Bylo, nebylo (TV seriál)

Once Upon a Time

Kde bolo, tam bolo

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 2011 - 2016, 87 h 57 min (Minutáž: 89x45 min)

Mark Isham

Jennifer Morrison, Jared Gilmore, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Meghan Ory (herec, a.z.), Colin O'Donoghue, Giancarlo Esposito, Eion Bailey, Emilie de Ravin, Lee Arenberg (herec, a.z.), Anastasia Griffith, Alan Dale, Sarah Bolger (herec, a.z.), Jamie Chung, Rebecca Mader (herec, a.z.), Sean Maguire, Michael Raymond-James, Tony Amendola, David Anders, Keegan Connor Tracy (herec, a.z.), Emma Caulfield, Elizabeth Mitchell, Warren Christie, Keith Dallas, Sebastian Stan, Kristin Bauer van Straten, Jessy Schram, Catherine Lough Haggquist, Jamie Dornan, Damon Lindelof, Geoff Gustafson, Raphael Sbarge, C. Ernst Harth, John DeSantis, Bailee Madison, Jorge Garcia, Jesse Hutch, Chad Michael Collins, Amy Acker, Eric Keenleyside, Gregory Itzin, Sonequa Martin-Green, Rose McGowan, Conner Dwelly, Mackenzie Gray, Barbara Hershey (herec, a.z.), Ted Whittall, Jennifer Koenig, Lesley Nicol, Karley Scott Collins, Ali Skovbye, Noah Bean (herec, a.z.), Robbie Kay, Rose McIver (herec, a.z.), Julian Morris, Nicholas Lea, Marilyn Manson, Annabeth Gish, Shannon Lucio, Tom Ellis, Christopher Gorham, Alexandra Metz, Tim Phillipps, Matreya Scarrwener, Georgina Haig, Joanna Garcia Swisher, Benjamin Stockham, Peter Bryant, Daniela Dib, Robert Maillet, Ava Telek, Brighton Sharbino, Gabrielle Giraud, Victoria Smurfit, Merrin Dungey, Sean Owen Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Freya Tingley, Nils Hognestad, Michael Coleman (herec, a.z.), David de Lautour, Sunny Mabrey, Eva Bourne, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Panou, Dylan Schmid, Dianne Doan, Paul McGillion, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Liam Garrigan, Ryan Robbins, Artine Brown, Scott Michael Foster, Patrick Fischler, Agnes Bruckner, Garfield Wilson, Harry Groener, Carolyn Hennesy, Laura Bertram, Luke Camilleri, Gabrielle Rose, Brad Dourif, Ty Olsson, Dean White, Quinn Lord, David Bloom, Richard Schiff, Sage Brocklebank, Greyston Holt, Richard Ian Cox, Laura Wilson, Carolyn Adair, Lindsay Collins, Evans Johnson, Sarah Hayward, Patti Allan, Natalie von Rotsburg, Primo Allon, Todd Thomson, Manny Jacinto, Steve Makaj, Matthew MacCaull, Christine Boylan, Sinqua Walls, Chris Gauthier, Rachel Shelley (herec, a.z.), David Nykl, Ethan Embry, Nelson Wong, Abraham Benrubi, Cassidy Freeman, Brighid Fleming, David Quinlan, Rena Sofer, Joaquim de Almeida, Zak Santiago, John Pyper-Ferguson, Tzi Ma, Nicholas Carella, Christie Laing, Hrothgar Mathews, Andrew Airlie, Robert Mann, Doug Abrahams, Skyler Gisondo, James Immekus, Matt Kane, Stephen Lord, Yvette Nicole Brown, David Orth, Charles Mesure, Eric Lange, Pascale Hutton, John Rhys-Davies, Robin Weigert, Michael Socha, Elizabeth Lail, Timothy Webber (herec, a.z.), Nicole Muñoz, Barclay Hope, Frances O'Connor, Darcey Johnson, Sally Pressman, Rebecca Wisocky, Daniel Dae Kim, Sebastian Roché, Ernie Hudson, Anna Galvin, Cameron Bancroft, Kendall Cross, Philip Granger, Jonathan Adams, Dante Lee Arias, Elliot Knight, Amy Manson, Mckenna Grace (herec, a.z.), Brent Stait, Olivia Steele-Falconer, Guy Fauchon, Paul Telfer, Darren Moore, Glenn Keogh, Kenneth Mitchell, Oliver Bell, Adam Croasdell, Scott Hylands, Beverley Elliott (herec, a.z.), David-Paul Grove (herec, a.z.), James Bamford, Jakob Davies, Faustino Di Bauda (herec, a.z.), Darla Fay, Jeffrey Kaiser (herec, a.z.), Gabe Khouth (herec, a.z.), Mig Macario (herec, a.z.), Tom Pickett, Darren Dolynski, Tony Perez, Mark Gibbon, Amos Stern, Lucas Wolf, Natalie Gibson, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Tyrell Witherspoon, Michael Strusievici, Adam Young, Ian Butcher, Demord Dann, Scott Heindl, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Kate Bateman, Mark Gash, Jason Gale, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Chris Shields, Ingrid Torrance, Aria Ostrander, Jim Shield, Paul Chevreau, Ken Kramer, Elizabeth McCarthy Meek, Michael Rinaldi, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Donald Adams, Roger Daltrey, Brodie Marples, Christina Gooding, Michael Roberds, Rick Dobran, Isaiah Lehtinen, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Noah Beggs, Victor Formosa, Lee Tichon, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Paula Giroday, Ki Yurij, Tony Alcantar, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Fane Tse, Ben Hollingsworth, Jason Cermak, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Michael Soltis, Anthony Welch, Ian Harmon, Scott McAdam, Janet Pinnick, Byron Bertram, Andre Tricoteux, Aaron Brooks, Toby Levins, Spencer Drever, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Gerry Rousseau, Peter Kawasaki, Rick Tae, Jennifer-Juniper Angeli, Max Montesi, Bri Neal, William J. Phillips, Michael Teigen, William Ainscough, Benjamin Cook, Karin Inghammar, Alex Barima, Parker Croft, Jack di Blasio, Joy Castro, David Mathews, Natasha Wilson, Cainan Wiebe, Raphael Alejandro, Jason Burkart, Dominic Downer, Bernard Curry, Jordan Schartner, Taylor Boggan, Arpad Balogh, Josh Kalender, Adam Lolacher, Wyatt Oleff, Colin Corrigan, Glynis Davies, Julian Christopher, Darien Provost, Gil McKinney, Michael P. Northey, Nesta Chapman, Everick Golding, Henri Lubatti, Maria Marlow, Jessa Danielson, J.C. Williams, Yvette Dudley-Neuman, Steve Elliott, Brian Knox McGugan, Karen Holness, Sharon Taylor, Mik Byskov, Hannah Longworth, Abby Ross (herec, a.z.), Colleen Wheeler, Julia Harnett, Morgan Tanner, Megan Trainer, Kevin Sateri, Oliver Rice, Tyler Jacob Moore, Marcus Rosner, Raahul Singh, Emanuel Fappas, Garry Garneau, Anson Hibbert, Kelly-Ruth Mercier, Ilias Webb, Jonathan Runyon, Ryan Jefferson Booth, Bailey Herbert, Greg Webb, Lee Page, Patrick Roccas, Raf Rogers, Michael Querin, Russell Roberts, Tiffany Boone, Michelle Choi-Lee, Wil Traval, Jennifer Cheon, Leif Havdale, Paul Kloegman, Tristan Shire, Milli Wilkinson, Tony Giroux, Kylee Bush, John Innes, Jeremy Schuetze, Sean Campbell, Paralee Cook, Mandie Vredegoor, Alison Wandzura, Ben Wilkinson, Andrew Jenkins, Lee Majdoub, Joana Metrass, Giacomo Baessato, Dalila Bela, Ehren Kassam, Webb Hayes, T. Michael Morris, Marco D'Angelo, Josh Hallem, Colton Barnert, Jordan Olson, Matthew Olson, Caroline Ford, Maxwell Haynes, Graham Verchere, Jason Simpson, Lily Knight, Caroline Morahan, Richard Stroh, Kacey Rohl, David Bloom, Jonathan Whitesell, Greg Germann, Teach Grant, Aaron Douglas, Teri Reeves, Wes Brown, Steven Robertson, Dean Petriw, Costas Mandylor, Ava Acres, Isabella Blake-Thomas, Rya Kihlstedt, Sam Witwer, David Hoflin, Hank Harris, Andrea Brooks, Craig Horner, Max Lloyd-Jones, Sarah-Jane Redmond, Elizabeth Blackmore, Jonny Coyne, Karen David, Deniz Akdeniz, Faran Tahir
  • Webb

