Kurýr expres

Coursier

Kuriér

Akční / Komedie / Krimi

Francie, 2010, 90 min

Besson se nezapře... Nemyslet, překousnout spoustu otravných postav a stupidit ve scénáři... Lehce to vyvážit odsýpajícím tempem a máme něco, po čem se dá při dlouhých zimních večerech sáhnout vcelku bez výčitek jako po předkrmu...(27.2.2012)

Blbé? Ano. Zábavné? Určitě. Luc Besson? Ano. Ne, toto není pokračování "Kurýra", alias "Kurýr 4", ale úplně jiný film, který není vůbec tak stupidní, jak jsem si zpočátku myslel. Zápletka sice ohraná, jak stará gramofónová deska, ale funguje. Nejspíš díky ústřední postavě, ta je totiž zahraná fakt dobře a mé sympatie měla okamžitě. A ta nájemná vražedkyně? Ano. Na jedno kouknutí komedie plně vyhovující.(29.6.2011)

• Johnny.ARN

Do TV dobré. Prekombinované, zamotané, s málo vtipnými momentmi. Zato s peknou Denis a Mercedesom, ako hlavným sponzorom. Besson stratil dych. 2 z 5(25.1.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Tradiční bessonovská rychlost tentokrát nedokázala přesprintovat přemrštěnou nesmyslnost snímku, ale nabídla mým očím pohled na slečnu, která má potenciál způsobit mi v noci nějaký ten „mokrý sen". Proto za Catalinu Denis doručuji snímku druhou hvězdu a těším se na další setkání.(24.8.2012)

Ničím neprekvapí....ale celkom príjemne sa dá pri sledovaní snímku "expresne" zrelaxovať. Inými slovami nenáročné bláznivo-akčné povyrazenie...na jedno víkendové poludnie. **/***(16.6.2011)