Koncert mých oblíbenců Šebánka, Ježkové a Vostrčila, doplněný hromadou dalších perliček(22.6.2009)

"Měli si nakrást." Nádherná óda na tu naši trapnost českou. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, Jordan(28.5.2006)

Jestli jste měli někdy něco do činění s vesnickým hasičským bálem anebo podobnou "kulturní" akcí, nezbyde vám než otevřít pusu a říkat si, zda se snímek netočil ve vaší dědince. Omračující a přece naprosto "normální".(28.9.2005)

Neherci jsou fajn, humor je fajn a z některých scén mi skoro běhal mráz po zádech. (Rakovina, papírky vs. peníze.) U komedie celkem zajímavé, i když má nádech tragiky. Ovšem nejlepší jsou samozřejmě scény s tombolou.(26.11.2002)

Vynikající tragikomedie o jednom nepovedeném hasičském plesu, který vyvrcholí nekorunovou královou krásy, rozkradenou tombolou a zapálenou chatou. Forman opět do svého snímku obsadil neherce, kteří předvádějí parádní exhibici. Jedná se o poslední Formanův snímek v Čechách, ale ve světě se rozhodně neztratil......(4.1.2008)

• - V roce 1968 byl film komunisty zakázaný. (Xixao)

• - Ve filmu zaznívá několikrát v různých úpravách trio z pochodu "Castaldo". Nejdříve od ústřední hudby ČSLA jako originál a později od Filmového orchestru. (HJ-FILIP)

• - Sekyrka vysloužilého hasiče i korunka královny krásy musely být na pokyn Miloše Formana vyrobeny z kovu naprosto stejné barvy. (JoranProvenzano)