Bez kalhot

Báječný Mike

Magic Mike: Bez nohavíc

Drama / Komedie

USA, 2012, 110 min

Kto by to povedal, že film o striptéroch, s Tatumom v hlavnej úlohe, bude pre mňa jedným z najväčších prekvapení vlaňajšieho roku. Neskonale zábavné a vtipné, že som mal chvíľami až problém, sústrediť sa na všadeprítomné cinefilné hrátky Mr. Soderbergha, pokorovanie žánrových klišé, ktorým zároveň vzdáva hold a bezchybné herectvo všetkých zúčastnených. Ešte aj ten Tatum zo seba vydal maximum! A posledných desať minút, radím medzi naj scény roku. 90%, skrátka ďalšia pecka najmultižánrovejšieho režiséra súčasnosti(24.10.2013)

Tenhle film je spíše pro ženy. Já si v tomhle fakt moc neliboval, tak jsem se snažil najít někde humor, ale asi jsem špatný hledač, protože nic tomu podobného jsem nenašel.(2.1.2013)

Už nikdy se nebudu tázat dívek, které se jmenují jako kytky, auta či šutry, jakou profesí se živí. To je pro mne zásadní poučení ze snímku, který potvrdil mé přesvědčení, že svlékající se chlapi jsou směšní, ale kdyby jejich holé zadnice nepouštěly na scénu soukromá dramata, tak bych byl určitě spokojenější. Zítra se řádně vyholím, rafinovaně si vyberu nějaké veřejné místo, rozvlním se v bocích, stylově se podrbu na přirození a budu čekat, jak se svět vypořádá s tou nádherou.(22.8.2012)

Nakonec celkem zklamání. Myslela jsem si, že film bude po všech stránkách líp zpracován. Za prvé, nevyniklo herecké obsazení, za druhé - scény ,,chlapských těl" jsem čekala rozhodně lepší. A za třetí střihy byly podivné, co mi narušovalo film, bylo, že scény byly brány hrozně z dálky, což si myslim, že jedině uškodilo. Byl tu malý podíl hlavní holka - hlavní hrdina, ve výsledku podáno stylem: ,,Tak pojď, budem spolu, nikam nejedu." - mi taky nestačilo. Suma sumárum, bod za choreografie jakožto pro slintající Hanku, bod velký: Channig Tatum, bod třetí: pár dobrých hlášek a scének....za 3!(2.11.2012)

Zrealizované s přehledem a ani Tatumovo "odpočinuté herectví" mi nevadilo, nicméně uchvácen nejsem. S napětím jsem čekal, do čeho to vyústí ... a ono bohužel nic moc, přestože našlápnuto bylo. V podstatě dobré, ale Soderbergha je na takováhle všední dramata škoda.(14.12.2012)

• - Pojmenování Kouzelný Mike by pro Čechy nebylo nikterak zajímavé, proto získal film český distribuční název Bez kalhot. (LiborGondek)

• - Film byl natočen za dva měsíce ve městě Tampa, kde Channing Tatum pracoval jako striptér, když mu bylo 19 let. (Aelita)

• - Dallasovi (Matthew McConaughey) při tanci praskají tanga a on se je snaží udržet, avšak v dalším záběru jsou v naprostém pořádku. (glumka)