Opravdu jen a jen guru by mohl předpovědět, co všechno v nedaleké budoucnosti čeká na Ramu Guptu, který je v rodné Indii učitelem zdejšího tanečního umění. Daří se mu, je oblíben, ale on sní o světlech Broadwaye, ozařujících jeho jméno, a zoufale touží po velkém světě, o němž má ovšem jen své vlastní, indickými kořeny zatížené představy. Pak přijde pozvání do New Yorku, slibující luxusní byt, červený Mercedes a zástupy krásných blondýnek, jaké zná z Pobřežní hlídky. Ramu už není k udržení. Hned po přistání sice zjistí, že kamarád z dětství při psaní dopisu popustil uzdu své fantazii, ale stále věří v kouzelný orientální koberec, který ho donese ke slávě. Chudičký byt, sdílený s přáteli, a práci v indické restauraci chápe jen jako provizorium, protože vzápětí je tu první nabídka role. Až na místě zjistí, že se natáčí porno.

Stydlivý Ramu jako partner ostřílené "hvězdy" zoufale zklame. Jenže Sharonna je ochotná předat mladému kolegovi své zkušenosti, protože ona je záhy pověsí na hřebík a provdá se za chlapce, který věří, že ona je učitelkou v církevní škole. A setkání se Sharonnou změní Ramuův život. Pomůže náhoda. Ramu vypomáhá při jedné velké narozeninové párty, když dcera hostitelů zjistí, že mezi personálem je guru - duchovní učitel, schopný otevírat bránu k poznání sexu. Pak už události vezmou rychlý spád. Ramu je doslova na roztrhání, protože mít svého guru přes milostné sebepoznání je prostě v kurzu. Ale i v komediích jde život vlastními, nečekanými cestami (oficiální text distributora)

Isherwood

Jsou spousty romantických komedií, které sice pobaví, ale po čase se na ně zapomene. Guru je trošku jiný případ. Vyniká totiž neskutečně orginálním zpracováním. Příběh o lásce inda, který dobývá Ameriku a pornoherečeky je totiž zpracován na jedničku. Režijně, hudebně a hlavně choreograficky. Scénář nezaujme jenom natáčením pornofilmu, ale i perfektními postavami Ramu a Sharrony. Jejich chování je sice pevně orámováno romantickými bariérami, ale perfektní herectví Heather Grahamové a Jimmiho Mistriho, jej posouvá přece jenom trošku výš. Díky nim nejsou jejich postavy bezduchými figurkami, ale lidmi, kteří žijí svůj "fimový" život. Guru je komedie, která rozhodně potěší na první pohled, nezaručuju ale, že se při druhém shlédnutí budete bavit úplně stejně. ()

Malarkey

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát. ()

igi B.

Rozverný film. A kdos na to ještě nepřišel, že každý v sobě nosí si svého guru tak jako každý naučí se tančit, ty aspoň věz, že řídit-li se budeš srdcem, vše nakonec zase bude jak má být... Tak pravil iguru...:-) Mile ženský pohled na sex i věrozvěstný šoubyznys, šmrncnutý troškou hindonewyorkské exotiky v téhle svěží a vcelku inteligentní, tak trošku i romantické komedii. Tři a půl hvězdičky a třikrát škoda, protože tahle komedie měla na mnohem víc. A tak si tak dumám nad tím, zdali doplatila víc na ta hollywoodská nebo na ta bollywoodská klišé... ()

genetique

Spočiatku originálne vyzerajúca romantická komédia sa po polhodine zmenila na úbohú frašku. To bol zvrat naozaj hodný povšimnutia, akoby v strede natáčania povedali hercom, že nedostanú zaplatené. Viac sa rozpisovať nebudem, nemá to cenu, ale je to škoda. 45%. ()

molotov

Roztomilá komedie, která mě vždy odzbrojila tím, že když se v dálce objeví závan nějakého opravdového dramatu či neštěstí, tak naskočí bollywoodská hudba a začne se úžasně tančit. Tak se mají řešit problémy. ()

maxi6

Ano, doopravdy stačí přijít na originální téma pro komedii a z převážné většiny je úspěch na dosah. Efektní hudební "klipy", parodie na svět indického Bollywoodu, jak se dá vydělat na američanech a jejich oblibě k jakémukoliv náboženství....Jedna z mála komedí, která mě skutečně od plic pobavila..... ()

