• maverick10

Je uzasny jak si hlavni hrdina nakoupi kupu mobilu, aby ho nevystopovali a po kazdem hovoru zahodi telefon, kdyz mu pak jeho sexy mulatka vola na mobil? Proc si tvurci nenamahaji ty jejih mozecky? Prece natocit film je jednoduchy, sexy svalovec, jedna kocka a Bruce Willis na pozadi, nejaky ten vybuch, vic neni treba.... Asi si vsichni mysli, ze divak je idiot co sezere i fusekle.....(22.11.2012)

To si takhle zajde náš hrdina do večerky pro cibulové kroužky, které navíc ještě nejsou pro něj, a najednou je svědkem dvojnásobné vraždy s lehčím rasovým podtextem. Jako bonus dostane kulku a i když se mu podaří prchnout a na policii identifikuje pachatele tak ouha...pachatel o něm už všechno ví včetně jména, adresy, barvy ponožek a dokonce i o té bedně pornočasáků co schovává pod postelí. Ochrana svědků to tedy jistí no a co se asi stane když je náš hrdina osamocen daleko od domova a chrání ho krom jiných sličná maršálka? Jo jo přesně to. Aby toho nebylo málo zloduch se dozví i tuhle novinku a opět je ve vzduchu hrozba. Takže já osobně plně chápu, že se hasič rozhodne zloducha sejmout i s celou tou jeho holohlavou bandou nácků dříve, než mu oni stihnou sestříknout mladou. Kdo koho nakonec odrovná to se nechte překvapit v tomhle celkem zábavném béčku.(9.6.2015)

Krásně špinavý akčňák, který mi hodně připomíná 80. a 90 léta. Přesně tohle dnešní akční filmy potřebují, nezvladatelné věci, např. střelba na snipera. Staré dobré prvky. Josh Duhamel mi jako zabiják nepřijde, ale v jeho roli mi nevadil. Taky jsem čekal "větší" roli Bruce, ale to jak si podal toho chlápka v pár sekundách mi stačilo.(21.1.2013)

Samozřejmě další strašlivý fujtajxl! Všechny ty osmdesátkové akčňáky mám opětkované určitě jen z jakési podvědomé nostalgie, protože jsem u nich žvýkal koberec před televizí a řval, že chci nakojit a navíc si i golfista myslí, že jsou dobré. Nicméně vyrostl ze mě sofistikovaný divák a rád to dávám najevo! Proto, když vidím hrdinného hasiče, člověka z lidu, který po pěti minutách střeleckých kurzů, z nichž se navíc tři strefuje hadicí do nádrže nějaké přičmoudlé roštěnky, vyhladí buňku sveřepých, ultradrsných neonacistů, pohrdám! Ano, drazí kolegové, pohrdám touto povrchní zábavou mas stejně jako vy! Chybělo mi tam totiž nějaké závažné morální dilema a několik jasných odpovědí na pár palčivých otázek všehomíra! Jak jste si již dozajista zvykli, komentář tak erudovaného a přemýšlivého filmového kritika, za jakého jsem při vší skromnosti v odborných kruzích považován, musí jako obvykle obsahovat i nějaké hluboké, myšlenkové poselství, které provede všechny ty blahoslavené temnotou nevědomosti a otevře jim zcela nové obzory nazírání na svět. Tak tady je: "Jděte do prdele, šosáčtí mentálové!".(12.11.2012)

• ivan_drago

Odlesk v Bruceových očích dává vzpomenout na všechny ty policajty, co kdy odehrál a stává se tak jediným světlým momentem v této pohádce plné šťestí, náhod a blbostí... Doplněno o bezduché zpomalené scény, které vévodí onanická sprchová scéna, plná bolesti a vzpomínek... Je to neskutečně naivní, s nahodně pospojovanými dialogy a celkově blbým uchopením a logikou příběhu, plné nesmyslů a dějových anti-zvratů... Ti zlý "hitlerčíci" jsou také příliš šablonovití než aby naháněli strach a hrůzu, o hlavním hrdinovi toho také moc nejde napsat, je to totiž nikdo... Podle trošku reálných parametrů by ho dostali tak za půl hodky...(12.11.2012)

• - Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)

• - Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)

• - Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)