Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Brosnan je opravdovy elegan i normalne, tahle role mu proste sedne na miru. Nevim, jestli je i takovy zachranar, ale herec pro bondovky je vynikajici. V jinych filmech ho nemusim, ale tady opet zazaril. Zase je to to trochu nadneseny pribeh, ale nadherne bond girl a ten konec byl zajiavy(17.8.2006)

mě osobně hodně pobavilo když zastřelil tu ženskou protože si o to řikala a navíc nebyla hezká. Ale jinak opět Bondovský nářez kde jsou vrtulníky s obří cirkulárkou a Robbie Coltrane se střílecí holí.(3.3.2005)

Další stylový záporák, překvapivá zrada Elektry, pěkná akce. Nemá smysl stěžovat si na poameričtění a nesmyslnou akci - jinak to nešlo. Navíc rozlučka s Q.(4.9.2011)

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-)(1.11.2003)

Spousty akce, zajímavý příběh, krásná Sophie Marceau s Denise Richards, skvělý záporák Robert Carlyle a samozřejmě šarmantní Pierce Brosnan v nejslabším Bondovi, ve kterém se objevil. I když jsem vyjmenoval soustu pozitiv, tak zkrátka mne to moc nenadchlo, nevím čím je to způsobeno, protože Bondy mám už od mala rád. Možná špatné rozpoložení či přehané očekávání, protože ostatní Bondi s Brosnanem jsou výborný. Uvidíme jestli se k tomu ještě někdy dostanu a zkouknu to znovu, poté možná svoje hodnocení změním, ale momentálně nemohu více než tři hvězdičky :(.......(22.8.2008)

• - Prvá bondovka, kde sa v úplne prvom zábere objaví Bondova tvár. (ash99)

• - Film sa na rozdiel od Zlatého oka (1995) a snímky Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997) opäť nakrúcal v tradičných Pinewoodských štúdiách. (ash99)

• - Při úvodní honičce na člunech bylo pro natáčení použito celkem 35 lodí. (becki_tu)