Jestli jste měli někdy něco do činění s vesnickým hasičským bálem anebo podobnou "kulturní" akcí, nezbyde vám než otevřít pusu a říkat si, zda se snímek netočil ve vaší dědince. Omračující a přece naprosto "normální".(28.9.2005)

Film jehož děj pouze posloužil k ukázce malosti českého člověka.Miloši Formane -- jste skutečný mistr, nejen za tento fim, ale i za ukázkovou práce s neherci.(28.6.2006)

Závist, malost, škodolibost, pokrytectví, zlodějíčkaření, tupost a vychcanost. Sedm smrtelných hříchů? Kdepak. Pro naše čecháčkovství naopak k životu naprosto nezbytné nutnosti.. Formanův Ples příšer, při kterém smích tuhne a oheň mrazí. Nadčasový napříč režimy, co tu byly, jsou a budou..(16.2.2010)

Poprve jsem viděl v roce 1989 a kdykoliv vidím, tak se směji, naprosto ze života(22.12.2011)

Z filmu, ktere Milos Forman natocil jeste v Cechach a z tech, ktery jsem videl, je tenhle nejlepsi. Naprosto genialni komedie plna spousty velice podarenych dialogu a spousty vybornejch forku, i kdyz mistama trosku nahorklejch. Je skoro az neuveritelne, ze na velice jednoduche zapletce (hasicsky bal) a skoro se samejma nehercema, dokazal vytvorit takle paradni film. Je fajn, ze Forman film zbytecne nenatahoval, ale zaroven tech 70 minut, co film ma, vyuzil na maximum. Nejlepsi jsou forky spojene s pozarem domu ("podte bliz k ohni at nam neni zima") a volbou kralovny krasy, kde je banda hasicu, coby porota, naprosto vynikajici. Myslim si, ze si tenhle film tech 5* pravem zaslouzi.(10.5.2005)

• - Snímek byl v roce 1969 nominován na Oscara za nejlepší zahraniční film. (POMO)

• - Proti filmu oficiálně protestovali čeští hasiči (chleba24)

• - Text k písni Hoří!, jejíž refrén dal jméno filmu, napsal Fanda Mrázek, ale zde je skladba uvedena pouze v orchestrální podobě. Mimopražská premiéra se uskutečnila ve Vrchlabí v říjnu 1967. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)