Štvanec

USA, 2013, 82 min

Miles Goodall

Peter Safran

Megan Gill

Proč tak málo? Čekala jsem koninu, jako bylo Nehraj si s ohněm, ale tohle nebylo špatné. Walker byl dobrej, podle mě hraje přirozeně. Musím ocenit i to, že celý děj se odehrává v autě. Natočit tímhle způsobem film a udržet si pozornost diváka není lehký úkol. Ikdyž podle hodnocení si nejednoho diváka neudržel :) Určitě to mělo svoje mouchy. Např. se mu vybíjí mobil a musí mu být jasné, že ho bude ještě potřebovat a blbeček si ho dá do nabíječky až když je úplně kaput a najednou je životně důležité, aby se zapnul. To, že měl tu nabíječku mě opravdu překvapilo. Jak píše BMW12, český dabing byl opravdu děs, ale za ten ten film nemohl. :)(19.8.2015)

• maddy

Paul Walker dokazuje, že to vie nie len Rýchlo a Zbesilo, ale aj Pomaly a Pokojne. Vo výsledku je Vehicle 19 však len obyčajný „wannabe snímok“, ktorý by chcel silou mocou dokázať, že vie vo filme po celý čas pracovať len s jedným uzavretým priestorom ako je to teraz v móde. Rozdiel je však ten, že zatiaľ čo napríklad taký Phone Booth s Farrellom (dej v tel. búdke) alebo Buried s Reynoldsom (dej v rakvy) a ďalšie podobné snímky si dané zameranie na jednu lokáciu vedeli obhájiť, pri Vehicle 19 je to len obyčajná hra na efekt, kde umiestnenie celého filmu do jedného auta v rámci deja postráda zmysel a postupne na seba len zbytočne upozorňuje a nabaľuje plno nelogickostí. Celý dej je na silu prispôsobený tomu, aby sa Paul Walker nepohol z auta a je jedno, či to bije do očí alebo nie (používanie „triezveho“ mozgu tu prím nehrá). Odhliadnuc od tohto faktu je film natočený zručne, očividne sa jedná o nízkorozpočtový snímok, takže je tu len zhruba jedna automobilová naháňačka a na nejakú výraznejšiu akciu v podstate nedôjde, ale na druhej strane nebadať ani žiadnu amatérčinu. Nejako zvlášť neurazí, ale je to len taká štandardná rutina zasadená do jedného auta v „pútavej filmárskej lokácii“ v Juhoafrickej republike, bez výrazného napätia, s béčkovým (čítaj nerozumným) príbehom a dohromady tak dvoma hercami. Zachraňuje to len triezvo zvolená stopáž, ani nie 70 minút po odpočítaní úvodných a záverečných tituliek, ktorá celkom svižne odsýpa a nestihne výrazne nudiť. A keď už nič iné, tak si aspoň Walker precvičil vodičské schopnosti, predtým než vymení rodinný van za poriadny športiak a dofrčí na plátna kín vo Fast & Furious 6. CELKOVO: 2*(22.5.2013)

Walker zase za volantem. Chválím styl natočení filmu, protože to celkem zaujalo. Majstrštich ale nečekejte..(17.4.2015)

Akčný výplach odohrávajúci sa v aute. Celý dej sledujete zo sedadla spolujazdca a to doslova. Česť Walkerovej pamiatke. 3 z 5(2.4.2014)

Telefonní budka meets 16 bloků, přičemž z obojího si bere to horší (díry ve scénáře, občas krkolomný způsob, jak udržet postavu ve hře). Přesto by bylo nefér tvrdit, že neměl Mukunda Michael Dewil pár dobrých nápadů. Filmu bohužel také ubližuje to, že má opravdu mizerně natočené honičky v autech. Ve výsledku jsem se ale bavil nad očekávání dobře. Jako jednohubka "ve špatný čas na špatném místě" to nefunguje vůbec špatně. Palec nahoru za zvládnuté finále.(16.4.2015)

• - Přibližně ve 12. minutě lze v autorádiu slyšet, jak se mluví o smrti českého miliardáře Luboše Měkoty, který zemřel 9. března 2013, přestože se film má odehrávát v roce 2011. (Doomedx)

• - Na zápěstí Paula Walkera (Woods) lze spatřit vytetované jméno jeho dcery Meadow. (kellne)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)