Epizody(8)

Slavný televizní herec, dobrodruh a cestovatel se jednoho dne ztratí v amazonských pralesech Jižní Ameriky. O šest měsíců později jeho matka a syn dostanou zprávu, ze které plyne, že by mohl být na živu. Zorganizují tedy ve spolupráci s dokumentaristickým štábem záchranou akci a vypraví se do míst, kde byl naposledy spatřen. Jenže tady je čeká hrůzostrašné překvapení. (lost815)

J*A*S*M

S01E01-02: A jéje, tak takovouhle slabotu jsem nečekal. Seriál od Orena Peliho (tvůrce Paranormal Activity) mě svou první epizodou (režíroval Jaume Collet-Serra, režisér perfektního Orphana) rozhodně nepřesvědčil. Bojím se, že je jen pramalá šance, že se to zlepší, protože když už v prvních dvou epizodách působí většina postav strašně otravně a jejich scénáře jsou naprosto lobotomizované, tak celý projekt dost smrdí. Found footage forma zbytečná a nepřesvědčivá - u mnoha záběrů mi nejde do hlavy, jak a proč je oni reální kameramani natočili. Sem tam to je mírně strašidelné - protože pobíhání s baterkou a kamerou po chodbách ztroskotané lodi / noční džunglí je strašidelné z podstaty věci a nedá se na něm nic zkazit - ale zbytek absolutně nestojí za řeč. Zatím tedy pořádný fail, na další epizody kouknu už asi jen tak ze srandy, pokud vůbec. 3/10 ()

LIVINGDEAD odpad!

Další stupidní seriál. Těšil jsem se, že si vychutnám krásnou džungli, ale první díl se odehrával v lodi někde ve studiu a druhý díl v noci, zřejmě někde ve skleníku tropických rostlin. Bez napětí, bez akce a bubáka nám ukáže barevno-černobílá třepající se kamera. Navíc MATKA VYPADÁ MLADŠÍ NEŽ SYN! ()

tron

U mňa prekvapivo dobré (trocha mi to pripomenulo Amazonku z r. 1999, ktorá tiež skončila po 1. sérii). Atmosféra, džungľa, rieka, fauna a flóra z môjho milovaného prostredia, nie úplne márne postavy, relatívne zmysluplné dialógy, super loď a plno tajomstiev. Niektoré epizódy sú slabšie, ale situáciu vylepšuje fakt, že všetko so všetkým súvisí. Naprieč celou sériou sa ťahá spoločná dejová línia o záchrane Brucea Greenwooda, ktorý "niekde tam" možno stále žije a potrebuje ich akútnu pomoc (a možno nie). Relatívne otvorený koniec sa tvorcom však pravdepodobne nikdy nepodarí úspešne dokončiť, nakoľko projekt bol po prvej sezóne stopnutý a pochybujem, že mu ešte niekedy v budúcnosti dajú zelenú. ()

George Stobbart

Výborný a zbytočne prehliadaný hororový seriál, ktorý v sebe úspešne mieša mysteriózne, dobrodružné a hororové prvky, ktoré zaobaľuje do found footage podania, čo je v seriáloch zatiaľ neopozerané. Expedícia do amazonských pralesov, kde sa vydáva záchranný tím hľadať strateného TV reportéra je už od začiatku nápaditá, zaujímavá a napínavá, čo je možno aj tým, že za seriálom nenápadne stojí viacero známych a talentovaných tvorcov. Mrzí ma, že sa dočkal iba 8 dielov, keďže v dnešnej dobe pôsobil naozaj osviežujúco, chytľavo a ďalšiu sériu by si určite zaslúžil. ()

Davies182 odpad!

Šokující televizní fail, jemuž reputaci nenapraví ani občas mírně strašidelné scény, ani závan neokokaného (na seriálové poměry). The River se obrovsky nepovedl - může mi někdo vysvětlit, co dělá jméno Stevena Spielberga v titulcích? Raději na rok 2011 v souvislosti s tímto pánem rychle zapomeňme... Prkenní herci, otřesné postavy, úděsný scénář, a totálně nulová atmosféra. Povinně si to jdu znovu nejmíň pětkrát pustit celé od začátku s kamarády, aby jsme se tomu mohli po každém dalším stisknutí "replay" ještě více smát. Hodnoceno po pilotu, tak to berte s rezervou. ()

Phobia

Možná není fér zaříznout seriál po dvou dílech, ale na to se fuckt nedá koukat. Beze srandy, radši čumím do zdi nebo do polštáře, jen ne na obrazovku. Kameramani totiž imrvére třesou svým pracovním nástrojem, jako by byli na hajzlíku a otřásali jiný svůj nástroj... no co já vím, třeba si ty kamery pochcali a proto s nima furt mávají zleva doprava a vzhůru dolů - aby se zbavili kapek moči. Když k tomu připočtu nesympatické postavy a maglajzovitý děj, marně hledám důvody, proč "Řece" dávat další příležitost. První díl jedna hvězdička, druhý díl druhá a sbohem, čekala jsem víc. 45% ()

Frajer42 odpad!

Po pár minutách je mi jasné, že se s touto sračkou velmi rád rozloučím. Ani na pořádnou loď ti kreténi neměli, plaví se na jakési zrezlé herce. Postavy jsou už od prvního pohledu naprosto nezajímavá stvoření. Samotný úvod byl vrcholem kreténismu. No ta džungle je tedy příšerná. Fuj, fuj. Odpad. ()

ARI50

No 1 a 2 díl byly velmi povedené zavedou vás úplně na jiné místo hodně nečekané možná sem tam i předvídatelné ale mířilo to zatím správnou cestou tak doufejme že to tak i zůstane a že se nezklamou zatím velmi působivé. Po shlédnutí dalších dílu moje očekávaní dostalo co chtělo tak tenhle tajemně mrazivý výlet je velmi dobře strašidelně podařený chválím. ()

Terva

.................1 - POHŘEŠOVANÝ (MAGUS)..................... REŽIE - Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje.......... Executive producer - Steven Spielberg. Tak ani pořádně nevím, je to lehce zmatené, nevěrohodné, prostě divné. Moc se mi to nelíbilo, ale dám tomu ještě šanci. Podívám se na druhý příběh a pak budu soudit. Neříkám však, že je divný obsah příběhu, to ne. Mám takové mystické příběhy rád, ale herecká úroveň a podivně nevyznějící scénář mě tak trochu odrazuje. Snad si zvyknu. CITÁT - Ochutnalo to krev, chce to víc........... Příběh obsahuje i tu mou nenáviděnou reálnou kameru, tak nevím nevím. Když má být vidět něco konkrétního, vidí divák převážně hovno, ale hlavně, že je to hovno zásadní. .................2 - MEDVÍDEK................ REŽIE Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje........ Vše to vypadá strašně uměle až nevěřícně. Vše podbarvuje příšerná monotónní hudba, roztřesená kamera a divný scénář - ale to už jsem psal. Teď nějaký ten klad - obsahově je to velmi zajímavé, a je to to jediné, co mně udržuje u televize. Naštěstí mám všechny díly nahrané na DVD a tak se můžu s klidem vyhnou vtíravé reklamě a čekací době do dalšího dílu. Nebýt tohoto faktu, tak na to nekoukám. CITÁT - Doprdele ta opice má zkurvenou hlavu panenky!!!....... ...................3 - STRÁŽCI LESA................... REŽIE - Michael Katleman. CITÁT - Kouzlo existuje......... Setkání s kmenem Morcejů přináší slepotu. Chcete zápory? Jsou v džungli víc jak patnáct dní, ještě jsem je neviděl jíst ani se mýt. Ale hlavně že jsou stále čistí. A jídlo? Jejich lodě byly potopeny a teď se plaví na Mangusovi, který byl šest měsíců nezvěstný, kde tedy berou jídlo? CITÁT - Co se to KUR -píp - VA stalo??!!........ Jo a ještě jedna věc. Jsou na nepřátelském území, maj specialistu na ochranu, maj zbraně, ale nedrží v noci hlídky. Zatím to vypadá, že všechny ty příběhy jsou šité horkou jehlou. Apropó. v tomto příběhu se nějakým zázrakem (scénář?) objeví jeden z těch potopených člunů. Prostě byl potřeba člun a tak šup a je tady. Divák přece nemusí mít všechno my to potřebujem, tak nám to napíšou. ....................4 - MUŽ, KTERÝ VISÍ.................. REŽIE - Dean White. CITÁT - Kouzlo existuje........ Jako by si tvůrci uvědomili, že jejich postavy už patnáct dní nejí, tak tento příběh je skoro celý o jídle. Tak a posádka je konečně nažraná a začíná se nudit. Tak vytáhnou z podpalubí, šest měsíců ztracené lodě, úplně nablýskané hudební nástroje. Hlavně harmonika mě zaráží, jak to mohla takovou dobu v džungli vydržet. Ještě, že scénář je tak benevolentní a tyhle věcičky prostě dodává jak na běžícím pásu. Co je prostě potřeba to se někde na lodi najde. CITÁT - Spáchal sebevraždu?............ Boiúne ho chce zpátky. Čím déle na ten seriál koukám, tím se mi to zdá stupidnější. ...................5 - LOĎ DUCHŮ..................... REŽIE - Robert Bailey. CITÁT - Kouzlo existuje......... Vzpomínáte na první díl tohoto seriálu? Lena Landryová tam vystupuje z vrtulníku. Když jej opouštěla nevypadalo to, že má s sebou akordeon. Bágl co měla byl velmi malý, ale hle, akordeon je na světě. Existuje asi nějaké přivolávací kouzlo, nebo co. Tento příběh je věnován památce Russe Landryho (1960 - 2011). ...................6 - DOKTOR EMMETT COLE................. REŽIE - Michelle Maclaren. CITÁT - Vládne tu magie......... Zatím nejsmutnější, ale zároveň nejkrásnější příběh. Ano, je trošku trapné, že se plazí jako Meresiev, ale stále s sebou a před sebou vláčí tu kameru - směšné a přehnané. .....................7 - EXPERIMENT....................... REŽIE - Kenneth Fink. CITÁT - Vládne tu magie.......... Tento příběh je obsahově povedený, leč herci jsou strašně nevěrohodní. Nezlobte se, ale situaci okolo 30 minuty jsem se musel smát. Nevím, jak to napsat, aby to nebyl spoiler. Tak snad napíšu jen totot - když vyleze motýl z kukly, má na sobě kalhoty a boty? ...................8 - ROW, ROW, ROW....................... REŽIE - Gary Fleder. CITÁT - Vládne tu magie........... Mě se z toho to kouzlo (magie) vytratilo a tak budu celkově hodnotit na 50%. Obsah - 5, Dramatizace - 4, Scénář - 3, Herci - 2, Hudba - 1, Kamera - Odpad. .......................P.S. - Rozesmál mě kameraman , který z hrůzou v očích říká, že "byl přece mrtvej" a říká to se strachem v očích. Že to však celé povídá muži co několik měsíců vysel na stromě, to už ho tak nestraší. Někde je chyba. CITÁT - Bude to osm dílů....a vládne tu magie............. () (méně) (více)

evilmind

Found footage jako forma může být velice úspěšná i v seriálové podobě, o tom jsem hluboce přesvědčen. A to i přesto, že autoři The River ukazují bohužel opak. Prakticky všechno, co tuto formu dělá divácky atraktivní, je tu efektivně zabito, což u Orena Peliho opravdu šokuje. Samotný příběh je přitom poměrně atraktivní, jsem ochoten přistoupit i na značnou fantasmagoričnost zápletek některých epizod, ale i ty nejzajímavější (loď duchů, hvízdající démon, mutanti) jsou vyprávěny zoufale nudně a naprosto nestrašidelně. Otevřený konec série pak jen vzbudí trpký úsměv - tady se pokračování opravdu dočkáme jen těžko... ()

JohnCZ

Zajímavá premisa found footage v podobě seriálu, kterou ale zazdívá nedomrlé zpracování a odrazující mizerný pilot, který je až absurdně fast-paced a místo budování atmosféry vrhne diváka přímo doprostřed přepálené hororové akce. Základní premisa ovšem není špatná a člověk zavzpomíná na nedělní rána i večery při sledování Ztraceného světa či později Lost, ovšem kvalit obou zmíněných seriálu to nedosahuje. The River ze začátku otráví vyloženě nesympatickými postavami, které se sice postupně vybarví, ale na ploše osmi epizod až poněkud pozdě. Dalším problémem je totální přepálenost - hlučné ozvučení a roztěkaná akční kamera namísto postupného budování atmosféry. I to se ale časem srovná a druhá polovina řady je minimálně o třídu lepší a i přes všemožná klišé a přeplácanost to začne bavit. Základní dějový oblouk je ve finále sice vyřešen, nicméně odpovědí na základní otázky, třeba alespoň ohledně tajemného Zdroje, okolo kterého se točí cela zápletka, se divák bohužel nedočká. ()

phoebess

Seriál s obrovským potenciálem, který ale nechal ležet jen tak ladem skladem a vůbec ho nevyužil. Navíc, s tak nízkým počtem osmi dílů, bych se u víc než poloviny z nich neměla chytat za hlavu, cože si to tam zas vymysleli. A finále? Ne, ne, ne, ne, ne. Jedno klišé za druhým, jeden stupidní dialog vedle druhého. Tohle jsem si od finále opravdu nepředstavovala. I kdyby byl seriál obnoven, což se asi (bohudík) nestane, dívat se už nebudu. ()

Pirabin

Ten pilot byl docela fajn, nedělal moc velký efekty, a zároveň zase to nebylo tak, že by to bylo prázdný...Seriál bych koukal, námět je zajímavý, kdyby ovšem nebyl epizodní, což nás ovšem asi čeká... ()

Chen

Neprávem podhodnocený televizní série. Mrazí u něj, atmosféra je hutná, obsazení slušné, dobrá zápletka a většina hororových postupů nejsou z nejoriginálnějších, ale počin je to obecně více, než dobrý. ()

BarryLyndon

Vůbec to nebylo špatné, dokonce to mělo několik fajn momentů a celkově ten námět v pozadí "There is magic out there." mi přišel zatraceně cool. Bohužel to srážela naprosto tristní mocumentary forma a děsivý casting, až na Bruce Greenwooda. 4/10 ()

enjoi

První díl navodil skvělou atmosféru, která pak už bohužel klesala. Z námětu by se dalo dostat mnohem víc, ale scénář je velmi špatný. Velká škoda a celkově jsem ze seriálu spíš zklamán. Pokud jste nesledovali, o nic extra jste nepřišli. 55 % ()