Opravdu jen a jen guru by mohl předpovědět, co všechno v nedaleké budoucnosti čeká na Ramu Guptu, který je v rodné Indii učitelem zdejšího tanečního umění. Daří se mu, je oblíben, ale on sní o světlech Broadwaye, ozařujících jeho jméno, a zoufale touží po velkém světě, o němž má ovšem jen své vlastní, indickými kořeny zatížené představy. Pak přijde pozvání do New Yorku, slibující luxusní byt, červený Mercedes a zástupy krásných blondýnek, jaké zná z Pobřežní hlídky. Ramu už není k udržení. Hned po přistání sice zjistí, že kamarád z dětství při psaní dopisu popustil uzdu své fantazii, ale stále věří v kouzelný orientální koberec, který ho donese ke slávě. Chudičký byt, sdílený s přáteli, a práci v indické restauraci chápe jen jako provizorium, protože vzápětí je tu první nabídka role. Až na místě zjistí, že se natáčí porno.

Stydlivý Ramu jako partner ostřílené "hvězdy" zoufale zklame. Jenže Sharonna je ochotná předat mladému kolegovi své zkušenosti, protože ona je záhy pověsí na hřebík a provdá se za chlapce, který věří, že ona je učitelkou v církevní škole. A setkání se Sharonnou změní Ramuův život. Pomůže náhoda. Ramu vypomáhá při jedné velké narozeninové párty, když dcera hostitelů zjistí, že mezi personálem je guru - duchovní učitel, schopný otevírat bránu k poznání sexu. Pak už události vezmou rychlý spád. Ramu je doslova na roztrhání, protože mít svého guru přes milostné sebepoznání je prostě v kurzu. Ale i v komediích jde život vlastními, nečekanými cestami (oficiální text distributora)

castor

Trošku přeplácané, kapku ukřičené, ale režisérka nám předkládá další variaci na americký sen (pro tentokráte s indickou příchutí), kdy je všechno krásně navoněné, avšak indický tanečník Ramu brzy pochopí, že realita je vskutku jiná.. Postrádá to v závěru mnohdy i logiku a důvěryhodnost, ale mnohá taneční čísla jsou povedená, na Heather Graham a Marisu Tomei je radost pohledět, ale devadesát minut bylo až až.. ()

Nancy

Jedná se o docela povedený film, který je natolik povedený hlavně kvůli neobvyklému příběhu o natáčení porna. Pěkně provedené charaktery hlavních postav a několik humorných scének. Jinak vám tenhle film asi nic víc nedá... romantických ba dojemných scén je tu na romantickou komedii málo a modra, která zde hlavní hrdinové pronáší asi taky nebudou úplně pravdivá... Rozhodně se ale nebudete nudit! ()

Prochy38

Jo, je to průměrná americká komedie, kterých je teď požehnaně. Originální prostředí a náboj tomu ale něco dodává. A funguje všechno. J. Mistry je fakt povedená volba a film stál vlastně jen na něm. H. Graham je kus nádherné ženské a dokazovala to celý film, taky asi proto jsem ho vydržel až do konce. Jak to dopadne bylo jasné asi tak od 20. minuty. Ale stejně se mi to líbilo. Na můj vkus tedy hodně zbytečné muzikálové vstupy, to fakt nemusím, ale hudba se povedla, jak ta orientální, tak okénko mezi staré známé hity (Pomáda, ...). Jo, proč ne. Film na kouzelné 4*, jen kdyby to nebylo zase a pouze jenom o sexu a o ničem jiném. Takže 3*. ()

Isherwood

Jsou spousty romantických komedií, které sice pobaví, ale po čase se na ně zapomene. Guru je trošku jiný případ. Vyniká totiž neskutečně orginálním zpracováním. Příběh o lásce inda, který dobývá Ameriku a pornoherečeky je totiž zpracován na jedničku. Režijně, hudebně a hlavně choreograficky. Scénář nezaujme jenom natáčením pornofilmu, ale i perfektními postavami Ramu a Sharrony. Jejich chování je sice pevně orámováno romantickými bariérami, ale perfektní herectví Heather Grahamové a Jimmiho Mistriho, jej posouvá přece jenom trošku výš. Díky nim nejsou jejich postavy bezduchými figurkami, ale lidmi, kteří žijí svůj "fimový" život. Guru je komedie, která rozhodně potěší na první pohled, nezaručuju ale, že se při druhém shlédnutí budete bavit úplně stejně. ()

Milky.

Mix Hollywoodu a Bollywoodu a film, který jsem viděl už tak popáté. A i tak jsem se bavil. Za mě i z nostalgie plný počet. A líbí se mi to jako taková satyra na USA, kde můžete vydělat mylijony na tom, že debilům s velkou šou prodáte nějaké moudro. Ostatně filosofie, na které amerika vlastně funguje. ()

• Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)
  • Film je volně inspirovaný zážitky jeho producenta, indického rodáka Shekhara Kapura (proslulého především coby režiséra filmů jako Královna Alžběta, 1998): "Začátkem sedmdesátých let jsem přišel do Londýna a coby dvacetiletý Ind jsem si brzy všiml, že bych mohl působit mnohem zajímavěji, kdybych kolem sebe vytvořil jakousi auru spirituality. Dokonce jsem u sebe v pokoji dělal seance. A jelikož to fungovalo, tak jsem to měl na paměti, i když jsem pak jel do Států. Zjistil jsem, že západní kultura je posedlá sexualitou a mládím, přičemž jedno za druhé často zaměňuje a díky tomu jsou zasažitelní všemi těmi pro ně zázračnými -ismy. Fascinuje je buddhismus, hinduismus, jóga... a většina věcí přišla z východu." (NIRO)
  • Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)