poster

Do naha!

 • Velká Británie

  The Full Monty

 • Slovensko

  Do naha!

Komedie

Velká Británie, 1997, 88 min

Režie:

Peter Cattaneo

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

John de Borman

Hudba:

Anne Dudley

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Phobia
  ****

  Díky lacinému českému názvu jsem film celých 15 let ignorovala v domnění, že jde o nevkusné "Prcičky" s trochu dospělejším obsazením. A vida, ono je to veskrze příjemné sociální drama, které diváka sice nepřiměje ukazovat v bujarém řehotu plomby a mandle, ale úsměv na ksichtu roztáhne celkem spolehlivě. Za jednu z nejlepších považuju scénu, kdy dvojice kamarádů bádá nad způsobem sebevraždy třetího: "Měl by sis najít vysoký most." - "No jo, jako na bungee, ale bez bungee." - "Nesnáším výšky..." - "Tak by ses mohl utopit!" - "Když já neumím plavat..." Žádná zbytečná vata, žádný přemrštěný patos, žádná vulgarita, krásně vypointované hlášky a na film o striptýzu je to nečekaně cudné (naštěstí, žádného ze sympatických pánů herců jsem netoužila vidět úplně celého, vlastně jim oblečení dost svědčilo:-)). Zkrátka milé překvapení. 75%(12.3.2012)

 • Fingon
  ***

  Od "nejlepší britské komedie posledních let" jsem čekal přece jen o dost víc.(10.7.2006)

 • darkrobyk
  ****

  Britský a český humor mají spoustu společného. Už scénka loupeže, kdy jedna z postav říká: ,,Proboha, my krademe!" a jiná odpovídá:,,Nekrademe, jen přenášíme..." je jak vystřižená z klasické české komedie. Myslím postarší české komedie, jelikož podobná současná by se zvrhla ještě v něco horšího než Nahota na prodej či Playgirls... Nu a Američani, ti by z toho udělali taky pěknou čuňárnu, akorát že by většinu filmu přenesli do jadrné mluvy a přidali tolik v USA oblíbený fekální humor...Tož zaplaťbůh za ty komédie anglický!(7.2.2011)

 • iamek
  ****

  Netradiční a hlavně přííjemná britská komedie a partě nezaměstnaných co nutně potřebují práci a peníze. Docela jsem v šoku kolik film vydělal peněz. Skoro 300 miliónu dolarů není určitě málo.(5.9.2010)

 • molotov
  *****

  Úžasná britská komedie(22.1.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace