Pravá láska

Norsko, 2011, 80 min

Anne Sewitsky

Kamilla Krogsveen

Anna Myking

Nevím, jak to ti chladní seveřani dělají, ale jejich rodinná dramata a filmy o dětech prostě mají vřelé kouzlo. Nemluvě o tom, že to ti malí pihatí nezbedníci umí přesvědčivě zahrát a to tak, že v tomhle filmu to celé bez škobrtnutí stojí na nich a to je samozřejmě dobře, když je to o nich... To bude asi tradice, jinak už si to vysvětlit nedokážu. Taky si všímám, že byť se tento a podobné dětské příběhy odehrávají na dálném severu, kde si představuju i v létě sníh, tak tu mají krásná, horká odpoledne, neb holky tam běhají v tílku a koupou se v moři. Tak zase nevím, buď propaganda, nebo lež. A taky nám tu namluvili něco o lásce v deseti letech. No, jestli další level severské propagandy, tak ji žeru i s navijákem.(3.2.2013)

Parádna prča! Hlavne postavička malého Knuta, ktorého žiadna baba nechcela, bola veľmi zábavná s tými jeho hláškami. Pamätám tie časy, kedˇ som cestou do školy videl bielou kriedou načmárané na múre JS+ ZM=VL, tak som to odušu zmazával a prišiel neskoro kôli tomu na vyučovanie a nasratý, až mi bolo do plaču! Toto je neskutočne čisté, zábavné a jebové, že to snádˇ bolo určené skôr pre nás, starších, či už budúcich, plánujúcich, alebo už, rodičov. A je to ešte aj perfektne natočené!(7.1.2012)

Naprosto nic se nedá vytknout! Vynikající dětské obsazení, svěží tempo, norská předměstská idylka, čas her a malin nezralých anebo už trošku zralých a červených, hlavně je správně napsat anglicky na tabuli a pak skončit ve spodním prádle před celou třídou. Prostě bezva a třikrát bezva!(24.9.2014)

Škandinávske rodinné filmy, nielenže pojednávajú o deťoch, ale dokážu sa naplno vžiť do ich psychiky a pozrieť sa tak na detský aj dospelácky svet úprimne a presvedčivo - ich vlastnými očami. To je dôvod prečo sú v rámci žánru najlepšie. Každý rodič by si ich mal povinne občas pozrieť, aby lepšie pochopil svoje ratolesti.(15.11.2011)

• Aywes

Popis filmu na filmboxu mi lhal. Prý to bude atmosférická adaptace klasického hororového příběhu o osiřelých dětech, které něco pronásleduje. Já věděl, že mám věřit obálce. Málokdy to platí. Tentokrát suďte film dle plakátu.(21.5.2016)

• - Natáčení probíhalo na  předměstí Vestre Aker v Oslu. Například dům Anny (Maria Annette Tanderø Berglyd) je v Apalveien 54. Místo, kde se poprvé setká Anna a Jørgen (Otto Garli), je ulice Bjørnveien. (Haniczka)