Nezahrávej si s ohněm

Fire with Fire

Fire with Fire

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 93 min

Pomsta z rukou civila už tu byla nesčetněkrát a Fire with Fire patří v tomto žánru k tomu lepšímu. Tentokrát je tu hasič bojující proti neonacistické skupině vedené správně slizkým Vincentem D´Onofriem. Aby hlavního padoucha dostal, musí projít dlouhou cestu narvanou solidní krvavou akcí. V zásadě nejde o nic extra nadprůměrného, spíš naopak, ale procenta navíc přináší hvězdné herecké obsazení. Vedle již zmíněného D´Onofria jsou to Bruce Willis a Rosario Dawson, kteří obyčejný video film pozvedají o pár levelů výše. Pár štěků tu má i Vinnie Jones, který mi přišel trestuhodně nevyužit a naopak tvůrcům žehnám, že se nesnažili více zapojit mluvku Curtise. Příjemné překvapení. 75%(20.4.2013)

• ivan_drago

Odlesk v Bruceových očích dává vzpomenout na všechny ty policajty, co kdy odehrál a stává se tak jediným světlým momentem v této pohádce plné šťestí, náhod a blbostí... Doplněno o bezduché zpomalené scény, které vévodí onanická sprchová scéna, plná bolesti a vzpomínek... Je to neskutečně naivní, s nahodně pospojovanými dialogy a celkově blbým uchopením a logikou příběhu, plné nesmyslů a dějových anti-zvratů... Ti zlý "hitlerčíci" jsou také příliš šablonovití než aby naháněli strach a hrůzu, o hlavním hrdinovi toho také moc nejde napsat, je to totiž nikdo... Podle trošku reálných parametrů by ho dostali tak za půl hodky...(12.11.2012)

Rozpočet $10,4miliónaTržby Celosvetovo $2,382,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $347,769 //počet predaných kusov 8,990Tržby za predaj DVD v USA $2,024,206 //počet predaných kusov 85,317║ v prvom rade na tomto skoro video filme zaujme veľmi zaujímavé obsadenie, ktoré tam spraví svoje penzum, akurát až na Bruca Willisa ktorý tam je skoro neviditeľný na to že hrá policajta, v rámci príbehu ide o klasickú akčnú čistku, z drsnejším podtónom, taký priemer ktorý neurazí /50%/(18.12.2014)

• gegina31

Ničím zajímavý, tuctový a rychle zapomenutelný. Myslím si, že příští týden si nebudu pamatovat ani o čem to bylo. Dobře, možná si budu pamatovat, že tam hrál Bruce, ale jen jedno velké jméno film nezachrání. Kor když tam měl takový štěk. A jen jednou dal někomu přes držku. Teď k samotnému filmu. V podstatě každých deset minut mi tam přišlo něco nesmyslného. " Proč běžel jinam než ten, kdo mu utíkal. Proč ho nezabil, když od něj by deset metrů." A takové otázky jsem si pokládala neustále. Největší pecka byla na začátku. Hořel barák, debil hasič tam běžel zachránit bednu chlastu, majitel jim řekl ať si ji nechají a tak se chlapci hasiči rozhodli, že si udělají nad ránem párty a šli do prdele. To že ten barák hořel dál je už nezajímalo. Tolik k americkému hasičskému sboru.(15.8.2015)

• maverick10

Je uzasny jak si hlavni hrdina nakoupi kupu mobilu, aby ho nevystopovali a po kazdem hovoru zahodi telefon, kdyz mu pak jeho sexy mulatka vola na mobil? Proc si tvurci nenamahaji ty jejih mozecky? Prece natocit film je jednoduchy, sexy svalovec, jedna kocka a Bruce Willis na pozadi, nejaky ten vybuch, vic neni treba.... Asi si vsichni mysli, ze divak je idiot co sezere i fusekle.....(22.11.2012)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)