Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Celkem slušná bondovka, která je sice příjemnou podívanou, ale ničím nepřekvapí.(28.5.2005)

Výborné akční scény - bohužel ta nejslabší je na konci. Vyvrcholení se tedy nekoná. Richardsová mě leze na nervy už od Hvězdné pěchoty, zato Marceau je přesná. Vedle tradičně dobrého Brosnana zajímavá Judi Dench a John Cleese.(7.7.2003)

Bondovky jsou sice klasický žánr, ale mě teda vůbec neberou. Nebýt bondgirls a technických udělátek, tak je to jen trapnej příběh o tom, jak po stopadesátéšesté zachrání hodný sexy Američan celý širý svět před zlým Rusem / teroristou / grázlem.(5.4.2004)

rozpočet : $135 million tržby celosvetovo : $361,832,400(18.5.2007)

„Mohla som ti dať celý svet." – „Jeden svet nestačí.“ Asi moja najobľúbenejšia bondovka. Kým ZLATÉ OKO (80%) bolo „obyčajným“ ale výborným akčným filmom, ale nie ktovieako zaujímavou bondovkou, a kým ZAJTRAJŠOK NIKDY NEZOMIERA (60%) nudil a kým DNES NEUMIERAJ (80%) bol čudným hybridom, JEDEN SVET NESTAČÍ je kryštalickou esenciou starosvetských bondoviek. Od skvele vyladeného Piercea Brosnana cez zdatného gaunera (Robert Carlyle z TRAINSPOTTINGU ako zloduch, necítiaci bolesť) až po výrazné akčné scény (lyže, cirkulárka), stroje všetkého druhu (vrátane ponorky) a perfektný dámsky kasting (Sophieu Marceauová, Denise Richardsová). Nemôžu chýbať tradičné bondovské figúrky Q (posledná rola Desmonda Llewelyna), M (Judi Denchová) a Zukovski (Robbie Coltraine sa mihol už ZLATÝM OKOM). Presne namiešaný kokteil akcie, humoru a nefalšovaných emócií, vrátane revolučného (na bondovky) záverečného skoncovania s istou postavou. ktoré je hrozne kontroverzné a v podstate ho rozdýchavam už aspoň 10 rokov. Kino Považan 2000(22.12.2004)