Den otců (festivalový název)

Father's Day

Akční / Komedie / Horor

USA / Kanada, 2011, 99 min

Všem, kteří se podivují nad tím, že "Den otců" je takový nějaký jiný než, co mají tradičně spojeného s Tromou, lze jednoduše odpovědět, že to plyne z prostého faktu, že to není film od Tromy. Jistě, je tam Kaufman, na začátku je tromácký štempl a z jednoho záběru lze vyrozumět, že dějištěm je Tromákov, jenže kreativní míza tentokrát vyvěrá z útrob tvůrčího spolku Astron-6. Troma pouze iniciovala vznik filmu na základě fiktivního traileru (geneze projektu je totožná jako u "Machete" či "Somráka s brokárnou") a pak výsledek produkovala. Ačkoli pětice kanadských nadšenců skrývající se za skupinovým titulem svou estetikou v mnohém Tromu připomíná, zásadnější je právě to, v čem se liší. Zatímco tromácké tituly se vyznačují drzou přímočarostí, v případě Astron-6 je základem pastiše svobodomyslnost, potažmo nesvázanost tradičními normami vyprávění a logikou. Postavy se tak můžou chovat jako snůška filmových klišé, ale současně žánrové normy podvracet svou absurditou. To samé platí i o vyprávění, které začíná jako (rape-and-)revenge movie, ale neustálými odbočkami skončí až v pekle a nebi. Právě nadhled, hravost a adorační zalíbení v 80's stylu (od módy po narativní vzorce) odlišují tvorbu Astron-6 od řady dalších nadšenců, kteří točí své filmečky s hrstkou gore a filmových klišé. Nelze než nadšeně vyhlížet další celovečerní projekt skupiny.(19.2.2012)

• bestlama

Ukousnutí penisu, řezání do žaludu na penisu ... takové věci moc často nenajdete ve filmu. Tak aspoň něco, než se to zvrhne v digitální peklovinu! Takové zklamání jsem opravdu nečekal.(15.8.2012)

Pozitivní konstruktivní satira na téma tátomrd.(15.8.2012)

Nie je tu veľmi čo komentovať, pretože stačí si pozrieť trailer a všetko je jasné. Proste typická Troma, plná krvi, úchylností a ďalších zverstiev, pre fanúšikov týchto filmov povinnosť. Je to vtipné, je to morbídne. Ja som sa bavil od začiatku do konca, a to ani nie som na takéto filmy nejako extra zameraný. Spolu s Night of the Chicken Dead - THE BEST!(27.1.2012)

• SeBig

Amy Groening byla v tomto filmu naprosto k sežrání!! Jinak co se týče filmu, nehorázná nechuťárna, že i já jsem zavíral oči u některých scénách, a to už je co říct, když vydržím hodně, ale tohle je vážně opravdu trochu přes čáru. Příběh kravina, nudné dialogy, ale některé scény opravdu rozesmáli za tu jednu hvězdu a tu druhou za Amy.(24.3.2013)

• - Verze filmu vydaná na Blu-ray je přibližně o dvě minuty kratší než verze původně promítaná na filmových festivalech, včetně Festivalu otrlého diváka. Z důvodu dosažení plynulejšího tempa filmu byla vystřižena řada, zpravidla pouze několikavteřinových záběrů či kratičkých sekvencí. (JFL)