Pravá láska

Norsko, 2011, 80 min

Anne Sewitsky

Kamilla Krogsveen

Anna Myking

Nevinné a milo naivné detské.....pekné.(5.6.2013)

Jako bych se vrátil zpět do doby, kdy mi bylo deset..i já tehdy začal "chodit" se svou první láskou a řešili jsme v kolektivu tytéž problémy.. Velmi přesný, silný a čistý příběh, který pohladí po duši..(24.9.2013)

Nevím, jak to ti chladní seveřani dělají, ale jejich rodinná dramata a filmy o dětech prostě mají vřelé kouzlo. Nemluvě o tom, že to ti malí pihatí nezbedníci umí přesvědčivě zahrát a to tak, že v tomhle filmu to celé bez škobrtnutí stojí na nich a to je samozřejmě dobře, když je to o nich... To bude asi tradice, jinak už si to vysvětlit nedokážu. Taky si všímám, že byť se tento a podobné dětské příběhy odehrávají na dálném severu, kde si představuju i v létě sníh, tak tu mají krásná, horká odpoledne, neb holky tam běhají v tílku a koupou se v moři. Tak zase nevím, buď propaganda, nebo lež. A taky nám tu namluvili něco o lásce v deseti letech. No, jestli další level severské propagandy, tak ji žeru i s navijákem.(3.2.2013)

Hřejivá krása z jindy tak chladného Severu, která mě vrátila o hezkých pár let zpátky do doby mých prvních platonických lásek. Skandinávská kinematografie mě udivuje mnoha způsoby a jedním z nich jsou dětské herecké výkony. Tady jsou dost možná nejlepší co jsem měl čest vidět a pevně doufám, že z toho děvčata nevyrostou, protože předvedly absolutní parádu. To platí především pro dvojici nejlepších kamarádek, ale vcelku se dá říct, že nezklamal nikdo. Díky brilantně zahraným postavám emoce fungují a nevadil mi ani lehce naivní a předvídatelný scénář. Nic složitějšího jsem ostatně ani neočekával, přílišné dějové zvraty by v dětském příběhu působily nepatřičně. Nádherný film, kterému unikla moje topka za rok 2011 jen velice těsně.(23.12.2012)

• Aywes

Popis filmu na filmboxu mi lhal. Prý to bude atmosférická adaptace klasického hororového příběhu o osiřelých dětech, které něco pronásleduje. Já věděl, že mám věřit obálce. Málokdy to platí. Tentokrát suďte film dle plakátu.(21.5.2016)

• - Natáčení probíhalo na  předměstí Vestre Aker v Oslu. Například dům Anny (Maria Annette Tanderø Berglyd) je v Apalveien 54. Místo, kde se poprvé setká Anna a Jørgen (Otto Garli), je ulice Bjørnveien. (Haniczka)