Djkoma

Dvouhodinový dokument, který přibližuje další kapitolu z pozadí světa Star treku, tentokrát monumentální aukci všeho možného, co bylo použito za 40 let vysílání všech Star Treků. Jak je u dokumentů z prostředí ST zvykem, dostaneme také příval několika minut oslavování tvůrců a herců, kteří už nejsou mezi živými, což už trochu k té 40ti leté nostalgii prostě patří. Mnohem zajímavější jsou však prodejní kousky samotné, jejich cena, detaily a vtipné poznámky (no pocket, píšťala,...). Po dvou hodinách je divák nabit příjemnou energií a hned by si pustil zase nějaký díl z tohoto nekonečného světa plného objevování. Dokumentem mimochodem provádí Spock (Leonard Nimoy), takže jeho hlas si milovníci užijí dostatečně! K vidění v původním znění bez titulků: ZDE. ()

KM Phoenix

Vzhledem k tomu, že celý dokument byl o dražbě předmětů jichž se zbavovalo studio Paramount tak mi tam scházelo několik údajů. Např. kolik předmětů se tedy prodalo, kolik to celkem vyneslo a v neposledním případě na co se ty peníze použily? ()