Apollo 11 (TV film)

Apollo 11

USA, 1996, 93 min

Laciný televizní snímek, který v zásadě není tak špatný, ale ve všech směrech nedotažený. Zásadní vadou je podle mě nedotažená psychologie postav a některé dost laciné studiové triky. Chtělo to investovat víc peněz a mnohem víc si s tím prohrát. Apollo 13 je ukázkovým příkladem.(16.12.2009)

Jedna z mála věcí, která mě na tomhle filmu upoutala, byla minirole Jakea Lloyda, později mladý Anakin Skywalker. Perfektně nastartovaná kariéra nemusí vždycky znamenat světlou budoucnost. Pro mě škoda, Jake mi je hrozně sympatický.(27.4.2013)

Televizní snímek o prvním letu člověka na Měsíc není nijak zvlášť výjimečný, snad jen zaujme to, jak spolu kosmonauti ještě během příprav soupeřili o to, kdo bude tím prvním z nich na měsíční půdě. Výsledek souboje už ale dnes zná snad každý.(25.7.2002)

Chvílemi působí opravdu jako seriózní dokument, chvílemi jako listování v rodinných albech kosmonautů (rozumující dětičky, plačící ženušky). Film rozhodně nezahltí fakty.(13.8.2012)

Prijemny TV film o jednom z nejdulezitejsich okamzicich na svete.(22.12.2014)