Reklama

Reklama

Dracula Daria Argenta

(festivalový název)
  • Itálie Dracula 3D (více)
Trailer

Obsahy(1)

V době emo upírů, kteří spíše než krvelačné bestie připomínají navoněné metrosexuály ze stránek módních magazínů, se Dario Argento rozhodl vrátit příběh otce všech nemrtvých do jeho gotické podoby, která sází méně na třpytivý make up a více na pořádnou porci poctivé hrůzy, kterou italský mistr exploatace zásobuje své fanoušky již několik desetiletí. Ani zde ale nezůstává Drákula čítankovou postavou z temnot viktoriánského světa; v Argentově fantastickém imagináriu získává další rozměr, stejně jako samotný obraz, který povýšil do dimenze stereoskopického 3D. Představitele absolutního zla, lačnícího po krvi bělostných panen v honbě za láskou milované ženy, ztracené před více než čtyřmi sty lety, tak opět čeká osudové setkání s Jonathanem Harkerem a jeho nastávající Minou. Zatímco si ale Drákula brousí zuby na krásnou Minu, pozadu nezůstává ani nemilosrdný Van Helsing, který neméně lační po tom, zbavit se půlnočního násosky už jednou provždy. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Ke zhlédnutí zatím (a já pořád doufám, že ne úplně) posledního filmu Daria Argenta jsem měl hned několik důvodů. Halloweenská noc je tím nejprostším. Už dlouho jsem se nekochal Asií Argento. Zrovna opět čtu Stokerova Draculu, tak proč se neseznámit s jeho zatím poslední mě známou filmovou adaptací. A v neposlední řadě jsem o filmu četl a slyšel mnoho nelichotivých komentářů. A to je pro mě vždy dobrý důvod do něčeho jít. Protože se o ne/kvalitách filmů vždycky nejraději přesvědčuji sám na vlastní oči a v nejednom případě jsem překvapen a projevuje se můj slabý/výjimečný (doplňte sami, já se přikláním ke druhé možnosti) vkus. A Argentův Dracula není zase tak špatný, jak jsem čekal. Dost velké zamíchání příběhem a nedržení se předlohy mi nevadilo, naopak jsem to přivítal. Hudba byla docela zvláštní, občas jako když zavítáte 30. 10. do obchůdku se strašidelnými maskami a z repráku tam hraje ta nejkýčovitější halloweenská hudba. Není vůbec špatná, spíše pro tento typ příběhu netypická. A pravda, nejednou jsem se musel zdržet úsměvu. Film má pár zvláštností, které by se daly považovat za negativní, divnou angličtinou počínaje (tak je to hlavně italský film), přes občas podivné chování herců/postav až tradiční zbytečnou délkou a z toho plynoucí občasnou rozvláčností konče. Co mě ale na filmu zarazilo a nemile překvapilo nejvíce, je fakt, že Argento (chápete - DARIO ARGENTO kruciprdel!) přistoupil na tak infantilně levné kýčovité a až směšné digitální triky. To prostě nechápu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Cením si každého filmu, který se snaží podávat upíry v tradičním světle a v případě Draculy mi ani nevadí, pokud se tvůrci odchýlí od Stokerovy předlohy. Každopádně tohle nešlo. Přes snahu o gotičnost to bylo totálně negotické, nenapínavé, neatmosférické a nekrvavé. Argento lákal kromě svého jména také na Kretschmanna a Rutgera Hauera. Hauer snad jako jediný projevil snahu předvést něco, co by se alespoň blížilo herectví, zatímco první jmenovaný totálně vyhořel. Zbytek byli nejspíš jen Argentovi příbuzní a to ještě musel hledat takové, kteří toho talentu nemají ani trošku. Samostatnou kapitolou jsou triky. Začalo to pavoukem, pokračovalo přes vlka a co mě totálně vyřídilo, byla kudlanka. Ano, kudlanka. Jenže triky byly zároveň to jediné, co stálo za pozornost, protože jsem se mohl alespoň zasmát, když už nic. Takže, trochu paradoxně, těch 10% dávám za triky. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Dario Argento zastal pri natáčaní tohto legendárneho príbehu na pol ceste. Neštíti sa síce nahoty a gore, čo sú pravdepodobne hlavné znaky eurohororu v celej jeho doterajšej histórii, ale ten zvyšok je zbytočne predigitalizovaný, umelo, až televízne vyzerajúci a hlavne málo temný. K okázalosti má ďaleko aj titulná postava, v nevhodnom obsadení Thomasom Kretschmannom. Čo už, časy SUSPIRIE a INFERNA sú už v nenavrátne. ()

CiTrus007 

všechny recenze uživatele

Řemeslně dobře zpracovaný, upoutá vizuálem a hlavně krásnými protagonistkami Miny, Lucy a Tanyi. Lekačky i krvavé scény jsou podle očekávání vyváženě strašidelné a hlavně neočekávatelné (což je na dnešní dobu celkem vzácnost). Příběh ale kvůli kvalitní porci hrůzy vůbec nezůstává pozadu... V mém pohledu jeden z mála novějších Drákulů s velkým D. [KVIFF 2012] ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Horor z kterého bolí oči. Přitom 3D je funkčně využito pouze k záběrům na poprsí Miriam Giovanelli a režisérovy krásné dcery. Je tu sice pár uměle vypadajících jízd kamery úzkou uličkou, takže divák si nemůže nevšimnout, že kouká na film ve 3D, ale to je tak všechno. Druhořadí herci předvádí třetiřadé herecké výkony, scénář byl z finančních důvodů zjednodušen ještě více, než bývá zvykem, triky za moc nestojí, výprava je na úrovni české televizní pohádky a možná ještě o něco níž. Kupodivu to není ani krvavé. Jediné, co mě překvapilo, byla jména lidí v transylvánské vesnici (např. Jarmila, Miloš, Janek), nemají ti Italové v tom zeměpise nějaký bordel? Přinejlepším 30%. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (4)

  • Poprvé postavu Van Helsinga (Rutger Hauer), v původním románu Holanďana, zahrál herec z Nizozemí. (Nivenx)
  • Rutger Hauer, který v tomto filmu ztvárnil postavu Van Helsinga, si již v minulosti zahrál Drákulu také ve filmu Dracula III: Odkaz (2005). (S.U.E.S.)
  • Jeden z největších rozdílů mezi originálem od Brama Stokera a filmovým zpracováním je ten, že děj této verze se odehrává zcela v Transylvánii, zatímco Stokerovo dílo se přesouvá do Anglie. (Nivenx)

Reklama

Reklama