Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Bohužel jen průměrná bondovka, do které se scénáristé snažili nacpat co nejvíc věcí, ale výsledek vůbec nemá spád. Zaujme jedině docela zajímavá zápletka a výkony Carlyleho a Marceauové.(23.10.2003)

V zásadě nemám co bych nějak výrazně kritizovala. Snad jen ten zdejší obsah distributora, kde je uveden spoiler jako kráva. Bondovka to byla ale bezvýhradně nápaditá, akční a udržela si mou pozornost bez toho, aby mé myšlenky vandrovaly jinam. Je fajn si v televizi užít film bez reklam, když ho dává čétédvojka. Velmi příjemným se mi jevilo obsazení zdejšího polykače kaviáru, britského herce Robbieho Coltrana, který by svým čaganem dokázal sestřelit i šišku z vrcholku vzrostlého smrku. A hlavně mi tvůrci udělali radost obsazením francouzské herečky Sophie Marceau do role ropné magnátky. Ona je pro mě ta pravá Bondgirl. Zmiňovaná Denise určitě ne, i když hezká je, ale prý není na chlapy.(24.5.2015)

rozpočet : $135 million tržby celosvetovo : $361,832,400(18.5.2007)

Pierce Brosnan už myslím dostatečně přesvědčil, že role Bonda (Jamese Bonda !) je pro něj jako ušitá. Výborná bondovka !(17.2.2003)

Proč nemohou Jamesovi zůstat obě holky? Zrovna tady jsem mu to přál snad nejvíc. Jak smyslná Sophie, tak téměř teenagerská odbornice Denise svádějí 007 každým svým gestem. Brosnan je navíc v té nejpohodovější formě. I přes poraněné rameno jezdí na člunu, na lyžích či na řetězech, hláškuje, ničí a v nezastavitelném tempu a příběhu plném zvratů si to náramně užívá.(18.8.2007)

• - Robert Carlyle dostal za úlohu teroristu Renarda rovný milión dolárov. Svojho klasického psychopatického maniaka obdaril dávkou charizmy poľutovaniahodnej ľudskej bytosti. (ash99)

• - Za svoje tretie účinkovanie v úlohe Bonda obdržal Brosnan jedenásť miliónov dolárov. (ash99)

• - V jednej z prvých verzií scenára sa rátalo s tým, že sa vo filme v malých cameo úlohách predstavia skoro všetky bývalé Bondove dievčatá, podaktoré z nich skôr súčasné Bondove babičky... (ash99)