Bez kalhot

Magic Mike: Bez nohavíc

Drama / Komedie

USA, 2012, 110 min

• Enšpígl

Asi nejsem dostatečně homo, abych dovedl ocenit tenhle film a dávat filmu plnej počet jen proto že za filmem stojí velký režisérský jméno, to dlouhodobě přenechávám zdejším pozérkům. Nejvíc mě dostalo že jsem se zakous do nedělního oběda přesně v okamžiku když se tam Channing začal holit ptáka, ještě že to nebylo v 5D. Snažím se najít na filmu co nejvíc pozitiv, ale krom hereckých výkonů Matta a Channinga toho moc nevidím, příběh je naivní jak ukrajinská armáda, taneční čísla totálně odfláklý a pokud jde o prdele, tak abych mohl říct super, musel bych mít nick mertax, která mě tenhle film asi 50x doporučovala.(7.4.2014)

Soderbergh parádně balancuje na pomezí popcornové komedie a nezávislého experimentu a vychází mu to prakticky na výbornou. Škoda jen drobné neujasněnosti v průběhu filmu v tom, kdo je vlastně hlavní hrdina. Jinak ale funguje všechno, počínaje scénářem, hereckými výkony (Tatum je výborný) a velmi absurdním humorem a sebeironií ze strany všech zúčastněných konče. Strašně fajn věc...(12.3.2013)

Channing Tatum si zaprodukoval "nezávislú vzťahovku", ktorá ho ukázala v dospelejšom svetle. Civilné, antipapierové dialógy, miestami až natoľko, že by im zopár konverzačných perličiek skôr pomohlo, než uškodilo. Dva fantastické filmárske momenty - kamerová hračka v úvodnej scéne (dve holky v Tatumovej posteli) a neskoršia scéna so strihom z mobilu (vytočenie čísla na holku) na dvojicu, už ležiacu a objímajúcu sa na posteli. Mimo to ale prenudená voda s fádnym hereckým výkonom hlavnej postavy, ktorá to mala držať nad vodou.(24.9.2012)

I když zde chasník Channing Tatum stále budí dojem hlavní postavy béčkového dramatu o mariňácích ve výcvikovém táboře, přeci jen jsem konečně zaznamenala světlejší chvilky v jeho projevu, zejména v humorných částech, o posunu v pohybových dovednostech nemluvě! I když kalhoty v názvu filmu nikdy nevěstí nic dobrého (viz "Příběhy kožených kalhot", "Sesterstvo putovních kalhot" :-)) a samo odvíjení příběhu by předvídal i největší prosťáček, přesto v něm bylo cosi, za co stálo ho vidět a dost se lišil od namistrovaného stylu režiséra, který má namistrované i příjmení, a ke kterému chovám zvláštní nedůvěru, přestože si v mém hodnocení nestojí úplně špatně. Takže, i když nepatřím do psychózového davu pištících bab pod pódiem a za tanga striptéra bych nezastrčila ani xeroxovou stovku, zřejmě bych se nebránila dát si to někdy ještě jednou, už pro tu zábavnou choreografii.(9.5.2013)

Příjemný film, ale Soderbergh má vážně na víc. To je holt ten dvojí metr - kdyby to natočil kdokoliv jiný, řeknu si, že je to překvapivě vkusné a překvapivě nehloupé, ale u někoho jako Soderbergh si to prostě myslet nedokážu. Tahle vkusnost a nehloupost je opravdu minimum, co od něj při jeho schopnostech očekávám, a že jsem je dostal, mi nemůže stačit.(10.7.2012)