Zhlédnutý první díl, dále pokračovat nebudu.(30.3.2012)

Ne úplně originální nápad (viz Desáté království), ale v lepším podání. Je zajímavé vidět Jennifer Morrison jinak než jako doktorku z House, ale jsou zde mnohem lepší postavy. Rampelník (anglicky to zní líp, ale neumím to napsat) je první postava, která u mně v oblíbenosti dokázala zaútočit na House. Regina je úžasná. Šerifa sice zabili, ale místo něj přišel August (toho vlastně taky zabili), ale pořád je tu Hook. Ano, druhá série je horší, ale konec to vynahrazuje. Snad bude třetí řada. Edit. Po třetí sérii nemůžu být spokojenější. Na rozdíl od většina se mi líbila dějová linka v Neverlandu, kde se nám představil naprosto geniálně zahraný Peter Pan. Navíc zimní finále bylo naprosto geniální. Druhá polovina série byla ještě lepší. Rebecca Mader byla další geniální záporák a opět skvělé finále. Už se těším na čtvrtou sérii. Edit. Čtrvtá série přinesla opět dva příběhy. První polovina s Frozen byly velmi povedená. Druhá polovina byla ze začátku rozpačitější, ale jak to postupovalo ke konci, vše se zlepšilo. Konec série navíc slibuje opravdu zajímavou další sérii. Edit. Jak jsem se na pátou sérii těšil, tak jsem zklamaný, jelikož mi nakonec přišla ještě horší než druhá. První polovina by ještě šla, twist a Artušem nebyl špatný, ale celá linka Dark Swan po slibném začátku byla propadákem. Pořád tam ale byla Merida (The Bear King je podle mě jedna z nejlepších epizod seriálu). Od druhé poloviny jsem radši nic nečekal a udělal jsem dobře. Hádes se zpočátku tvářil zajímavě, ale nakonec to byla jen slabší verze Rampla. Snad bude další série lepší. Dvoudílné finále se mi opravdu líbilo, hlavně Sam Witwer jako nový záporák byl výborný. Série 1 - 100 % Série 2 - 65 % Série 3 - 100 % Série 4 - 90 % Série 5 - 60 %(8.5.2013)

BYLO NEBYLO. BYL JEDNOU JEDEN KOUZELNÝ LES PLNÝ NÁM ZNÁMÝCH POHÁDKOVÝCH POSTAV. (NEBO SI ALESPOŇ MYSLÍME, ŽE JE ZNÁME.) JEDNOHO DNE SE OCITLY UVĚZNĚNÉ NA MÍSTĚ, KDE JIM BYLY VŠECHNY ŠŤASTNÉ KONCE UKRADENY. V NAŠEM SVĚTĚ /// .... a tak má Sněhurčina dcera zachránit pohádkovou říši, která je kvůli zlý královně..... Miluju pohádky! Dá se v nich totiž najít způsob, jak se vypořádat s naším světem, světem, který taky vždycky nedává smysl. Sračky na klišé, že hrdina nikdy nejdřív nevěří (že je hrdina), a že všechny kletby můžou bejt zlomený pravou láskou. Nebo, že zlo se nerodí, ale je tvořeno. POHÁDKOVÝ ZTRACENI. V lidským světě, s flashbacky z ,,bylo nebylo“. A reklama na postavu Cameronový. A propó..... LOST občas připomene nejen ,,fázování“ příběhu či hudební ,,vložka“, ale i přítomnost Emilie de Ravin. Ztraceni hledají svý sny a oceňuju i povedenýho ,,Rampelníka“, kterej se řadí k nejzajímavějším seriálovejm postavám. Asi nejlepší pohádkovej seroš. (Po Arabele samozřejmě...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přestal jsem věřit na pravou lásku. 2.) Chcu vidět, jak rodí Sněhurka. 3.) Thx za titule ,,Mischa“ a ,,Hlawoun“ a ,,xtomas252“ a ,,VK22“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * /// 2. série: ,,TEĎ JSOU TU NOVÁ NEBEZPEČENSTVÍ, … ALE NIC, CO BYCHOM NEZVLÁDLI.“ .… /// Kletba je zlomena, ale … Druhá série těží ze zajímavejch flashbacků světa pohádek. Bez nich by to byla obsahová nuda. Život v ,,přítomnosti“ jest totiž dokola furt to samý: ta je hodná, ta je hodná až je blbá, ta je zlá, ten je hodnej…. a všechno dokupy to unavuje. Když nevěděj kudy kam, udělaj nějakou píčovinu, ze který se musej ,,hrdinsky“ dostat, což i teda mě kapku sere. Stejně jako herectví Emmy, jenž spočívá v tom, že se tváří jako píča. Buď tak, nebo dá hlavu trochu jinak. Super. A ukňouraná Sněhurka? Ještě že si aspoň Rampelník a Regina držej styl. Přibejvá postav, bohužel Fantomase se nedočkám. Prostě tyhle pohádkový pikle jsou trošku překombinovaný. A i když se (možná?) těším na vejlet do Neverlandu, snižuju na krásný tři hvězdy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stárnu a už trochu tápu v pohádkovým světě. 2.) Magie? To mi nic neříká... 3.) Thx za titule ,,phoebess & Mischa“ a ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.6.2012)

První díly mi zatím moc k srdci nepřirostly abych byl nedočkavý na další díly a trávil noci sledováním podobně jako byly pro mne návykové seriály Skins, Hry o trůny nebo Sherlock. Ještě jich pár však skouknu než ohodnotím... edit: Ačkoli to vidím na nekonečný seriál (má to 3 série!), začíná mne to bavit čím dál víc... (1.série-13 dílů ...a zřejmě seriál opouštím) >70%(4.1.2016)

• MáŠa

Bylo to napínavé a docela mě to zaujmulo. Nicméně viděl jsem zatím jen jeden díl, tak hodnotit to nějak víc nebudu. Myslím, že by mě to mohlo bavit to dokoukat do konce, ale z časových důvodů jsem se zatím po dalších dílech nepídil.(31.5.2012)