Sedm psychopatů

Sedem psychopatov

Krimi / Komedie / Thriller

Velká Británie, 2012, 106 min

• castor

Mé tehdejší výbuchy smíchu a tetelení se blahem nad absurdními situacemi, které přinesl režisérův předešlý peprný kousek V Bruggách, jsou ty tam. Nelineární vyprávění, absurdní humor, nečekané zvraty, násilí, výsměch Hollywoodu, bortění zajetého – všechno možná vypadá na papíře fajn, ale na plátně je to v tomhle případě matné, odtažité a... takové divné. Na hlavním psím únosu, který se dvakrát nevyvedl, se nabalují další linie, postavy, jejich osudy, odbočky. Colin, Woody, Sam, Abbie, nápad, černý humor, nadsázka – vše a všechny, co mám rád, jenže to všechno až nepříjemně často zastupuje nuda a Seven Psychopaths jsou tak pro mě bohužel jen podprůměrnou zábavou pro daný okamžik. Já tu šťávu prostě neviděl!!(16.1.2013)

• MMR

Přišlo přesně to, čeho jsem se bál. Téměř dvě hodiny nudy, a to i přesto, že jsem se snažil tam nějaký vtip najít. Ovšem marně. Nedá se nic dělat, jede se dál.(6.4.2013)

Jednoho (tady spíš každého jednoho) při námětu i při sledování Sedmi psychopatů napadne jméno Quentina Tarantina, ovšem ten se za prvé nikomu nevysmívá a za druhé jeho dialogy i postupně budované scény jsou navzdory povrchní podobnosti vystavěné jinak než McDonaghovy. McDonagh je i přes neotesanost svých postav evropský intelektuál, který viděl spousty filmů (to Tarantino taky), přečetl kvanta divadelních her, přelouskal moře knih a očividně prošel klasickým vzděláním, což dává jeho postavám v Sedmi psychopatech punc jakési paradoxnosti. Jsou to drsní gangsteři, nelítostní zabijáci, protřelí podvodníčci, ale zároveň v jejich vyjadřování poznáváte vzorce uvažování humanitních vysokoškolských studentů při zuřivých debatách nad pivem či panákem v ranních hodinách. A na jisté paradoxnosti, pohybu na hranici čistého experimentu a sofistikované pocty, chytrého a banálního Sedm psychopatů staví (soudě dle nelichotivých místních hodnocení) mnohem více než relativně čitelný McDonaghuv snímek V Bruggách. PS: McDonagh není žádný laciný napodobitel Tarantina, ale jeden z nejrespektovanějších současných dramatiků... to jen tak pod čarou pro některé místní ignoranty. ;) Více na Poznámkách.(23.8.2015)

,,JSI POŠUK NEBO VYŠINUTÝ? NEBO TI TŘEBA JEN SVĚT NEROZUMÍ?.....“ /// Solidní rozjezd a pak, jako by ne a ne naskočit vyšší rychlost. Film o pacifistickým spisovateli, kterej se zaplete s krvežíznivejma psychopatama má bejt zřejmě ironicky černo ftipnej, určitě je i dramatickej - s lehkým důrazem na krev, ale výsledkem je pouze nutkání film dokoukat, páč tihle psychopati po čase začnou unavovat. Zvláštní film, podobně jako V Bruggách, jen to nemá ty koule. ,,SEBEVRAŽDA SEBEOBĚTOVÁNÍM. VÍC Z TOHO ASI NEVYŽDÍMÁME…“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě originální příběhy. 2.) Páč na seznamu mejch psychoušů jsou Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson dost vysoko. 3.) Protože Arnold Rothstein a Jimmy Darmody si zasloužili chcípnout už dávno! 4.) Thx za titule ,,exitus“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * a½ AKCE * NAPĚTÍ *(15.1.2013)

"Ra -ta-ta-ta, bum, bum, bum! Je v tom spústa emócií..." V časopise Cinema vyšla tomuto filmu slušná recenzia s prirovnaním k Tarantinovkám. To ma dosť navnadilo, ale výsledok ma celkom neuspokojil. Príbeh dokopy nič moc, ale tvári sa strašne cool. Je takmer isté, že po pár dňoch či týždňoch (ako kto) nebudete vedieť o čom to vlastne bolo. Snaha o drsnosť, čierny humor a nejakú tú "Tarantinovosť" je jasná, ale celý film je skôr zlepencom niekoľkých dobrých momentov i zopár drsnejších a nepredvídateľných. Kúzlo tej hry s postavami sa časom vytratí, pretože si na to divák rýchlo zvykne. Odstreliť staršiu dámu, či psa, podrezať si hrdlo ...za pár minút vám to bude pripadať normálne a psychopati vás už nemajú čím prekvapiť. Keď sa do filmu zažeriete priveľmi, tak sa z vás pravdepodobne stal ôsmy psychopat...60%.(26.4.2013)