Pravá láska

Anne Sewitsky

Kamilla Krogsveen

Anna Myking
  • Aywes

Popis filmu na filmboxu mi lhal. Prý to bude atmosférická adaptace klasického hororového příběhu o osiřelých dětech, které něco pronásleduje. Já věděl, že mám věřit obálce. Málokdy to platí. Tentokrát suďte film dle plakátu.(21.5.2016)

Naprosto nic se nedá vytknout! Vynikající dětské obsazení, svěží tempo, norská předměstská idylka, čas her a malin nezralých anebo už trošku zralých a červených, hlavně je správně napsat anglicky na tabuli a pak skončit ve spodním prádle před celou třídou. Prostě bezva a třikrát bezva!(24.9.2014)

Hřejivá krása z jindy tak chladného Severu, která mě vrátila o hezkých pár let zpátky do doby mých prvních platonických lásek. Skandinávská kinematografie mě udivuje mnoha způsoby a jedním z nich jsou dětské herecké výkony. Tady jsou dost možná nejlepší co jsem měl čest vidět a pevně doufám, že z toho děvčata nevyrostou, protože předvedly absolutní parádu. To platí především pro dvojici nejlepších kamarádek, ale vcelku se dá říct, že nezklamal nikdo. Díky brilantně zahraným postavám emoce fungují a nevadil mi ani lehce naivní a předvídatelný scénář. Nic složitějšího jsem ostatně ani neočekával, přílišné dějové zvraty by v dětském příběhu působily nepatřičně. Nádherný film, kterému unikla moje topka za rok 2011 jen velice těsně.(23.12.2012)

Parádna prča! Hlavne postavička malého Knuta, ktorého žiadna baba nechcela, bola veľmi zábavná s tými jeho hláškami. Pamätám tie časy, kedˇ som cestou do školy videl bielou kriedou načmárané na múre JS+ ZM=VL, tak som to odušu zmazával a prišiel neskoro kôli tomu na vyučovanie a nasratý, až mi bolo do plaču! Toto je neskutočne čisté, zábavné a jebové, že to snádˇ bolo určené skôr pre nás, starších, či už budúcich, plánujúcich, alebo už, rodičov. A je to ešte aj perfektne natočené!(7.1.2012)

Škandinávske rodinné filmy, nielenže pojednávajú o deťoch, ale dokážu sa naplno vžiť do ich psychiky a pozrieť sa tak na detský aj dospelácky svet úprimne a presvedčivo - ich vlastnými očami. To je dôvod prečo sú v rámci žánru najlepšie. Každý rodič by si ich mal povinne občas pozrieť, aby lepšie pochopil svoje ratolesti.(15.11.2011)

• - Natáčení probíhalo na  předměstí Vestre Aker v Oslu. Například dům Anny (Maria Annette Tanderø Berglyd) je v Apalveien 54. Místo, kde se poprvé setká Anna a Jørgen (Otto Garli), je ulice Bjørnveien. (Haniczka)