poster

Dobře placená procházka (TV film)

Komedie / Muzikál

Československo, 1966, 72 min

Scénář:

Miloš Forman

Hudba:

Jiří Šlitr
 • Gemini
  ***

  Televizní inscenace "původní" Procházky, ze které si po všech těch jiných verzích a nastudováních minulých desetiletí pamatuju snad jen to, jak nepísňově působí výstupy Jiřích Šlitra i Suchého, a jak neskutečně tyto dva pány válcují ženské představitelky, z nichž pochopitelně má nad pěvkyní Evou Pilarovou ještě o řádný kus navrch všestranná Hana Hegerová. Je to sice neoddiskutovatelná klasika složená z legendárních komponent, ale nějak mi nesedělo dívat se na to na obrazovce. 70%(21.2.2014)

 • Adam Bernau
  *****

  Ani Světlonoš (Lucifer), ani Vodonoš (Aquorial), ale Listonoš (Mr. Postman). Rád bych věděl, jestli tetina věta "Vaše pozvání mě dojalo" byla její ironií, či zda to znamená, že také v Liverpoolu nosí telegramy Pošťák ex machina. Dojem z opery poněkud kazí, že šlágr Ty jsi švarná já jsem švarný evidentně patří do zcela jiného kontextu. Ale to nic. Podruhý už vám to ani nepřijde. A potřetí, to budete se těšit. šubydydumpidam(12.3.2015)

 • Marthos
  *****

  Jsi ta nejkrásnější krajina, co znám. Čím to je, že právě Semafor, potažmo dvojice Suchý & Šlitr, dokázala obstát nejen v tvrdé konkurenci divadelní a hudební expanze "zlatých šedesátých", ale především v nepřeberné džungli současného multikulturalismu? Patrně díky poetice, která dodnes neztratila nic ze své originality a přestože je vlastně postavená na velmi jednoduchých principech, stává se sdílnou a živoucí napříč generacemi. P. S. Hana Hegerová byla tehdy zatraceně sexy!(1.10.2016)

 • mchnk
  ****

  Semafor vs. Forman podruhé. Silná osobitost snímku je neoddiskutovetelná. Jak onu osobitost přijmeš, je na Tobě. Nicméně, tvůrci Tě hned na začátku varují.(15.6.2014)

 • Aky
  ****

  Jazzová opera, která snila o velikých nadnárodních ambicích. Když si člověk odmyslí tuhle přemrštěnost, zůstává silně nadprůměrný hudební film se spoustou humoru a dnes už klasických písniček.(14.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace