Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

POMO

Bližšie než k Rýchlo a zbesilo 5, má táto strojovo strnulá scénáristická rýchlokvaska k Smrtnosnej pasci 5. Porada, akcia, porada, akcia, porada, akcia a tak stále dokola. Pričom porady nie sú vtipné ako by chceli, a akcia je komicky prepálená a na najúspešnejšiu akčnú sériu súčasnosti nedostatočne prehľadná. Ďalej sa šestka neodohráva v príťažlivom exotickom prostredí ako päťka, má dejové odbočky, ktoré ju zbytočne naťahujú a uberajú jej na dymanike (návšteva väzenia, závody Diesela s Rodriguez), a všetky jej highlighty sme videli v traileroch. ()

verbal

Naprostý výplach. Naštěstí ubrali od minulého dílu trochu toho patosu a přihodili brutálně dechberoucí akci, po níž by na Newtona přestaly padat jabka, vážně by zvažoval hospitalizaci, protože by se patrně začal v gravitačním poli psychoticky vznášet, a nejeden inspektor autoškoly by to se svou Fábií zoufale napálil do mostního pilíře při pokusu o trojitého, odpíchnutého Rittbergera na Déjedničce. Je to sice sci-fi, ještě méně uvěřitelné než vyhlazování tlustých Ňujorčanů při Dni nezávislosti, logika v intervalu selského rozumu opět limitně konverguje k prdeli, avšak ta akce je natolik strhující a velkolepá, že i artově laděný, sebestředný kritik mého formátu vyžívající se v užvaněných, rádobyfilozofických pičovinách na to hleděl s otevřenou hubou, a proti minulému dílu prostě musí minimálně jednu přitvrdit. ()

Gemini

Jak mě pětka bavila, tak mi šestka přišla dokonale otravná a vykalkulovaná, ustupující od toho dobrého a více se věnující tomu "méně dobrému". Hromady CGI, absence vychytaných honiček v atraktivních lokacích typu favely (místo nich absurdní tyjátry jako supertanky valící dvoustovkou po dálnici), stopadesát kilometrů dlouhá ranvej, hopsy, skoky a lety tak daleko za hranicí reality, že to i v rámci žánru uráží, neskutečné kolísání tempa a odbočky "nutné" k tomu, aby se aspoň jakž takž vysvětlilo to s Michelle Rodriguez (kvůli které je tam minimum Elsy Pataky, kterou velmi pravděpodobně příště neuvidíme vůbec:P), celkově o dost slabší scénář mimo jiné s podivuhodným ignorováním zjevných hrozeb jen aby mohla být ta honička na stopadesátikilometrové ranveji. A to ještě není konec - Gina Carano je pohříchu poněkud nevyužitá, když to srovnám se vstupem Rocka do série (a že si holka jedna šikovná takové srovnání zaslouží;)) a bohužel vstup Rocka do tohohle konkrétního dílu je poznamenán naprosto zbytečným počítačováním tam, kde by si ranař jeho formátu vystačil s vlastními silami. Tohle pokračování se podle mě na rozdíl od pětky výrazně nepovedlo. Technické kategorie a design věcí i lidí to ale vytáhnou na 60%. No a snad to sedmička napraví. Statham na to potenciál rozhodně má:) ()

Tom Hardy

Dynamické, akcí nahuštěné, ale možná až moc o hodnotách a akce občas zbytečně přepálená (je jedna věc, pokud táhnete městem trezor a druhá, když Vin Diesel zaskakuje v letu za Supermana). Vyjma toho je ale zbytek špičkovou ukázkou zábavné hollywoodské atrakce, která dokáže v rámci žánru prodat obě pohlaví. Heist akce každopádně slušela Domově týmu víc a wow efekt je nenávrazně pryč. Na sedmičku se nicméně nejde netěšit (modří vědí proč) a pořád je mi tahle za vlasy přitažená reklama na automobilový průmysl (už pro obsazení) zatraceně sympatická. ()

Matty

Vsazení vysokooktanové akce do melodramatického rámce bylo vzhledem ke směřování série a k jejímu pojetí zlodějského týmu jako rodiny zřejmě nevyhnutelné. Melodramatické konvence jsou důvodem, proč film končí až na druhý pokus, proč má problémy s rytmem a proč se postavy řídí mentálními schématy na úrovni tříletých dětí. Rodinná tématika filmu brání v rozběhnutí, neboť po každé větší akční scéně následuje plkání o důležitých hodnotách, kterým je pouze nahrazována důmyslnější zápletka. Jediný, kdo dokáže nápadnou melodramatičnost reflektovat, je hlavní padouch, uvažující ze všech postav filmu nejracionálněji. V kontextu filmu poháněného nelogičnostmi a sentimentem představuje anomálii, která musí být odstraněna. ___ Jasný cíl filmu i přibližný způsob jeho dosažení je představen krátce po nostalgických úvodních titulcích (akcentujících logicky především "parťáckou" rovinu předchozích filmů) a teprve po jeho dosažení dochází k drobné modifikaci nevzrušivě přímočarého vyprávěcího vzorce: Torettova parta vymyslí, jak se dostat Shawovi na kobylku – Shaw je chytřejší a dopadnutí se vyhne, při čem exploduje několik drahých aut a zemře pár anonymních civilistů – Torettova parta vymyslí jiný plán, při jehož realizaci exploduje více drahých aut a zemře více anonymních civilistů... . Namísto postupného rozvíjení motivů a promyšleného dávkování informací jsou karty zbrkle vyloženy na stůl a jde se hlava nehlava za cílem (ani dvě malá "ženská" příběhová překvapení, jedno laciné, druhé hloupé, nijak nezvrátí dosavadní průběh událostí). Film je ještě víc narativně „dezintegrovaný“ než pětka, ale nerušené sledování v relaxačním „standby“ módu neumožňuje – požitek z atrakcí narušují ony často a ve vší vážnosti vedené dialogy. Kruciální problém pak představují samotné akční scény, rozbité množstvím zbytečných střihů a doražené očividnými digitálními triky (jediná automobilová honička z Jacka Reachera je zrežírovaná mnohem přehledněji než libovolná honička zde přítomná). __ Zatímco ženy jsou ve filmu nebezpečné, zrádné, bezbranné, po amnézii nebo pro pohled, mužům byly přisouzeny role neocenitelných ochránců, schopných milenců a excelentních řidičů. Šestý díl Rychle a zběsile je jednou velkou chlapskou pózou, filmem, z něhož je příliš patrná jistota sebou samým a hodnotami, které vyzdvihuje: pokud máte dost peněz, fyzické síly nebo zbraní (ideálně kombinací všeho uvedeného), můžete si dovolit na kohokoliv prakticky cokoliv. Jenom tím nesmíte ohrozit rodinu. Relativizace padoušských a hrdinských rolí skrze sebereflexivní poukázání na podobnost týmů, které proti sobě stojí (a jejichž členové se spolu utkají víceméně dle toho, jak je Roman spáruje), je nakonec jenom další z falešných gest, jimiž se Lin snaží zastínit skutečnost, že tentokrát vsadil na velké svaly, prázdné fráze a nabubřelou rétoriku více, než kolik je stotřicetiminutová žánrovka schopna unést. Nepopírám, pořád je to pleasure, ale po pětce, jejíž testosteronová přepálenost byla ještě vcelku přijatelná, mnohem více guilty. 70% () (méně) (více)

Enšpígl

Och ola, tak tohle byl sexy bijáček, autíčka, holčičky, chlapečci, akcička, hmm každej si slízne to svoje o tom žádná. Mě osobně nejvíc dostávaly auto honičky a samozřejmě takovej předčasnej ježíšek v podobě fightu Michelle x Gina, mluvím o tom v metru, ten byl těžce stopořovací. Ten druhej na konci stejně jako celá závěrečná mlátička v letadle už byl prožvejkanej, protože rychlej střih a pojebanej zoom zesral víc než by dokázal sloní průjem. Přitom ty dvojice tam byly žurnalový a některý efektky rovněž zlatonosný, ale prostě kamera, ta kamera. Samozřejmě musím ocenit "mostní objetí" Vina s Mišelkou, tohle přesně dělám s holkama každou středu. A samozřejmě Jasonek mezi titulky hodně namlsal...sedmičko rychle pojď k páníškovi. ()

Cervenak

Slabšie ako päťka, totálne prepálené, ale furt tučná zábava. Plus celkom mi tam fungovali emócie, čo ma teda zaskočilo. ()

Isherwood

Lin narazil na vlastní limity, jelikož mu situace, kdy jde o hrdiny a jejich citové interakce, unikají, čímž si řeže vlastní větev a ve finálním rozhodování nemůže nabídnout víc, než obětavé pohledy a teatrální gesta, což za předpokladu, že nevypaluje žádnou zásadní akční bombu, jen technicky stále brilantní aranžmá, které od minula opustilo jakous takous realitu a vydalo se do sci-fi žánru (navíc bez zásadního highlightu), nutně znamená slušný držťkopád, který nakonec brzdí herecká sestava, kde se všichni do svých rolí zaparkovali způsobem, jakoby se právě pro ně narodili. ()

Malarkey

Trošku mám pocit, že 20. léta 21. století jsou o akčních sériích Expandables a Rychle a zběsile. Jenže zatímco Expandables mělo tendenci odkazovat na akčňáky osmdesátých a devadesátých let, tak Rychle a zběsile má hlavní prim ve vozovém parku s akcí, která je více než přehnaná, ale snést se v tomto díle sem tam i dá. Příjemnej relax a kopa známých herců. Nic víc, nic míň. Vzorově tupej, ale funkční blockbuster. ()

T2

Rozpočet $160miliónovTržby USA $238,679,850Tržby Celosvetovo $789,952,811Tržby za predaj Blu-ray v USA $74,601,195 //počet predaných kusov 2,990,137Tržby za predaj DVD v USA $55,993,935 //počet predaných kusov 2,887,136║ veru som sa po celkom dobrej ukážke na film aj tešil, lenže čo ako konzument som dostal, v rámci série oproti predošlému dielu to spravilo rázny krok späť, nielenže príbeh bol neskutočná vata, čo by ani nebolo nič nové ale miestami až neskutočne zbytočné ukecaná na to že nebolo skoro na čom stavať, občas nejaký ten heft udrie ale prevažne sa tie tláchačky o rodine už nedali počúvať, rovnako tak báchorka o znovu nájdenej Letty a o tom ako ju znovu dostať do rodiny bola maximálne mdlá, plus k tomu pekne otravovalo keď sa všetci obviňovali za to aká ostala zlá ble ble...., tak som veril že aspoň akcia mi to vynahradí, lenže v tomto smere akoby sa tvorcovia niekde zasekli v béčkových produkciách, hlavne keď ponúkali zrýchlené zábery na frčiace autá aby bolo vidieť že akože fakt valia čo to dá, čo bolo dosť citeľné v daných záberoch, taktiež samotné závody, búračky, nedosahovali správny šmrnc, letiace autá vzduchom nemali ten správny náboj, prišlo to moc samoúčelné, k čomu nedopomohol ani zlý strih záberov, buď bol neprehľadný alebo niektoré sekvencie boli vďaka strihu strašne zle rozkúskované, hlavne pri tých mlátičkách, scéna s tankom mala byť asi akčný vrchol filmu ale nakoniec vyznela nemastne neslane, lebo likvidovanie diaľničných áut v premávke prišlo akurát pekne chorobne zvrhlé, k tomu prišli čerešničky na tortu v podobe skokov hlavných hrdinov z auta na auto, či z jednej strany mostu na druhý, toto fakt prišlo skôr na smiech než aby to bolo v rámci akcie účelové, samotný záver z lietadlom ktoré asi 20minút vzlieta z dráhy(to by musela mať letecká dráha asi 20km), bola podpásovka ako hrom, režisér Justin Lin len potvrdil svoje krásne suché rutinérstvo, zo všetkých Rýchlych a zbesilých častí 3,4,5,6 mu ako tak vyšla len 5. /videl v kine: 45%/ __ moja recenzia ()

larelay

bla bla bla, bum prask, bla bla, vtipek /vdaka Romanovi akka Velke celo/, bum prask, tresk plesk, bla bla, bum prask tresk plesk fijuuuu aaaaaaaa zuuuuuch, bla bla, potlesk, slzicky a Jason Statham, Toretto, tras sa! ()

DaViD´82

... a bublina splaskla. NOS² testosteron³ ve zcela zbytečně přepálené CGI akci, která je více záznamem videohry než regulérním filmem. Pro Lina je to smutný návrat do nekonečné řady rutinérů neznajících míru. Jak byla pětka překvapivý (a zasloužený) vítěz akční první ligy, tak šestka se opětovně pohybuje na hraně sestupu do druhé ligy odzívaných tuctovek. ()

Superpero

Stále to má všechno, co má film mít. Auta, zbraně, svaly, kung fu, ženský, výbuchy a charismatické postavy. Chybí jen smysluplnej děj, ale jeho absenci jsem u Rychle a zběsile schopnej tolerovat. V ostatních dílech mě vždycky nebavily ty hlubokomyslný proslovy o fotrovi atd. Fakt jsem u toho dost trpěl. V tomhle díle, ale to Dieselovo vyprávění o minulosti s Letty bylo příjemné. Přesto to na pětku nemá. ()

Shadwell

Jak upozorní v jedné scéně Tyrese Gibson (šašek, který ale jako jediný říká králi pravdu, proto bychom ho měli brát vážně), Rychle a zběsile 6 je třeba chápat jako alegorickou výpravu za Moby Dickem, obrovským nákladním letadlem, do kterého hrdinové zabodnou harpuny a srazí ho k zemi jako nějakou ohromnou poletující velrybou. Dwayne Johnson posedlý dopadením Shawna tu pochopitelně zastupuje kapitána Achaba, tým kolem Doma zase posádku harpunářů, která mu v jeho úsilí navzdory různým nepřízním pomáhá. Tahle celkem originální adaptace Bílé velryby od Melvilla, kterou tu před námi tvůrci Rychle a zběsile 6 rozehrávají, je mimo to doplněna ještě o tři naprosto mimořádné automobilové honičky. Nevím přesně, kdo na těch scénách dělal, protože v Hollywoodu je běžná praxe, že akci natáčí úplně jiný tým než ten, co se motá kolem režiséra. Prostě se na to najme speciální firma. Kdysi mě třeba zarazil rozhovor s hlavním kameramanem Quantum of Solace, který tvrdil, že se natáčení akčních scén vůbec neúčastnil. Vtipné jsou z tohoto hlediska pak ovšem lidé, kteří chválí nějakého režiséra za akci a vytýkají mu slabší příběh, ačkoliv právě příběh je jeho hlavní a často i jedinou devizou, zatímco akce jde úplně mimo něj. Chci nicméně říct, že zejména honička na dálnici v Rychle a zběsile 6 snese srovnání s tím nejlepším, co tu za poslední dvě dekády na tomhle poli vzniklo. Je tam všechno - rovnoměrný přímočarý pohyb, zrychlený pohyb, pohyb po kružnici, rovnoměrně zrychlený pohyb po kružnici i nerovnoměrný pohyb. ()

Fr

,,POTŘEBUJU TVOJI POMOC, DOME. POTŘEBUJU TVŮJ TÝM…“ /// Netrvá to dlouho a Rockovi při terapeutickým cvičení poprvý naběhnou na bicákách žíly. Nastal čas dát do kupy starou partu kolem Doma a Briana… Kurva! Konečně pořádně rychlá a zběsilá honička, okořeněná skokem z káry v rychlosti cca 250 km/h (možná i víc, v tom fofru jsem nestačil sledovat tacháč!) do hloubky cca 50 metrů (ber tu míru s rezervou, neměl jsem hloubkoměr!) - tedy z mostu na střechu pronásledovanýho sráče! (Uff, to jsem se zapotil! Ale co ten chudák? Víte, jak ho musej bolet záda!) Možná to bude znít blbě (po tom co jsem teď napsal), ale nezdá se to bejt zase tak blbý. Béčko, oslavující jednoduchost, rychlost žen a krásu aut. To, že jsou zde věci, na který tupě zírá i Bond (James Bond), jen navnadí akčněji založený intelektuály. Ta akce totiž nezná omezení a já lituju, že jsem nešel do 4DX! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Za věci, jako je sekvenční převodovka, turbodiesel nebo magnetický odlehčení bych i vraždil. 2.) Před každým žvancem děkuju Bohu za rychlý auta. (Policejní? Ti hrabe, ne?) 3.) Thx za titule ,,PrcekTK“ a ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Nathalie

Tahle rodinná kára už patří do šrotu. Ale nějaký komediální spin-off s hláškujícím Rockem a miniRockem Dieselem by mě bavil. 50% (4Dx je pohybově vymakané, ale ostatní slibované kejkle se ztratily někde v překladu: kde je vůně benzinu a spálených pneumatik, kde jsou další efekty? Jeden mořský vánek to rozhodně nespasí...) ()

Dever

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,771 // Otvárací Víkend v USA: $97,375,245 // ()

EvilPhoEniX

Neskutečná PECKA! Rychlejší a ještě více Zuřivější! Nejakčnější flick za poslední roky! Zábavné,explodující,extenzivní akční sekvence,spousta Smíchu, jakýkoliv záběr na Tyrese Gibsona byl excelentní, dodával filmu neuvěřitelnou štávu,ale i ostatní herci odvedli perfektní práci. Film pro kino jak stvořený, i Loved that! ()

novoten

Chris Morgan s Justinem Linem věděli, jakou jistotu mají v rukách a je proto jen dobře, že ani tentokrát nemají důvod se opakovat. Zatímco dialogy se po minulém zjednodušení definitivně mění pouze v hesla, moudra a hlášky, tempo překvapivě zvolnilo a oproti předpokladům se na žádnou atrakci přehnaně nespěchá. Na jednu stranu je to dobře, protože Brian může i díky vězeňskému intermezzu fungovat jako hlavní postava, na tu druhou se toho v první půlce stane až nečekaně málo. Přesto ale zběsilá parta bez problémů míří do nadprůměru. Některé epizody totiž vlezou pod kůži už jen svým audiovizuálním pojetím (závod Doma s Letty plný hypnotické atmosféry i zasloužené nostalgie) a finální inferno vezme dech už definitivně. A ne, ve filmu, kde testosteron a benzín přehluší absolutně cokoli, délku ranveje opravdu řešit nebudu. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson