Pravá láska

Norsko, 2011, 80 min

Anne Sewitsky

Kamilla Krogsveen

Anna Myking

Hřejivá krása z jindy tak chladného Severu, která mě vrátila o hezkých pár let zpátky do doby mých prvních platonických lásek. Skandinávská kinematografie mě udivuje mnoha způsoby a jedním z nich jsou dětské herecké výkony. Tady jsou dost možná nejlepší co jsem měl čest vidět a pevně doufám, že z toho děvčata nevyrostou, protože předvedly absolutní parádu. To platí především pro dvojici nejlepších kamarádek, ale vcelku se dá říct, že nezklamal nikdo. Díky brilantně zahraným postavám emoce fungují a nevadil mi ani lehce naivní a předvídatelný scénář. Nic složitějšího jsem ostatně ani neočekával, přílišné dějové zvraty by v dětském příběhu působily nepatřičně. Nádherný film, kterému unikla moje topka za rok 2011 jen velice těsně.(23.12.2012)

Naprosto nic se nedá vytknout! Vynikající dětské obsazení, svěží tempo, norská předměstská idylka, čas her a malin nezralých anebo už trošku zralých a červených, hlavně je správně napsat anglicky na tabuli a pak skončit ve spodním prádle před celou třídou. Prostě bezva a třikrát bezva!(24.9.2014)

• Aywes

Popis filmu na filmboxu mi lhal. Prý to bude atmosférická adaptace klasického hororového příběhu o osiřelých dětech, které něco pronásleduje. Já věděl, že mám věřit obálce. Málokdy to platí. Tentokrát suďte film dle plakátu.(21.5.2016)

• Fr

,,NEVĚŘTE VŠEMU, CO USLYŠÍTE. OBZVLÁŠŤ, POKUD TO ŘÍKAJÍ DOSPĚLÍ. HLAVNĚ NEVĚŘTE, KDYŽ TVRDÍ, ŽE NEMŮŽETE V DESETI LETECH PROPADNOUT LÁSCE. PROTOŽE MŮŽETE!....“ /// KONEČNĚ jsem viděl film na takový to dopoledne, kdy se můžete pozvracet a každýmu to bude jedno. STE NORMÁLNÍ? Film o lásce 10tiletejch parchantů (soráč děti...)? Holčička se culí na chlapečka, prohlíží si jeho rodinný album (chlapeček tam má bimbáska...), holčička ve spoďárech poprvý, holčička ve spoďárech podruhý.... CO SU PEDOFIL??? Víte co, špatně snáším i ty filmy pro dospělý (ne vole, porno je v poho, myslím ty zaláskovaný...), kde vona ho a von ji..., ale kurva desetiletý děti tohle všechno trumfly! Můj synek si uhryzal (pravou) ruku po loket, jak byl naplej. Asi se taky do Jørgena nezamiloval (ty krávo, aspoň jedno pozitivum!). Okamžitě mi sem dejte ten golf! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsala Vigdis Hjorth (v roce 1984) číst nebudu. 2.) Su beznadějně zamilovaná desítka. 3.) Thx za titule ,,Jakub Kolda“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(16.7.2012)

Nevinné a milo naivné detské.....pekné.(5.6.2013)