NinadeL

Na první pohled nic moc záležitost, ale zpětně romantická komedie Guru (2002) nabízí pohled na několik fenoménů. Jedním z nich je pronikání porna do mainstreamových žánrů jako přijatelného tématu, podobně na hraně fungují takové filmy jako Zack and Miri Make a Porno (2008), Meet Monica Velour (2010), Lovelace (2013) nebo seriál Swingtown (2008). Další téma by mohlo být pozvolné pronikání západní fascinace Bollywoodem v době Monsoon Wedding (2001) a pozdější Bride and Prejudice (2004). Jako třetí téma tu máme tehdejší extrémní vychrtlost každé herečky, která aspirovala na hlavní nebo alespoň výraznou roli (posíláme pozdravy do nebe Brittany Murphy). A na závěr je tu samozřejmě extrémní ezo. ()

castor

Trošku přeplácané, kapku ukřičené, ale režisérka nám předkládá další variaci na americký sen (pro tentokráte s indickou příchutí), kdy je všechno krásně navoněné, avšak indický tanečník Ramu brzy pochopí, že realita je vskutku jiná.. Postrádá to v závěru mnohdy i logiku a důvěryhodnost, ale mnohá taneční čísla jsou povedená, na Heather Graham a Marisu Tomei je radost pohledět, ale devadesát minut bylo až až.. ()

Boogeyman

Dvě hvězdičky za film, jedna za Heather Graham a jedna za Marisu Tomei! Když si někdo může vybírat mezi těmito kráskami, je to šťastný muž! V tomhle filmu bych si vybral Marisu, byla sladší! ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +romantická komedie v indickém stylu, hudba -pouze na jedno zhlédnutí, místy docela trapné/// Hehe, tak tehne snímek jsem už viděl zhruba před 5 lety a tehdá bych hodnotil čtyřmi*. Hlavně si pamatuji ty hudební čísla, děj už jsem dávno zapoměl. Však není se čemu divit, pokud pominu originální tvorbu, tak se nejedná o nic převratného. Navíc na druhý pokud už to není takovej výplach, přesto tomuhe filmu fandím, tehdá to bylo oravdový překvápko./// Celkem 62%/// ()

swamp

"'Name one famous Indian in America.' 'That guy from The Simpsons.' 'He is a cartoon!'" Přesně ten typ filmu, který potřebujete, když se vám nechce vůbec přemýšlet a navíc se chcete trochu zasmát. Ke všemu mix holly-bollywoodu. :) ()

Fingon

Guru, guru... co to proboha má být, říkal jsem si, když se mi tenhle filmík dostal do rukou. Bollywood? Pomáda s indickými titulky? Další Holy smoke? Další Sexbomba odvedle? Tohle a ještě mnohem víc. Hodinu a půl jsem se skvěle bavil a všem doporučuji alespoň jedno shlédnutí... ()

Slarque

Indické koření této romantické komedii určitě prospělo, zvláště indická verze Pomády je úžasná. Nejlepší z celého filmu ovšem zůstává Heather Graham a její filozofie pornoherečky. ()

Nancy

Jedná se o docela povedený film, který je natolik povedený hlavně kvůli neobvyklému příběhu o natáčení porna. Pěkně provedené charaktery hlavních postav a několik humorných scének. Jinak vám tenhle film asi nic víc nedá... romantických ba dojemných scén je tu na romantickou komedii málo a modra, která zde hlavní hrdinové pronáší asi taky nebudou úplně pravdivá... Rozhodně se ale nebudete nudit! ()