Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

golfista

Pierce Brosnan už myslím dostatečně přesvědčil, že role Bonda (Jamese Bonda !) je pro něj jako ušitá. Výborná bondovka ! ()

Cival

Ucházející bondovka. Apted celkem zvládá akci, ale hlavně nehoří v klidných pasážích, na kterých si vylámali zuby jeho předchůdci. Navíc už asi nikdy nebude mít Bond dvě takhle šukadelický holčiny: Obě sexy a každá jiným způsobem. Obě beru na Vánoce. ()

Gemini

Podobně jako Lee Tamahori o několik let později, se Michael Apted vzepjal ke skvělému výkonu. Příběh je z Brosnanových Bondovek asi nejzajímavější, úvodní scéna s honičkou na Temži je výborná a ani později divákovo oko nestrádá. Nezvykle velký prostor zde dostává Judi Dench, a není to vůbec na škodu. Robert Carlyle i přes svoji ohavnost vzbuzuje alespoň místy jistý soucit, Sophie Marceau je navenek aristokraticky krásná a v nitru zvrácená, a co říci o Denise Richads? Jak napsal nejmenovaný recenzent v Cinemě: "Více takových atomových vědkyň v našich kinech." Vodka - Martini opět teče proudem, BMW Z8 se jako obvykle nevrátí ke svému vynálezci, jehož představitel Desmond Llewelyn se představuje ve své žel bohu poslední roli. Je vidět, že podle Fleminga byl major Boothroid Bondovým strýcem, jeho otcovské rady vezmou každého bondmaniaka za srdce. John Cleese je sice velice dobrou náhradou, ale... Na co jsem zapomněl? No ano, úvodní skladba, title song - Garbage a hlavně Sheryl Manson předvádějí skvělý výkon, píseň World Is Not Enough sklidila po světě podobný úspěch jako svého času Goldfinger od Shirley Bassey. Takže jistě chápete, že to jinak nejde - 90%. ()

Matty

Sérii nikam neposunující zastavení na cestě od dravého Zlatého oka k digitálně vyhlazenému Dnes neumírej. Brosnan potřetí potvrdil, že role Jamese Bonda je mu šitá na míru a Denise Richards jako bondgirl? Inu, bylo radostí ji sledovat, nějaké hraní/nehraní bych v tomto konkrétním případě neřešil. 75% Zajímavé komentáře: Vronsky, Cornon, MacGyver ()

Tosim

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-) ()

Enšpígl

Můj první komentář ve druhém tisíciletí v roce 007 nemůže být k ničemu jinému než k příběhu neohroženého agenta 007. Útok na MI6 nám Bonda správně nažhavil. Od Q dostal zřejmě nejlepší "hračičku" -rentegenové brýle, které od té doby marně sháním a od M zájezd do Azerbajdžánu. Pořádně se nachlastal vodky z martinim a devastace Azerbajdžánu může začít. Do cesty se mu postaví skvělý padouch Renard, aby BONDA udržoval ve správné destrukční náladě po celou dobu. Pořádná akce chce pořádnou Bondgirl a jelikož z Bonda se stal celkem náročný muž, kterému nestačí ani jeden svět natož jedna krasavice, má rovnou dvě superkočky. Už dlouho sním o tom jak mě Sophie Marceau šeptá milostná francouzská slovíčka do ucha, no jelikož neumím ani slovo ve francouzštině, mohla by mě šeptat do ucha třeba články z novin o nasilí na okraji Paříže, stejně bych to považoval za smyslné. Ovšem co předvedla s Bondem na křesle mě vzalo iluzi o jemných a něžných francouzkách. Další unikátní ženský kousek nám tam pochoduje v kraťasech a tílku, říká si Denise Richards a já si říkám, že pokud jsou na světě takovýhle krásný holky, jeden svět mě bohatě, bohatě stačí. ()

Radyo

James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva. ()

Marigold

Jeden svět nestačí mi svého času opravdu ke štěstí nestačil, nicméně s odstupem času musím velice kladně hodnotit jiskrný duel Bonda a Elektry, který vrcholí skutečně drsnou ukázkou zásad agenta 007. Scénář je zpočátku trochu vratký, zmatený, hodně konverzační, ale jakmile se děj rozjede a do hry vstoupí třeba výtečný kaviárový magnát Žukovski Robbie Coltrana, je o zábavu postaráno. Hlavní zlodušský "konatel" má tentokrát překvapivě vyhublou tvář Roberta Carlyla a ve své podstatě se jedná o poměrně pohnutý osud, který až netypicky poutá pozornost a sympatie. Akční scény nejsou zase tak ujeté, story se drží při zemi a přebírá méně fantaskních elementů a Brosnan od Zlatého oka hodně přitvrdil v projevu, což je dobře. Sedí mu to. Judi Dench jako M se definitivně osvědčuje, ta chemie femininní šéfky šlapek parádně a nový "Q" (vlastně R) John Cleese je také více než slibný. Navíc titulní píseň GARBAGE je opravdu skvělá! Sesumírováno a postaveno do kontextu: zřejmě opravdu nejlepší brosnanovka. Edit 2012: Aptedova režie je strašně profesorská a nudná - sice přehledná, ale ty pomalé a táhlé jízdy kamerou i používání schématu záběr x protizáběr ve frenetické akci prozrazují režiséra staré školy. Navíc scénář táhnoucí Bonda k melodramatu obsahuje nadměrné množství patetické vaty. Trochu mě zpětně mrzí, že M, která se původně profilovala jako řízná a nemilosrdná velitelka se tu mění v trochu legrační babičku bez ostruh. Jsou tu zajímavé pokusy experimentovat s propojením bondovské náchylnosti k ženám a hlavního padoucha, jenže to při troše šťouravosti smrdí místy hodně špatným divadlem. Chtě nechtě se tak po letech znovu vracím k prvotnímu dojmu z kina. V kontextu brosnanovek to není nejslabší počin, ale titul nejsilnější patří o jeden film dopředu. Tenhle nestačí. ()

Djkoma

Zajímavě obsazený film, který začíná trochu přitaženou honičkou po Temži ukončenou totálně stupidní snahou "té špatné" odletět v balóně. Vše je vynahrazeno dvojicí Marceau Carlyle, kteří jako dva záporáci dávají oblíbenému agentovi pěkně zabrat. Pierce Brosnan se opět vžil dokonale do Jamese Bonda, z kterého opět udělal elegantního vraha s příjemným smyslem pro humor. S ním nemůže být Bond nudný a obyčejný zabiják jejího veličenstva. Mrazivou krásu a jedovatost, kterou představuje Sophie Marceau ani zdaleka nedokáže dohnat "obyčejná" Denisa Richards, která se tváří stejně jako ve všech svých ostatních filmech (a ani se nesvlíkne). Celý film skvěle ukončuje finále v ponorce, kterému snad nelze nic vytknout. ()

woody

19. bondovka - A společně s Die Another Day také nejslabší. Záporáci jsou vrcholně nesympatičtí a to by být neměli. O příběhu mám neustále pocit, že jsem to někde viděl. Nechápu, proč má každá Brosnanovka jiného režiséra. Na střídání stylů je tu Bourne nebo Hunt, ale Jamesovi to neprospívá. Na OO7 se má najmout jeden dobrý režisér a ten má po obzkoušení natočit i další pokračování. Takhle jsme jak na horské dráze. Rovný rozjezd - Zlaté oko. Vrchol - Zítřek nikdy neumírá. A zase jedeme z kopečka dolů - tento příběh. A vtom vykolejíme a tvrdě si nebijem - Dnes neumírej. Apted točí unylou akci, které je přehršle, ale je hrozně monotónní. Bond utíká před výbuchy, před ozubenými koly, před vodou.... Furt to stejné. Nezlobte se na mě, ale nemám tuhle bondovku rád. Jde navíc o poslední film Desmonda Llewelyna alias Q. Největšího vynálezce, který však ve skutečném životě nazašrouboval ani žárovku :-) Celkově je to škoda, páč ze zničení Istanbulu atomovkami se dalo vykřesat víc. ()

Anthony

Výborné akční scény - bohužel ta nejslabší je na konci. Vyvrcholení se tedy nekoná. Richardsová mě leze na nervy už od Hvězdné pěchoty, zato Marceau je přesná. Vedle tradičně dobrého Brosnana zajímavá Judi Dench a John Cleese. ()

