To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku.(9.6.2015)

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10(22.8.2014)

Tvorcovia sa rozhodli, že dajú na stôl milovníkom akčných výplachov presne to, čo im chutí. Tu sa nedá hodnotiť subjektívne, ide o to, ako vám akčný žáner v celej svojej jednoduchosti a priamočiarosti ( vynechávam scenáristicky prepracované chuťovky ) sadne. Ide o žánrový priemer, ale s nadpriemerným nasadením.(8.7.2015)

// Distribútor: Lionsgate //(5.1.2013)

Celkem to bylo zajímavé. Zvláštní, dobrý příběh, který mohl být lépe spracován. Napětí tu ani není, co se týče nepředvídatelnosti, ta tu taky moc není a atmosféra tu je, ale je zvláštní, matná, malá a nevýrazná. Velkou chybou tyhle nedostatky ale zas tak nejsou. Zaujal mě charakter většiny postav, režisér se zřejmě snažil dát každé postavě prostor, hlavní hrdina filmu Josh Duhamel mě silně zaujal, i hlavní záporák byl výborný. A co se týče Bruce Willise, sice se nepředvedl nějak intenzivně, ale chválím ho za jeho lepší herecký výkon než v jeho nových filmech. Hudba dost dobrá, propojená hezky vydařenou nostalgií ve filmu. Mohlo zde být více akce, ale když je to Thriller, tak nevadí, jako thriller slušně zvládnut. Konec mohl být trochu lepší. Přesto je to pro mě slušná jednohubka na jedno shlédnutí. 60% = ***(12.11.2012)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)