Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

V TOP5 všech bondovek. Jako by byl scénář hlavnímu hrdinovi šitý na míru. Brosnan je právě tady nejvýraznější a nejcharizmatičtější. Možná za to může tuna sexistických poznámek a dvojsmyslů, ale funguje to jako dobře namazaný stroj. Doposud nejlepší akce a hlavně ukázkové tempo a fantastické bondgirls, které táhnou kupředu celý příběh. Málo která bondovka je tak pestrá a tak strhující jako právě tato. A především - díky chytré a bystré režii Apteda nestárne podobně, jako přetechnizované a pomalejší Tomorrow Never Dies. V podstatě krok do nového digitálního milénia. A krok věru sebevědomý.(26.5.2006)

Vyhodit Carlylea, přepsat scénář a pak bych hodnotil mnohem výš. Carlyle totiž přehrává jak o život a vůbec se mu nedaří postavu prodat. Nenahání hrůzu ani chlad, který má napsaný ve scriptu. Prosťounký scénář s oklepaným zvratem musí zachraňovat slušná choreografie akčních scén a velmi dobrá režie. Mimochodem, Brosnan stárne strašně rychle.(4.3.2007)

Proč nemohou Jamesovi zůstat obě holky? Zrovna tady jsem mu to přál snad nejvíc. Jak smyslná Sophie, tak téměř teenagerská odbornice Denise svádějí 007 každým svým gestem. Brosnan je navíc v té nejpohodovější formě. I přes poraněné rameno jezdí na člunu, na lyžích či na řetězech, hláškuje, ničí a v nezastavitelném tempu a příběhu plném zvratů si to náramně užívá.(18.8.2007)

Tohle je skvělý film. Brosnan je skvělý. Renard je dost možná nejlepší Bondovský záporák všech dob. Ale mě nejvíce imponovala hlubší propracovanost postav a příběhu, ne příliš typické jevy pro Bondovky. Příběh je na Bondovku opravdu úžasný. Mám rád Dr.No, Goldfinger, Thunderball, Zlaté Oko, Zítřek nikdy neumírá, ale tohle miluju. Je to můj nejoblíbenější film o Jamesi Bondovi. Musím se na to kouknout ještě několikrát.(20.6.2005)

Moje nejoblíbenější Bondovka s Brosnanem.(15.3.2004)