Bylo, nebylo (TV seriál)

Once Upon a Time

Kde bolo, tam bolo

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 2011 - 2017, 90 h 53 min (Minutáž: 124x45 min)

Mark Isham

Jennifer Morrison, Jared Gilmore, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Meghan Ory (herec, a.z.), Colin O'Donoghue, Giancarlo Esposito, Eion Bailey, Emilie de Ravin, Lee Arenberg (herec, a.z.), Anastasia Griffith, Alan Dale, Sarah Bolger (herec, a.z.), Jamie Chung, Rebecca Mader (herec, a.z.), Sean Maguire, Michael Raymond-James, Tony Amendola, David Anders, Keegan Connor Tracy (herec, a.z.), Emma Caulfield, Elizabeth Mitchell, Warren Christie, Keith Dallas, Sebastian Stan, Kristin Bauer van Straten, Jessy Schram, Catherine Lough Haggquist, Jamie Dornan, Damon Lindelof, Geoff Gustafson, Raphael Sbarge, C. Ernst Harth, John DeSantis, Bailee Madison, Jorge Garcia, Jesse Hutch, Chad Michael Collins, Amy Acker, Eric Keenleyside, Gregory Itzin, Sonequa Martin-Green, Rose McGowan, Conner Dwelly, Mackenzie Gray, Barbara Hershey (herec, a.z.), Ted Whittall, Jennifer Koenig, Lesley Nicol, Karley Scott Collins, Ali Skovbye, Noah Bean (herec, a.z.), Robbie Kay, Rose McIver (herec, a.z.), Julian Morris, Nicholas Lea, Marilyn Manson, Annabeth Gish, Shannon Lucio, Tom Ellis, Christopher Gorham, Alexandra Metz, Tim Phillipps, Matreya Scarrwener, Georgina Haig, Joanna Garcia Swisher, Benjamin Stockham, Peter Bryant, Daniela Dib, Robert Maillet, Ava Telek, Brighton Sharbino, Gabrielle Giraud, Victoria Smurfit, Merrin Dungey, Sean Owen Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Freya Tingley, Nils Hognestad, Michael Coleman (herec, a.z.), David de Lautour, Sunny Mabrey, Eva Bourne, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Panou, Dylan Schmid, Dianne Doan, Paul McGillion, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Liam Garrigan, Ryan Robbins, Artine Brown, Scott Michael Foster, Patrick Fischler, Agnes Bruckner, Garfield Wilson, Harry Groener, Carolyn Hennesy, Laura Bertram, Luke Camilleri, Gabrielle Rose, Brad Dourif, Ty Olsson, Dean White, Quinn Lord, David Bloom, Richard Schiff, Sage Brocklebank, Greyston Holt, Richard Ian Cox, Laura Wilson, Carolyn Adair, Lindsay Collins, Evans Johnson, Sarah Hayward, Patti Allan, Natalie von Rotsburg, Primo Allon, Todd Thomson, Manny Jacinto, Steve Makaj, Matthew MacCaull, Christine Boylan, Sinqua Walls, Chris Gauthier, Rachel Shelley (herec, a.z.), David Nykl, Ethan Embry, Nelson Wong, Abraham Benrubi, Cassidy Freeman, Brighid Fleming, David Quinlan, Rena Sofer, Joaquim de Almeida, Zak Santiago, John Pyper-Ferguson, Tzi Ma, Nicholas Carella, Christie Laing, Hrothgar Mathews, Andrew Airlie, Robert Mann, Doug Abrahams, Skyler Gisondo, James Immekus, Matt Kane, Stephen Lord, Yvette Nicole Brown, David Orth, Charles Mesure, Eric Lange, Pascale Hutton, John Rhys-Davies, Robin Weigert, Michael Socha, Elizabeth Lail, Timothy Webber (herec, a.z.), Nicole Muñoz, Barclay Hope, Frances O'Connor, Darcey Johnson, Sally Pressman, Rebecca Wisocky, Daniel Dae Kim, Sebastian Roché, Ernie Hudson, Anna Galvin, Cameron Bancroft, Kendall Cross, Philip Granger, Jonathan Adams, Dante Lee Arias, Elliot Knight, Amy Manson, Mckenna Grace (herec, a.z.), Brent Stait, Olivia Steele-Falconer, Guy Fauchon, Paul Telfer, Darren Moore, Glenn Keogh, Kenneth Mitchell, Oliver Bell, Adam Croasdell, Scott Hylands, Beverley Elliott (herec, a.z.), David-Paul Grove (herec, a.z.), James Bamford, Jakob Davies, Faustino Di Bauda (herec, a.z.), Darla