Velká svatba

Veľká svadba

Komedie

USA, 2013, 90 min

• Fr

,,VŠECHNO TO VYCHÁZÍ NA POVRCH“... /// Sázka na ,,starý“ ksichty a sexy fóry. Vodvážný… (mladýho to baví, třeba ta scéna s ,,lízačkou“…), ale jinak je to místy trapný, místa, kde starouši senilně něco řešej, jsou duševně ,,prázdný“ a nudný. To všechno lehce přebije oněch pár ftipnejch okamžiků. Velká svatba je prostorem pro hodně postav. Každá tu dostává prostoru zhruba stejně. Bohužel se roztáčí jen a pouze kolotoč vztahů, takže je to fakt, jako v nějaký telenovele. To jste kurva nebyli nikdy na pořádný svatbě? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na komediích mám nejradši, když si dávaj pěstí. 2.) Jsem sentimentální důchodce se sklony k alkoholu a nekromanský promiskuitě. 3.) Thx za titule ,,retvi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(21.8.2013)

Silnější tři hvězdičky, film příjemně ubíhá a herecké obsazení je skvělé :)(19.8.2013)

Vcelku dobrý autorský film, který mi je sympatický tím, jak je herecky dvougenerační. Sledovat onu souhru ostřílených hereckých bardů s jejich o generaci mladšími kolegy bylo vážně docela fajn - za zmínku určitě stojí vynikající Robert De Niro, okouzlující Susan Sarandon a především naprosto fantastická Katherine Heigl, na níž jsem mohl nechat oči. Užasl jsem, jak skvělá herečka se stala z toho 16 letého písklete, které si svůj herecký debut odbylo v r. 1994 v průměrné komedii MŮJ TÁTA HRDINA, v níž se objevilo po boku svého filmového otce Gérarda Depardieu. Při sledování VELKÉ SVATBY jsem si říkal, že by to klidně mohl být i můj oblíbený film, kdyby... ó ano, nic není dokonalé, kdyby v tom nehrála ta píča Diane Keaton, kterou z duše nesnáším. Rovněž je podle mě škoda, že film v několika momentech sklouzne do protivně obscénní polohy, která nepříjemně kontrastuje s jinak relativně kultivovaným zbytkem. Jako by scénář neobratně balancoval někde mezi chytrou konverzační komedií a vulgární slátaninou plnou postav řešících problémy, na nimiž jen nevěřícně kroutíte hlavou. Pokud bych měl tento snímek porovnat s nějakou tematicky podobnou podívanou z poslední doby, dere se mi na mysl islandská hořká komedie SVATBA ZA BÍLÉ NOCI z r. 2008, která po mém soudu strčí VELKOU SVATBU hravě do kapsy. Zatímco Zackham rozpačitě lavíruje mezi vážnou a komickou polohou, neváhaje přitom sáhnout k řadě odpudivých stereotypů à la nadržená latina, jeho islandský protějšek si nekompromisně razí cestu přímo do srdce svého diváka a osobně jsem byl v jeho záběru hodně naměkko. Vzato kolem a kolem, viděl bych své hodnocení někde mezi 3 a 4 hvězdami, s tím, že nepochybuji, že si tento film své diváky určitě najde a časem bych se na něj asi chtěl podívat ještě jednou.(30.5.2013)

Jedna z těch amerických komedií pro široké publikum, plná kýčů, kterou si pustíte, protože to předem očekáváte a nevadí vám, protože nemusíte moc myslet. A když k tomu přidáte slušný herecký arzenál jako je Robert De Niro, Susan Sarandon, Diane Keaton, Robin Williams nebo Katherine Heigl, plus eRkový punc, kolikrát se i zasmějete a zážitek není vůbec špatněj. # [viděno: monitor, 5.1, no sub] # příběh 5 | hudba 6 | humor 3 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(31.7.2013)

• berusche

Tak všeho moc škodí, že jo? No a tohle je toho zářným příkladem. Romanťárna, která není ani o té svatbě, ani o vztazích a ani o lidech. Hlavní postavy jsou naprosto pitomé, dialogy jsou naprosto nereálné a situace divně vyhrocené. Výsledek je prachsprostě de*ilní. Tak, teď vidíte, jak jsem se rozčílila. Celé se to totiž točí okolo toho, že obsazení slibovalo alespoň něco a děj by nemusel romantické komedii vadit, ale jak vidno, když to do ruky vezme nějakej mamlas, co si to musí sám napsat a pak ještě odrežírovat, přinese to pěkně shnilé ovoce. Prostě, nemůžete dělat víc věcí najednou, pak se ani jedné nevěnujete pořádně.(26.8.2013)