nepřicházející z ničím objevným.30%(3.3.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  S osvěžujícími procházkami po měsíci nemám nijak zvlášť velké zkušenosti, ale pokud souboj o vytvoření první stopy obuvi v měsíčním prachu skutečně doprovázel takový chaos, tak je s podivem, že se astronautům podařilo uplatnit zpáteční jízdenku na Zem. Pokud tedy tehdy ten „malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo" vůbec někdo učinil.(2.7.2012)

 • Radyo
  ***

  Televizní snímek o prvním letu člověka na Měsíc není nijak zvlášť výjimečný, snad jen zaujme to, jak spolu kosmonauti ještě během příprav soupeřili o to, kdo bude tím prvním z nich na měsíční půdě. Výsledek souboje už ale dnes zná snad každý.(25.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace