poster

Štvanec

 • USA

  Vehicle 19

Thriller

USA, 2013, 82 min

Kamera:

Miles Goodall

Producenti:

Peter Safran

Střih:

Megan Gill
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  **

  Hrozná logiku postrádající spatlanina. ~~~ Postava, jejíž jméno si nepamatuji a ani není podstatné, muž, přiletěl kamsi do Austrálie (asi, odhadnuto podle divného názvu na ukazateli ze začátku filmu - Oprava: prý je to Jihoafrická republika - je to zcela nepodstatné, prostě je to někde mimo USA a Evropu) a pronajme si v půjčovně automobil. Omylem mu dají jiný, ale on se potřebuje dostat za jakousi naléhající přítelkyní a tak vyjede. Cestou nalezne v autě cizí telefon a pistoli s tlumičem, ale co, jede dál. Postupně dostává na onen cizí telefon i instrukce, z auta vypadne živá rukojmí, která má strašně důležité informace k soudu, které, nečekaně, někdo nechce nechat vyplout na povrch. A tak se hlavní postava stává utečencem, po kterém je vyhlášeno pátrání, z utečence je následně hledaný domnělý vrah a pak se objevujeme před soudní budovou. ~~~ Příběh je holá nuda v mnohém nelogická, ale kdyby to alespoň nějak vypadalo. Vše je tu krom prvních záběrů snímáno z pozice spolujezdce nebo kamerou čumící na gesicht hlavní postavy. Z auta se nehneme. Asi to mělo být zajímavé, ale 80 minut to ani omylem nemá čím naplnit. Chápal bych to jako amatérský kraťas, kterému se nějak záhadně dokázalo nalákat do hlavní role "hvězdu" Paula Walkera, přicmrdávače v jiných akčnějších známějších a zajímavějších snímcích. ~ Tady jakási ďábelská Mukunda uviděla opěvovaný Drive a tamní pohled z auta jí vnuknul myšlenku. Skutečně ďábelský to nápad. Direct to DVD hadr.(14.4.2013)

 • bourec
  ***

  Průměrná vzpomínka na nebožtíka Walkera,jinak ale žádnej zázrak.Jednotvárnej příběh z auta,z kterýho vyleze snad dvakrát,konec pak bez gradace děje,tak nějak to vyšumí.Nic moc.50%.(21.4.2014)

 • juta
  ****

  Překvapení na to, jak si vede tu na čsfd. Paul Walker jako hlavní hvězda tohoto thrilleru, odehrávající se v JARu, proklouzne jako mastnota do situace, do které nikdo nechce vkročit. Zajimavostí je, že se dění odehrává po celou dobu v autě a jeho blízkém okolí, i kamery se nevzdálily od auta ani na krok. Zajimavé a chytlavé.(19.5.2014)

 • DEXTER099
  ***

  Příběh o chlápkovi co se náhodou připletl do dalšího problému a musí pomoct unesené mladé ženě ,kterou nalezne ve vypůjčeném autě cestou po Jihoafrické republice za svou přítelkyně,než pochopí o co jde tak je žena zabita a Paul musí udělat správnou věc a celý film jezdit autem (trochu to připomínalo GTA 1 a malinko rychle a zběsile-ale to jen takový závan :-) ) a odhalit nekalé praktiky policajtu v JAR.Za mě 60 % a tři hvězdy.(20.11.2014)

 • maddy
  **

  Paul Walker dokazuje, že to vie nie len Rýchlo a Zbesilo, ale aj Pomaly a Pokojne. Vo výsledku je Vehicle 19 však len obyčajný „wannabe snímok“, ktorý by chcel silou mocou dokázať, že vie vo filme po celý čas pracovať len s jedným uzavretým priestorom ako je to teraz v móde. Rozdiel je však ten, že zatiaľ čo napríklad taký Phone Booth s Farrellom (dej v tel. búdke) alebo Buried s Reynoldsom (dej v rakvy) a ďalšie podobné snímky si dané zameranie na jednu lokáciu vedeli obhájiť, pri Vehicle 19 je to len obyčajná hra na efekt, kde umiestnenie celého filmu do jedného auta v rámci deja postráda zmysel a postupne na seba len zbytočne upozorňuje a nabaľuje plno nelogickostí. Celý dej je na silu prispôsobený tomu, aby sa Paul Walker nepohol z auta a je jedno, či to bije do očí alebo nie (používanie „triezveho“ mozgu tu prím nehrá). Odhliadnuc od tohto faktu je film natočený zručne, očividne sa jedná o nízkorozpočtový snímok, takže je tu len zhruba jedna automobilová naháňačka a na nejakú výraznejšiu akciu v podstate nedôjde, ale na druhej strane nebadať ani žiadnu amatérčinu. Nejako zvlášť neurazí, ale je to len taká štandardná rutina zasadená do jedného auta v „pútavej filmárskej lokácii“ v Juhoafrickej republike, bez výrazného napätia, s béčkovým (čítaj nerozumným) príbehom a dohromady tak dvoma hercami. Zachraňuje to len triezvo zvolená stopáž, ani nie 70 minút po odpočítaní úvodných a záverečných tituliek, ktorá celkom svižne odsýpa a nestihne výrazne nudiť. A keď už nič iné, tak si aspoň Walker precvičil vodičské schopnosti, predtým než vymení rodinný van za poriadny športiak a dofrčí na plátna kín vo Fast & Furious 6. CELKOVO: 2*(22.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace