Apollo 11 (TV film)

Apollo 11

USA, 1996, 93 min

Po prvním vidění jsem byl příšerně zklamaný a režiséra Barbu posílal do horoucích pekel bez zpátečního lístku..., ale až na druhý pokus člověka trkne, že ten film vlastně není zas takový propadák. Problém je, že má zoufalé plytký děj. Nastínění studené války, první jiskra, která zažehla snahu dostat se tam (myslím tím let Gagarina do vesmíru), Chruščov - Kennedy... prostě, kde nic tu nic. Místo toho se dostává vydatného prostoru uvědomělím otcům a jejich radám či vzájemnému soupeření mezi kosmonauty. Což o to, je to zajímavé, ale dějiny to netvořilo a proto je odfláklý příběh na škodu. Poslední minuty jsou trochu statické, nicméně až v nich je vidět, jak je člověk silný. To se zalíbí, i tak Vám však radím, pokud Vás tato látka zajímá, sáhněte po nějakém dokumentu, po obsahové stránce bude jistě lepší a ani s napínavostí si s tímhle pokusem příliš nezadá.(25.8.2005)

Prijemny TV film o jednom z nejdulezitejsich okamzicich na svete.(22.12.2014)

Jedna z mála věcí, která mě na tomhle filmu upoutala, byla minirole Jakea Lloyda, později mladý Anakin Skywalker. Perfektně nastartovaná kariéra nemusí vždycky znamenat světlou budoucnost. Pro mě škoda, Jake mi je hrozně sympatický.(27.4.2013)

Televizní snímek o prvním letu člověka na Měsíc není nijak zvlášť výjimečný, snad jen zaujme to, jak spolu kosmonauti ještě během příprav soupeřili o to, kdo bude tím prvním z nich na měsíční půdě. Výsledek souboje už ale dnes zná snad každý.(25.7.2002)

Hudební doprovod - šedesátá léta, skvělé.(27.4.2013)