Fay, Jeffrey Kaiser (herec, a.z.), Gabe Khouth (herec, a.z.), Mig Macario (herec, a.z.), Tom Pickett, Darren Dolynski, Tony Perez, Mark Gibbon, Amos Stern, Lucas Wolf, Natalie Gibson, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Tyrell Witherspoon, Michael Strusievici, Adam Young, Ian Butcher, Demord Dann, Scott Heindl, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Kate Bateman, Mark Gash, Jason Gale, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Chris Shields, Ingrid Torrance, Aria Ostrander, Jim Shield, Paul Chevreau, Ken Kramer, Elizabeth McCarthy Meek, Michael Rinaldi, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Donald Adams, Roger Daltrey, Brodie Marples, Christina Gooding, Michael Roberds, Rick Dobran, Isaiah Lehtinen, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Noah Beggs, Victor Formosa, Lee Tichon, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Paula Giroday, Ki Yurij, Tony Alcantar, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Fane Tse, Ben Hollingsworth, Jason Cermak, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Michael Soltis, Anthony Welch, Ian Harmon, Scott McAdam, Janet Pinnick, Byron Bertram, Andre Tricoteux, Aaron Brooks, Toby Levins, Spencer Drever, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Gerry Rousseau, Peter Kawasaki, Rick Tae, Jennifer-Juniper Angeli, Max Montesi, Bri Neal, William J. Phillips, Michael Teigen, William Ainscough, Benjamin Cook, Karin Inghammar, Alex Barima, Parker Croft, Jack di Blasio, Joy Castro, David Mathews, Natasha Wilson, Cainan Wiebe, Raphael Alejandro, Jason Burkart, Dominic Downer, Bernard Curry, Jordan Schartner, Taylor Boggan, Arpad Balogh, Josh Kalender, Adam Lolacher, Wyatt Oleff, Colin Corrigan, Glynis Davies, Julian Christopher, Darien Provost, Gil McKinney, Michael P. Northey, Nesta Chapman, Everick Golding, Henri Lubatti, Maria Marlow, Jessa Danielson, J.C. Williams, Yvette Dudley-Neuman, Steve Elliott, Brian Knox McGugan, Karen Holness, Sharon Taylor, Mik Byskov, Hannah Longworth, Abby Ross (herec, a.z.), Colleen Wheeler, Julia Harnett, Morgan Tanner, Megan Trainer, Kevin Sateri, Oliver Rice, Tyler Jacob Moore, Marcus Rosner, Raahul Singh, Emanuel Fappas, Garry Garneau, Anson Hibbert, Kelly-Ruth Mercier, Ilias Webb, Jonathan Runyon, Ryan Jefferson Booth, Bailey Herbert, Greg Webb, Lee Page, Patrick Roccas, Raf Rogers, Michael Querin, Russell Roberts, Tiffany Boone, Michelle Choi-Lee, Wil Traval, Jennifer Cheon, Leif Havdale, Paul Kloegman, Tristan Shire, Milli Wilkinson, Tony Giroux, Kylee Bush, John Innes, Jeremy Schuetze, Sean Campbell, Paralee Cook, Mandie Vredegoor, Alison Wandzura, Ben Wilkinson, Andrew Jenkins, Lee Majdoub, Joana Metrass, Giacomo Baessato, Dalila Bela, Ehren Kassam, Webb Hayes, T. Michael Morris, Marco D'Angelo, Josh Hallem, Colton Barnert, Jordan Olson, Matthew Olson, Caroline Ford, Maxwell Haynes, Graham Verchere, Jason Simpson, Lily Knight, Caroline Morahan, Richard Stroh, Kacey Rohl, David Bloom, Jonathan Whitesell, Greg Germann, Teach Grant, Aaron Douglas, Teri Reeves, Wes Brown, Steven Robertson, Dean Petriw, Costas Mandylor, Ava Acres, Isabella Blake-Thomas, Rya Kihlstedt, Sam Witwer, David Hoflin, Hank Harris, Andrea Brooks, Craig Horner, Max Lloyd-Jones, Sarah-Jane Redmond, Elizabeth Blackmore, Jonny Coyne, Karen David, Deniz Akdeniz, Faran Tahir, Max Chadburn, Oded Fehr, Mekenna Melvin, Paul Johansson, Tammy Gillis, Giles Matthey, Jeff Gulka, Michasha Armstrong, Andrew Kavadas

Dobrodružná Arabela v americkém podání.(1.12.2011)

Kouzelná mozaika pohádkových vztahů, epizodu od epizody umně rozšiřována a doskládávána maličkými detaily. Některé kejkle s emocemi a liniemi postav se trochu přehání a nejsympatičtější jsou tak "záporné" postavy (Gold, Regina, Hook). Výprava je celkem laciná, obzvlášť Enchanted forrest, ale už Princezna Nevěsta ukázala, že triky a kostýmy nejsou všechno. A je výborné, že právě z ní OUAT něco zachovává. UPDATE: Druhá sezóna bohužel neustálým překombinováváním vztahů a linií trochu ztrácí.(12.7.2013)

Hodnocení po 6 dílech: Pro mě seriálové překvapení letošní sezóny. K OUAT jsem přistupoval velmi skepticky, ale seriál si mě získal. Kombinace pohádky a reálného světa funguje velmi dobře a nejede se vždy v zajetých kolejích, pohádky se promíchávají dohromady, apod. Po herecké stránce to není také vůbec špatné (holt mám už od House slabost pro Morrisonku), ale nejlepší je jednoznačně Carlyle, který si obě polohy své role velmi užívá. Ale opět se bojím, jaký bude děj druhé série, která je na spadnutí a která může seriál poslat do kopru. 70%.(8.1.2012)

"Magic always comes with a price, Deary". Na tenhle seriál jsem si brousila zuby už nějákou dobu a teď když jsem se na to konečně podívala můžu konstatovat, že jsem nadšená. Prvních pár dílů jsem sice byla mírně rozpačitá, ale jak jsem si zvykla na styl, kterým je to vyprávěné, tak jsem se do toho dostala a hltala jeden díl za druhým. Propojení pohádkové reality (která no, někdy působí hodně uměle a digitálně, ale jsem ochotná od toho odhlédnout) a "reálného" světa mi příjde geniální, stejně jako upravení pohádek, aby to nebylo jen stereotypní vyprávění, které všichni dobře známe. Narozdíl od většiny lidí, se mi to i po třech sériích nepřestalo líbit a už se těším na čtvrtou. Pravda, že první dva díly třetí řady mě moc neohromili, ale to bylo asi proto, že první půlka 3. řady byla jiná než ty předchozí. Taky se mi líbí obsazení (i když Ginnifer Goodwin to s tím krátkým účesem tak zoufale nesluší), z čehož jsem měla strach, protože Jennifer Morrison mi nikdy nesedla, ale tady mi zase tolik nevadí. Jak už to tak bývá, některé postavy mám radši než jiné (ano Snow White mě tím svým optimistickým přístupem už mírně leze na nervy a taky mě trošku vadí, že je mezi ostatními pohádkovými postavami upřednostněná a má tam obdíl flashbacky), ale není tam vyloženě nikdo, koho bych nesnesla. Taky musím zmínit Rumpelstiltskina, Robert Carlyle je úplně neuvěřitelný, styl, jakým ho hraje je tak o tři třídy výš než všichni dohromady. Jakmile se v některém flashbacku objeví, hned jsem měla radost a hned mě ten díl bavil víc. A na závěr bych ještě zmínila kapitána Hooka, Colin O'Donoghue mě totálně dostal, kdo by kdy tušil, že někdy budu mít kapitána Hooka ráda. 5*(24.7.2014)

Jiný pohled na svět pohádek se mi moc líbí! ║ Oblíbené postavy: Mad Hatter, Captain Hook, Rumpelstiltskin ║ 1. série – 100% ║ 2. série – 100% ║ 3. série – 90% ║ 4. série – ??? ║(25.12.2014)

• - Regina Mills (Lana Parrilla) pomenovala svojho adoptívneho syna Henryho (Jared Gilmore) po svojom otcovi, ktorého zabila, pretože na zoslatie kliatby potrebovala srdce toho, koho najviac miluje. (domca27)

• - Ve 12. epizodě 2. série zazní na mobilu od cizince jako vyzváněcí melodie titulní skladba ze série Hvězdné války, k nimž studio Disney, které stojí za stanicí ABC, jež seriál vysílá, v roce 2012 zakoupilo práva. (Mr.Bulanek)

• - Štvrtá sezóna seriálu bola inšpirovaná filmom Ľadové kráľovstvo (2013). (SieZof)