Jeden svět nestačí

The World Is Not Enough

Jeden svet nestačí

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1999, 128 min

Můj první komentář ve druhém tisíciletí v roce 007 nemůže být k ničemu jinému než k příběhu neohroženého agenta 007. Útok na MI6 nám Bonda správně nažhavil. Od Q dostal zřejmě nejlepší "hračičku" -rentegenové brýle, které od té doby marně sháním a od M zájezd do Azerbajdžánu. Pořádně se nachlastal vodky z martinim a devastace Azerbajdžánu může začít. Do cesty se mu postaví skvělý padouch Renard, aby BONDA udržoval ve správné destrukční náladě po celou dobu. Pořádná akce chce pořádnou Bondgirl a jelikož z Bonda se stal celkem náročný muž, kterému nestačí ani jeden svět natož jedna krasavice, má rovnou dvě superkočky. Už dlouho sním o tom jak mě Sophie Marceau šeptá milostná francouzská slovíčka do ucha, no jelikož neumím ani slovo ve francouzštině, mohla by mě šeptat do ucha třeba články z novin o nasilí na okraji Paříže, stejně bych to považoval za smyslné. Ovšem co předvedla s Bondem na křesle mě vzalo iluzi o jemných a něžných francouzkách. Další unikátní ženský kousek nám tam pochoduje v kraťasech a tílku, říká si Denise Richards a já si říkám, že pokud jsou na světě takovýhle krásný holky, jeden svět mě bohatě, bohatě stačí.(1.1.2007)

Bondovky jsou sice klasický žánr, ale mě teda vůbec neberou. Nebýt bondgirls a technických udělátek, tak je to jen trapnej příběh o tom, jak po stopadesátéšesté zachrání hodný sexy Američan celý širý svět před zlým Rusem / teroristou / grázlem.(5.4.2004)

Pierce Brosnan už myslím dostatečně přesvědčil, že role Bonda (Jamese Bonda !) je pro něj jako ušitá. Výborná bondovka !(17.2.2003)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $126,943,684Tržby Celosvetovo $361,832,400/60%/(6.8.2005)

Sérii nikam neposunující zastavení na cestě od dravého Zlatého oka k digitálně vyhlazenému Dnes neumírej. Brosnan potřetí potvrdil, že role Jamese Bonda je mu šitá na míru a Denise Richards jako bondgirl? Inu, bylo radostí ji sledovat, nějaké hraní/nehraní bych v tomto konkrétním případě neřešil. 75% Zajímavé komentáře: Vronsky, Cornon, MacGyver(18.8.2007)

• - Film sa na rozdiel od Zlatého oka (1995) a snímky Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997) opäť nakrúcal v tradičných Pinewoodských štúdiách. (ash99)

• - Muž, který v casinu otvírá dveře Elektře a Bondovi, je producent Michael G. Wilson. (becki_tu)

• - Prvú verziu scenára k filmu napísali Robert Wade a Neal Stevens, po nich ju prepracovala Dana Stevensová, manželka režiséra filmu Michaela Apteda. Konečnú verziu si vzal na starosť Bruce Feirstein, scenárista predchádzajúcich dvoch bondoviek. (ash99)