Štvanec

Miles Goodall

Peter Safran

Megan Gill
  • MikO_NR_1909

Spočiatku som sa zamýšľal, či náhodou nepozerám Fast and Furious a jej nejakú pokračovaciu misiu, ale Štvanec stojí na podobnej báze ako Collateral. Časté osadenstvo motorového priestranstva, množstvo symbolov a indícií, ale dej pôsobí dosť latentne a béčkovo. Väčšinou viem oceniť možno naivnejšie akčnejšie filmy, ktoré stoja viac na charakterizácii a krkolomnejšej úprimnosti, ale čo je moc, to je skrátka moc :).(3.10.2016)

Proč tak málo? Čekala jsem koninu, jako bylo Nehraj si s ohněm, ale tohle nebylo špatné. Walker byl dobrej, podle mě hraje přirozeně. Musím ocenit i to, že celý děj se odehrává v autě. Natočit tímhle způsobem film a udržet si pozornost diváka není lehký úkol. Ikdyž podle hodnocení si nejednoho diváka neudržel :) Určitě to mělo svoje mouchy. Např. se mu vybíjí mobil a musí mu být jasné, že ho bude ještě potřebovat a blbeček si ho dá do nabíječky až když je úplně kaput a najednou je životně důležité, aby se zapnul. To, že měl tu nabíječku mě opravdu překvapilo. Jak píše BMW12, český dabing byl opravdu děs, ale za ten ten film nemohl. :)(19.8.2015)

Mám docela rád tyhle one man show filmy, kde odpovědnost leží na jedno, herci a ostatní jsou opravdu jen vedlejší postavy. Paul Walker to zvládnul se ctí, i když je to prostě jen variace na "Rychle a zběsile" ve smyslu, že ten chlap uměl dobře řídit. Scénář není nic skvělého, ale snímek docela jede a jste zvědaví, jak to dopadne.(15.12.2014)

• Chrustyn

Filmy "uzavřené" v malém prostoru se těší značné oblibě u diváků, kteří očekávají napětí bez okázalých efektů, ale takový film nutně potřebuje tvůrce s citem pro režii a schopností vyprávět příběh s omezeným prostorem i počtem aktérů. Dewil však toto absolutně postrádá a ve své prvotině dokazuje, že dveře Hollywoodu mu zůstanou zavřené. Snímek, který režíruje a navíc si sám napsal se v 99% odehrává v uzavřeném prostoru rodinného vozu, ve kterém se ocitá Paul Walker a zjišťuje, že auto, které si vypůjčil je až překvapivě středem pozornosti. Film nefunguje v prakticky žádném směru, ve kterém by měl správný thriller fungovat. Napětí prakticky nulové, herecky slabé, (troufám si tvrdit, že tentokrát za to Walker nemůže) scénáristicky hloupé a bez nápadu a chování postav se nedá nazvat žádným myslitelným nebo slušným výrazem. Je to film, který nemá co nabídnout a neohřál by se ani ani televizních obrazovkách. Pokud prahnete po něčem podobném, doporučuji výbornou "Telefonní budku" nebo slušný "Pohřben zaživa". Tohle je amatérská slátanina.(26.5.2013)

• viperDavid

Chudáček Paul se nechal ukecat do takové hovadiny, kterou podtrhl naprosto otřesný český dabing. Měl mě varovat i český překlad názvu, ale ne já blb se na to musel podívat. Podprůměrný prý thriller, špatné hercké výkony, nedotaženej děj, hodně nedořešený a zbytečný 2*(30.1.2014)

• - Michael Woods (Paul Walker) měl vozidlo půjčené z autopůjčovny Hertz. (JohnSmith)

• - Přibližně ve 12. minutě lze v autorádiu slyšet, jak se mluví o smrti českého miliardáře Luboše Měkoty, který zemřel 9. března 2013, přestože se film má odehrávát v roce 2011. (Doomedx)

• - Po vjezdu do myčky probĕhne nĕkolikrát po sobĕ použití saponátu bez jediného projetí kartáčové soustavy (Twyer)