Ryan Varrett (Steve Austin) byl policistou, dobrým policistou s vyznamenáním, se kterým si osud ošklivě zahrál. Stal se svědkem popravy své manželky a dítěte, a nechybělo mnoho a mezi živými nebyl ani on sám. Z výpravy za pomstou svých nejbližších se stala obsese, kterou lze jen stěží potlačit. Když se dostává na stopu posledním vrahům, přijíždí do města Hope, jemuž nevládnou policejní složky, nýbrž Drayke (Danny Trejo) a jeho násilnický gang motorkářských překupníků, The Circle. Ten si s Raynem chystá brzy vyřídit účty za vraždu Drayekova bratra Rexe (Noel Gugliemi). Celou situaci začínají komplikovat federální složky, pomstychtivý syn zavražděného zkorumpovaného šerifa a Darcyin (Serinda Swan) únos, díky němuž se Rayen pouští proti celému gangu na jejich vlastní půdě. (Conspi)

kinghome

Pro mě obrovský sklamání. Jednoznačně nejhorší film se Stevem Austinem. Rozhodně se mi líbil víc Stranger, kterej se bere jako jeho nejhorší film. Hrozný výkony herců a nesmyslnej děj a ani ty vraždy nešli vidět. Prostě obrovský sklamání. jedna hvězda za Austina a druhá za Serindu Swan, která vypadá dobře a zahrála to taky celkem slušně. Jináč odpad. ()

Morholt

Osamělý kovboj přijíždí do zapadlého městečka příhodně pojmenovaném Hope, aby zde uspokojil svou touhu po pomstě. Místní obyvatelstvo totiž terorizuje banda renegátů, se kterými má hlavní hrdina nevyřízené účty. Tady se nikdo o nějakou inovaci ani nesnažil. prostě se vzalo to neprovařenější téma, použily se všechna klišé a pustilo se to do světa. A pokud člověk nemá náladu na něco byť jen malinko náročnějšíého, tak tohle je ideální. Steve Austin tu máchá svými kladivy s nezaměnitelnou mimikou medvěda, Danny Trejo boxuje do lidského pytle a Serinda Swan tomu dodává tolik potřebný ženský šarm. Hovadina na entou, ale mě to ba. 50% ()

sniper18

Je to slabý akčný film so Stevom Austinom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom policajtovi, ktorého rodina bola vyvraždená gangstrami a tak ide po tých, ktorí to majú na svedomí, až narazí na mestečko, ktoré je terorizované motorkárskym gangom, polícia je skorumpovaná alebo bezradná a slušní ľudia žijú v každodennom strachu. Ale bývalý policajt to len tak nenechá a chce ich dostať všetkých. Spracovanie je ale veľmi slabé, príbeh ako celok je tu kombináciou mojich dvoch obľúbených klasických akčných zápletiek, pomstu za smrť rodiny, ale aj oslobodenie mestečka s pod rúk vplyvných gangsterov, ale to spracovanie nestojí takmer za nič. Síce nie je zase úplne zlé, väčšinu času sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale takmer nič nefunguje tak ako má, chýba tu nejaký správny úvod, ktorý by vtiahol do policajtovej pomsty, len tak si začne na nudnom mieste, vôbec nefunguje nejaká gradácia, film si len tak pomaly plynie, nič moc dôležité sa nedeje a keď sa aj deje, tak to za moc nestojí, až v poslednej dvadsaťminútovke sa to trochu rozbehne, ale skutočne len trochu, slabá je aj záverečná fáza. Akcie tu moc nie je a vôbec ma nezaujala. Tvoria ju hlavne súboje, ale tie sú v tom najnezaujímavejšom štýle, aký si len viem predstaviť, hlavný hrdina občas na niekoho narazí, väčšinou jednotlivca a pár krát v druhej polovici aj na skupinku, rozdá pár nezaujímavých úderov, asi jeden slušný chvat a to je všetko a navyše je tu plno nevhodných spomaľovačiek, k tomu ešte trochu najobyčajnejšieho strieľania a asi jedného výbuchu a to je všetko a chýba tu aj nejaká väčšia akcia, kde by mohol hlavný hrdina vyčistiť napríklad nejaké gangsterské sídlo, tu to sú takmer všetko len maličkosti. A čo ma najviac sklamalo, aj napriek tomu, že hlavnému hrdinovi ide o pomstu, tak vôbec nie je drsný, rozdáva iba údery, žiadne zlomeniny, krvavé zranenia, dokonca aj ľudí zabije len málo. Niekoľko akčných scén potenciál malo, napríklad moje obľúbené obkľúčenie domu s hlavným hrdinom skupinou ozbrojencov, ale tu to nestojí za nič. Herecké obsadenie nie je zlé, Steve Austin v hlavnej úlohe, ktorý je aj tu sympaťák, takže mu určite fandím, ale v akcii ma tu nebaví ani trochu a aj prístup by mal mať omnoho drsnejší, Danny Trejo ako hlavný záporák, no tu ma vôbec nebavil a ešte niekoľko známych tvárí vo vedľajších úlohách. Réžia a technická stránka sú veľmi slabé, aj v rámci videofilmov je to silný podpriemer. Raz sa to hlavne kvôli Austinovi pozrieť dalo, zase až taká hrôza Recoil nie je, ale v rámci akčných videofilmov tohto typu je to silný podpriemer. 42% ()

Rodriguez

Recoil je typickou akční mlátičkou s podtextem pomsty. Danny Trejo a Steve Austin zde ztvárnili dva drsné chlapy na opačných stranách zákona. Sem rád, že Danny nezemřel hned po 10 minutách (jak to tak bývá) a vydržel do konce :-) A Steve opět ukázal svoji postavou drsňáka, že si umí promlátit cestu za pomstou. Na Kanadský počin velmi slušný a uspokojivý film. 80% ()

Derek

tieto becka urcene priamo pre videotrh treba davat mladym rezisorom ktori maju aspon trocha talentu na zaujimavy styl a cit pre akciu, bohuzial terry miles nema ani jedno takze ja som sa pri sledovani recoil dost nudil lebo pribeh je beckovsky slaby a akcia je dost odflaknuta a nedokazal to zachranit ani steve austin (pre ktoreho mam inak slabost)... ()

• Natáčení probíhalo v Agassiz v kanadské provincii Britská Kolumbie a ve Washingtonu ve městě Tacoma. (Terva)