Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Supermanovsky naivné, kopec náhod a skratiek, na druhej strane žiarivé ženy, akcia a celkový svižný spád. Bonda mi tu pripomínalo už len to sako. 70%(28.8.2007)

Spolu s "Die Another Day" moje asi jediná opravdu oblíbená bondovka.Scénář je chytře napsaný,Brosnan ve formě,Carlyle dost netypický záporák a Sophie Marceau plná překvapení.K tomu slušná akce a nejvíc sexy bondgirl v historii v podání Denise Richards.(28.1.2003)

James Bond. Dvě slova, přesněji řečeno jedno jméno, které se stalo synonymem "pohádkového" hrdiny pro dospělé. Muži touží být stejně elegantní, uhlazení, ale zároveň drsňáčtí a úspěšní jako on. Ženy zase (třeba jen tajně) touží po takovýchto mužích, jaké jsem popsal, čili vlastně po něm. A po čem touží Bond? Asi po sklence protřepaného a nemíchaného martini s vodkou, po dalším supervynálezu od pana Q (třeba rentegenové brýle jsou velmi praktické :)) ), a snad i po tom, aby se už nenarodil žádný další padouch s touhou ovládnout svět a on aby tím pádem mohl odejít v poklidu do zaslouženého důchodu. Jenže na co by se pak výše zmiňovaní dospělí (a vlastně často i nedospělí) diváci koukali? Po čem by pak toužili? Snad by si i našli nějaký jiný idol, ale to už by byla jen chabá náhražka agenta 007. Ten je totiž jediný a jedinečný. Takže se přimlouvám za další a další a další a další .... pokračování nejdelší filmové série v historii lidstva.(3.2.2003)

Devatenáctá bondovka s nejhorším "záporákem", jakého jsem kdy viděl. Robert Carlyle je docela schopný herec, ale co předvedl zde, je trestuhodné. Ale to není jen jeho nerozhodné postávání, trapné střílení a blbé žvanění, to není jen průšvih jeho pojetí, to je především problém scenáristy. Vymyslel totiž komiksovou postavu, která má vlastnosti superhrdiny (resp. superpadoucha) totiž, že necítí bolest a má supersílu. Toho scenárista využil, jen aby demonstroval, že Renard udrží v ruce rozžhavený kámen. Panečku! Neslýchané drsňáctví, skutečně... A dál už ho nechávají jednat jen jako někoho, kdo spíš ztratil schopnost myslet, než že by měl nějaké superschobnosti. S Bondem se pere jako holka (vůbec neprojevuje nějakou supersílu, sakra) a tváří se jako by byl po botoxové injekci. Jeho superschopnosti přišly vniveč. Bylo to, jako by dalšího padoucha, co chce zničit svět, hrál sám Chris Burke, ten herec s downem. Některé scény jsou ale poměrně napínavé, některé klasicky bondovsky hravé a zároveň neuvěřitelné. Honička ve člunech po Temži a v ulicích(!) Londýna, byla až k neuvěření. Akce na lyžích byla už vysloveně špatná a to nejen z filmařského hlediska. Ale pořád ještě radši zbaštím tohle, než třeba tlupu středoevropských pračlověků z filmu 10 000 př. n. l., jež sotva projde velkým jehličnatým lesem, cestu jim zastoupí mamut, který táhne nějaký kvádr na pyramidu v Egyptě... Zkrátka, tahle bondovka byla už hodně mimo a nezachránily ji ani ducpartie roztomilé Gedžitky Denise Richards.(7.11.2012)

Brosnan je výborný hereck a tahle bondovka je setsakra dobře natočená, skvělé ozvučená a díky brosnanovi a richardsové i herecky velmi atraktivní!Opravdu stylové!(16.8.2002)

• - Úvodnú pieseň mala podľa predbežných správ nahrať iná Spice Girl, a to Mel C (alias Sporty Spice). Potom sa nejaký čas hovorilo o Metallice, Jamiroquai a Robbiem Williamsovi. Nakoniec ju nahrala skupina Garbage. (ash99)

• - V jednom záběru je vidět, jak si James Bond upravuje pod vodou kravatu. S tímto nápadem přišel sám Brosnan. (becki_tu)

• - Při úvodní honičce na člunech bylo pro natáčení použito celkem 35 lodí. (becki_tu)