poster

Černý Petr

 • anglický

  Peter and Pavla

 • USA

  Black Peter

Komedie / Drama

Československo, 1963, 86 min

 • genetique
  ****

  Film s ďalším príbehom, ktorý staršej generácii reálne a hodnoverne ponúka spomienku na niekdajšie trpké režimové zmýšľanie a mentalitu, ktorú si nejeden z našich rodičov musel pretrpieť a nám mladším ponúka akúsi sebareflexiu a uvedomenie si, aký môžme byť radi, že tá doba je už dávno za nami. Tragikomický sa môže zdať dej najmä západným štátom, u nás to bola krutá realita, dnes už aj mne trošku úsmevná, no pravdivosť niektorých dialógov a fráz zostala dodnes nezmenená. Formanova zručnosť je cítiť, viac než réžiu by som však vyzdvihol herecké výkony mladých, Jakima a Pucholta. 80%.(6.1.2009)

 • iamek
  ****

  Film je tak oničem až se budete neustále smát. Pohled do života obyčejného kluka v obyčejném městečku. Některé scénky byli přímo famózní. Například konverzace Ahooooj, ahooooj je nezapomenutelná !(11.3.2009)

 • Slarque
  ****

  Jakkoli je ten film výborný a jakkoli chápu jeho význam pro celou naši novou vlnu, připadá mi, že první Formanův film, který si zasluhuje nejvyšší hodnocení, jsou až Lásky jedné plavovlásky.(6.11.2005)

 • Payushka
  ***

  Pucholt je ale jinak rozkosnej traged :)(29.5.2009)

 • Šakal
  ****

  První větší snímek Miloše Formana u kterého se spoluúčastnil ( spolu s Jaroslavem Papouškem ) i na scénáři. Je to vlastně taková sonda ( nutno podotknout, že velice zdařilá) do života " obyčejné" mládeže v 60. letech, řešící jejich každodenní život a rozdílnost názorů mezi nimi a rodiči, podaná velice humornou formou. Řekněte si upřímně, když si vzpomenete na své dětství,nenašli jste se ( alespoň v náznacích) zde také :o) Jednoduchý příběh, podaný ale neobyčejným způsobem, umocněný výbornými hereckými výkony a to především nehercem Janem Vostrčilem v roli otce a Vladimírem Pucholtem v roli zednického učně. Už tak výborný dojem z tohoto snímku umocňuje opravdu zdařilá Němečkova kamera. Parádní podívaná, 4+1/2*!(22.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace