Nezahrávej si s ohněm

Fire with Fire

Fire with Fire

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 93 min

Nezahrávej si s hasičem. Mohl by ignorovat, že jsi Big Boss a vysvětlit ti, že dělání děr do hlav pumpařů či formování kamarádů baseballovou pálkou je sice zábavné, ale oheň je oheň a tvá zločinecká organizace je zatraceně hořlavá. Abych se přiznal, tak obvykle nemám slabost pro filmy, ve kterých se rozdají karty a pak už příběh frčí po vyjetých kolejích až k očekávanému finále, ale tentokrát mi to příliš nevadilo. Zmatený hasič byl totiž celkem fajn, sexuchtivá marshalka také měla něco do sebe a vyloženou radost mi udělal zločinecký advokát, jehož sebevědomé kličkování mezi paragrafy ve mně zase jednou vzbudilo chuť pro blaho lidstva vystřílet celou advokátní komoru a opětovně uvést do funkce soudce Lynche.(26.12.2014)

// Distribútor: Lionsgate //(5.1.2013)

• panMartin

Pro mě totálně vymletá píčovina, kde hasič - hrdina každého dne - se přemění v Jasona Stathama a jde na lov psychopatů, kteří ohrožují jeho milostný vztah. Naprosto předvídatelný průběh i konec. Prostě hrůza. Doporučuju se na to ani nedívat. Bruce Willis už je fakt na konci své kariéry,..(21.12.2014)

Musím usekat pár prstů a prostřelit lebku několika špatným hošanům, protože láska za to stojí a je potřeba za ní bojovat. Je to cena, za kterou budeme moci být spolu. Uff.. Když chce Fire with Fire brnkat na city a „jít do hloubky“, divák se cítí trapně; když ale zrychlí střih, přidá trochu živější hudby a některá z postav vytáhne bouchačku, docela to odsýpá. Jít na to do kina, nadávám, takhle je ale výsledek a pocit z nenápadného béčka, z kterého sálá osmdesátková atmosféra, překvapivě velmi slušný. Škoda jen, že tvůrci lépe nepřemýšleli u castingu – Josh Duhamel je jednoduše nevýrazný, nezajímavý a ve vypjatých scénách až otravný. A na sousto, které se snaží ukousnout, je až moc hodný. Naopak když naproti sobě stojí Willis a D´Onofrio, napětí by se dalo krájet. Tuhle story jinak velmi dobře známe. Obyčejný, lehce namistrovaný hasič se stane svědkem zločinu. Než stačí zvednout hlavu z podlahy, jeden ďábelský nácek sejme dva jeho černé kamarády. Než pochopí, s kým měl tu čest, ocitne se v programu na ochranu svědků. Než se naděje z prvotní zamilovanosti sličná Rosario Dawson, létají kolem kulky. Než se naděje divák, z hasiče je nelítostný mstitel. Než se naděje Bruce Willis, schytá zase pár pochlebujících komentářů. Ale jak říkám, onen hasič k tomu všemu nemá potřebné parametry, s hasičskými „fígly“ si to přesto dokluše až k hlavnímu záporákovi a mdlému finále. Mezitím ale musí odkrouhnout další drsňáky s tvářemi Vinnieho Jonese nebo Juliana McMahona. Jenže..!! Právě u druhého jmenovaného (a jeho „jen tak mimochodem“ odchodem ze scény) jde krásně ilustrovat, jak tvůrci nedělají nic navíc – jdou vyloženě na jistotu, nepřekvapí, nedojmou, leccos odfláknou, režijně nebo scenáristicky nezaujmou. Což je ve finále škoda, protože já bych i ty čtyři hvězdy střelil!!(9.6.2013)

Tohle se mi opravdu hodně líbilo nevím, jestli je to tím, že jsem dle nízkého hodnocení čekal slabotu. Nebo jestli je to opravdu tak dobré.. ale myslím, že je to ta druhá varianta. Akce sice trošku pokulhává, ale napětí to má hodně, hlavně obsazení bylo parádní. Hlavní hrdina sice trochu posera, ale furt sympatickej a svoji roli zvládal dobře, pak tu máme drsnýho záporaka D'Onofria, z jeho xichtu šel fakt strach a jeho kunpány Jonese a McMahona, které jsem si hodně oblibil. Věci které bych vyčetl je že mohlo být víc akce a mohli být víc taky promakaný ty smrti a Willis si tam taky mohl aspon v jedné scéně vystřelit z bouchačky. Jinak se mi to dost libilo.(30.7.2013)