Z filmu, ktere Milos Forman natocil jeste v Cechach a z tech, ktery jsem videl, je tenhle nejlepsi. Naprosto genialni komedie plna spousty velice podarenych dialogu a spousty vybornejch forku, i kdyz mistama trosku nahorklejch. Je skoro az neuveritelne, ze na velice jednoduche zapletce (hasicsky bal) a skoro se samejma nehercema, dokazal vytvorit takle paradni film. Je fajn, ze Forman film zbytecne nenatahoval, ale zaroven tech 70 minut, co film ma, vyuzil na maximum. Nejlepsi jsou forky spojene s pozarem domu ("podte bliz k ohni at nam neni zima") a volbou kralovny krasy, kde je banda hasicu, coby porota, naprosto vynikajici. Myslim si, ze si tenhle film tech 5* pravem zaslouzi.(10.5.2005)

On je to vlastně smutný film o tom, jací jsou lidé hlupáci a pokrytci. Musím říct, že až na pár scén jsem se nebavila, spíš mi bylo do pláče, když jsem to viděla. To, že jsou tam neherci, dialogy skoro jak ze života a režisér je Miloš Forman, mě naprosto nechalo chladnou. Pokud po shlédnutí budete chvíli lidi nenávidět, snad se vám ani divit nebudu.(1.2.2010)

• NinadeL

Tady jsem zřejmě poprvé a naposledy došla k absolutnímu souznění s Carlo Pontim.(7.5.2011)

Vynikající tragikomedie o jednom nepovedeném hasičském plesu, který vyvrcholí nekorunovou královou krásy, rozkradenou tombolou a zapálenou chatou. Forman opět do svého snímku obsadil neherce, kteří předvádějí parádní exhibici. Jedná se o poslední Formanův snímek v Čechách, ale ve světě se rozhodně neztratil......(4.1.2008)

(1001) Ok, přišel čas vybrat si stranu. Nebudu direktivní, toho tónu se ušetřím, takže: Mám ráda svoje umění inspirativní. A tohle pro mě není inspiravní ani v nejmenším. Možná to souvisí s tím, že během dospívání jsem byla hodně, hodně negativní, ale v posledních pár letech jsem učinila rozhodnutí nezaobírat se hledáním zla, nýbrž vytvářením dobra. Tento film nesleduje tuto tendenci. A mě z toho bolí duše. A považuji za hříšné, že tohle někdo považuje za komedii nebo zábavu.(10.2.2015)

• - Spoiler: Dům, který na konci filmu shoří, nejdříve nechtěl chytnout. Štáb tak musel scénu o den odložit a dům pečlivě prolít benzínem. (MTHRFCKR)

• - Jedná se o poslední film scenáristického týmu Forman - Passer - Papoušek. (agass)

• - Světová premiéra digitálně restaurované kopie se uskutečnila koncem června 2012 na karlovarském filmovém festivalu v hotelu Thermal. (gogos)