Řeka (TV seriál)

The River

Dobrodružný / Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 8x44 min

Na seriály se nedívám kromě Řím, Spartakus a Walking Dead jsem neviděl nic už ani nepamatuju. Absence kvalitních filmů mě donutila trochu experimentovat tak jsem zkusil tenhle seriál. Zatím mám za sebou 4díly a je to lepší a lepší.(14.10.2012)

• sir-dave

Hororový seriál z Amazonky na způsob amatérské kamery. Velky potencionál zazdily nejvíce úvodní díly, po kterých se mi nechtělo moc pokračovat. Vzhledem jen k 8 dílům to ale za zkoušku stojí. Tvůrci v pozdějších dílech zapracovali na atmosféře a příběhu na který se dalo koukat. Lehce otevřený konec zmařil lepší hodnocení pokud (což je asi pravděpodobné) seriál ukončí.(26.3.2012)

Ten pilot byl docela fajn, nedělal moc velký efekty, a zároveň zase to nebylo tak, že by to bylo prázdný...Seriál bych koukal, námět je zajímavý, kdyby ovšem nebyl epizodní, což nás ovšem asi čeká...(9.2.2012)

• slayerrrr

Mysteriózní naděje, která se po pár minutách vrhla do televizní žumpy. Mé nervy by měly dostat metál za shlédnutí celé série bez větší újmy.____P.S. Člověk, který dostal na starost casting by měl také dostat nějaké ocenění, když matka vypadá mlaději než vlastní syn asi bude něco špatně.(12.7.2012)

• evilmind

Found footage jako forma může být velice úspěšná i v seriálové podobě, o tom jsem hluboce přesvědčen. A to i přesto, že autoři The River ukazují bohužel opak. Prakticky všechno, co tuto formu dělá divácky atraktivní, je tu efektivně zabito, což u Orena Peliho opravdu šokuje. Samotný příběh je přitom poměrně atraktivní, jsem ochoten přistoupit i na značnou fantasmagoričnost zápletek některých epizod, ale i ty nejzajímavější (loď duchů, hvízdající démon, mutanti) jsou vyprávěny zoufale nudně a naprosto nestrašidelně. Otevřený konec série pak jen vzbudí trpký úsměv - tady se pokračování opravdu dočkáme jen těžko...(12.8.2012)

• - Pojmenování lodi Magus odpovídá latinskému výrazu pro mága či kouzelníka. (Tasartir)

• - Producentem tohoto seriálu je i režisér Steven Spielberg. (MeanWhile)