poster

Černý Petr

 • anglický

  Peter and Pavla

 • USA

  Black Peter

Komedie / Drama

Československo, 1963, 86 min

 • Slarque
  ****

  Jakkoli je ten film výborný a jakkoli chápu jeho význam pro celou naši novou vlnu, připadá mi, že první Formanův film, který si zasluhuje nejvyšší hodnocení, jsou až Lásky jedné plavovlásky.(6.11.2005)

 • Divočák
  *****

  LFŠ 2007 Neuvěřitelně humorná sonda do života šestnáctiletých puberťáků. Jestli jsem byl v šestnácti taky takové tele, tak teda s pánem bohem.(26.7.2007)

 • sud
  *****

  Co napsat a neopakovat se, nebo nenosit dříví do lesa? Snad jen: "Je to zajímavý, vole!"(3.1.2009)

 • hippyman
  *

  komedie??? HOROR to vůbec dokoukat... chvílemi jsem s tím měl opravdu problémy, ale vždy se mi povedlo sebrat sílu, nicméně lituji, že jsem to nedokázal vypnout dřív než na konci! neskutečně, ale neskutečně ubohé výjevy z "dobrodružství" jednoho učně, na kterých mě zaujaly jen dlouhé pasáže bez střihu, jinak neuvěřitelně nudná bída, která mě doháněla k šílenství... zdejší vysoké hodnocení za absurdně stupidní rozhovory a "děj" ničem absolutně nechápu. rychle panáka, ať zapomenu na těch zabitých 85 minut! 20%(28.10.2008)

 • genetique
  ****

  Film s ďalším príbehom, ktorý staršej generácii reálne a hodnoverne ponúka spomienku na niekdajšie trpké režimové zmýšľanie a mentalitu, ktorú si nejeden z našich rodičov musel pretrpieť a nám mladším ponúka akúsi sebareflexiu a uvedomenie si, aký môžme byť radi, že tá doba je už dávno za nami. Tragikomický sa môže zdať dej najmä západným štátom, u nás to bola krutá realita, dnes už aj mne trošku úsmevná, no pravdivosť niektorých dialógov a fráz zostala dodnes nezmenená. Formanova zručnosť je cítiť, viac než réžiu by som však vyzdvihol herecké výkony mladých, Jakima a Pucholta. 80%.(6.1.2009)

 • - Jan Vostrčil zobral rolu otca iba pod podmienkou, že vo filme bude scéna s dychovkou. (Prelo)

 • - Film měl velmi omezený rozpočet, a údajně proto Forman obsadil do hlavních rolí neherce. Tím ovšem definoval poetiku své rané, ale i pozdější tvorby, kdy často sázel na neokoukané a více méně neznámé herce. Jedinou výjimkou byl Vladimír Pucholt, který v té době studoval 4. ročník pražské divadelní akademie. (Kubrickon)

 • - Pôvodne mal Petra stvárniť Vladimír Pucholt, ale režisérovi sa zdal byť na úlohu už príliš starý, a tak mu dal rolu murára Čendyho. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace