Řeka (TV seriál)

The River

Dobrodružný / Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 8x44 min

Výborný a zbytočne prehliadaný hororový seriál, ktorý v sebe úspešne mieša mysteriózne, dobrodružné a hororové prvky, ktoré zaobaľuje do found footage podania, čo je v seriáloch zatiaľ neopozerané. Expedícia do amazonských pralesov, kde sa vydáva záchranný tím hľadať strateného TV reportéra je už od začiatku nápaditá, zaujímavá a napínavá, čo je možno aj tým, že za seriálom nenápadne stojí viacero známych a talentovaných tvorcov. Mrzí ma, že sa dočkal iba 8 dielov, keďže v dnešnej dobe pôsobil naozaj osviežujúco, chytľavo a ďalšiu sériu by si určite zaslúžil.(26.7.2012)

• Terva

.................1 - POHŘEŠOVANÝ (MAGUS)..................... REŽIE - Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje.......... Executive producer - Steven Spielberg. Tak ani pořádně nevím, je to lehce zmatené, nevěrohodné, prostě divné. Moc se mi to nelíbilo, ale dám tomu ještě šanci. Podívám se na druhý příběh a pak budu soudit. Neříkám však, že je divný obsah příběhu, to ne. Mám takové mystické příběhy rád, ale herecká úroveň a podivně nevyznějící scénář mě tak trochu odrazuje. Snad si zvyknu. CITÁT - Ochutnalo to krev, chce to víc........... Příběh obsahuje i tu mou nenáviděnou reálnou kameru, tak nevím nevím. Když má být vidět něco konkrétního, vidí divák převážně hovno, ale hlavně, že je to hovno zásadní. .................2 - MEDVÍDEK................ REŽIE Jaume Collet-Serra. CITÁT - Kouzlo existuje........ Vše to vypadá strašně uměle až nevěřícně. Vše podbarvuje příšerná monotónní hudba, roztřesená kamera a divný scénář - ale to už jsem psal. Teď nějaký ten klad - obsahově je to velmi zajímavé, a je to to jediné, co mně udržuje u televize. Naštěstí mám všechny díly nahrané na DVD a tak se můžu s klidem vyhnou vtíravé reklamě a čekací době do dalšího dílu. Nebýt tohoto faktu, tak na to nekoukám. CITÁT - Doprdele ta opice má zkurvenou hlavu panenky!!!....... ...................3 - STRÁŽCI LESA................... REŽIE - Michael Katleman. CITÁT - Kouzlo existuje......... Setkání s kmenem Morcejů přináší slepotu. Chcete zápory? Jsou v džungli víc jak patnáct dní, ještě jsem je neviděl jíst ani se mýt. Ale hlavně že jsou stále čistí. A jídlo? Jejich lodě byly potopeny a teď se plaví na Mangusovi, který byl šest měsíců nezvěstný, kde tedy berou jídlo? CITÁT - Co se to KUR -píp - VA stalo??!!........ Jo a ještě jedna věc. Jsou na nepřátelském území, maj specialistu na ochranu, maj zbraně, ale nedrží v noci hlídky. Zatím to vypadá, že všechny ty příběhy jsou šité horkou jehlou. Apropó. v tomto příběhu se nějakým zázrakem (scénář?) objeví jeden z těch potopených člunů. Prostě byl potřeba člun a tak šup a je tady. Divák přece nemusí mít všechno my to potřebujem, tak nám to napíšou. ....................4 - MUŽ, KTERÝ VISÍ.................. REŽIE - Dean White. CITÁT - Kouzlo existuje........ Jako by si tvůrci uvědomili, že jejich postavy už patnáct dní nejí, tak tento příběh je skoro celý o jídle. Tak a posádka je konečně nažraná a začíná se nudit. Tak vytáhnou z podpalubí, šest měsíců ztracené lodě, úplně nablýskané hudební nástroje. Hlavně harmonika mě zaráží, jak to mohla takovou dobu v džungli vydržet. Ještě, že scénář je tak benevolentní a tyhle věcičky prostě dodává jak na běžícím pásu. Co je prostě potřeba to se někde na lodi najde. CITÁT - Spáchal sebevraždu?............ Boiúne ho chce zpátky. Čím déle na ten seriál koukám, tím se mi to zdá stupidnější. ...................5 - LOĎ DUCHŮ..................... REŽIE - Robert Bailey. CITÁT - Kouzlo existuje......... Vzpomínáte na první díl tohoto seriálu? Lena Landryová tam vystupuje z vrtulníku. Když jej opouštěla nevypadalo to, že má s sebou akordeon. Bágl co měla byl velmi malý, ale hle, akordeon je na světě. Existuje asi nějaké přivolávací kouzlo, nebo co. Tento příběh je věnován památce Russe Landryho (1960 - 2011). ...................6 - DOKTOR EMMETT COLE................. REŽIE - Michelle Maclaren. CITÁT - Vládne tu magie......... Zatím nejsmutnější, ale zároveň nejkrásnější příběh. Ano, je trošku trapné, že se plazí jako Meresiev, ale stále s sebou a před sebou vláčí tu kameru - směšné a přehnané. .....................7 - EXPERIMENT....................... REŽIE - Kenneth Fink. CITÁT - Vládne tu magie.......... Tento příběh je obsahově povedený, leč herci jsou strašně nevěrohodní. Nezlobte se, ale situaci okolo 30 minuty jsem se musel smát. Nevím, jak to napsat, aby to nebyl spoiler. Tak snad napíšu jen totot - když vyleze motýl z kukly, má na sobě kalhoty a boty? ...................8 - ROW, ROW, ROW....................... REŽIE - Gary Fleder. CITÁT - Vládne tu magie........... Mě se z toho to kouzlo (magie) vytratilo a tak budu celkově hodnotit na 50%. Obsah - 5, Dramatizace - 4, Scénář - 3, Herci - 2, Hudba - 1, Kamera - Odpad. .......................P.S. - Rozesmál mě kameraman , který z hrůzou v očích říká, že "byl přece mrtvej" a říká to se strachem v očích. Že to však celé povídá muži co několik měsíců vysel na stromě, to už ho tak nestraší. Někde je chyba. CITÁT - Bude to osm dílů....a vládne tu magie.............(15.4.2013)