Superpero

mě osobně hodně pobavilo když zastřelil tu ženskou protože si o to řikala a navíc nebyla hezká. Ale jinak opět Bondovský nářez kde jsou vrtulníky s obří cirkulárkou a Robbie Coltrane se střílecí holí. ()

novoten

Proč nemohou Jamesovi zůstat obě holky? Zrovna tady jsem mu to přál snad nejvíc. Jak smyslná Sophie, tak téměř teenagerská odbornice Denise svádějí 007 každým svým gestem. Brosnan je navíc v té nejpohodovější formě. I přes poraněné rameno jezdí na člunu, na lyžích či na řetězech, hláškuje, ničí a v nezastavitelném tempu a příběhu plném zvratů si to náramně užívá. ()

tron

„Mohla som ti dať celý svet." – „Jeden svet nestačí.“ So Skyfall moja najobľúbenejšia bondovka. Kým Zlaté oko bolo „obyčajným“ ale výborným akčným filmom, ale nie ktovieako zaujímavou bondovkou, kým Zajtrajšok nikdy nezomiera ma nudil a kým Dnes neumieraj bol čudným hybridom, Jeden svet nestačí je kryštalickou esenciou starosvetských bondoviek. Od skvele vyladeného Piercea Brosnana cez zdatného gaunera (Robert Carlyle z Trainspottingu ako zloduch necítiaci bolesť patrí fakt k tomu najlepšiemu, čo sa za desaťročia v bondovkách na poli záporákov urodilo a to je už čo povedať) až po výrazné akčné scény (lyže, cirkulárka), stroje všetkého druhu (vrátane ponorky) a perfektný dámsky kasting (Sophieu Marceau, Denise Richards). Nemôžu chýbať tradičné bondovské figúrky Q (posledná rola Desmonda Llewelyna), M (Judi Dench) a Zukovski (Robbie Coltraine sa mihol už v Zlatom oku). Presne namiešaný kokteil akcie, humoru a nefalšovaných emócií, vrátane revolučného (na bondovky) záverečného skoncovania s istou postavou. ktoré je hrozne kontroverzné. Kino Považan NMnV 2000 ()

B!shop

Dalsi z nadprumernych bondovek s Brosnanem. Fakt je tezky psat tady neco jinyho nez u ostatnich, protoze nijak nevybocuje. Opet nejaky stylovy vychytavky, dobra hudba, hodne sexy Richards, par slusnejch zvratu, par skutecne povedenejch akci a zaroven par nudnejch pasazi, misty napinavy, misty vtipny, i kdyz Bond moc nehlaskuje a vcelku slusnej zaporak, i kdyz Carlyle je misty spis takova karikatura a Marceau to s tim jejim hezkym xichtikem moc neverite. Jeste bych zminil Johna Cleese, kterej tu je sice jen chvily, ale jako nastupce Q a s tim spojene forky to je fakt bezchybny. Taky mi prislo, ze je Bond vetsinu filmu celkem solidne nasranej a vypadalo to celkem cool a hlavne dostane parkrat pekne na prdel. Celkove i kdyz tahle bondovka neni nic extra, tak moc nenudi a zabava to je slusna. ()

movie

Brosnan je výborný hereck a tahle bondovka je setsakra dobře natočená, skvělé ozvučená a díky brosnanovi a richardsové i herecky velmi atraktivní!Opravdu stylové! ()

Boss321

Spousty akce, zajímavý příběh, krásná Sophie Marceau s Denise Richards, skvělý záporák Robert Carlyle a samozřejmě šarmantní Pierce Brosnan v nejslabším Bondovi, ve kterém se objevil. I když jsem vyjmenoval soustu pozitiv, tak zkrátka mne to moc nenadchlo, nevím čím je to způsobeno, protože Bondy mám už od mala rád. Možná špatné rozpoložení či přehané očekávání, protože ostatní Bondi s Brosnanem jsou výborný. Uvidíme jestli se k tomu ještě někdy dostanu a zkouknu to znovu, poté možná svoje hodnocení změním, ale momentálně nemohu více než tři hvězdičky :(....... ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze