Doktorka z Dixie (TV seriál)

Hart of Dixie

Doktorka Zoe

Komedie / Drama

USA, 2011, 76x45 min

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller, Nancy Travis, Christina DeRosa, Virginia Gardner, Claudia Lee Mirkowski, Michelle N. Carter, Wes Brown, Mircea Monroe, Amrapali Ambegaokar, Alan Autry, Tony Cavalero, Alyshia Ochse, Ben Giroux, J. Downing, Hayley McCune, Cassandra Jean, Daryl Crittenden, Jon Dore, Erica Piccininni, Maya Erskine, Dillan Arrick, Edward Conna, Justin Hartley, Brianne Howey, Carla Renata, Nicholas Pryor, Lauren Bittner, Brian Huskey, Cole Sand, Andy Kreiss, Meredith Monroe, Debra Jo Rupp, Iris Almario, Matt Riedy, Taji Coleman, Jennifer Baxter, Alexandria DeBerry, Desiree Hall, Michael Nardelli, Josh Cooke, Stephen Bishop, Cole Daniel Hills, Beth Curry, David de Lautour, Tom Virtue, Mace Coronel, Kate Miner, Peter Mackenzie, Robin Mullins, Kerry O'Malley, Bob Turton, Joe Montanti, Brandon Keener, Mo Gaffney, Judith Drake, Ann Mahoney, Brian Howe, Connie Ray, Elizabeth Hunter, Ben Lemon, Peter Breitmayer, Hunter Jackson, Eisa Davis, Maureen Sebastian, Joe Massingill, Susan Chuang, Charles C. Stevenson Jr., Megan Ferguson, Nikki Hahn

První díl mně svou svižností a nápadem nachnul, zbytek první sezóny naopak děsivou pomalostí trochu zklamal. Přesto se jedná o příběh, se kterým se můžu dobře ztotožnit: Mladá doktorka se odstěhuje na malé město, kde o ni nikdo nestojí, ale naštěstí najde úplně běžného partnera, který jí pomůže vrátit se ze snobského světa vědy zpátky na zem. Od té doby může být normální a bavit se s obyčejnými lidmi ve skutečném světě... A ten zbytek hodných přátelských lidí, kteří nakonec uznají, že neměli pravdu, je pak fikční třešinka navíc, stejně jako se dobře kouká na vyrýsované pány - ačkoli, co se to s nimi ve druhé řadě děje? Když už mají roli, vykašlali se na dietu? V každém případě výborné obsazení neokoukaných tváří... a postav. Z druhé sezóny jsem našená mnohem víc, a proto doufám, že nebude žádná třetí, která by musela přijít s šílenými zvraty v životě hlavních postav a ponaučit nás o fukčnosti snobských stereotypů. Křičím "Néé George, nééé" - takhle vás vtáhne seriál, který funguje.(18.2.2013)

Upřímně jsem trochu měla strach, co mě čeká, ale jsem mile potěšena a dobře se u toho bavím. "Děkuju, ale mám pravidlo nenechat se nějakým cizím člověkem rozsekat na kousíčky." - "Jestli to pomůže, jsem právník, ne vrah se sekyrou." ; "Klíčem je přístup k Bluebellu. Ukaž lidem, že jsi jedna z nich. - Snědla jsem kaši. Co víc může žena obětovat?" I když se děj vyvíjí celkem předvídatelně, vůbec mi to nevadí. Rachel Bilson pro mě není neznámá tvář, ale nikdy jsem neměla moc chuť na filmy nebo sériály, kde se objevila, tudíž je pro mě její herecký výkon o to zajímavější. Vtipné situace nemají chybu a pozorovat mladou newyorčanku, jak se snaží začlenit do malého jižanského městečka mě (zatím) baví.. "Chceš vědět, proč nemám dneska ráno zrovna nejlepší náladu, Wade? Protože mi Hitchcokovo hejno much celou noc bzučelo do ucha. " :-)(9.11.2011)

• McClane

Hodnocení pilotu: Další seriál z tmářského Jihu, další verze Doktora Hollywooda, tentokrát se barbie a opravdu velmi těžko uvěřitelná cynická doktorka (výtečný kardiochirurg, OLOL!) Rachel Bilson přesune kamsi do Alabamy, aby se naučila pracovat s pacienty. Bohužel další ukrutně předvídatelná limonáda CW, přesto nakonec celkem koukatelná. Ale ne pro mě. 40%.(21.1.2012)

Poté, co mými guilty pleasure byly One Tree Hill a Gossip Girl, není divu, že další volba padla na Hart of Dixie. Seriál odehrávající se v malém městečku v Alabamě svým koloritem navíc připomíná hometown Gilmore Girls... Koncem první sezóny sice tvůrci zjistili, že herečce Rachel Bilson tu doktorku prostě nikdo nevěří, a ubylo jí tak scén z ordinace à la Dr. House, avšak i díky tomu je druhá řada ještě lepší než ta první.(23.4.2013)

No co, jsem v práci a u tohodle blábolu uteče hoďka příjemně rychle. navíc Rachel Bilson je fakt kus. 69 procent(11.3.2014)