Řeka (TV seriál)

River, The

Akční / Horor / Thriller

USA, 2011, 8x44 min

Na seriály se nedívám kromě Řím, Spartakus a Walking Dead jsem neviděl nic už ani nepamatuju. Absence kvalitních filmů mě donutila trochu experimentovat tak jsem zkusil tenhle seriál. Zatím mám za sebou 4díly a je to lepší a lepší.(14.10.2012)

• evilmind

Found footage jako forma může být velice úspěšná i v seriálové podobě, o tom jsem hluboce přesvědčen. A to i přesto, že autoři The River ukazují bohužel opak. Prakticky všechno, co tuto formu dělá divácky atraktivní, je tu efektivně zabito, což u Orena Peliho opravdu šokuje. Samotný příběh je přitom poměrně atraktivní, jsem ochoten přistoupit i na značnou fantasmagoričnost zápletek některých epizod, ale i ty nejzajímavější (loď duchů, hvízdající démon, mutanti) jsou vyprávěny zoufale nudně a naprosto nestrašidelně. Otevřený konec série pak jen vzbudí trpký úsměv - tady se pokračování opravdu dočkáme jen těžko...(12.8.2012)

• TonyClifton

Vůbec to nebylo špatné, dokonce to mělo několik fajn momentů a celkově ten námět v pozadí "There is magic out there." mi přišel zatraceně cool. Bohužel to srážela naprosto tristní mocumentary forma a děsivý casting, až na Bruce Greenwooda. 4/10(27.2.2014)

• LIVINGDEAD

Další stupidní seriál. Těšil jsem se, že si vychutnám krásnou džungli, ale první díl se odehrával v lodi někde ve studiu a druhý díl v noci, zřejmě někde ve skleníku tropických rostlin. Bez napětí, bez akce a bubáka nám ukáže barevno-černobílá třepající se kamera. Navíc MATKA VYPADÁ MLADŠÍ NEŽ SYN!(11.2.2012)

Neprávem podhodnocený televizní série. Mrazí u něj, atmosféra je hutná, obsazení slušné, dobrá zápletka a většina hororových postupů nejsou z nejoriginálnějších, ale počin je to obecně více, než dobrý.(11.2.2012)