• Davies182

Šokující televizní fail, jemuž reputaci nenapraví ani občas mírně strašidelné scény, ani závan neokokaného (na seriálové poměry). The River se obrovsky nepovedl - může mi někdo vysvětlit, co dělá jméno Stevena Spielberga v titulcích? Raději na rok 2011 v souvislosti s tímto pánem rychle zapomeňme... Prkenní herci, otřesné postavy, úděsný scénář, a totálně nulová atmosféra. Povinně si to jdu znovu nejmíň pětkrát pustit celé od začátku s kamarády, aby jsme se tomu mohli po každém dalším stisknutí "replay" ještě více smát. Hodnoceno po pilotu, tak to berte s rezervou.(22.2.2012)

No 1 a 2 díl byly velmi povedene zavedou vas uplne na jine misto hodně nečekané možna sem tam i předvydatelné ale mířilo to zatím zprávnou cestou tak doufejme že to tak i zustane a že se nezklamu zatim velmi pusobive. Po schlednutí dalších dílu moje očekavani je velmi pusobívé.(11.2.2012)

• Frajer42

Po pár minutách je mi jasné, že se s touto sračkou velmi rád rozloučím. Ani na pořádnou loď ti kreténi neměli, plaví se na jakési zrezlé herce. Postavy jsou už od prvního pohledu naprosto nezajímavá stvoření. Samotný úvod byl vrcholem kreténismu. No ta džungle je tedy příšerná. Fuj, fuj. Odpad.(7.1.2013)

• - Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)

• - Producentem tohoto seriálu je i režisér Steven Spielberg. (MeanWhile)