Guru

Guru

Komedie / Romantický / Hudební / Fantasy

Velká Británie / Francie / USA / Německo, 2002, 94 min

• castor

Trošku přeplácané, kapku ukřičené, ale režisérka nám předkládá další variaci na americký sen (pro tentokráte s indickou příchutí), kdy je všechno krásně navoněné, avšak indický tanečník Ramu brzy pochopí, že realita je vskutku jiná.. Postrádá to v závěru mnohdy i logiku a důvěryhodnost, ale mnohá taneční čísla jsou povedená, na Heather Graham a Marisu Tomei je radost pohledět, ale devadesát minut bylo až až..(8.1.2006)

• SLOTH

za heather(18.7.2008)

Guru, guru... co to proboha má být, říkal jsem si, když se mi tenhle filmík dostal do rukou. Bollywood? Pomáda s indickými titulky? Další Holy smoke? Další Sexbomba odvedle? Tohle a ještě mnohem víc. Hodinu a půl jsem se skvěle bavil a všem doporučuji alespoň jedno shlédnutí...(26.4.2007)

Roztomilá komedie, která mě vždy odzbrojila tím, že když se v dálce objeví závan nějakého opravdového dramatu či neštěstí, tak naskočí bollywoodská hudba a začne se úžasně tančit. Tak se mají řešit problémy.(29.7.2008)

• Malarkey

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát.(19.11.2006)

• - Předtím než přijede Ramu do Lexiina domu na narozeninovou párty, slyšíme, že oslavenec vítá pana a paní de Bormanovy, což je narážka na hlavního kameramana Johna de Bormana. (HappySmile)

• - Když se začalo pracovat na scénáři, scénárista chtěl, aby se místo Tiny Sloan, která hraje Kitty, ve filmu objevila Martha Stewart nebo Madonna. Pokud by jedna z nich přijala účinkování v tomto filmu, hrála by sama sebe. (HappySmile)