Jeden svět nestačí

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

• woody

19. bondovka - A společně s Die Another Day také nejslabší. Záporáci jsou vrcholně nesympatičtí a to by být neměli. O příběhu mám neustále pocit, že jsem to někde viděl. Nechápu, proč má každá Brosnanovka jiného režiséra. Na střídání stylů je tu Bourne nebo Hunt, ale Jamesovi to neprospívá. Na OO7 se má najmout jeden dobrý režisér a ten má po obzkoušení natočit i další pokračování. Takhle jsme jak na horské dráze. Rovný rozjezd - Zlaté oko. Vrchol - Zítřek nikdy neumírá. A zase jedeme z kopečka dolů - tento příběh. A vtom vykolejíme a tvrdě si nebijem - Dnes neumírej. Apted točí unylou akci, které je přehršle, ale je hrozně monotónní. Bond utíká před výbuchy, před ozubenými koly, před vodou.... Furt to stejné. Nezlobte se na mě, ale nemám tuhle bondovku rád. Jde navíc o poslední film Desmonda Llewelyna alias Q. Největšího vynálezce, který však ve skutečném životě nazašrouboval ani žárovku :-) Celkově je to škoda, páč ze zničení Istanbulu atomovkami se dalo vykřesat víc.(31.7.2006)

Dalsi z nadprumernych bondovek s Brosnanem. Fakt je tezky psat tady neco jinyho nez u ostatnich, protoze nijak nevybocuje. Opet nejaky stylovy vychytavky, dobra hudba, hodne sexy Richards, par slusnejch zvratu, par skutecne povedenejch akci a zaroven par nudnejch pasazi, misty napinavy, misty vtipny, i kdyz Bond moc nehlaskuje a vcelku slusnej zaporak, i kdyz Carlyle je misty spis takova karikatura a Marceau to s tim jejim hezkym xichtikem moc neverite. Jeste bych zminil Johna Cleese, kterej tu je sice jen chvily, ale jako nastupce Q a s tim spojene forky to je fakt bezchybny. Taky mi prislo, ze je Bond vetsinu filmu celkem solidne nasranej a vypadalo to celkem cool a hlavne dostane parkrat pekne na prdel. Celkove i kdyz tahle bondovka neni nic extra, tak moc nenudi a zabava to je slusna.(20.6.2005)

Ujde. Jedna hviezdička za krásne dievčiny. Jedna za moje obľúbené destinácie (Turecko, Adzerbajdžan, Kazachstan, Anglicko, Španielsko) a tretia za originálne vrtuľníkové píly.(9.11.2004)

Můj první komentář ve druhém tisíciletí v roce 007 nemůže být k ničemu jinému než k příběhu neohroženého agenta 007. Útok na MI6 nám Bonda správně nažhavil. Od Q dostal zřejmě nejlepší "hračičku" -rentegenové brýle, které od té doby marně sháním a od M zájezd do Azerbajdžánu. Pořádně se nachlastal vodky z martinim a devastace Azerbajdžánu může začít. Do cesty se mu postaví skvělý padouch Renard, aby BONDA udržoval ve správné destrukční náladě po celou dobu. Pořádná akce chce pořádnou Bondgirl a jelikož z Bonda se stal celkem náročný muž, kterému nestačí ani jeden svět natož jedna krasavice, má rovnou dvě superkočky. Už dlouho sním o tom jak mě Sophie Marceau šeptá milostná francouzská slovíčka do ucha, no jelikož neumím ani slovo ve francouzštině, mohla by mě šeptat do ucha třeba články z novin o nasilí na okraji Paříže, stejně bych to považoval za smyslné. Ovšem co předvedla s Bondem na křesle mě vzalo iluzi o jemných a něžných francouzkách. Další unikátní ženský kousek nám tam pochoduje v kraťasech a tílku, říká si Denise Richards a já si říkám, že pokud jsou na světě takovýhle krásný holky, jeden svět mě bohatě, bohatě stačí.(1.1.2007)

19. Bondovka s opět výborným Brosnanem musí být nutně trnem v oku všem, kteří chtějí dostat únikový film podle šablony s jednoduše definovaným hrdinou, který činí správná rozhodnutí, nikdy neprohraje a podaří se mu vše, co chce, tj. vždycky se trefí, vždycky sbalí každou ženskou, vždycky má tu správně ironickou hlášku. A umí nás akčně obohatit. Všechno tohle JEDEN SVĚT NESTAČÍ, obsahuje a pro mě z pohledu fanouška (007) akčních devadesátek jde o velmi kvalitní zážitek.(30.10.2012)