Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Čím víckrát ho vidím, tím se mi líbí více. Kultovní komedie o nevydařeném hasičském bálu, hledání královny krásy a rozkradené tombole. Z daleka to není jen a pouze komedie, ke konci je to dost smutné a chvílemi i zamrazí. Při sledování herecké exhibice neherců a životních dialogů si kolikrát řeknete: "Kde jsem to jen slyšel?". No přece v úplně normálním životě, někde v hospodě, možná že se vám něco podobného také přihodilo. "Hoří, má panenko" je sice posledním domácím filmem Miloše Formana, ale právě zde předvedl svůj režisérský potenciál a upozornil na to, že v Hollywoodu udělá díru do světa.(8.10.2005)

 • Mertax
  ****

  Pánové, fakt je jeden. Když si to ty lidi rozkradli, tak to nemůžou vyhrát. -Takle nemluv, Josko. Jak k tomu přijdou ty lidi, co si losy poctivě koupili a nic si nenakradli? Dialog shrnující pravou českou náturu.(28.2.2008)

 • lebowski
  *****

  Poprve jsem viděl v roce 1989 a kdykoliv vidím, tak se směji, naprosto ze života(22.12.2011)

 • Malarkey
  *****

  Tohle je panečku film, když to tak řeknu na plnou hubu. Málokdy se to podaří, ale i když má pouhých 71 minut, dokáže svým příběhem opravdu nevídané kusy. Česká povaha, dost záhadný a z okolních zemí nepochopitelný úkaz je tady naprosto dokonale ztvárněn. I když se to celý film nezdá, nakonci jsem pochopil a byl překvapen až možná ke konci zděšen tím, jací vlastně jsme. A nejhorší na tom všem je, že se nemůžeme ani bránit, protože to tak skutečně je. Takže soudruzi a soudružky rok před okupací, tenhle film nás skutečně ukazuje v tom pravém slova smyslu, který bychom rádi neznali, ale protože je tak krásně a černohumorně natočen, nemůžu jinak než za pět hvězdiček. Takovéhle filmy mám prostě rád. Ty nikdy neztratí svojí kvalitu, ani za tisíc let.(2.10.2008)

 • xxmartinxx
  *****

  Očividně bych si měl nějaké filmy, které myslím, že znám dobře, připomínat častěji. Hoří, má panenko na mě teď fungovalo o několik řádů lépe, než když jsem to viděl naposledy před lety. Vynikající, vtipná, zdrcující a dodnes platná ukázka toho, jací my Češi jsme.(10.12.2012)

 • - K příležitosti výročí 45 let od premiéry byl film digitálně restaurován. Digitální restaurování zaštítil Národní filmový archiv a Nadace České bijáky. Samotné restaurátorské práce se prováděli ve spolupráci se společnostmi Universal Production Partners a Soundsquare. K výročí byl natočen i krátký dokument, který se natáčel ve Vrchlabí a v USA. Mj. se v něm objevili i režisér Miloš Forman a kameraman Miroslav Ondříček. (gogos)

 • - Jedná se o poslední film scenáristického týmu Forman - Passer - Papoušek. (agass)

 • - Film byl spolu s tituly Všichni dobří rodáci (1968) a O slavnosti a hostech (1966) jedním ze tří československých titulů zařazených do oficiální soutěže festivalu v Cannes v roce 1968. Jednalo se o historicky nejsilnější zastoupení československé kinematografie na tomto festivalu. Konání celé akce však nakonec zabránily studentské bouře a květnová stávka francouzských filmařů. (Kubrickon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace