poster

Sedm psychopatů

 • Velká Británie

  Seven Psychopaths

 • Slovensko

  Sedem psychopatov

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie, 2012, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  "Ra -ta-ta-ta, bum, bum, bum! Je v tom spústa emócií..." V časopise Cinema vyšla tomuto filmu slušná recenzia s prirovnaním k Tarantinovkám. To ma dosť navnadilo, ale výsledok ma celkom neuspokojil. Príbeh dokopy nič moc, ale tvári sa strašne cool. Je takmer isté, že po pár dňoch či týždňoch (ako kto) nebudete vedieť o čom to vlastne bolo. Snaha o drsnosť, čierny humor a nejakú tú "Tarantinovosť" je jasná, ale celý film je skôr zlepencom niekoľkých dobrých momentov i zopár drsnejších a nepredvídateľných. Kúzlo tej hry s postavami sa časom vytratí, pretože si na to divák rýchlo zvykne. Odstreliť staršiu dámu, či psa, podrezať si hrdlo ...za pár minút vám to bude pripadať normálne a psychopati vás už nemajú čím prekvapiť. Keď sa do filmu zažeriete priveľmi, tak sa z vás pravdepodobne stal ôsmy psychopat...60%.(26.4.2013)

 • StarsFan
  ****

  Je to jako film od Tarantina. Jen s tou výjimkou, že zatímco na Tarantinova tvorba mě většinou nechává naprosto chladnou, u Sedmi psychopatů jsem se v kině skutečně bavila.(16.12.2012)

 • 3DD!3
  *****

  Skvěle mi to sedlo. Tahle mozaika příběhů, kterou se táhne motiv psaní scénáře a... ehm vražd, má všechny potřebné ingredience. Každý psychopat má svoje a zamilujete si je úplně všechny. Příběhy se vrství, propojují a celou dobu netušíte co se stane v dalších deseti minutách. Sam Rockwell hraje jako život, Christopher Walken je jedním slovem boží a Colin Farrell jako možná inkarnace samotného režiséra příjemně pasivní. Martin McDonagh se ze spisovatelské krize vypsal příběhem o spisovatelské krizi a ještě se mu povedlo zachovat ten nehorázně stylový název. Snové sekvence (i když ty jsou obvykle ve filmech pro teplouše) jsou tu víc než povedené. Jinak se vsadím, že tenhle film se nepodaří nikomu "povyprávět", to se musí vidět. Pac.(8.12.2012)

 • CrypzzXD
  **

  Máte-li v hlavě originální a správně trhlý nápad, ze kterého by šla vytřískat prvotřídní zábava a máte-li k dispozici takový casting (mimo Christophera Walkena, toho vážně nejsem schopen strávit v žádném filmu), je vážně nutné to takto promarnit? Ano, některé fórky skutečně pobavili (viz. "Ruce vzhůru!" a titulková scéna), ale většinu času se jedná o nudnou (ve chvíli podpálení auta jsem měl mžitky před očima, jelikož jsem věděl, že se z tý zatracený pouště hlavní hrdinové nedostanou do začátků titulků - neskutečně ubíjející!) a trapnou (scéna na hřbitově mi přišla více než směšná) slátaninu. Promarněný potenciál, velké zklamání... 40%(30.7.2013)

 • ORIN
  *****

  Billy jako Martyho múza, průvodce a hybatel veškerého dění. Takřka neustálé prolínání fikční reality a fikce ve fikci, pohrávání si s žánrovými pravidly, množství odkazů na filmové postupy či snad přímo díla, vysoká míra sebereflexivity. Promyšlený film do posledního puntíku tematizující mimojiné i jistou znuděnost dnešní společnosti a vyprázdněnost současného světa ("zabíjím lidi, aby můj kamarád měl o čem psát a já se na nějakou dobu zabavil"). McDonagh ví a umí.(29.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace